ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Організація ведення наступу взводу на БМП М2 «Бредлі» згідно новому бойовому уставу СВ США FM 3-21.71

Наступ на БМП М2 «Бредлі»

Наявність у взводі ведених полегшує управління взводом при його дії по секціях. Концепція ведених вимагає, щоб один танк (ведений) орієнтувався відносно правого або лівого боку іншого танку (ведучого). При відсутності детальних інструкцій, ведені переміщуються, зупиняються та стріляють тоді, коли це роблять їх ведучі. Танк 2 є веденим танку 1 (командира взводу), танк 3 є веденим танку 4 (взводного сержанту). Сержант взводу орієнтується по танку командира взводу (рис. 4.1). На рис.4.2...4.4 показані основні способи подолання переднього краю оборони противника.

Шикування бойових порядків під час ведення наступу мотопіхотним взводом на БМП М2 «Бредлі» показані на рис 4. 1 … 4. 10, а в пішому порядку – на рис. 4.11...4.15. Переваги і недоліки даних бойових порядків показані у таблицях 4. 2 … 4. 3.

 

 

 

 

 


Наступ у пішому порядку

Мотопіхотне відділення для ведення наступу поділяється на дві вогневі команди, які тісно взаємодіють між собою

Переваги та недоліки бойових порядків вогневих команд Таблиця 4.2

 
 

Види б. п. Коли найбільш часто застосовується Переваги та недоліки
Управління Гнучкість Ведення вогню Безпека
Клин Основний вид б. п. Легко Добра Дозволяє негайно відкрити вогонь в любому напрямку Всебічна
Колона При пересуванні по закритій місцевості, в умовах поганої видимості та щільної рослинності Найлегше Задовільна Дозволяє негайно відкрити вогонь в сторони флангів, незадовільні умови для відкриття вогню в тил та фронтального вогню Менш безпечно

 

 
 

 

 


 

Переваги та недоліки бойових порядків відділення (squad) Таблиця 4.3

Види б. п. Коли найбільш часто застосовується Переваги та недоліки
Управління Гнучкість Ведення вогню Безпека
Розосереджена колона відділення Основний вид б. п. Легко Сприяє маневру, зручний розподіл сил та засобів по фронту і в глибину Дозволяє вести потужний вогонь в бік флангів, дещо обмежений фронтальний вогонь Всебічна
Лінія відділення При необхідності забезпечення максимального вогню у фронтальному напрямку Задовільно Обмеження маневру Дозволяє негайно відкрити максимально потужний фронтальний вогонь, незадовільні умови для відкриття флангового вогню Добра у фронтальному напрямку, незадовільно зі сторони флангів та з тилу
Колона відділення При пересуванні по закритій місцевості, в умовах поганої видимості та щільної рослинності Найлегше Найбільш незручний бойовий порядок для здійснення маневру Дозволяє негайно відкрити вогонь в сторони флангів, незадовільні умови для відкриття вогню в тил та фронтального вогню Менш безпечно

 

Оборона

Оборона в арміях країн НАТО розглядаються як один з основних видів бойових дій, до якого війська переходять з метою зриву наступу противника, економії сил і засобів на одних напрямках та створення переваги над противником для рішучих дій на інших, недопущення захоплення противником важливих районів, виграшу часу і створення сприятливих умов для переходу у наступ.

Вважається, що для успішного ведення оборони достатньо мати співвідношення сил 3:1 на користь тих, хто наступає.

Види оборони

У залежності від угрупування сил і засобів військ, які обороняються, інженерного обладнання місцевості і способів ведення оборонного бою іноземні військові фахівці поділяють оборону: в армії США – на мобільну, позиційну і активну, а в армії ФРН і Туреччини – на рухому і позиційну.

Мобільна оборона являє собою динамічні бойові дії, основу яких складає рішучий маневр і пряме протиборство з противником. Основний спосіб її ведення – маневр у сполученні з вогневим ураженням противника. Мобільна оборона характеризується наданням до складу першого ешелону тих, хто обороняється, мінімально необхідних сил і засобів, створенням окремих маневрених груп, які використовуються для контратак у вирішальний момент і у вигідному місці.

Позиційна оборона ведеться з метою утримання важливих районів (ділянок) місцевості. Основний спосіб її ведення – вогонь з позицій, які займають, у сполученні з контрударами (контратаками) з метою відновлення положення, яке втрачено, і створення умов для переходу в наступ.

Активна оборона основується на тісному сполученні вогневої потужності звичайних засобів ураження, умов місцевості і маневру силами і засобами у потрібний час на напрямок, якому загрожують.

Сутність активної оборони полягає у тому, що до початку наступу противника, якщо задум його дій, особливо напрямок головного удару, не виявлений, частини та підрозділи розгортаються відносно рівномірно по всьому фронту оборони, як правило, в один ешелон з утворенням невеликого резерву і значними силами та засобами, які виділяються у смугу забезпечення. З переходом противника до наступу по мірі виявлення задуму його дій, особливо напрямку головного удару, здійснюється стрімкий маневр частин та підрозділів з другорядних ділянок оборони вздовж фронту та із резерву на напрямок, якому загрожують. Сюди ж виходить і більша частина військ прикриття.

Розгром противника досягається постійним вогневим впливом частин і підрозділів, які зосереджуються на напрямку просування його головних сил, сполученням вогню і маневру у всіх військових інстанціях, веденням бойових дій по всій глибині основного району оборони дивізії, а не на одній оборонній позиції.

Під час організації рухомої оборони (ФРН) більша частина сил і засобів виділяється до складу резерву (другого ешелону), як і в мобільній обороні США. Резерв (другий ешелон) в цьому випадку передбачається для проведення контратак з рішучими цілями.

Метою рухомої оборони є стримування просування противника в глибину, нанесення йому максимальних втрат, збереження своїх сил та виграш часу, необхідного для підготовки наступу.

Позиційна оборона (ФРН) організовується завчасно і передбачає утримання рубежу (району), який займають, з метою відбити наступ противника, який переважає за силами і нанести йому максимальних втрат. Всі підрозділи (США, ФРН) у змозі вести тільки позиційну оборону.

Ведення оборонного бою

Бойовий порядок підрозділів (до роти включно) в обороні будується у два ешелони, взвод – в один (в лінію відділень). Підрозділи першого ешелону бригади займають передовий район оборони, в якому готують ротні і взводні опорні пункти. Підрозділи другого ешелону (резерву) готують до оборони вигідний у тактичному відношенні район і займають його або розташовуються потайно біля району в готовності до зайняття його або перейти в контратаку.

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти