ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Батальйонна тактична група армії США в обороні

Для ведення оборонних дій батальйонна тактична група може одержати район бойових дій, бойову позицію або смугу оборони. Ширина і глибина району бойових дій залежать від того, на якому напрямку він розташовується. Якщо батальйонна тактична група обороняється на головному напрямку удару противника, то ширина району її бойових дій буде менше. Як правило, батальйонна тактична група в обороні займає район бойових дій шириною до 4 км, а глибиною — до 3 км (рис.4.13). Такий район носить визначене умовне найменування, наприклад, район «Червоний».

 
 

Для кожної ротної тактичної групи в межах батальйонного району бойових дій на всю глибину намічаються й обладнуються бойові позиції. Деякі з них відразу ж займаються ротними тактичними групами або взводами, інші намічаються, а при наявності часу і підготовляються для їхнього заняття в ході ведення бою. Ротна бойова позиція може бути по фронту 1500 м і більше, а в глибину — до 1100 м. Взводна бойова позиція по фронту — до 700 … 800 м, а в глибину — до 500 м.

Бойовий порядок батальйонна тактична група звичайно будує в один ешелон. Ротні тактичні групи можуть розташовуватися в лінію, кутом уперед та назад, а також уступами вправо або вліво. Резерв батальйонна тактична група не створює. Крім ротних тактичних груп до елементів бойового порядку варто віднести батальйонні ПТРК «Тоу-2», а також мінометні й артилерійські засоби.

Інженерне обладнання району бойових дій (бойової позиції або смуги оборони) батальйонної тактичної групи передбачається проводити в залежності від наявності часу, сил і засобів, а також від умов місцевості. Наявні в цьому районі природні перешкоди підсилюються. Установлюються загородження, що повинні змусити противника вийти на відкриту місцевість і залишатися на ній для більш тривалого часу впливу на нього засобами батальйонної тактичної групи. Ротні тактичні групи самотужки повинні контролювати проміжки і проходи у всіх установлених загородженнях.

Система вогню в обороні батальйонної тактичної групи повинна створити на різних відстанях таку щільність вогню, щоб вона забезпечувала поразку всіх цілей противника, насамперед його танків, БМП і БТР.

Вважається, що в складі батальйонної тактичної групи для ведення оборони, і насамперед протитанкової, мається три основні види систем зброї:

- мотопіхотне озброєння, у тому числі ПТРК «Дракон» (заміняється на «Джевелін»);

- танки;

- ПТРК «Тоу-2».

Застосовуються всі ці системи з таким розрахунком, щоб вони доповнювали одна одну. Оцінка їхньої ефективності визначається здатністю кожного виду знищувати броньовані машини противника.

Мотопіхотне озброєння (у тому числі ПТРК «Дракон») уражає танки противника на середніх і близьких відстанях — до 1000 м («Джевелін» – більш 2000 м), а також використовується для знищення піхоти противника.

Танки в обороні застосовуються головним чином для поразки бронецілей противника. Вважається, що броньовий захист дозволяє їм вести бій, навіть знаходячись під вогнем стрілецького озброєння й артилерії противника. Танки, крім того, використовуються для проведення контратак, а також для прикриття маневру ротних і батальйонних тактичних груп. Танки уражають бронецілі противника на середніх відстанях (до 1500 м).

ПТРК «Тоу-2» ведуть вогонь по наступаючим броньованим машинах противника на дальності понад 3000 м.

З переходом противника в наступ командир батальйонної тактичної групи, використовуючи всі наявні засоби розвідки, а також інформацію від вищестоящих штабів і сусідів, визначає найбільш загрожуємий для нього напрямок і можливий склад угруповання противника на цьому напрямку. Головну увага він приділяє зосередженню на загрожуємому напрямку необхідних для оборони сил і засобів. Зосередження сил і засобів, достатнє для відбиття наступу противника, командир батальйонної тактичної групи досягає шляхом переміщення ротних тактичних груп на нові бойові позиції, що дозволяють ефективно уражати вогнем наступаючого противника. Ротним тактичним групам, розташованим на загрожуємих напрямках, можуть додаватися додатково танковий, мотопіхотні взвод і секції ПТРК «Тоу-2».

Одержавши дані про висування противника і про кількість його сил і засобів, командир батальйонної тактичної групи приводить свої підрозділи і вогневі засоби в готовність до відкриття вогню. З появою танків, бойових машин і бронетранспортерів противника на дальності 2500…3000 м вогонь відкривають ПТРК «Тоу-2». Після нанесення противникові максимально можливих втрат, батальйонні ПТРК змінюють свої вогневі позиції, щоб не попасти під артилерійський і мінометний вогонь противника.

З підходом броньованих цілей на дальність 1500…1000 м починають вести вогонь танки і ПТРК «Дракон» ротних тактичних груп. Одночасно ПТРК «Тоу-2» переміщаються на вигідні позиції в тилу і на флангах таким чином, щоб відстань між ними і противником була рівною близько 3000 м. Вважається, що з такої відстані дана зброя буде уражати броньовані цілі противника, залишаючись малоуразливою від відповідного вогню танків і БМП противника. Таким чином, одна з основних вимог до оборони — з максимальною ефективністю знищувати бронетанкові цілі противника і його живу силу, тим самим послабляючи його, зберігаючи при цьому свої сили і засоби.

Танки, ведучи вогонь по броньованим цілям противника, роблять по 3…6 пострілів, після чого змінюють свої вогневі позиції, щоб противник не зміг вразити їх відповідним вогнем.

Атака противника в пішому порядку відбивається вогнем артилерії і стрілецької зброї.

При веденні оборонних дій передбачається проведення контратак як силами всієї батальйонної тактичної групи, так і окремими ротними тактичними групами або навіть взводами. Однак контратаку такими обмеженими силами планується проводити лише у випадку, якщо противник буде в значній мірі ослаблений, відкрито розташований, тобто буде представляти уразливу ціль. Контратаки для знищення ослабленого противника проводяться стрімко.

У ході оборонного бою батальйонна тактична група може одержати задачу на ведення стримуючих дій, що найчастіше проводяться при бою батальйонної тактичної групи в смузі забезпечення або на другорядному напрямку основного району оборони.

При веденні стримуючих дій батальйон розміщає свої ротні тактичні групи таким чином, щоб вони мали можливість вести спостереження і вогонь на гранично можливі дальності. Якщо дозволяє час, то проводяться інженерні роботи з посилення природних перешкод, установці загороджень, у тому числі мінно-вибухових.

На думку американців, злагоджені дії батальйонної тактичної групи, висока навченість його особового складу є запорукою успіху дій в обороні. Головним при цьому залишається постійне знищення противника, щоб послабити його і примусити відмовитися від подальшого наступу і перейти до оборони.

ЗАКІНЧЕННЯ

Збройні сили держав НАТО являють собою добре оснащеним сучасною зброєю, добре підготованим, високомобільним військовим організмом, здібним ефективно виконувати завдання, що поставлені перед ними. Враховуючи, що Україна межує з державами альянсу з півдня і з заходу за думкою сучасного керивництва держави добрі взаємовідношення з державами НАТО мають для України ключове значення.

Не менш важливі для України добрі стосунки і з Росією, яка також має могутні Збройні Сили і межує з Україною з півночі і зі сходу.

Унікальне географічне положення України і її військово-політичне становище, накладає на політичне керивництво держави високу відповідальність за зовнішню політику, яка проводиться, за розвиток Збройних Сил України, за підвищення їх боєздатності і боєготовності.

 

 

Лекцію розробив старший викладач кафедри

загальновійськових та правових дисциплін

кандидат технічних наук доцент В.М.ЛЕНКІН

 

 

Лекція обговорена і схвалена

на засіданні кафедри,

протокол №__________

від «______» _____________20___ р.

 

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти