ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Типи тканин рослинного організму.

Твірна тканина (меристема). Даний тип тканин у рослинному організмі виступає своєрідною “первинною” тканиною — він дає початок усім іншим типам тканин. Характерними особливостями її ьудови є те, що клітини які входять до її складу постійно діляться мають тонкі стінки, велику кількість мітохондрій із молекулами РНК, ендоплазматична сітка, вакуолі та плістиди не дорозвинені. У залежності від місця розміщення дана тканина поділяється на три типи: апікальну (верхівкову) — розташовується на верхівці пагонів та коренів. Інтеркалярні (вставні) розміщені у міжвузлях, забезпечують ріст пагонів у довжину. Латеральна (бічна) - належать камбій та перицикл, забезпечують ріст рослинного організму у ширину.

Покривні тканини.Даний тип тканин забезпечує відокремлення від навколишнього світу усі органи рослинного організму. Розрізняють первинні (епідерма та ризодерма) та вторинні перидерма, кірка) покривні тканини рослинного організму.

Епідерма— це постійна покривна тканина, листків, пагонів та деяких квітів. Ризодерма — це покривна тканина кореневої системи рослинного організму. Характериною особливістю даного типу тканин є нерівномірна потовщеність клітинних оболонок, та відсутність хлоропластів. Перидерма вкриває багаторічні органи рослинного організму — багатовікові пагони, стовбури дерев. Даний тип тканини складається із трьох шарів: корка, коркового камбію та фелодерми. Клітини корка розміщені у радіальних рядах та не пропускають ні води ні газів, міжклітинників не має, клітини мертві та порожні. Корковий камбій відмирає, утворюючи велику кількість шарів складної будови — вони утворюють різноманітні тріщини на поверхні рослинного організму. Кірка(фелодерма) — це сукупність частин корку та коркового камбію.

Механічна тканина. Надають рослині міцності при різних типах впливу (здавлюванні, згинанні, ламанні) навколишнього середовища, окрім того відіграють важливу роль для багаторічних рослин (особливо дерев'яних) забезпечуючи їхнє вертикальне розмівщення.

Механічні тканини бувають двох типів:коленхіма — властива молодим частинам рослинного організму, у корені їх не має, клітини розміщуються у витягнутій повзжовжній осі, вони характеризують живим протопластом, завдяки чому не заважають рости та розмножуватися клітинам сусідніх тканин, характерною особливістю данорї клітини є здатність її тканин до розтягу.

Склеренхіма — найтиповіший тип механічної тканини, клітини з яких вона складається є мертвими, тому вони не можуть розтягуватися чи згинатися, цьому протидіє також і лігнін яким просякнуті клітини склеренхіми. Слід зазначити, що клітини даної тканин переплітаються між собою утворюючи своєрідні “канати”, що надає рослинному організмі ще більшої стійкості та міцності.

 

Провідні тканини рослинного організму. Завдяки даному типу тканин у рослинному організмі відьбувається транспортування води та розчинених у ній речовин від коренів до наземних органів рослин, та в зворотньому напрямку. Транспортування речовин від кореневої системи до наземних органів рослинного організму відбувається завдяки ксилемі, а низхідний потік води та розчинених речовин з допомогою флоеми. Ксилема складається із судин — трахей та трахеїд — це оболонки змертвілих клітин розміщені ланцюжками між якими наявні своєрідні “канальці”, що з'єднують їх між собою.

Флоема складається із провідних елементів до складу яких входять безядерні ситоподібні трубки та клітини0супутнаки, а також елементи паренхімниї та механічної тканин. Клітини флоеми є живими.

 

 

Паренхімні (основні ) тканини — її часто називають “заповнювачами”, оскільки вони заповнюють проміжки між іншими типами тканин.

Видільні тканини. Поділяються на два типи: 1) тканини внутрішньої секреції ( молочники — секретують молочний сік, смоляні ходи — виробляють живицю); 2) тканини зовнішньої секреції — залозисті волоски, нектарники.

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти