ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Керченський суднобудівний завод «ЗАЛІВ»

 

Суднобудування України: минуле і сьогодення мовою цифр і фактів

 

Ліхтеровоз «Севморпуть» - побудований на суднобудівному заводі «ЗАЛІВ» м.Керч

 

Завод починаючи з 1960 р. почав будівництво танкерів дедвейтом 1500 т. З 1964 р. - танкера дедвейтом 22.000 т. З 1980 р. по 1996 р. - освоїв будівництво екологічно чистих танкерів «Перемога» - дедвейтом 65.000 т, супертанкерів «Крим» - дедвейтом 150.000 т. У 1988 р. був побудований і введений в експлуатацію атомний ліхтеровоз «Севморпуть», ліхтеромісткість склала 34 ліхтера типу Леш, або 1336 - 20-ти футових контейнерів. А також кораблі для ВМФ країни (фрегати). За період з 1945 р. по 1980 р. завод побудував і здав замовнику 800 суден і кораблів. Суднобудівний завод «Залив» - одне з найсучасніших підприємств того періоду. Колектив заводу зміг освоїти будівництво найсучасніших комерційних судів.

Херсонський суднобудівний завод

 

Суднобудування України: минуле і сьогодення мовою цифр і фактів

 

Судно для перевезення генеральних вантажів «Паризька комуна»

 

Завод був відновлений 12 грудня 1952 року. За весь післявоєнний період побудував і здав замовнику понад 300 суден різного типу: танкери, контейнеровози, балкери, ліхтеровози, науково-промислові судна, криголамо-транспортні судна. Важливо відзначити, що всі проекти споруджуваних на заводі суден, були розроблені вітчизняними конструкторськими бюро. Продукція, що випускається закуповувалася вітчизняними судноплавними компаніями (морське пароплавство) та іноземними судновласниками з 26 країн.

Перше крупнотонажне судно, танкер «Херсон» дедвейтом 11.800 т., був зданий замовникові 2 грудня 1952 року. У 1959 р. завод побудував перший суховантаж, турбохід «Ленінський комсомол», дедвейтом 16.500 т. Даний тип суден дуже добре зарекомендував себе на трансатлантичних перевезеннях. Гарна швидкість, маневреність і чудові морехідні якості змусили звернути увагу іноземних фахівців на дану конструкцію цього типу суден. Завод побудував серію з 20 суден і серед них судно «Паризька комуна» - це перше вітчизняне судно, яке було оснащене газовою турбіною і гвинтом регульованого кроку.

У 1963 р. завод освоїв нову серію суден типу «Бежица».

 

Суднобудування України: минуле і сьогодення мовою цифр і фактів

 

Багатоцільове судно «Бежица»

 

Відмінною особливістю цих суден було максимальне розкриття палуби і наявність подвійного борту. Ці судна користувалися дуже великим попитом на суднобудівному ринку, їх закуповували судновласники з 8 країн світу. У 1971 р. почалося будівництво контейнеровозів типу «Олександр Фадєєв», а трохи згодом - серії універсальних суден типу «Герої Панфіловці», які могли перевозити будь-які вантажі: генеральне, зернове, промислове обладнання, а також контейнери міжнародного стандарту. А в 1984 р. заводом була освоєна нова серія суден-постачальників для роботи в північних широтах. У 1986 р. завод отримав замовлення на будівництво двох бурових суден. З 1976 р. завод побудував 49 танкерів дедвейтом до 30,000 т. Дуже важливо відзначити, що з 1980 р. завод будував одночасно 5-6 суден різних проектів, серед яких ліхтеровоз «Олексій Косигін». Це говорить про високий технічний рівень заводу та високий професійний рівень інженерно-технічного складу і високу кваліфікацію робочого персоналу.

Миколаївський суднобудівний кластер був одним з найпотужніших у світі. Сьогодні з ним може зрівнятися хіба що суднобудівна «імперія» Hyundai, що знаходиться у м. Ульсан (П. Корея). До 70 років ми мали суднобудівні потужності світового рівня, коли суднобудування в Республіці Корея тільки зароджувалося. Тут були сконцентровані основні суднобудівні потужності СРСР з будівництва військових кораблів (включаючи авіаносні крейсери), комерційних суден різних типів і тоннажу, рибодобувних суден і рибопереробних фабрик, науково-дослідних суден, буксирів, криголамів, бурових платформ.

Важливо відзначити, що суднобудівний кластер, це не тільки суднобудівні заводи, а й суднобудівна інфраструктура, НДІ, навчальні заклади, інженерні кадри і висококваліфіковані робітники.

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти