ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Вихідні дані для побудови модифікованої матриці БКГ

№ п/п Асортиментна група Обсяги реалізації, тис. грн. Темп приросту, % Рентабельність, %
2007 р 2008 р
1. Серія напоїв «Росинка» 5,29 2,07
2. Мінеральна вода «Софія Київська» 2,39 0,55
3. Слабоалкогольні напої 13,35 0,2
4. Сокові напої «Capri-Sonne» 4,49 1,15
5. «Orangina» 3,33 0,2

На основі даних з табл. 5.2 побудуємо модифіковану матрицю БКГ (рис. 5.6.).

Рис. 5.6. Модифікована матриця Бостон Консалтинг Груп

Як бачимо, в господарському портфелі підприємства переважають «собаки» і «дійні корови».

До «собак» потрапили такі стратегічні господарські підрозділи, як сокові напої «Capri-Sonne», мінеральна вода «Софія Київська» і напій «Orangina». Дані стратегічні господарські підрозділи не приносять прибуток підприємству, тому необхідно оптимізувати асортимент продукції, що входить до цієї групи з можливим виключенням окремих позицій з асортиментної групи.

До «дійних корів» потрапила серія напоїв Росинка. Такий стратегічний господарський підрозділ найбільш вигідний для підприємства, оскільки прибутку дає значно більше, ніж йому його необхідно для підтримання своїх ринкових позицій. Займаючи стабільне положення на ринку і будучи рентабельним виробом, надлишок фінансових коштів від реалізації серії напоїв Росинка можна спрямувати на підтримання «важких дітей».

До «важких дітей» потрапив такий стратегічний господарський підрозділ, як слабоалкогольні напої. Цей стратегічний господарський підрозділ займає найбільш складне становище на ринку. Прибутку майже не дає, але потребує коштів для підтримання своїх позицій з боку «дійних корів». Тому підприємство повинно, або повинно покращувати маркетингові зусилля, щоб даний стратегічний підрозділ став «зіркою», або подумати про вихід з ринку.

Цінова політика

 

Цінова стратегія підприємства визначається попитом на продукцію, і повинна задовольняти як потреби підприємства, так і можливості споживача.

В плануванні цінової стратегії полягає основна проблема діяльності ВАТ "Росинка". Існують два основні чинники, що впливають на діяльність заводу в цьому напрямі:

IПопит на всі види продукції, які виробляє підприємство ВАТ "Росинка" є нееластичним, і негативно реагує на підняття ціни.

IIПопит на всі види товарів є сезонним: він підвищений з кінця травня по початок вересня, а у інший час утримується на більш низькому рівні.

Виходячи з цих положень необхідно закладати в цінову стратегію більш низьку ціну для залучення споживача. Як базовий метод ціноутворення при визначенні цін на продукцію обраний метод середньоринкових цін. відповідно до цього за основу розрахунку беруться внутрішні ціни конкурентів. Ураховуються так само власні витрати виробництва.

Продукцію "Росинки" реалізують за цінами, нижчими від зарубіжних аналогів. Висока якість напоїв при порівняно невисокій собівартості - ось що приваблює споживачів і дозволяє протягом року подвоїти виробництво.

Збутова політика

Збутова концепція стверджує, що споживачі не купуватимуть товари підприємства в достатній кількості, якщо воно не докладає значних зусиль у сфері збуту товарів. Підприємство керується тим, що споживачі переважно не мають явного наміру придбати їхні товари і тому треба вживати активних заходів для збуту товару.

На практиці збутову концепцію реалізують, нав’язуючи покупку споживачеві, причому продавець намагається за будь-яких умов підписати угоду та здійснити продаж, а задоволення потреб споживача є для нього другорядною справою.

Звичайно, за фінансовими можливостями ВАТ «КЗБН «Росинка» не може зрівнятися з провідними світовими виробниками безалкогольних напоїв, однак вже цього року значно збільшилися рекламні та маркетингові витрати - близько 2% від загального обсягу реалізації продукції.

Споживачі впізнають напої фірми за логотипом та товарним знаком, зображеним у трьох кольорах - синьому, оранжевому і білому, - який розміщується у транспорті, на торговельних павільйонах, репрезентаціях та спонсорських заходах. До речі, в межах Києва продукцію доставляють безплатно.

Від створюваної фірмової торговельної мережі, за словами керівництва, сьогодні не очікують особливих прибутків. Цей вид збуту товару радше має наблизити виробника до споживача. У найбільших обласних містах відкрито регіональні представництва.

Посередники організації. Підприємство ВАТ «Росинка» обрало стратегію поширення своєї продукції через велику мережу посередників. Рисунок 5.7 показує схематично всі види посередників, які працюють на підприємство.

 

Рисунок 5.7. Розподіл посредників організації

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти