ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Система управління катапультуванням

Катапультне крісло К-36Л служить робочим місцем льотчика і засобом аварійного покидання літака катапультуванням. Воно застосовується у поєднанні з кисневим обладнанням і висотним спеціальним спорядженням.

У польоті льотчик утримується в кріслі індивідуальною підвісною системою і може фіксуватися за допомогою механізмів системи фіксації, а регулювання сидіння за зростом забезпечує членам екіпажу зручне для роботи і огляду розміщення в кабіні літака.

Викид крісла на висоту, достатню для перекидання через кіль літака, при катапультуванні на великих швидкостях польоту і для наповнення купола рятувального парашута на малих висотах, введення рятувального парашута і відділення льотчика від крісла забезпечується двоступеневим піротехнічним комбінованим стріляючим механізмом (КСМУ) з механізмом введення парашута, а зниження і приземлення (приводнення) льотчика після відділення від крісла – рятувальною системою.

Катапультне крісло К-36Л обладнане системою управління катапультуванням, функціональна схема якої приведена на рис. 2.11.

До складу системи входять такі агрегати:

- механізм управління катапультуванням, який забезпечує видачу команд на включення піромеханізму системи фіксації, системи скидання ліхтаря, піропатрона ЗШ-5А, 1 ступені КСМУ, а також видає сигнал в систему "Тестер-УЗ". Конструктивно механізм складається з чотирьох основних вузлів:

· командний блок з ручками катапультування;

· блок механічного включення піромеханізму системи фіксації;

· блок механічного включення піромеханізму 1 ступені КСМУ;

· блок кінцевих вимикачів з приводом включення;

- механізм блокування, який запобігає включенню піромеханізму 1 рівня КСМУ до скидання ліхтаря кабіни;

- піропривід включення бортової системи скидання ліхтаря.

 

 

Рис. 2.11. Функціональна схема управління катапультуванням:

1 – механізм управління катапультуванням; 2 – піромеханізм фіксації; 3 – піромеханізм 1 ступені КСМУ; 4 – механізм блокування; 5 – захисний шолом ЗШ-5А; 6 – відривний роз’єм живлення;

7 – відривний роз’єм сигналізації; 8 – об'єднаний роз’єм комунікацій ОРК-11У

 

 

Електрообладнання катапультного крісла К-36Л

Електрообладнання крісла забезпечує роботу системи управління катапультуванням і регулювання сидіння за зростом льотчика. До електрообладнання відносяться:

· кінцеві вимикачі механізму управління катапультуванням;

· кінцеві вимикачі механізму блокування;

· технологічні роз’єми;

· стикувальні і відривні роз’єми живлення;

· стикувальні і відривні роз’єми сигналів;

· електромеханізм підйому сидіння МПС-7;

· перемикач управління електромеханізмом МПС-7 "ВВЕРХ-ВНИЗ".

Розміщення електрообладнання крісла показане на рис. 2.12.

Електрообладнання крісла працює від бортової мережі постійного струму напругою 28,5 В і зберігає працездатність при зниженні напруги до 18В.

Включення живлення електричних ланцюгів крісла здійснюється перед польотом двома вимикачами "Піропатрони крісла 1,2", які розташовані на правому пульті кабіни.

Електрична частина системи управління катапультуванням контролюється за допомогою бортового пульта контролю, розташованого за кріслом зліва. На пульті розташовані дві кнопки "Контроль кінцевих вимикачів" і "Крісло під струмом"; біля кожної кнопки розташована сигнальна лампа.

Для перевірки електричних ланцюгів крісла необхідно при підключеному до бортмережі аеродромному джерелі постійного струму і ввімкнутих вимикачах "Піропатрони крісла 1,2" по черзі натиснути на кнопки "Контроль кінцевих вимикачів" і "Крісло під струмом". При цьому повинна загорятися відповідна лампа біля кнопки. При відпущенні кнопок лампи гаснуть.

Регулювання крісла за зростом льотчика здійснюється за допомогою електромеханізму підйому сидіння МПС-7, встановленого на спинці крісла. Привід механізму здійснюється за допомогою електродвигуна постійного струму реверсивного типу. Включення електромеханізму здійснюється за допомогою перемикача "ВВЕРХ-ВНИЗ", розташованого на кріслі, праворуч.

 

Рис. 2.12. Розміщення електрообладнання на кріслі К-36Л:

1 – кінцеві вимикачі механізму управління катапультуванням; 2 – кінцеві вимикачі механізму блокування; 3-6 – технологічні роз’єми; 7 – стикувальний роз’єм живлення; 8 – відривний

роз’єм живлення; 9 – стикувальний роз’єм сигналів: 10 – відривний роз’єм сигналів;

11 – електромеханізм МПС-7; 12 – перемикач "ВВЕРХ-ВНИЗ"

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти