ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Різнокольоровий будинок у Вені

Цей яскравий будинок немов переносить нас у казкову країну. Здається, ніби маленька дитина намалювала його. Жодного однакового вікна, нерівні стіни, фасад, розграфлений асиметричними чотирикутниками, підлога нагадує лісові стежки. Повсюди — зелена рослинність.

Цей дім — творіння великого австрійського архітектора Фрідріха Хундертвассера — один з найдорожчих у Вені.

Будинок-саксофон у Каліфорнії

Цей незвичайний будинок у Каліфорнії є ще одним прикладом музичного напрямку в архітектурі. Здається, ще трішки — і все у ньому заграє, затанцює під чарівні звуки саксофону.

Будинок-корзина в США

Думаєш, це витвір комп’ютерної графіки? А от і ні. Цей будинок, мабуть, — найдивовижніша адміністративна споруда, яку Ти міг собі уявити. Будівля штаб-квартири компанії Longaberger, що займається виготовленням корзин і інших плетених виробів, точно копіює форми реального виробу — плетеної корзини.

Будівництво цього неймовірного шедевру тривало 2 роки і коштувало 30 мільйонів доларів. Будинок займає площу 180 тисяч метрів квадратних.

Будинок-черевик, Пенсильванія

 

Ні, це не величезний черевик для людини-гігінта! Це грандіозний будинок Махлона Н. Хейнса — власника післявоєнної взуттєвої імперії. Цей «взуттєвий король» задумав таку конструкцію будівлі, аби відзначити власні успіхи у бізнесі.

Будинок вільних духом (Британська Колумбія, Канада)

Цей дім — справжня мрія для любителів екстріму. Його дерев’яні сфери можна підвісити на дерево, міст чи будь-яку іншу тверду поверхню. Канати надійно утримують будинок від коливання. Хоча за бажанням можна прибрати нижній якір і насолоджуватися вільним «плаванням» у повітрі. А щоб зайти до такої будівлі, потрібно піднятися вгору спіральними східцями.

Будинок-унітаз у Південній Кореї

Будинок-унітаз площею 419 метрів квадратних — двоповерховий куточок, «де людина може вирішити свої проблеми» (як гласить у перекладі з корейського сама назва дому — Haewoojae).

Будинок-музей Сальвадора Далі в Іспанії

Найбільша у світі сюрреалістична споруда — театр-музей Сальвадора Далі — розташована в іспанському місті Фігейрос. Саме тут народився і жив славетний художник, видатний майстер сюрреалізму. Будинок-музей вміщує найбільшу колекцію його робіт.

Будинок-слон у Таїланді

Як виділити офісну будівлю з поміж сотні інших? Звичайно ж, збудувати її у формі слона! Мабуть, саме таку відповідь дав би архітектор з Таїланду, автор цього витвору мистецтва. Височенні вежі, вікно у формі ока і балкон, схожий на бивень слона, не дадуть архітектурному шедевру загубитися серед інших будівель Бангкока.

Будинок-книга, Канзас (США)

Книги прикрашають цей витвір мистецтва не лише зовні, а й всередині. Бо це — Центральна бібліотека Канзасу. Ідея такого оформлення будівлі втілена була для того, щоб збільшити інтерес людей до відвідування бібліотеки. А підбирати книги, пов’язані з Канзас-Сіті, допомагали місцеві жителі.

Будинок-бібліотека у Білорусії

Національна бібліотека Республіки Білорусь — одна з найбільших у світі! Щодня із заходом сонця і аж до півночі ця суперновітня будівля палає тисячами різнобарвних вогників. При чому кольори і зображення на ній змінюються щосекунди! Висота бібліотеки — 72,6 метрів (20 поверхів), а маса становить 115000 тонн.

Будинок-банкнота в Литві

4500— стільки пластин різноманітного за формою і розмірами скла з Голландії використали для фасаду Office Center 1000 в Каунасі, Литва. Зображення на споруді повторює малюнок купюри вартістю 1000 літ зразка 1926 року.

Приміщення у будинку-банкноті орендують два великі литовські банки. Такий оригінальний фасад будівлі є своєрідною рекламою їх діяльності.

Будинок Сутягіна в Росії

Дім Сутягіна в Архангельську збудований за старовинними технологіями — без жодного цвяха. Його вважають найвищою дерев’яною спорудою в світі! Будинок налічує 13 поверхів. З вікна останнього, тринадцятого, Ти міг би побачити Біле море!

Але цей архітектурний шедевр так і залишився недобудованим… Колишнього злочинця, Сутягіна, заарештували. А коли він вийшов на волю, то коштів завершити будівництво не мав. Тож зараз будівлю нещадно руйнують мінливі погодні умови, а сам власник змушений проживати на першому поверсі моторошного обійстя.

«Заморожений» будинок в Роттердамі

— Невже ми потрапили до країни льодових споруд? — здивовано запитаєш Ти.

Зовсім ні, ця архітектурна знахідка розташована в голландському місті Роттердамі. Раніше вона була звичайним житловим будинком і мала бути знесена. Але на прохання адміністрації та місцевих жителів архітектори дали споруді «нове життя». Зараз увесь будинок пофарбований у блакитний колір і «заморожений». Теперішня його місія — прикрашати вулиці міста.

 

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти