ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Правила безпеки при роботі з персональним комп’ютером

Під час роботи на комп'ютерах можуть діяти такі небезпечні та шкідливі фактори:

· фізичні

· психофізіологічні.

Електробезпека при роботі. Заходи щодо усунення небезпеки ураження електричним струмом зводяться до правильного розміщення устаткування та електричних кабелів. Інші заходи щодо забезпечення електробезпеки, збігаються з загальними заходами пожежо- та електробезпеки. В якості профілактичних заходів для забезпечення пожежної безпеки слід використовувати скриту електромережу, надійні розетки з пожежобезпечних
матеріалів, силові мережі живлення устаткування виконувати кабелями, розрахованими на підключення в 3-5 разів більшого навантаження, включати й виключати живлення обладнання за допомогою штатних вимикачів. Треба регулярно робити очистку внутрішніх частин комп'ютерів, іншого устаткування від пилу, розташовувати комп'ютери на окремих неспалюваних столах. Для запобігання іскріння необхідно рідше встромляти і виймати штепсельні вилки з розеток.

Освітлення. Система освітлення повинна відповідати таким вимогам:

· освітленість на робочому місці повинна відповідати характеру зорової роботи, який визначається трьома параметрами: об'єктом розрізнення – найменшим розміром об'єкта, що розглядається на моніторі ПК; фоном, який характеризується коефіцієнтом відбиття; контрастом об'єкта і фону;

· необхідно забезпечити достатньо рівномірне розподілення яскравості на робочій поверхні монітора, а також в межах навколишнього простору;

· на робочій поверхні повинні бути відсутні різкі тіні;

· в полі зору не повинно бути відблисків (підвищеної яскравості поверхонь, які світяться та викликають осліплення);

· величина освітленості повинна бути постійною під час роботи;

· слід обирати оптимальну спрямованість світлового потоку і необхідний склад світла.

Вимоги до монітору. Основним обладнанням робочого місця користувача комп'ютера є монітор, системний блок та клавіатура. Робочі місця мають бути розташовані на відстані не менше 1,5 м від стіни з вікнами, від інших стін на відстані 1м, між собою на відстані не менше 1,5 м. Відносно вікон робоче місце доцільно розташовувати таким чином, щоб природне світло падало на нього збоку, переважно зліва.

Робочі місця слід розташовувати так, щоб уникнути попадання в очі прямого світла. Джерела освітлення рекомендується розташовувати з обох боків екрану паралельно напрямку погляду. Для уникнення світлових відблисків екрану, клавіатури в напрямку очей користувача, від світильників загального освітлення або сонячних променів, необхідно використовувати антиполискові сітки, спеціальні фільтри для екранів, захисні козирки, на вікнах - жалюзі. Екран дисплея повинен бути розташованим перпендикулярно до напрямку погляду. Якщо він розташований під кутом, то стає причиною сутулості. Відстань від дисплея до очей повинна трохи перевищувати звичну відстань між книгою та очима. Перед екраном монітора, особливо старих типів, повинен бути спеціальний захисний екран. При його відсутності треба сидіти на відстані витягнутої руки від монітора. Фільтри з металевої або нейлонової сітки використовувати не рекомендується, тому що сітка спотворює зображення через інтерференцію світла. Найкращу якість зображення забезпечують скляні поляризаційні фільтри. Вони усувають практично всі відблиски, роблять зображення чітким і контрастним. Ще одним моментом, який стосується зору, є необхідність створення неоднорідного поля зору. Для цього можна розвісити на поверхнях (стінах) плакати та картини, виконані у спокійних тонах. Наприклад, пейзажі.

Робоча поза. Зручна робоча поза при роботі з комп'ютером забезпечується регулюванням висоти робочого столу, крісла та підставкою для ніг. Раціональною робочою позою може вважатися таке положення, при якому ступні працівника розташовані горизонтально на підлозі або підставці для ніг, стегна зорієнтовані у горизонтальній площині, верхні частини рук вертикальні.

Важливою є форма спинки крісла, яка повинна повторювати форму спини. Висота крісла повинна бути такою, щоб користувач не почував тиску на куприк або стегна. Крісло бажано обладнати бильцями. Його потрібно встановити так, щоб не треба було тягтися до клавіатури. Періодично користувачу необхідно рухатися, вчасно змінювати положення тіла і робити перерви у роботі.

При напруженій роботі за комп’ютером щогодини необхідно робити перерву на 15 хвилин через кожну годину і треба займатися іншою справою. Декілька разів на годину бажано виконувати серію легких вправ для розслаблення.

Комп’ютерні хвороби.Наслідками регулярної роботи з комп’ютером без застосування захисних засобів можуть бути:

· захворювання органів зору (60% користувачів);

· хвороби серцево-судинної системи (20%);

· захворювання шлунково-кишкового тракту (10%);

· шкірні захворювання (5%); різноманітні пухлини.

Вимоги безпеки перед початком роботи:

· увімкнути систему кондиціювання в приміщенні;

· перевірити надійність встановлення апаратури на робочому столі. Повернути монітор так, щоб було зручно дивитися на екран – під прямим кутом (а не збоку) і трохи зверху вниз, при цьому екран має бути трохи нахиленим, нижній його край ближче до оператора;

· перевірити загальний стан апаратури, перевірити справність електропроводки, з'єднувальних шнурів, штепсельних вилок, розеток, заземлення захисного екрана;

· відрегулювати освітленість робочого місця;

· відрегулювати та зафіксувати висоту крісла, зручний для користувача нахил його спинки;

· приєднати до системного блоку необхідну апаратуру. Усі кабелі, що з’єднюють системний блок з іншими пристроями, слід вставляти та виймати при вимкненому комп'ютері;

· ввімкнути апаратуру комп'ютера вимикачами на корпусах в послідовності: монітор, системний блок, принтер (якщо передбачається друкування);

· відрегулювати яскравість свічення монітора, мінімальний розмір світної точки, фокусування, контрастність. Не слід робити зображення надто яскравим, щоб не втомлювати очей.

 

Вимоги безпеки під час виконання роботи:

· необхідно стійко розташовувати клавіатуру на робочому столі, не опускати її хитання. Під час роботи на клавіатурі сидіти прямо, не напружуватися;

· для забезпечення несприятливого впливу на користувача пристроїв типу ”миша” належить забезпечувати вільну велику поверхню столу для переміщення ”миші” і зручного упору ліктьового суглоба;

· не дозволяються по сторонні розмови, подразнюючі шуми;

· періодично при вимкненому комп'ютері прибирати ледь змоченою мильним розчином бавовняною ганчіркою порох з поверхонь апаратури. Екран ВДТ та захисний екран протирають ганчіркою, змоченою у спирті. Не дозволяється використовувати рідинні або аерозольні засоби чищення поверхонь комп'ютера.

Забороняється:

· класти будь-яку предмети на апаратуру комп'ютера;

· закривати будь-чим вентиляційні отвори апаратури, що може призвести до її перегрівання і виходу з ладу. Для зняття статичної електрики рекомендується час від часу доторкатися до металевих поверхонь.

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. ГОСТ 12.1.009-76. ССБТ. «Електробезпечність. Терміни і визначення».

2. ДНАОП 1.1.10-1.01-97. «Правила безпечної експлуатації електроустановок».

3. ДНАОП 0.00-1.21-98. «Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів».

4. ДНАОП 0.00-8.19-99. «Порядок проведення посвідчення електроустановок споживачів».

5. ДНАОП 0.00-8.20-99. «Порядок проведення експертизи електроустановок споживачів».

6. ДНАОП 1.1.10-1.07-01 «Правила експлуатації електрозахисних засобів».

7. ГОСТ 12.3.002-75. ССБТ. «Процеси виробництва. Загальні вимоги безпеки» — чинний нормативний документ з загальних вимог безпеки до виробничих процесів.

8. ГОСТ 12.2.032-78 ССБТ. «Робоче місце при виконанні роботи сидячи».

9. ГОСТ 12.2.003-91. ССБТ. «Виробниче обладнання. Загальні вимоги безпеки».

10. Вимоги безпеки до виробничого обладнання конкретних груп, видів, моделей розробляються відповідно до вимог ГОСТ 12.2.003-91«ССБТ. Виробниче обладнання. Загальні вимоги безпеки».

11. Жидецький В. Ц, Джигирей В. С., Мельников О. В. Основи охорони праці. — Вид. 2-е,. — Львів: Афіша, 2000. — 348 с.

12. Купчик М. П., Гандзюк М. П та ін. Основи охорони праці. — К.: Основа, 2000. — 416 с.

13. Сєріков Я. О. Основи охорони праці: Навчальний посібник для студентів вищих закладів освіти. – Харків, ХНАМГ, 2007, 227 с.

14. Ткачук К. Н., Халімовський М. О. та ін. Основи охорони праці: Підручник. 2-ге видання, доповнене та перероблене — К.: Основа, 2006 — 448 с.

15. Керб А. П. Основи охорони праці: Підручник. – Київ, 2003р.

16. Дашлєва С. В. Інформаційно-комунікаційні технології. – Донецьк, 2011р.

17. Журнал «Охорона праці». №6, 2010р.

ВИСНОВОК

Тема даного реферату має назву «Основи техніки безпеки», виконувався бригадним методом. До бригади входили три студенти:

· бригадир – Гриб Наталія;

· учасник бригади – Максимів Марія;

· учасник бригади – Санагурська Мар’яна.

У рефераті розглядаються різні питання і терміни пов’язані з технікою безпеки у будь-якому середовищі. Розкриваються такі терміни: техніка безпеки, небезпечний виробничий фактор, небезпека, електробезпека, електротравма, особливості дії електричного струму на організм людини, робота з різними видами обладнань, причини смерті внаслідок ураження електричного струму та багато інших.

Техніка безпеки - це система організаційних і технічних заходів, технічних способів і засобів, що забезпечують з певною ймовірністю захист персоналу переважно від небезпечних виробничих факторів, призводять до травмування та загибелі працюючих. Техніка безпеки ставить перед собою мету знизити кількість смертей, травм, отруєнь у процесі професійної діяльності і ставить перед собою завдання виявити небезпечні виробничі фактори та розробити комплекс заходів щодо забезпечення безпечних умов праці працюючих.

В загальному реферат складається із шести розділів. У кожному розглядається техніки безпеки, як потрібно користуватися тими чи іншими матеріалами чи обладнанням, щоб не завдати шкоди здоров’ю та життю людини.

Я думаю, що усе насамперед залежить від самої людини. Тому що, якщо вона не знає як правильно себе поводити при аварії, яка може статися на підприємстві тощо. Така поведінка може вплинути на здоров’я або і мати летальний випадок. Тому потрібно перед роботою ознайомитися і вивчити техніку безпеки при користуванні тими чи іншими обладнаннями чи приладами тощо на підприємстві чи в будь-якому іншому середовищі.

 

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти