ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Висотно-компенсаційний костюм ВКК-6М

 

Висотно-компенсаційний костюм ВКК-6М (рис. 2.13) призначений для забезпечення необхідних життєвих умов льотчику і захисту його від шкідливого впливу декомпресії і розрядження при розгерметизації кабіни при катапультуванні на висотах понад 12 км, а також для захисту льотчика від перевантажень на усіх висотах.

При польотах на висотах більш 18 км ВКК застосовується в сполученні з висотно-компенсаційними шкарпетками і рукавичками. Костюм ВКК-6М в сполученні з бортовою протиперевантажувальною системою (автоматом тиску АД-6Е) забезпечує можливість для льотчика переносити перевантаження до 10 одиниць зі збереженням працездатності.

Для захисту льотчика від впливу підвищених і знижених температур костюм ВКК-6М може застосовуватися у комплекті з вентиляційним костюмом ВК-3М.

Висотно-компенсаційний костюм ВКК-6М являє собою комбінезон з вбудованими в нього натяжним і ППП. Комбінезон є оболонкою, що створює механічне обтиснення тіла льотчика при роботі натяжного чи ППП. Костюм виготовляється дванадцяти розмірів.

 

Рис. 2.13. Зовнішній вигляд висотно-компенсаційного костюму ВКК-6М:

1 – комбінезон; 2 – шнурівки; 3 – застібки "блискавка"; 4 – металеві кільця кріплення карабінів натяжного тросового пристрою ГШ; 5 – натяжний пристрій; 6 – шланг зі штуцером,

що з’єднує камери натяжного пристрою з приладом КП-52М; 7 – черевний компенсатор;

8 – ППП нижньої частини тіла; 9 – гумовий шланг зі штуцером для приєднання

ППП костюма до бортової системи

 

Комбінезон (1) виготовляється з матеріалу типу "льон-капрон". Розкрій комбінезона виконаний з положення "Сидячи", що забезпечує необхідну рухливість льотчика. Індивідуальне припасування комбінезона відповідно до фігури льотчика здійснюється за допомогою шнурівок (2). Для легкого і швидкого надягання і зняття на лівому плечі і на грудях від шиї до пояса є плечовий і передній розрізи, що закриваються застібками "блискавка" (З).

Натяжний пристрій (5) разом з черевним компенсатором призначено для створення механічного обтиснення тіла льотчика при диханні з надлишковим тиском.

Натяжний пристрій розташований на комбінезоні уздовж тулуба, рук і ніг з таким розрахунком, щоб забезпечити найбільш рівномірне обтиснення тіла льотчика, зберігши при цьому необхідну рухливість у суглобах.

Конструктивно пристрій складається з гумових камер, поміщених у капронові чохли і капронової тасьми, що охоплює петлею камери, кінці тасьми пришиті до тканини комбінезона.

Камери лівої і правої частин комбінезона з'єднуються між собою на спині гумовою камерою-перемичкою. Камери натяжного пристрою приєднуються шлангами (6) до приладу КП-52М.

Черевний компенсатор (7) розташований у районі черевної порожнини і являє собою гумову камеру, поміщену в капроновий чохол. При низькому атмосферної тиску камера розширюється і створює обтиснення в ділянці живота.

Протиперевантажувальний пристрій (8) призначено для створення механічного обтиснення нижньої частини тіла льотчика при виникненні перевантажень. ППП складається з двох камер для ніг і однієї черевної камери. Камери для ніг поміщені в чохли і вмонтовані в натяжний пристрій костюму. Камери ППП в момент дії перевантаження надуваються стисненим повітрям до певного тиску, врегульованого автоматом АД-6Е, і створюють обтиснення тіла через тасьми натяжного пристрою.

Для приєднання ППП костюму до бортової системи з лівої сторони комбінезона є гумовий шланг зі штуцером (9), що приєднується до швидко роз'ємної муфти шланга на ОРК-11У.

Компенсаційні рукавички і шкарпетки призначені для запобігання закипання підшкірної рідини (явище емфіземи) при розгерметизації кабіни та при катапультуванні на висотах понад 12 км.

Компенсаційні шкарпетки зшиті з бавовняної тканини. Зверху шкарпеток є м'яка шнурівка для щільного припасування шкарпеток по нозі і їх закріплення. Шкарпетки щільно обжимають стопу і нижню частину гомілки і тим самим запобігають підшкірному здуттю в умовах вирядженої атмосфери.

Компенсаційні рукавички це шкіряні рукавички з подвійною тильною частиною, між стінками якої поміщена герметична гумова камера, заповнена повітрям. При низькому атмосферному тиску гумові камери розширюючись заповнюють вільний об’єм усередині рукавичок, створюючи механічне обтиснення рук, запобігаючи підшкірним здуттям. Рукавички виготовляються десяти розмірів.

Маса висотно-компенсаційного костюму ВКК-6М дорівнює близько 3 кг.

Вентиляційні костюми призначені для захисту льотного складу від перегріву чи охолодження при зміні температури в кабінах літальних апаратів від +50 до -50°С. ВК виготовляється з міцної тканини «капрон-бавовна» у виді комбінезона, що надягається або поверх ВКК, або поверх льотного одягу, який звичайно застосовується. Вентиляційна система пришита до внутрішньої поверхні ВК. Повітря, що надходить у костюм, по шлангу подається в колектор, відкіля по трубках підводиться до всіх частин тіла. Льотчик самостійно, в залежності від тепловідчуття, може регулювати температуру повітря, що подається для вентиляції костюма, від 10 до 80° С. У комплект вентиляційного одягу крім комбінезона входять вентиляційні шкарпетки, рукавички і шоломофони. Використання ВКК, ВК, ГШ і ВУШ значно поліпшило гігієнічні умови для льотчика.

Герметичний шолом ГШ-6М

Герметичні шоломи призначені для захисту голови і шиї льотчика від впливу низького тиску при польотах на висотах більш 18 км і для порятунку льотчика при аварійному покиданні літального апарата. ГШ виконують усі функції кисневих масок. Крім того, вони забезпечують повну пневматичну компенсацію голови при створенні в легенях надлишкового тиску, а також захищають голову льотчика від випадкових ударів, від зустрічного потоку повітря при покиданні літального апарата і захищають обличчя й очі льотчика від впливу сонячних і прожекторних променів.

Герметичний шолом ГШ-6М (ГШ-6А) входить до складу комплекту кисневого устаткування ККО-5 і є індивідуальним спорядженням льотчика висотної авіації. Він випускається трьох розмірів, кожний з який має два підрозміри – малий і великий, що дозволяє забезпечити ГШ льотний склад з обхватом голови від 54 до 62 сантиметрів включно. Найбільш сучасними є герметичні шоломи ГШ-6М и ГШ-6А (рис. 2.14.).

 
 

 

 

Рис. 2.14. Герметичний шолом ГШ-6М:

1, 8 – оглядовий щиток; 2 – каска; 3 – замок оглядового щитка; 4 – шланг магістралі вдиху;

5 – механізм керування світлофільтром; 6 – шийне кільце; 7 – мікрофон; 9 – світлофільтр

 

Герметичний шолом ГШ-6М (ГШ-6А) складається з таких основних вузлів: каски (2), шийного кільця (6) і шоломофона.

Каска ГШ являє собою тверду зварену конструкцію, виготовлену з алюмінієвого сплаву. Основними вузлами каски є:

· оглядовий щиток (1, 8) з органічного скла в металевій окантовці;

· замок (3) оглядового щитка;

· світлофільтр (9) з механізмом керування світлофільтром (5);

· шланг магістралі вдиху (4) із клапаном вдиху;

· компенсувальний клапан видиху і шийне кільце (6) з герметизуючим клапаном, призначеним для герметизації роз’єму каски із шийною частиною.

Герметизація шолому по оглядовому вирізу здійснюється притисненням оглядового скла до трубки герметизації, вклеєної в канавку оглядового вирізу. Скло оглядового щитка триплексоване з вмонтованими усередину дротинками електрообігрівання.

Шийна частина (6) забезпечує необхідну рухливість ГШ, його герметизацію і передачу зусиль, які виникають при створенні надлишкового тиску під каскою і впливі повітряного потоку при катапультуванні. Вона складається із шийного роз’єму з клапаном, системи підтягування і полотняної частини. У ГШ на обертовому шийному роз’ємі герметизуючий клапан ставиться між роз’ємом і шиєю. Така конструкція дозволяє легко знімати і надягати ГШ, що дуже зручно при чергуванні льотчика в готовності, що не передбачає негайного вильоту.

Для утримання шолому на голові при катапультуванні і дії надлишкового тиску застосовується система підтягування. Вона складається з капронової тасьми і сталевого троса, який перекинуто через ролики-шарніри, прикріплені до каски. Вільні кінці тросика за допомогою карабінів кріпляться до кілець, що пришиті на спині ВКК, а капронова тасьма кріпиться до підвіски парашута.

Шоломофон виготовляється з тканини «льон-капрон» чотирьох розмірів. Праворуч на шоломофоні встановлюється утримувач мікрофона з мікрофоном (7) ДММШ-1А. У гумових гніздах вмонтовані телефони (ТА-56М) і підсилювач. Т-образний гумовий валик служить для фіксації шолома на шоломофоні.

Герметичний шолом ГШ-6М (ГШ-6А) експлуатується при температурі навколишнього повітря ±50°С и відносній вологості 95-98%. Припустима величина надлишкового тиску під ГШ – 0,2 кг/см2.

За допомогою пристрою шолома, що вентилює, (ВПШ) у герметичному шоломі ГШ-6М (ГШ-6А) створюються кращі гігієнічні умови для голови льотчика. Газова суміш, яка надходить від ВПШ, видаляє водяні пари і вуглекислий газ з підшоломного простору.

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти