ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Органи травлення (Systema digestorium)

Огляд ротової порожнини. Язик рожевого кольору, вологий, сосочки помірно виражені; налету, виразок, тріщин немає. Зубна формула:

8 7 6 5 4 3 2 1 1 2 3 4 5 6 7 8
8 7 6 5 4 3 2 1 1 2 3 4 5 6 7 8

 

відсутність зуба

           
   
протез
 
   
 

 


Ясна рожеві, без виразок, не кровоточать, гнійних виділень немає. М¢яке і тверде піднебіння рожевого кольору, нальоту, геморагій, виразок немає. Зів звичайних розмірів. Мигдалики не виступають за межі піднебінно-язикових дужок.

Конфігурація живота звичайна. Підшкірні вени не розширені. Видима перистальтика не відмічається. Пупок нормальний. Гіперпігментації шкіри живота немає. Рубці, висипання відсутні. Передня черевна стінка приймає участь в акті дихання.

Поверхнева орієнтовна пальпація (Palpatio abdominis superficialis). Напруження м¢язів черевної стінки відсутнє. Зон болючості і гіперестезій не виявлено. Очеревинний симптом Щоткіна-Блюмберга негативний. Розходження прямих м¢язів живота, кил, пухлин не спостерігається.

Глибока ковзна методична (топографічна) пальпація за Образцовим і Стражеско (Palpatio abdominis profunda). Сигмовидна кишка знаходиться в лівій здухвинній ділянці округлої форми, твердої консистенції, рухома, безболюча, шириною близько 1,5 см, урчання відсутнє. Сліпа кишка пальпується в правій здухвинній ділянці шириною приблизно 2,5 см, еластична, рухома, безболюча, урчить під рукою. Червоподібний відросток не пальпується. Кінцевий відділ здухвинної кишки еластичний, безболючий. Висхідний відділ ободової кишки знаходиться в правій бічній ділянці живота еластичний, розміром близько 2,5 см, безболючий, рухомий. Поперечна ободова кишка знаходиться приблизно на 3 см вище від пупка, являє собою поперечно розміщений помірно щільний утвір товщиною 2 см. Нисхідна ободова кишка пальпується в лівій бічній ділянці живота еластична, шириною 2 см, безболюча, рухома. Нижня межа шлунка перкуторно-аускультативно знаходиться приблизно на 5 см вище від пупка, пальпується велика кривизна шлунка і воротар, не болючі.

Перкуторно в межах проекції кишківника відмічається чередування відділів, що дають тимпанічний звук різної інтенсивності, з відділами, що дають притуплений звук внаслідок розподілу в кишківнику рідини, газів і харчових мас. Вільна рідина в черевній порожнині не визначається.

Пальпаторно край печінки гострий, м¢який, нечутливий. Перкуторно верхня межа печінки по правій середньоключичній лінії знаходиться на рівні четвертого ребра, нижня межа не виступає на рівні правої середньоключичної лінії з-під краю реберної дуги. Розміри печінки за Курловим становлять: по правій серединноключичній лінії – 8 см, по серединній лінії – 7 см, по краю лівої реберної дуги – 6 см. Жовчний міхур не пальпується, Симптоми Курвуазьє, Ортнера, Менделя, “френікус”-симптом негативні. Підшлункова залоза при пальпації не болюча. Селезінка пальпаторно не визначається.

 

Сечовидільна система (Systema uropoeticum)

При огляді поперекової ділянки гіперемія шкіри не відмічається. Вибухання ділянки нирок немає. Розміри нирок при пальпації 10-11 см, знаходяться в поперековому відділі, нерухомі, не болючі. Симптом Пастернацького від¢ємний. Сечовий міхур пальпується в надлобковій ділянці у вигляді утвору еластичної консистенції, округлої форми, не болючий.

 

Ендокринна система (Systema endocrinica)

Пальпується перешийок щитовидної залози м’якої консистенції, зміщується при ковтанні разом із щитовидним та персневидним хрящами, не болючий. Вторинні статеві ознаки розвинені нормально.

 

Нервова система і органи чуття

Розумовий розвиток добрий, інтелект збережений, пам¢ять на минулі і сучасні події збережена. Орієнтація в часі, просторі, своїй особі не порушена. Контакт легкий. Поведінка хворого при обстеженні адекватна. Сон неспокійний. Координація рухів, рівновага в нормі. В позі Ромберга хвора стійка. Нюх, смак, слух збережені. Зір дещо знижений. Дермографізм червоний, з’являється через 45 сек, зникає через 2,5 хв.

 

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти