ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Розвиток носіїв і-ції, розвиток носіїв і-ції, Особливості док. На новітніх носіях

Перфораційна карта являє собою прямокутник стандартних розмірів з тонкого еластичного картону, призначений для запису інформації шляхом пробивання отворів.

Перфораційні карти використовувались при формуванні масивів інформації у лічильно-аналітичних машинах, у системах керування потоковими лініями, верстатами та іншими обладнаннями.

Запис інформації на перфокарту здійснювався оператором за допомогою електромеханічного пристрою - перфоратора. Наявність отворів означало код 1, а його відсутність - код 0.

Уважається, що перша лічильно-аналітична машина з уведенням інформації на перфокартах була створена в США в 50-х рр.. ХХст.

Перфострічка - стрічка з певною структурою - пробитими отворами, на яку нанесена певна інформація у вигляді математичних чи логічних значень. На сьогоднішній день практично не використовується, хіба що на телетайпах у віддалених поштових відділеннях чи в програмних верстатах.

До магнітних носіїв інформації відносять магнітну стрічку (МС), магнітну карту (МК), магнітний диск (МД) (твердий і гнучкий).

Інформація на магнітних документах записується шляхом зміни залишкової намагніченості окремих ділянок магнітного шару носія.

Магнітна стрічка - носій інформації у виді стрічки з гнучкої і прозорої плівки з феромагнітним покриттям. МС несе звукову або цифрову інформацію, закріплену електромагнітним способом. Використовується в ЕОМ, аудіо- і відеотехніці.

Магнітна стрічка як вид документа з'явилася вперше в 1965 р. (США) і використовувалася переважно як матеріал - носія звуку (голосу і музики).

За рівнем узагальнення інформації стрічково-магнітні документи поділяються на 2 види:

1) МС, що містять первинну інформацію;

2) МС, що містять вторинну інформацію.

Кожна МС характеризується сукупністю певних ознак:

а) порядком (розташуванням) логічних записів;

б) синтаксичною і семантичною структурою логічного запису;

в) предметним охопленням(тематикою, видами документів);

г) читацьким призначенням.

Магнітна карта (МК) - носій інформації у виді гнучкої пластини з магнітним покриттям.

МК являє собою невелику пластмасову тришарову карту на поліефірній основі товщиною 12 мкм, на яку у вигляді окремих вузьких смуг наносять робочий магнітний шар товщиною 12-17 мкм, що покривається потім захисним шаром з поліефірної плівки товщиною 10-12 мкм.

Магнітний диск (МД) - носій інформації у вигляді диска з феромагнітним покриттям для запису.

Магнітні диски поділяються на тверді і гнучкі (дискети). Твердий магнітний диск - це кругла плоска пластинка, виготовлена з твердого матеріалу (металу), покритого феромагнітним шаром. Гнучкий диск (флопі-диск) або дискета - це диск, виготовлений із пластику, покритого феромагнітним шаром.

Магнітні диски вперше з'явилися в 1970, а до 1980 року їх випускало вже більш 30 фірм.

Ємність дискет залежить від двох параметрів: площі використовуваної поверхні і припустимої для конкретної конструкції дискети щільності запису.

Крім гнучких існують і тверді магнітні диски, які називаються ще вінчестерами. Вони призначені для постійного збереження інформації, яка використовується при роботі з персональним комп'ютером і встановлюються усередині нього.

Документи на оптичному носії - це інтегрований вид документа, який може ввібрати в себе всі переваги та можливості книги, мікро-, діа-, відеофільмів чи аудіо запису одночасно.

Оптичні документи належать до новітніх матричних носіїв інформації, засновані на оптичних засобах запису, зчитування та відтворення за допомогою сфокусованого лазерного променя.

Переваги оптичного документа:

- має можливість запису та зберігання в єдиній цифровій формі інформації будь-якого виду - звукової, текстової, графічної, відео тощо;

- має можливість організації та зберігання інформації у вигляді баз даних на єдиному оптичному носії;

- забезпечує можливість створення інтегрованих інформаційних мереж, які надають доступ до їх баз даних.

Основні особливості оптичних носіїв:

- безконтактне зчитування інформації, що забезпечує доступ до зчитування документа без порушення оригіналу і надає можливість довготривалого зберігання інформації;

- висока щільність запису цифрової інформації;

- використання фізичних методів захисту записаної інформації від механічних пошкоджень;

- реалізація зворотної сумісності на нових типах пристроїв відтворення інформації;

- можливість застосування високо стабільних матеріалів для виготовлення оптичних дисків;

- застосування універсальних захисних контейнерів для всіх типів оптичних дисків.

Оптичний диск - це носій інформації діаметром 8-12 см та завтовшки 1.2 мм. У залежності від можливостей використання для запису та зчитування оптичні диски діляться на два види:

1) накопичувальні, призначені для запису інформації безпосередньо користувачем та її подальшого зберігання;

2) накопичувальні розраховані тільки на зчитування інформації.

До оптичних документів належать оптичні ком пакт-диски, відеодиски та голографічні документи.

Голографія (метод точного запису, відтворення та зміни хвильових полів), дозволяє забезпечити дуже високу щільність запису при збереженні максимальної швидкості доступу до даних.

Голографічний образ кодується в один великий блок даних, що записується усього за одне обертання. Для зчитування чи запису блоків голографічно збережених на світлочутливому матеріалі даних використовуються лазери.

Голограма- це надскладна мікроструктура, що створює візуальне відчуття об'ємності зображення. Запис голографічної інформації відбувається у процесі лазерної інтерференційної зйомки. Ця технологія дозволяє отримувати елементи з надзвичайно яскравим і чітким зображенням.

Голографічний документ - це оптичний об'єкт, який змінює кольори по всьому райдужному спектру видимого діапазону світла. При зміні кута зору спостерігача, змінюється форма й видимі розміри зображень об'єктів голограми, які стають об'ємними.

Однією з головних переваг голографічного документа є висока якість збереження записаної інформації. У той час як дефект на поверхні магнітного диска чи магнітної стрічки руйнує важливі дані, дефект у голографічному середовищі не приводить до втрати інформації, а викликає "потускніння" голограми.

Для зміни кута нахилу променя використовує акустично-оптичний дефлектор, то за загальними оцінками, час витягу суміжних сторінок даних складе менш 10 ms.

Флеш-пам'ять винайдена в 1984 р. доктором Фуджіо Масуока з компанії Toshiba. Перші чипи флеш-пам'яті з'явилися в 1988 році.

Еволюційно флеш-пам'ять являє собою різновид енергонезалежного напівпровідникового запам'ятовуючого пристрою з електронним стиранням.

Реалізується флеш-пам'ять завдяки логічним елементам, згрупованим в багаторівневі соти, що можуть зберігати ту чи іншу інформацію.

Первинними сотами таких чипів є польові транзистори з двома ізольованими затворами: керуючим і плаваючим. Під впливом керуючого сигналу створюється канал для руху заряджених частин від джерела. При цьому електрони, які мають значну енергію, переборюють опір ізолятора й попадають на плаваючий затвір. Цей процес називається інжекцією.

На плаваючому затворі формується "схоронений" заряд, котрий може зберігатися протягом багатьох років. У разі подачі на управляючий затвір високого мінусового заряду. Схоронені електрони з плаваючого затвору будуть "стікати".

На відміну від жорсткого диска флеш-пам'ять витримує обмежену кількість циклів стертя та запису. Основними користувачами мікросхем флеш-пам'яті є виробники мініатюрних "карток".

Перевагою флеш-пам'яті над звичайною - є її енергозалежність, при включенні енергії зміст пам'яті зберігається. Перевагою над жорсткими дисками, CD-ROM та DVD є відсутність рухомих частин, що дозволяє зробити записану інформацію більш компактною й доступною для користувача.

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти