ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Перкуторно межі серцевої тупості

Відносної

Права на 1 см назовні від правого краю грудини

Ліва на 1 см досередини від лівої середньоключичної лінії

Верхня ІІІ ребро

Абсолютної

Права лівий край грудини

Ліва на 1,5 см досередини від відносної

Верхня IV ребро

Аускультативно: тони серця гучні. Патологічні серцеві та позасерцеві шуми відсутні.

Шлунково-кишковий тракт

Живіт округлий, без вип’ячень і піддуття. Відсутня видима перистальтика. Передня черевна стінка рівномірно і необмежено прийиає участь в акті дихання При поверхневій пальпації відмічається відсутність розходження прямих м’язів живота, ущільнень та патологічних утворів, значна болючість у нижній половині живота.

Глибоку ковзну методичну топографічну пальпацію по Образцову- Стражеско провести не вдалося.

Відсутні перистальтичні шуми при аускультації.

Анус і пряма кишка

Гіпертрофовані анальні бахромки, епітеліальні куприкові ходи, гемороїдальні вузли, інфільтрати, гнійники, кондиломи, тріщини, нориці, випадіння прямої кишки не турбують.

Пальцеве обстеження - тонус сфінктера збережений, стінки інфільтрату та пухлин не містять.

Сечовидільна система

Нирки, сечовий міхур і сечоводи пропальпувати не вдалось. Симптом Пастернацького негативний.

Нервова система

Зіниці в нормальному стані, фотореакція фізіологічна.

Больова, тактильна, температурна чутлвість в нормі. Зони гіперстеії – нижня половина живота, паралічі, парези не турбують.

Дермографізм білий, виникає відразу, зникає через 4 хв.

 

МІСЦЕ ЗАХВОРЮВАННЯ(Locus Morbi)

Живіт в горизонтальному положенні округлої форми. Передня черевна стінка рівномірно і необмежено бере участь в акті дихання. На животі наявні дві пов‘язки, які прикривають рани і просочені геморагічно-серозним ексудатом. Під час перев‘язки при огляді відмічаються дві рани. Одна (основна) – по середній лінії нижче пупка на 2см, довжиною 10см і шириною 0,5см. Краї рани стягнені 12 вузловими швами. Шкіра навколо рани гіперемована, гіперестезована. Друга (діагностична, контрапертура) – у правій здухвинній ділянці коса рана довжиною 8-9см і шириною 0,5см.краї рани стягнені 10 вузловими швами. Шкіра навколо рани гіперемована, гіперестезована. В рану введено дві поліхлорвінілові трубки (дренаж), з яких виділяється геморагічно-серозний ексудат у помірній кількості.

 

ПОПЕРЕДНІЙ ДІАГНОЗ (Diagnosis Praeliminaris)

Беручи до уваги:

Скарги хворої на біль у ділянці післяопераційної рани, який підсилюяться при поворотах у ліжку, намаганні припіднятися, сухість у роті, спрагу;

Анамнез даного захворювання: захворіла гостро 27.02.2001 року близько 23.00, коли вперше відмітила болі над лоном, які незабаром перемістилися у праву здухвинну ділянку. Біль не іррадіював і не усувався прийомом таблетки «Но-шпа». До обіду інтенсивність болю зросла і хвора звернулася за допомогою у міську поліклініку, звідки була направлена в ургентну лікарню (ТМКЛШД) і там госпіталізована з підозрою на «Гострий апендицит». Під час обстеження ургентними хірургами виявлено: помірну тахікардію (84 удари за хв), живіт округлої форми, рівномірно і симетрично приймає участь у акті дихання, болючість над лоном і у правій здухвинній ділянці, неможливість проведення глибокої пальпації у цих ділянках, позитивні симптоми Ровзінга, Роздольського, Воскресенського, Сітковського; дообстежена лабораторно (зсув лейкоцитарної формули вліво, підвищення ШОЕ) і прооперована з приводу попередньо встановленого діагнозу. Інтраопераційно було виявлено наявність рідини в черевній порожнині (близько 500мл): суміш крові і вмісту кісти, саму кісту правого яйника розміром 4*4 см, яка була тріснута в трьох місцях. Було проведено клиновидну резекцію правого яйника, ушито краї розрізу і залишено дренаж у чероевній порожнині (2 поліхлорвінілові трубки) через контрапертуру;

Дані об‘єктивного обстеження: на животі наявні дві пов‘язки, які прикривають рани і просочені геморагічно-серозним ексудатом. Під час перев‘язки при огляді відмічаються дві рани. Одна (основна) – по середній лінії нижче пупка на 2см, довжиною 10см і шириною 0,5см. Краї рани стягнені 12 вузловими швами. Шкіра навколо рани гіперемована, гіперестезована. Друга (діагностична, контрапертура) – у правій здухвинній ділянці коса рана довжиною 8-9см і шириною 0,5см.краї рани стягнені 10 вузловими швами. Шкіра навколо рани гіперемована, гіперестезована. В рану введено дві поліхлорвінілові трубки (дренаж), з яких виділяється геморагічно-серозний ексудат у помірній кількості. Неможливо провести глибоку пальпацію через значний біль у нижній половині живота. Відсутність перистальтичних шумів при аускультації.

Можна поставити наступний попередній (післяопераційний) діагноз:

Розрив кісти правого яйника

 

ПЛАН ОБСТЕЖЕННЯ (ретроспективно на час поступлення)

1. Загальний аналіз крові

2. Загальний аналіз сечі

3. Біохімічний аналіз крові

4. Реакція Васерміна

5. Група крові і резус фактор

6. Аналіз калу на я/г

7. УЗД

8. Консультація гінеколога

9. Пункція через заднє склепіння піхви

 

Загальний аналіз крові (28.02)

ПОКАЗНИК ОТРИМАНО НОРМА

Еритроцити 3,3 Т/л 3,7-4,7 Т /л
Гемоглобін 96 г/л 120-140 г/л
КП 0,8 0,85-1,05
Лейкоцити 6,2 Г/л 4-9 Г/л
паличкоядерні 1-5
сегментоядерні 47-72
еозинофіли 1-5
моноцити 3-11
лімфоцити 18-37
ШОЕ 21 мм/год 2-15 мм/год

Відмічається дещо збільшена кількість сегментоядерних та паличкоядерних лейкоцитів, підвищена ШОЕ, що можливе при запаленні; а також зменшена кількість еритроцитів, гемоглобіну та зниження колірного показника, що свідчить про гіпохромну анемію легкого ступеня.

 


Загальний аналіз крові (1.03.01)

Еритроцити 3,05 Т/л
Гемоглобін 88 г/л
КП 0,8
Лейкоцити 6,9 Г/л
Еозинофіли
Паличкоядерні
Сегментоядерні
Лімфоцити
Моноцити

Загальний аналіз крові (6.03.01)

Еритроцити 3,1 Т/л
Гемоглобін 94 г/л
КП 0,9
Лейкоцити 8,4 Г/л
Еозинофіли
Паличкоядерні
Сегментоядерні
Лімфоцити
Моноцити
ШОЕ 47 мм/год


Біохімічний аналіз крові (1.03.01)

Загальний білірубін 15,1 мкмоль/л
Сечовина 5,7 ммоль/л
Креатинін 0,064 мкмоль/л
Білок загальний 73,26 г/л
Кальцій 2,4 ммоль/л
Хлор 99,2 ммоль/л

 

 

Загальний аналіз сечі (28.03.01)

Щільність 1019

Білок (-)

Лейкоцити 1-2 в п/з

Плоский епітелій 1-3 в п/з

 


Аналіз фекалій на я/г (28.02.01)

Я/г не виявлено

Реакція Васермана (28.03.01)

Результат: (-)- норма

 

Група крові – О (І)

Резус фактор – (+)

 

УЗД (не проводили)

Консультація гінеколога (не надано)

Пункція через заднє склепіння (не проводили)

 

ДИФЕРЕНЦІАЛЬНИЙ ДІАГНОЗ

У зв‘язку з тим, що головним симптомом у курованої хворої при поступленні у клініку був біль, доцільно було провести диференціальну діагностику з наступними нозологіями: 1. Гострий апендицит; 2. Порушена позаматкова вагітність; 3. Перекрут ніжки кісти яйника; 4. Апоплексія яйника (больова форма).

Гострий апендицит починається раптово болями в животі (у епігастральній або правій здухвинній ділянках). Нерідко вони супроводжуються підвищенням температури, почащенням пульсу, нудотою і блювотою (повторна блювота свідчить про виражені зміни у відростку, може бути бурхливою, значною). Іноді спостурігається затримка стільця, газів. Локальна болючість і м‘язеве напруження – основні ознаки гострого апендициту. При цьому спостерігається напруження передньої черевної стінки і позитивний симптом Щоткіна – Блюмберга; позитивні симптоми Ровзінга, Сітковського, Воскресенського, Образцова. Велике значення має швидке наростання кількості лейкоцитів. Важливим є симптом Промптова (болючість при ректальному дослідженні прямокишкового заглиблення і відсутність болю при підійманні матки). Особливості при тазовому розміщенні: тривала відсутність реакції передньої черевної стінки (стінка залишається м‘якою) і болючість відмічається лише над лоном. При наростанні запалення болючість і напруження поширюються знизу вверх. Проте симптом Промптова визначається відразу. Часті позиви до дефекації (подразнення прямої кишки), тенезми, інколи частий рідкий стілець. При розміщенні біля стінки сечового міхура виникають часті позови до сечопуску.

У курованої хворої відмічалося: температура тіла 36,6°, помірна тахікардія (84 удари за хв), живіт симетрично приймав участь у акті дихання, при поверхневій пальпації живіт не напружений, болючість над лоном і у правій здухвинній ділянці, неможливість проведення глибокої пальпації у цих ділянках, позитивні симптоми Ровзінга, Роздольського, Воскресенського, Сітковського; дообстежена лабораторно (зсув лейкоцитарної формули вліво, підвищення ШОЕ).

Порушена позаматкова вагітність характеризується роптовими болями внизу живота, в паху, іноді іррадіюють в плече і лопатку (френікус-синдром, зумовлений подразненням діафрагмального нерва), крім того є вкриття холодним потом, різке зниження артеріального тиску, втрата свідомості, слабкий частий пульс, нудота, блідість шкірних покривів і слизових оболонок, ціаноз обличчя. Живіт болючий при пальпації, більше з тої сторони, де відбувся розрив труби. Симптом Щоткіна-Блюмберга слабопозитивний. При перкусії відмічається притуплення звуку в пологих частинах живота. Температура тіла нормальна. По мірі втрати крові розвивається важкий постгеморагічний колапс. При піхвовому дослідженні виявляють незначні кров‘янисті виділення (може і не бути). Матка дещо збільшена, розм‘якшена, більша, ніж звичайно, рухома. Заднє склепіння дещо сплощене або випукле. Відмічається різка болючість при спробі зміщення шийки матки допереду і різка болючість заднього склепіння піхви. Додаткові обстеження: а) пункція через заднє склепіння піхви; б) лапароскопія і кульдоскопія; в) гістеросальпінгографія; г) УЗД.

У курованої хворої відмічалося: температура тіла 36,6°, помірна тахікардія (84 удари за хв), живіт симетрично приймав участь у акті дихання, при поверхневій пальпації живіт не напружений, болючість над лоном і у правій здухвинній ділянці, неможливість проведення глибокої пальпації у цих ділянках, позитивні симптоми Ровзінга, Роздольського, Воскресенського, Сітковського; дообстежена лабораторно (зсув лейкоцитарної формули вліво, підвищення ШОЕ).

Перекрут ніжки кісти яйника. Виникають раптові різкі болі, дефанс передньої черевної стінки, позитивний симптом Щоткіна-Блюмберга, нерідко нудота і блювота, парез кишківника, затримка стільця, рідше пронос; підвищення температури тіла, підвищення частоти пульсу, блідість шкірних покривів, холодний піт, важкий загальний стан, зниження артеріального тиску.

У курованої хворої відмічалося: температура тіла 36,6°, помірна тахікардія (84 удари за хв), живіт симетрично приймав участь у акті дихання, при поверхневій пальпації живіт не напружений, болючість над лоном і у правій здухвинній ділянці, неможливість проведення глибокої пальпації у цих ділянках, позитивні симптоми Ровзінга, Роздольського, Воскресенського, Сітковського; дообстежена лабораторно (зсув лейкоцитарної формули вліво, підвищення ШОЕ).

Апоплексія яйника (больова форма) починається гостро з раптових, іноді дуже сильних болів внизу живота, які локалізуються переважно на стороні ураженого яйника. При обстеженні – напруження передньої черевної стінки, нерізко виражені симптоми подразнення очеревини. При перкусії – може визначатися рідина в черевній порожнині, при значних кровотечах виникає френікус-синдром і явища колапса (зниження артеріального тиску, підвищення частоти пульсу, слабкість, холодний піт). Нерідко супроводжується нудотою і блювотою. Температура тіла нормальна. Наростання лейкоцитів не спостерігається. При піхвовому дослідженні – матка, як правило, не збільшена. Якщо гематома невелика, то яйник має шаровидну форму, м‘яку консистенцію, різко болючий при пальпації.

У курованої хворої відмічалося: температура тіла 36,6°, помірна тахікардія (84 удари за хв), живіт симетрично приймав участь у акті дихання, при поверхневій пальпації живіт не напружений, болючість над лоном і у правій здухвинній ділянці, неможливість проведення глибокої пальпації у цих ділянках, позитивні симптоми Ровзінга, Роздольського, Воскресенського, Сітковського; дообстежена лабораторно (зсув лейкоцитарної формули вліво, підвищення ШОЕ).

 

ЗАКЛЮЧНИЙ ДІАГНОЗ

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти