ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


III.13.2. Налаштування зовнішнього вигляду формул

Широкі можливості Редактора формул по налаштуванню зовнішнього вигляду формул дозволяють полегшити сприйняття навіть найскладнішої формули. До налаштувань відносяться налаштування інтервалів, вставка різного виду пропусків, вирівнювання формул, зміна розмірів і стилів шрифтів.

Налаштування інтервалів. Шаблони в редакторові формул є єдиними цілими, проте можна настроювати інтервали між значками і слотами, що входять в шаблон.

Для налаштування інтервалів необхідно вибрати команду Формат ® Интервал, після чого з'явиться діалогове вікно Інтервал (Рис. 22.).

 

Рис. 22.

Вставка пропусків. Окрім існуючих інтервалів іноді необхідно вставити у формулу додатковий пропуск (клавіша {Пропуск} в Редакторові формул бажаного ефекту не дає). На панелі інструментів можна вибрати пропуски п'яти розмірів. Вони розташовуються на палітрі

Пропуски і багатокрапки:

- Нульовий пропуск

- Пропуск (розміром в 1 пункт)

- Короткий пропуск (одна шоста частина довгого пропуску)

- Середній пропуск (одна третя частина довгого пропуску)

- Довгий пропуск

Зміна розмірів і стилів шрифтів. У редакторові формул немає обмежень на визначувані стилі, проте при записі математичних формул доцільно дотримуватися правил оформлення, які прийняті в друкарських виданнях. Для багатьох стилів добре підходить шрифт основного тексту документа (основний шрифт).

Математичний. Математичний стиль не містить визначення шрифту і зображення символів. При роботі з цим стилем використовується спеціальний алгоритм розпізнавання імен математичних функцій, наприклад sin, log або exp. Іменам функцій призначається стиль «Функція», букви, що не відносяться до цих імен, мають стиль «Змінна».

Текст. Стиль «Текст» використовується, коли немає необхідності розпізнавати серед слів, що вводяться, імена функцій, змінні, вектора, матриці і інші математичні елементи. Для цього стилю автоматичне розпізнавання математичних символів і їх форматування не виконуються. Інтервали між словами стилю «Текст» додаються за допомогою клавіші ПРОПУСК. У цьому стилі доцільно використовувати основний шрифт документа, з тим же зображенням символів.

Функція. Стиль «Функція» використовується для запису позначень стандартних математичних функцій, наприклад sin і log. У цьому стилі доцільно використовувати основний шрифт документа, з тим же зображенням символів.

Змінна. Стиль «Змінна» використовується в позначеннях змінних і констант. У цьому стилі доцільно використовувати основний шрифт документа, але з курсивним зображенням символів.

Грецькі. Цей стиль служить для написання рядкових грецьких букв. Використовується шрифт Symbol, зазвичай з курсивним зображенням.

Символ. Стиль «Символ» використовується в таких математичних операторах, як + або =, у символах суми і інтеграла і тому подібне У редакторові формул цьому стилю має бути призначений шрифт Symbol.

Матриця-вектор. Стиль «Матриця-вектор» використовується в позначеннях матриці і вектора. Зазвичай використовується той же шрифт, що і для стилю «Змінна», тільки з курсивним зображенням. Іноді в цьому стилі застосовуються шрифти без зарубок, наприклад Helvetica.

Число. Стиль «Число» застосовується для цифр від 0 (нуль) до 9. Призначення виконується автоматично, уручну для виділеного фрагмента це зробити неможливо. Зазвичай використовується той же шрифт, що і для «Змінна» із звичайним зображенням символів. Для вирівнювання стовпців чисел в таблиці цифри стилю «Число» мають бути однакової ширини. Цій вимозі відповідають багато шрифтів в Windows, навіть такі пропорційні шрифти, як Times Roman.

Існує можливість зміни шрифтів для зарезервованих стилів. Для цього:

1. Вибрати команду Стиль ® Определить. З'явиться діалогове вікно Стили (Рис. 23.)

2. Вказати шрифт для змінного стилю, а також встановити або зняти прапорці Напівжирний і Похилий для завдання зображення шрифту.

3. Натиснути кнопку OK.

Рис. 23.

 

Контрольні питання.

1. Як створюються математичні формули в документі?

2. Як завантажується редактор формул?

3. Яка структура панелі формул?

4. Що таке шаблон?

5. Що таке слот?

6. Який порядок створення формул?

7. Як форматуються формули?


Лекція №8.

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти