ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Дослідження діяльності основних конкурентів

Головними конкурентами ВАТ «КЗБН «Росинка» є ЗАТ «Оболонь», ТМ "Караван", ВАТ «Сандора», ТОВ АПК "Аква".

«Оболо́нь» — це національна корпорація з випуску пива, безалкогольних та слабоалкогольних напоїв, мінеральної води. До складу компанії входять головний завод у Києві з віддаленими виробництвами в Олександрії та Чемерівцях Хмельницької області, два дочірніх підприємства — «Пивоварня Зіберта» (Фастів, Київська обл.) та «Красилівське» (Хмельницька обл.), а також підприємства з корпоративними правами в Охтирці, Севастополі, Коломиї та Бершаді. Серед різноманітної продукції «Оболоні» кожен може знайти те, що задовольнить смаки найдосвідченіших гурманів. Портфель компанії формують шість пивних торгових марок: «Оболонь» (саббренд «Оболонь BeerMix»), «Magnat», «hike premium beer», «Zibert», «Десант». Відомими безалкогольними брендами компанії є «Живчик», мінеральні води «Прозора» та «Оболонська», енергетичні напої «Джетт». Також підприємство випускає слабоалкогольні напої.

Основним бізнесом ПФ "Панда" є виробництво та продаж безалкогольних напоїв під власною торговою маркою "Караван". Виробничий комплекс повністю оновлено у 2007 році. Сучасне обладнання компанії KRONES дозволяє випускати напої, що вимагають високої гігієнічної культури виробництва. Виробнича потужність складає близько 0.5 млн. пляшок на добу.

ТОВ «Сандора» створено в 1995 р. і є лідером вітчизняного ринку соків. За даними MEMRB, частка продукції компанії в першому півріччі 2008 р. на ринку склала 47% (у натуральному вираженні). За цей період виготовлено і реалізовано 350 млн. одиниць продукції.

Виробничі потужності включають комплекс із переробки і виробництва сокової продукції в с. Миколаївське Миколаївської області, два сезонні заводи з переробки овочів і фруктів в Херсонській обл. і Криму, а також виробничий комплекс із виробництва продукції в с. Мєшково-Погорілово Миколаївської обл. Проектна сукупна потужність підприємств - близько 1,5 млрд. пакетів соків і сокової продукції на рік. У портфель компанії входять торгові марки «Сандора Ексклюзив», «Сандора Морс», «Сандора Мультиактив», «Сандора Класика», «Сандорик», «Дар», «Садочок», «Миколаївський соковий завод», холодний чай Sanday Ice Tea, напій з високим вмістом соку Sanday Ice Fruit, фруктова вода Sanday Ice Water, вина «Святкова Колекція» і «Золото Ольвія». Компанія також виробляє, здійснює дистрибуцію і рекламну підтримку на українському ринку холодного чаю Lipton Ice Tea (у PepsiCo є відповідний глобальний контракт з Unilever, власником бренду Lipton). Дочірнє підприємство «ТД «Сандора» - компанія, що надає весь спектр послуг, пов'язаних з реалізацією продукції як на території України, так і за її межами.

Компанія "Аква" була однією з перших фірм на Вінниччині, яка почала налагоджувати виробництво по виготовленню натуральної мінеральної води у ПЕТФ-пляшках. АПК "Аква" регулярно приймає участь в різних виставках і ярмарках, неодноразово перемагає у тендерах з якості наданої продукції. Продукція: Вода мінеральна природна столова вода ”Абсолют”


Оцінка конкурентоспроможності підприємства

 

 

Фактори конкурентоспроможності ВАТ "Росинка" Конкуренти
ТМ "Караван"   ЗАТ"Оболонь"  
Продукт:    
якість 5.0 4.5 5.0
право заміни виробу 4.0 5.0 4.8
стиль 5.0 4.0 4.0
престиж торгової марки 5.0 4.0 5.0
упакування 4.0 3.0 5.0
габарити 5.0 4.0 5.0
гарантійний термін 5.0 5.0 5.0
унікальність (відсутність аналогів) 4.0 3.0 4.0
надійність 5.0 5.0 5.0
захищеність патентами 5.0 4.0 4.0
Ціна:    
прейскурантна 5.0 5.0 5.0
% знижки з ціни 4.0 3.0 4.0
Канали збуту:    
форми збуту 5.0 4.0 4.5
ступінь охоплення ринку 5.0 4.3 5.0
розміщення складських приміщень 5.0 5.0 5.0
система контролю запасів 5.0 5.0 5.0
система транспортування 5.0 5.0 5.0
Просування продуктів на ринку:  
реклама 5.0 3.0 5.0
просування продуктів по каналах торгівлі 5.0 5.0 5.0
Всього 4.8 4.3 4.7

Визначення потенційних споживачів

Характеристика споживачів

 

З метою дослідження відповідності продукції ВАТ «КЗБН «Росинка» вимога споживачів було проведено опитування. Для дослідження було розроблено анкету, яка на сьогодні є найбільш розповсюдженим методом для отримання первинної інформації.

Під час дослідження було опитано 100 респондентів – потенційних споживачі продукції ВАТ «КЗБН «Росинка».

Однією із головних переваг маркетингового дослідження є те, що з їх допомогою можна отримати об’єктивну інформацію про ринок, про споживачів, конкурентів тощо. Це дозволяє приймати управлінські рішення, при необхідності корегувати тактичні і стратегічні плани підприємства, оперативно і адекватно реагувати на зміни в ринковій ситуації.

Метод анкетування досить універсальний і дозволяє:

­ розділити вирішувану проблему на декілька уточнюючих підпитань і таким чином забезпечити об’єктивність отриманої інформації, її повноту;

­ при необхідності формувати так звані «закриті» питання, що дозволяє уникнути суб’єктивізму у відповідях респондентів чи ускладнень, пов’язаних із небажанням відповідати на прямо і недвозначно поставлене питання.

Анкетування фізичних осіб проводилося в місті Києві. Вибірка встановлена таким чином, щоб врахувати думки найбільш активних вікових груп населення, тобто від 18 років. Цей параметр розбито на 4 вікових підгрупи. У вибірці рівномірно представлені всі вікові групи споживачів, що мають можливість купувати і споживати напої, що виготовляє ВАТ «КЗБН «Росинка».

Рис. 2.1. Співвідношення чоловіків та жінок у виборці

Рис.2.1. відображає розподіл респондентів по статевому принципу: чоловіків – 39%, жінок 61%. Вибірка сформована таким чином, щоб охопити тільки респондентів, що вживають продукцію ВАТ «КЗБН «Росинка». Отримані дані дозволяють зробити висновки, напої вживають як чоловіки, так і жінки.

Рис. 2.2. Розподіл респондентів за віком

Віковий параметр розбитий на 4 вікових групи (рис.2.2). У виборці рівномірно представлені всі вікові групи споживачів, що мають можливість купувати і споживати продукцію ВАТ «КЗБН «Росинка». Як свідчать результати опитування: 18-25 років – 36%, 26-35 років – 37%, 36-50 років – 21%, 51 і старше – 6%.

Рис. 2.3. Рівень занять респондентів

Цей розподіл (рис.2.3) показує, що 25% - студенти, 10% - підприємці, 30% - робочі, 18% - службовці, 4% - домогосподарки, 3% - безробітні, 7% - пенсіонери, 3% - керівники.

Рис.2.4. Фактори, що впливають на вибір споживачів в залежності від віку населення

З рис. 2.4. видно: якість товару найбільш важлива для споживачів віком 26-35 років (12% від загальної кількості опитаних); ціна найбільш впливовим фактором при виборі товару є для споживачів віком 26-35 років (15% від загальної кількості опитаних); реклама на ТБ впливає на населення віком 18-26 років (5% від загальної кількості опитаних); однаково важлива думка друзів для споживачів 18-25 років (2% від загальної кількості опитаних) та 26-35 років (2% від загальної кількості опитаних); для населення віком 18-25 років важливим фактором є унікальність товару (13% від загальної кількості опитаних) та етикетка (5% від загальної кількості опитаних); для населення віком 51 років і старше важливими факторами при покупці є якість(3% від загальної кількості опитаних) та ціна (2% від загальної кількості опитаних).

Рис. 2.5. Попит на продукцію в залежності від її ціни

Завдяки отриманим результатам видно (рис. 2.5), що 43% респондентів віддають перевагу напоям 5-7 грн., 40% - напоям вартістю 3-5 грн., 13% - напоям вартістю більше 7 грн., 4% - менше 3 грн.

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти