![]() |
Створіть зведені таблиці і діаграми.
4.1. Створіть зведену таблицю, що виводить сумарні дані по найменуванню і результату операції, і відповідну діаграму. Для створення зведеної таблиці: - виберіть пункт меню „Данные”, підпункт „Сводная таблица”; - на першому кроці майстра зведених таблиць і діаграм перемикач (селектор) „в списке или базе данных Microsoft Excel” групи „Создать таблицу на основе данных, находящихся” залишити активним; - змінити активність в групі перемикачів (селекторів) „Вид создаваемого отчета” з „сводная таблица” на „сводная диаграмма (со сводной таблицей)”. Завдяки цьому ми зможемо відразу отримати і діаграму, і таблицю, без додаткових дій, хоча варіант роздільної побудови зведених таблиці і діаграми теж не складний і не потребує багато часу; - натисніть на кнопку „Далее >”; - - натисніть на кнопку „Далее >”; - на третьому кроці майстра зведених таблиць і діаграм необхідно вказати за допомогою селектору, де буде розміщена зведена таблиця – на тому ж самому листі, де вхідна, або іншому існуючому листі та в чарунці з якою адресою, або, що більш зручно, на новому листі електронної таблиці. Для цього зробіть активним в групі селекторів „Поместить таблицу в” селектор „новый лист”, адресу чарунки в цьому випадку вказувати не потрібно, вона по умовчанню буде А1; - далі на третьому кроці майстра необхідно розробити макет зведеної таблиці, за допомогою вікна, яке необхідно викликати, натиснувши на відповідну кнопку „Макет”; -
враховуючи завдання, необхідно перетягнуть мітки стовпців (кнопки полів) „Найменування товару” та „Результат операції” в макет зведеної таблиці. А саме, будемо розміщувати кнопку поля „Найменування товару”, яке містить текстові дані, в заголовках рядків зведеної таблиці. Кнопку поля „Результат операції”, яке містить чисельні дані грошового формату і по якому може бути підрахована сума (що і потрібно зробити згідно завданню), перетягнемо і розмістимо в області даних зведеної таблиці (див. рис. 2.13). Дані – це та частина макету, що повинна бути заповнена обов’язково, бо саме в ній над даними виконується підсумкова операція (за умовчанням це сума). Інші три частини макету – рядок, стовпець, сторінка – заповнюються при необхідності і по вибору користувача (хоча б одно з них необхідно заповнити для інформативності зведених даних). Рисунок 2.13 – Макет зведеної таблиці (зведення по найменуванню товару та результату операції) Натисніть на кнопку „ОК”, потім на кнопку „Готово”. В результаті в книзі електронної таблиці з’явилися два нових листа зі зведеними діаграмою і таблицею (див. рис. 2.14).
4.2. Створіть зведену таблицю, що виводить середнє значення даних по найменуванню, даті і результату операції, і відповідну діаграму. Для створення другої зведеної таблиці: - поверніться на лист 1 електронної таблиці (активізуйте лист 1 за допомогою ярлику „Лист 1”; - виберіть пункт меню „Данные”, підпункт „Сводная таблица”; - на першому кроці майстра зведених таблиць і діаграм селектор „в списке или базе данных Microsoft Excel” групи „Создать таблицу на основе данных, находящихся” залишити активним; - в групі селекторів „Вид создаваемого отчета” на цей раз залишимо активним перемикач „сводная таблица” (не принципово, такий варіант обираємо лише для його засвоєння); - натисніть на кнопку „Далее >”; - на другому кроці майстра зведених таблиць і діаграм у полі „Диапазон” знову вкажіть діапазон B3:H23; - натисніть на кнопку „Далее >”; - Рисунок 2.15 – Інформаційне вікно майстра зведених таблиць і діаграм - натисніть на кнопку „Далее >”; - на третьому кроці майстра зведених таблиць і діаграм зробіть активним в групі селекторів „Поместить таблицу в” селектор „новый лист”; - враховуючи завдання, необхідно перетягнуть мітки стовпців (кнопки полів) „Найменування товару”, „Дата операції” та „Результат операції” в макет зведеної таблиці. А саме, будемо розміщувати кнопку поля „Найменування товару”, яке містить текстові дані, в заголовках рядків зведеної таблиці. Кнопку поля „Результат операції”, яке містить чисельні дані грошового формату і по якому можуть бути підраховані середні значення (потрібні згідно завданню), перетягнемо і розмістимо в області даних зведеної таблиці (див. рис. 2.16). Кнопку поля „Дата операції” можна розмістити як в області стовпця, так і в області сторінки. Якщо розмістити в області сторінки, буде створений так званий фільтр по полю дата, або поле зі списком, що може служити фільтром. За рахунок цього така таблиця буде більш компактною та зручною (дозволяє відображати в таблиці і відповідно діаграмі тільки значення
за потрібну дату); Рисунок 2.16 - Макет зведеної таблиці (зведення по найменуванню товару, даті та результату операції), вибір операції для обчислення - для того, щоб змінити підсумкову операцію над даними (за замовченням це функція суми), зробіть подвійне клацання лівою кнопкою миші по кнопці поля в області даних „Сумма по полю Результат операції”. На екрані з’явиться діалогове вікно, в якому можна обрати підсумкову функцію з запропонованих майстром зведених таблиць і діаграм (див. рис. 2.16). - оберіть операцію „Среднее”; - натисніть на кнопку „ОК”, потім ще раз на кнопку „ОК”, потім на кнопку „Готово”. Отримаємо на новому листі зведену таблицю (див. рис. 2.17).
Рисунок 2.17 - Зведена таблиця (зведення по найменуванню товару, даті та результату операції, функція зведення – середнє значення), побудова діаграми через контекстне меню або тематичну панель інструментів Дивись отриману діаграму на рис. 2.18.
Рисунок 2.18 – Зведена діаграма (зведення по найменуванню товару, даті та результату операції, функція зведення – середнє значення) Варіант побудови без фільтру по даті операції (в макеті дата операції розміщена в області заголовків стовпців, а не в області сторінки – фільтру) дивись на рис. 2.19.
|
||||||||||
|