ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Робота механізму управління катапультуванням

Механізм управління катапультуванням вступає в роботу при натисненні одного або двох важелів стопоріння і витягненні ручки з механізму. При цьому повертається командний вал і за допомогою кулачків впливає на кінцеві вимикачі. Вони подають живлення на піромеханізм автоматичного закриття світлофільтра ЗШ-5А, піромеханізм системи фіксації і готують ланцюг включення першого рівня КСМУ. Одночасно електричний сигнал подається на піропривод системи скидання ліхтаря і в систему “Тестер-УЗ”. Після скидання ліхтаря спрацьовують кінцеві вимикачі механізму блокування і пропускають електричний сигнал від механізму управління катапультуванням до піромеханізму першого рівня КСМУ.

При катапультуванні електричні ланцюги крісла за допомогою відривних роз’ємів відключаються від бортмережі.

ОСОБЛИВОСТІ ЕКСПЛУАТАЦІЇ СИСТЕМИ КИСНЕВОГО ЖИВЛЕННЯ І ВИСОТНОГО СПЕЦІАЛЬНОГО СПОРЯДЖЕННЯ ЛІТАКА-ШТУРМОВИКА

При технічній експлуатації авіаційного обладнання стану СКЖ і висотного спорядження потрібно приділяти особливу увагу, тому що від цього залежить не тільки виконання завдання але і життя екіпажу.

 

Перевірка висотного спеціального спорядження

У процесі експлуатації при перевірці герметичності кабіни літака Су-25 на землі перевіряється працездатність регулятора тиску повітря. Контроль за його роботою здійснюється за значеннями висоти і перепаду тиску типу УВПД і кабінному варіометру.

Перевірка працездатності регуляторів температури повітря в кабіні при підготовці до польотів проводиться при працюючому авіадвигуні. Для цього задатчиком температури шкала термостата встановлюється на 5-6 градусів вище чи нижче дійсної температури повітря в кабіні. Перемикачем ручного керування заслінка регулятора встановлюється в крайнє положення на подачу гарячого чи холодного повітря. Після цього перемикач встановлюється в положення «Автомат». Автоматична перестановка заслінки регулятора в інше положення, що визначається на слух при наявності звуку працюючого електромеханізму, свідчить про нормальну роботу регулятора.

Заправка системи газоподібним киснем

Зарядка бортових систем газоподібним киснем повинна проводитися до повного робочого тиску. Заряджати системи можна тільки медичним киснем, який відповідає вимозі ДСТУ. Для виключення можливості попадання газоподібних і механічних домішок до кисневої системи не допускається повне падіння тиску в кисневих балонах.

Для заправляння кисневих систем газоподібним медичним киснем застосовуються автомобільні киснево-зарядні станції (АКЗС).

Існує АКЗС декількох типів: АКЗС-40, АКЗС-60, АКЗС-75 (40, 60, 75 – продуктивність станцій при зарядці балонів, м3/год). Всі вони в своєму складі мають:

· батарею аеродромних кисневих балонів, в яких зберігається запас газоподібного кисню, що знаходиться під тиском 150 кг/см2;

· кисневий компресор з приводом від двигуна автомобіля, на якому змонтована станція;

· щит управління з вимірювальною апаратурою, вентилями і іншими органами управління заправленням літака киснем;

· відокремлювач вологи, осушувачі і пристрої для охолоджування кисню;

· комунікації трубопроводів і роздавальні пристрої (шланги).

Для зарядки кисневої системи шланг АКЗС приєднується до зарядного штуцера на правому повітрозабірнику літака шпангоут 14, під кришкою з написом "Кислород".

Балони, що заряджаються спочатку, наповнюються киснем з балонів станції методом перепуску, а потім повна зарядка балонів проводиться шляхом нагнітання кисню компресором АКЗС.

Перед заправлянням літака киснем необхідно перевірити паспорт на кисень, його відповідність до ДСТУ. У паспорті повинен бути запис лікаря частини, що дозволяє заправляння зазначеним медичним киснем.

Технічний стан АКЗС перевіряється начальником групи обслуговування авіаційної ескадрильї по АО. При цьому в формулярі на АКЗС робиться запис: "Заправлення дозволяю", ставиться дата і розпис перевіряючого.

При заправлянні системи газоподібним киснем необхідно стежити за показаннями манометра індикатора ИК-52. Систему треба закривати до певного тиску, в залежності від температури навколишнього середовища відповідно до таблиці, що є на борту літака біля зарядного штуцера.

Перед заправлянням літака киснем роздавальний шланг АКЗС для недопущення забруднення бортової системи повинен ретельно продуватися. Під час приєднання шланга до бортового зарядного штуцера необхідно уникати пошкодження різьблення. У іншому випадку при створенні тиску кисню шланг може бути вирваний. Накидну гайку на штуцер треба спочатку нагвинтити рукою, після чого остаточно затягнути гайковим ключем. Щоб уникнути нещасних випадків категорично забороняється без попереднього скидання тиску від'єднувати від бортового зарядного штуцера кисневий шланг, що знаходиться під тиском. По закінченні заправляння, після від’єднання шланга АКЗС, необхідно навернути заглушку на зарядний штуцер.

 

Перевірка готовності кисневого обладнання до застосування

До переліку робіт з підготовки кисневого устаткування входять:

· перевірка запасу кисню;

· перевірка зовнішнього стану;

· перевірка справності всіх елементів системи кисневого живлення;

· перевірка герметичності і працездатності системи кисневого живлення без надлишкового тиску і з ним;

· усунення виявлених несправностей у польоті і на землі й інше.

Для визначення технічних характеристик систем кисневого живлення в цілому чи їхніх окремих пристроїв застосовуються контрольно-перевірочні кисневі установки типу КУ-7, КУ-8.

При підготовці літака до польоту технік зобов'язаний:

· перевірити відкриття кисневого вентиля КВ-15А;

· перевірити тиск кисню за індикатором ИК-52 (150 кг/см2);

· перевірити положення кранів на РПК-52 (кран додаткової подачі повинен знаходитися в положенні «Смесь», кран аварійної подачі в положенні "Викл.");

· перевірити готовність до застосування крісельної кисневої системи;

· тиск кисню в балоні блоку БКО-3В2 (180-2З0 кг/см2);

· закриття замка ОРК-11У;

· приєднання троса до замка ОРК-11У.

Після посадки в кабіну льотчик зобов'язаний виконати наступні операції:

· перевірити тиск кисню в основній кисневій системі, в також отримати доповідь від техніка літака про тиск кисню в балоні крісельної системи;

· приєднати шланги вентиляційного костюма і костюма проти перевантаження до верхньої колодки ОРК-11У (ПОПЕРЕДЖЕННЯ: з'єднання шланга вентиляції одягу в зимовий час проводиться після запуску авіадвигунів, коли з штуцера вентиляції на ОРК-11У почне поступати тепле повітря);

· надіти захисний шолом і кисневу маску;

· відрегулювати притяг маски;

· з'єднати шланги кисневої маски з відповідними штуцерами кисневого приладу КП-52М (до польоту КП-52М повинен знаходитися в чохлі між кріслом і лівим пультом. Знімає чохол перед польотом і одягає його після польоту технік літака);

· приєднати проміжну лямку гофрованого шлангу до півкільця грудної перемички і відрегулювати її довжину так, щоб шланг не заважав вільному руху голови;

· приєднати кисневий прилад КП-52М до замка кріплення приладу на лівому ремені кріплення парашутної системи, пропустивши кисневі шланги поверх шлангів вентиляції і ППП;

· зістикувати електрорадіоджгут ОРК-11У з джгутом ЗШ-5А, пропустивши його під грудною перемичкою і під шлангами пневмокомунікацій;

· приєднати джгут мікрофона на шоломі до маски двоклемним роз’ємом;

· перевірити роботу механізму управління світлофільтром ЗШ;

· проконтролювати відкриття кисневого вентиля КВ-15А;

· перевірити установку кранів додаткової і аварійної подачі на РПК-52 відповідно в положеннях «Смесь» і "Викл.";

· встановити головку автомату тиску АД-5А в положення "Макс." для костюма ППК-3 або в положення "Мін." для ППК-11У.

Технік літака надає допомогу льотчику у виконанні цих операцій.

 

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти