ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Кодуючі клавіатури для відеоадаптерів і ПК

Клавіатура на сучасному етапі розвитку обчислювальної техніки є найбільш універсальним пристроєм введення інформації. Для введення будь – якої інформації (в даному разі інформації про символ) необхідно створити адекватний фізичному електричний сигнал. Такий сигнал можливо створювати за допомогою клавішного пристрою, який є складовою частиною клавіатури. Клавішні пристрої введення інформації призначені для ручного введення алфавітно-цифрових символів з метою їх подальшого перетворення в електричні сигнали. Клавішні пристрої можуть виконуватись як автономні, конструктивно завершені одиниці, так і у вигляді вбудованих блоків. В загальному вигляді клавішний пристрій має одну або декілька клавіатур, шифратори, мультиплексори, інтерфейсні регістри, пристрої пам'яті, схему керування, індикатори контролю за станом клавіатури та ряд інших вузлів .

Структура клавіатури

Рисунок №4 – Структура клавіатури

 

В структурі використано наступні абревіатури: ДШ - дешифратор, МПС - мультиплексор сигналів вибору клавіші; G - генератор тактових імпульсів, ЛЧ - лічильник імпульсів, ПД – протидребезгова схема, RG – регістр, МП - мікропроцесор, П - пам'ять, ІНТ – інтерфейс.

Схема працює в наступному порядку: лічильник ЛЧ, молодші розряди якого підключені до дешифратора ДШ, а старші до цифрового мультиплексора М, під впливом генератора Г за допомогою дешифратора вибирає сигнал логічного “О” на стовпцях матриці К. В цей час мультиплексор МПС під управлінням старших розрядів лічильника ЛЧ вибирає для опитування рядки матриці К. Якщо один з комутаційних елементів матриці К знаходиться в замкненому положенні, то при виборі відповідного стовпця, логічний “О” з виходу дешифратора ДШ з’являється на виході мультиплексора МПС та видає запис коду відповідного замкненого елемента в регістр RG. Після перетворення коду в стандартну форму послідовний інтерфейс передає його в процесор. Протидребезгова схема ПД частіше всього є одно вібратором з повторним запуском.

Клавіатура має модульну конструкцію і є частиною робочого місця оператора, яке повинно відповідати ряду ергономічних вимог. Клавіатура повинна розташовуватись під кутом біля 15 градусів до горизонтальної площини в доступній для оператора зоні та мати клавіші з вільним ходом 4 - 7мм, зусиллям натиску 0,9Н.

Ергономічні клавіатури

Ергономічні клавіатури - це клавіатури поділені на дві частини, зазвичай зігнуті. Це зроблено для зручності друку.. Річ у тому, що основи друку усліпу - ділення клавіатури на дві частини, лівою частиною управляє ліва рука, правою - права. Саме на такі частини поділені ці клавіатури.

Ігрові клавіатури

Ігрові клавіатури - ці клавіатури вибирають геймери. У них яскраво виділені ті кнопки, які використовуються в більшості ігор. Зазвичай у таких клавіатур кнопки гумові і трохи тугіше натискаються. Для тривалого друку такі клавіатури погано підійдуть. Але є і альтернативні варіанти.

Бездротові клавіатури

Бездротова клавіатура з'єднується з комп'ютером через bluetooth або спеціальний радіопорт. Приймач зазвичай вставляють в USB вихід. Працює вона за рахунок акумуляторів, які потрібно заряджати. Поки акумулятор заряджає - клавіатура не працює.

Гнучка клавіатура

Гнучку клавіатуру можна змотати в трубку покласти в кишеню і узяти з собою на роботу. Вона повністю герметична, але незручна, кнопки натискаються туго і не з першого разу, дорога.

Сенсорні клавіатури

Така клавіатура є суцільною сенсорною поверхнею.

Проекційна клавіатура

Проекційна клавіатура – різновид віртуальної клавіатури, що являє собою оптичну проекцію клавіатури на яку-небудь поверхню, на якій і відбувається дотикання до віртуальних клавіш. Клавіатура відстежує рухи пальців і переводить їх в натиснення клавіш. Більшість розроблених систем можуть функціонувати також як віртуальна миша і навіть як віртуальна музична клавіатура піаніно. Пропонована до продажу система P-ISM, що реалізовує проекційну клавіатуру у поєднанні з невеликим відеопроектором, є портативним комп'ютером розміром з ручку.

Принцип роботи: Лазер або проектор проектує зображення клавіатури на плоску горизонтальну поверхню. Датчик або відеокамера в проекторі фіксує рухи пальців. Обчислюються координати проведених дій і генеруються сигнали натиснення на клавіші. У деяких ситемах використовується другий невидимий інфрачервоний промінь. Невидимий інфрачервоний промінь проектується поверх віртуальної клавіатури. Палець проводить натиснення віртуальної клавіші. Це натиснення викликає переривання інфрачервоного променя, і інфрачервоне світло відбивається назад в проектор. Відображений інфрачервоний промінь проходить через інфрачервоний фільтр в камері. Камера фіксує кут інфрачервоного променя, що випромінює. Сенсор обчислює, в якому місці був перерваний інфрачервоний промінь. Обчислюються координати проведених дій і генеруються сигнали натиснення на клавіші.

Аналогова клавіатура

Ще один спосіб, який з успіхом можливо застосувати для зменшення числа задіяних виводів використаних для сканування – аналогове кодування. Нижче наведений приклад використання такого методу в контролері відеокамери. Ідея проста: використовується звичайний АЦП, а при натисканні клавіш підключаються різні гілки опорового дільника. Напруга дільника перетворюється АЦП в код, завдяки якому ідентифікується натиснута кнопка. Такий метод інтерфейсу з функціональною клавіатурою є актуальним при реалізації батарейних пристроїв на основі, наприклад, мікроконтролера Microchip РІС12С672, який має лише 6 виводів вхід/вихід, але серед яких при цьому є 4 канали АЦП.

Рисунок 6. Використання аналогового інтерфейсу для функціональної клавіатури в контролері відеокамери

 

Найнезвичайніші клавіатури

Клавіатура, що згортається

Клавіатура практично відповідає стандартній - і за розмірами і по розташуванню клавіш, за одним тільки виключенням – вона згортається, пил і крихти більше не забиваються під клавіші!

Клавіатура на зап’ястку

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти