ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Робота комплекту ККО-5 у герметичній кабіні

 

У цьому режимі СКЖ забезпечує переривану подачу кисню без надлишкового тиску, тому що «висота» у ГК не може бути понад 12 км.

При відкритому кисневому вентилі КВ-2МС кисень з бортової системи живлення через редуктор КР-26А надходить до регулятора подачі кисню РПК-52, до щитка дистанційного керування ДУ-7 і до покажчика кисню ИК-52 з тиском 10 ±2 кг/см2. У РПК-52 кисень надходить у надмембранну порожнину редуктора (1), до клапана автоматичної подачі (2), у порожнину над мембраною (7) і під клапани рукояток «100% О2» і «Аварийная подача О2». Редуктор РПК-52 знижує тиск кисню до 2,8-3,8 кг/см2.

На «висоті» у кабіні до 2 км клапан автомата подачі кисню закритий і тому кисень з редуктора РПК-52 (1) не подається до системи дихання. Льотчик у цьому випадку дихає повітрям кабіни, підсмоктаним через клапан автомата підсмоктування повітря (АПП) КП-52М (30)при вдиху. Коли «висота» у кабіні стає більше 2 км, анероїд клапану автоматичної подачі (2)розширюється і відкриває клапан. Кисень з редуктора (1)надходить у надмембранну порожнину автомата подачі і далі через дюзу (3), ДУ-7 і ОРК до приладу КП-52М, через нормально відкритий клапан (20)і дюзу (21)надходить у підмембранну порожнину приладу, створюючи невеликий (15-18 мм вод. ст.) надлишковий тиск.

Під дією цього тиску мембрана (23)прогинається вгору і за допомогою важеля закриває клапан (20), припиняючи надходження кисню в порожнину приладу.

При відсутності витрати кисню в порожнині над мембраною клапана автоматичної подачі (2)установлюється визначений тиск кисню, що залежить від зусилля, що розвивається анероїдом, тобто від «висоти» у кабіні.

При диханні льотчика кисень починає витрачатися, що викликає падіння тиску в надмембранній порожнині автомата подачі. Зусилля, що розвивається анероїдом, стає більше зусилля мембрани, у наслідок чого клапан автоматичної подачі (2)відкривається, пропускаючи необхідну порцію кисню.

Витрата кисню через клапан автомата подачі приводить до зменшення тиску в редукторі РПК-52 (1). Тиск над мембраною редуктора зменшиться і під дією пружини вона прогнеться вгору, звільняючи штовхальник клапана редуктора. Клапан редуктора під дією своєї пружини відкриється. Кисень з бортової системи буде надходити в редуктор доти, поки тиск у редукторі не досягне настановного (2,8-3,8 кг/см2). При цьому мембрана редуктора прогнеться вниз і через штовхальник закриє клапан редуктора.

 

 

Рис. 2.19. Принципова схема комплекту кисневого обладнання типу ККО-5


По мірі збільшення «висоти» у кабіні збільшується зусилля, що розвивається анероїдом клапана автоматичної подачі кисню (2), тобто, збільшується і прохідний переріз клапана автомата подачі, що приводить до збільшення тиску кисню над мембраною автомата подачі і збільшення подачі кисню через дюзу (3) у порожнину приладу КП-52М.

При вдиху в порожнині КП-52М створюється розрідження. Під дією цього розрідження мембрана (23)прогинається усередину приладу, і клапан (20)під дією стиснутої пружини відкривається. Сформований під клапаном тиск кисню залежить від «висоти» у кабіні. Порція кисню через дюзу (21)подається в прилад і ГШ, а також у порожнину над поршнем основного клапана подачі (22). Тиск кисню на поршень створює протидію пружині, що притискає основний клапан подачі до сідла, підготовляючи умови для зменшення опору вдиху.

Коли кількості кисню, що надходить через дюзу (21), для подиху виявляється недостатньо, розрідження в порожнині КП-52М збільшує прогин мембрани (23)усередину приладу. Мембрана, прогинаючись, натискає на важіль, що звільняє клапан (20)і натискає на шток поршня основного клапана подачі (22). Під дією важеля і тиску кисню на поршень основний клапан подачі відкривається і кисень у необхідній кількості надходить для дихання.

При великих легеневих вентиляціях (коли «висота» у кабіні менше 8 км) тиск у порожнині над мембраною автомата підсмоктування повітря АПП (30)падає настільки, що пружина АПП, переборюючи зусилля від тиску кисню на мембрану, відводить штовхальник, жорстко зв'язаний з цією мембраною, від клапана підсмоктування повітря АПП. Під дією розрідження в КП-52М клапан відкриється і повітря кабіни буде підсмоктуватися в порожнину приладу. У ГШ для подиху буде надходити суміш кисню з повітрям.

При малій легеневій вентиляції тиск у порожнині над мембраною АПП падає незначно, тому клапан підсмоктування повітря не відкривається чи відкривається тільки наприкінці вдиху.

Отже, при малих легеневих вентиляціях збільшується відсотковий склад у суміші, що вдихається, за рахунок зменшення кількості повітря, що підсмоктується. По закінченні вдиху надходження кисню в порожнину КП-52М припиняється, коли в підмембранній порожнині створюється малий надлишковий тиск, що віджимає мембрану (23)убік кришки приладу. Клапани (20)і (22)закриваються (до наступного вдиху).

Якщо система дихання герметична, то до моменту вдиху в порожнині приладу завжди підтримується малий надлишковий тиск (15-18 мм вод. ст.). Якщо ж оглядовий щиток ГШ відкритий, то відбувається постійне витікання кисню. У цьому випадку малий надлишковий тиск відсутній і мембрана (23)знаходиться в нейтральному положенні. Клапан (20)відкритий, і кисень через КП-52М и ГШ надходить в атмосферу кабіни.

Необхідний відсотковий склад кисню у суміші, що вдихається, в залежності від висоти польоту підтримується автоматично регулятором подачі кисню РПК-52 (2)і клапаном підсмоктування повітря (30)у приладі КП-52М.

На «висоті» у кабіні понад 8 км тиск кисню над мембраною автомата подачі кисню РПК-52 не в змозі перебороти зусилля, що розвивається анероїдом, тому клапан (2)автомата подачі залишається постійно відкритим. Тиск кисню перед дюзою (3)збільшується настільки, що мембрана (12)прогинається, відкриває клапан і кисень через нього надходить до СКЖ. Кисень, що надходить через дюзу (3)і відкритий клапан, створює в системі такий тиск, що автомати підсмоктування повітря приладу КП-52М и вентиляційного пристрою шолома припиняють підсмоктування повітря кабіни. На вентиляцію ГШ і на дихання буде надходити чистий кисень.

У тих випадках, коли на «висотах» у кабіні до 8 км з'являється необхідність перейти на живлення чистим киснем, варто переключити рукоятку додаткової подачі на РПК-52 чи рукоятку (39)на ДУ-7 у положення «100% О2». Клапан рукоятки додаткової подачі відкриється і кисень з редуктора РПК-52 з тиском, рівним настановному тиску редуктора, надійде до системи, минаючи автомат подачі кисню. На дихання буде надходити чистий кисень, тому що під дією тиску кисню в системі закриються автомати підсмоктування повітря ВПШ і КП-52М.

У випадку відмовлення редуктора РПК-52 чи приладу КП-52М за допомогою крана «Аварийная подача О2» чи рукоятки (40)на ДУ-7 включається в роботу контур аварійної подачі кисню. При цьому відкривається клапан крана аварійної подачі і кисень крім редуктора РПК-52 подається через дюзу (11 чи 43) до системи. Дюзи (11, 43)обмежують витрати кисню.

При високій температурі повітря в кабіні і при поганому самопочутті льотчика може бути включений вентиляційний пристрій шолома ВУШ-6.

ВУШ-6 включається в роботу перекладом рукоятки крана вентиляції шолома (41)на ДУ-7 у положення «Вкл.». Кисень безпосередньо з редуктора КР-26А через дюзу (42)крана вентиляції надходить у ВУШ-6, далі через відкритий клапан у надмембранну порожнину (37), сопло ежектора і по сполучному шлангу через прилад КП-52М безупинно в порожнину ГШ. Підсмоктування повітря здійснюється ежектором через клапан підсмоктування повітря (35). При засміченні сопла ежектора витрата кисню через нього зменшиться, тиск над мембраною (37)зросте і відіжме мембранний клапан униз. Кисень, минаючи ежектор, надійде до вихідної порожнини ВУШ-6 і далі на вентиляцію ГШ-6М.

Процентний уміст кисню в газовій суміші, яка подається ВУШ-6, за висотами регулюється автоматом підсмоктування повітря АПП ВПШ. Робота АПП ВПШ аналогічна роботі АПП КП-52М, розглянутій вище.

Дюза (42)крана вентиляції шолома обмежує подачу кисню і з переходом на чистий кисень (на висотах понад 8 км) цієї подачі для вентиляції ГШ-6М недостатньо. Для збільшення подачі кисню через ВУШ-6 передбачено клапан (36), до якого підводиться кисень безпосередньо з порожнини автомата подачі РПК-52, і який відкривається з моменту виникнення настановного тиску редуктора РПК-52 у порожнині під мембраною АПП ВПШ (підсмоктування повітря припинене). Дюза під клапаном (36)обмежує потік кисню, що надходить через цей клапан. Сумарний потік кисню через дюзу (42)і дюзу клапана (36)забезпечить нормальну вентиляцію ГШ-6М при роботі комплекту на чистому кисні.

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти