ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Кора калини (Extractum Vibumi fluidum).

Квітки арніки використовуються у вигляді настойки – Tinctura Amicae.

Деякі з цих препаратів застосовують місцево. Так, свіжовиготовленим настоєм (1:10) із квіток і листя лагохілуса п'янкого змочують марлеві серветки і накладають їх на поверхню, що кровоточить, на 2 - 5хв.

 

Rp.: Sol. Vicasoli 1% 1 ml.

D.t.d. N. 10 in amp.

S. Внутрішньом'язово no 1-1,5 мл.

 

Rp.: Fibrinogeni 1,0

D.t.d. N. 5

S. Вміст флакона розчинити в 250 мл води для ін'єкцій, підігрітої до

температури +25-35 °С.Вводити внутрішньовенно крапельно.

 

Rp.: Thrombini 125 ОА

D.S. Вміст флакона розчинити в ізотонічному розчині натрію хлориду,

змочити стерильну гемостатичну губку або марлевий тампон, накласти на

поверхню, що кровоточить.

 

Антикоагулянти

Антикоагулянти — це лікарські препарати, які перешкоджають утворенню ниток фібрину, тому вони запобігають появі тромбів, Крім того, вони припиняють ріст вже наявних тромбів, а також сприяють дії на них фібринолітичних факторів (рис. 2).

Відомо, що головним компонентом системи крові, яка попереджує її згортання, є гепарин. Як лікарський препарат він належить до антикоагулянтів - прямої дії, тому що впливає безпосередньо на фактори згортання крові в судинному руслі.Гепарин (Heparinum)

- це натуральний компонент крові, який отримують із слизової оболонки свиней та з легень великої рогатої худоби. Випускається у герметично закритих флаконах по 5 мл з активністю 5000 ОД в 1мл. і у мазі. Вводиться хворим підшкірно, у м'язи, у вену, по 20 000 - 50 000 ОД на добу.

Неодикумарин Фенілін
- пригнічувальний вплив - стимулювальний вплив

 

 


 
Гепарин  
Натрію цитрат  
Біосинтез протромбіну

 


Стрептоліаза  
Тромбо-пластин  
Протромбин  
Тромбин  
Фібрино-лізин  
Профібри-нолізин    
Фібринопептиди  
Фібриноген  
Фібрин  
Са++  
ПЕЧІНКА
КРОВ

 

 


Рис. 2. Дія антикоагулянтів прямої і непрямої дії (схема).

Препарат проявляє антикоагуляційну дію. Антикоагуляційний ефект зу­мовлений прямим впливом його на систему згортання крові. Стримуючи агре­гацію тромбоцитів у поєднанні з впливом на деякі фактори згортання крові, ге­парин тим самим перешкоджає утворенню фібринових згустків. Цей препарат викликає також зменшення вмісту холестерину і тригліцеридів у сироватці крові

Після введення гепарину у вену пригнічення згортання крові настає негайно і ця дія продовжується 4 - 5год, при введенні у м'язи ефект настає через 15 - 30хв і продовжується до 6год, а при підшкірному введенні - відповідно через 40 - 60хв і продовжується 8 - 12год. При підшкірному і внутрішньом'язовому введенні препарату можуть виникати гематоми. Тому найбільш доцільним є внутрішньовенне введення гепарину через кожні 4 - 6год.

Застосовується гепарин для профілактики і лікування тромбоемболічних захворювань і їх ускладнень, для попередження й обмеження тромбоутворення при оперативних втручаннях, при гострому інфаркті міокарда, для підтримання рідкого стану крові в апаратах штучного кровообігу й апаратурі для гемодіалізу тощо.

Основною небезпекою при застосуванні гепарину є кровотечі (геморагіі) у зв'язку з передозуванням. Це, перш за все, гематурія (поява крові в сечі), гемартрози (крововиливи в суглоби), кровотечі в шлунково - кишковому тракті (особливо при виразковій хворобі шлунка і 12 - палої кишки). Можлива поява алергічних реакцій у вигляді кропив'янки, утрудненого дихання, набряку слизової оболонки носа, сльозотечі.

Гепарин не можна застосовувати при захворюваннях які супроводжуються зниженням згортання крові і підвищеною проникністю судин, виразковій хворобі шлунка і 12 - палої кишки, гемороїдальних і маткових кровотечах, відразу після проведених хірургічних операцій тощо.

При передозуванні гепарину необхідно вводити у вену його антагоніст - протаміну сульфат (Protamini sulfas)

- до 5мл 1% розчину дуже повільно під контролем проби на швидкість згортання крові. Випускається в ампулах по 2мл 1% розчину.

Для попередження згортання крові при її консервації використовуються розчини натрію гідроцитрату (по 10мл 4 - 5% розчину на 100 мл донорської крові). Цей препарат зв'язує іони Са++, тому стає неможливим перетворення протромбіну в тромбін.

До антикоагулянтів непрямої дії належать

неодикумарин (Neodicumarinum)

таблетки по 0.05 г і 0,1 г;

синкумар (Syncumar)

таблетки по 0,004г;

Фенілін (Phenylinum)

таблетки по 0,03 г). Ці препарати є антагоністами вітаміну К за впливом на утворення деяких факторів згортання крові, зокрема пригнічують синтез у печінці протромбіну. На відміну від гепарину, дія їх розвивається повільно і проявляється тільки in vivo, тобто в організмі. Зокрема, дія неодикумарину досягає максимального рівня лише через 12 - 30год, синкумару і феніліну - через 24 - 48год. Продовжується вона близько 3 - 4 діб.

Антикоагулянти непрямої дії використовуються для профілактики і лікування як тромбозів і тромбоемболій, так і тромбоемболічних ускладнень інфаркту міокарду тощо. Оскільки ці препарати мають властивість кумулювати - лікування ними проводиться під обов'язковим контролем рівня протромбіну у крові із визначенням протромбінового індексу. Останній не повинен бути нижчим 40 - 50%. Періодично роблять аналіз сечі. Поява в ній свіжих еритроцитів свідчить про необхідність припинення прийому препаратів. Антагоністом непрямих ан­тикоагулянтів є вікасол.

Протипоказаннями до застосування непрямих антикоагулянтів є захворювання, які супроводжуються низьким рівнем згортання крові, підвищеною проникністю судин, а також захворювання печінки, наявність виразок у шлунку і кишечнику, вагітність.

 

Rp.: Heparini 5 ml. (5000 OД - 1ml)

D.t.d. N. 2

S. По 10000 ОД у вену через 4 год.

 

Rp.: Phenylini 0,03

D.t.d. N. 10 in tabul.

S. По 1 таблетці 1-2 рази на день (для профілактики тромбоемболічних

ускладнень).

Антиагреганти.

Антиагреганти - це препарати, які гальмують початковий процес тромбо­утворення, тобто агрегацію (наближення і склеювання тромбоцитів між собою) і адгезію (прикріплення тромбоцитів до поверхні стінки судин).

Натуральним середником, який викликає агрегацію, є тромбоксан А2. Він утворюється у тромбоцитах. У зв'язку з таким характером дії на згортання крові, антиагреганти, зокрема кислота ацетилсаліцилова і дипіридамол, широко використовуються для профілактики тромбоутворення, наприклад, при ішемічній хворобі серця, порушенні мозкового кровообігу.

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти