ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Механізми транспортування аерофотоматеріалу

Призначення та склад

Механізми транспортування аерофотоматеріалу призначені для заміни в кадровому вікні експонованої ділянки аерофотоплівки на неекспонований. Вони розташовані в касетній частині аерофотокамери чи в касеті. Механізми транспортування кадрових АФА повинні задовольняти основним вимогам:

- здійснювати перемотування аерофотоплівки рівними частинами за кожен цикл роботи аерофотоапарата;

- забезпечувати високий коефіцієнт використання аерофотоплівки і виключення накладення одного кадру на інший;

- виключати механічні ушкодження аерофотоплівки;

- в АФА з механічною компенсацією зсуву зображення здійснювати протягання зі швидкістю, пропорційною відношенню Vn/H.

До складових механізму транспортування аерофотоматеріалу (рис. 4.16) входять: котушка з аерофотоплівкою, що подає (ПК) і котушка, що намотує (НК); направляючі, притискний і вимірювальний (мірний) валики; фрикційні муфти і пристрій, що забезпечує сталість довжини ділянки аерофотоплівки, перемотаної за один цикл.

 

Рис. 4.16. Схема механізму транспортування аерофотоматеріалу аерофотоапарата А-Е/10:

1 – направляючий валик; 2 – котушка, що подає аерофотоплівку; 3 – котушка, що намотує;

4 – аерофотоплівка; 5 – вимірювальний (мірний) валик; 6 – притискний стіл

 

Механізми транспортування аерофотоматеріалу класифікуються за такими ознаками:

- за видом елемента, до якого прикладене зусилля, що забезпечує перемотування аерофотоплівки;

- за можливістю нагромадження аерофотоплівки перед кадровим вікном чи після нього;

- за характером руху аерофотоплівки.

При роботі АФА аерофотоплівка з котушки, що подає, перемотується з зупинкою на котушку, що намотує, проходячи при цьому повз кадрове вікно. По виду елемента, до якого прикладене зусилля, що забезпечує перемотування аерофотоплівки, механізми транспортування аерофотоматеріалу підрозділяються на вимірювально-тягнучі і тягнучо-вимірювальні. У вимірювально-тягнучих механізмів транспортування активною ланкою, що тягне, є котушка, що намотує, у тягнучо-вимірювальних механізмів транспортування – вимірювальний (мірний) валик, встановлений після кадрового вікна. В останньому випадку котушка, що намотує, тільки приймає аерофотоплівку, перемотану мірним валиком.

За можливістю нагромадження аерофотоплівки перед кадровим вікном чи після нього механізми транспортування аерофотоматеріалу поділяються на механізми без нагромаджувачів і механізми з нагромаджувачами. У механізмів без нагромаджувачів аерофотоплівка на всьому протязі від котушки, що подає, до котушки, що намотує, у кожен момент часу має однакову швидкість протягання. У механізмів з нагромаджувачами перед кадровим вікном чи після нього існують нагромаджувачі – петлі аерофотоплівки; швидкість переміщення аерофотоплівки в нагромаджувачах відрізняється від швидкості переміщення аерофотоплівки в кадровому вікні.

За характером руху аерофотоплівки механізми транспортування аерофотоматеріалу можна розділити на механізми з зупинкою (у денних кадрових АФА) і механізми без зупинки аерофотоплівки при експонуванні (у нічних кадрових АФА).

На рис. 4.17 показана кінематична схема механізму транспортування аерофотоматеріалу аерофотоапарата А-70М.

 

 

 

Рис. 4.17. Кінематична схема механізму транспортування аерофотоматеріалу АФА А-70М:

1 – котушка що змотує; 2 – муфта електромагнітна; 3 – валик на кронштейні;

4 – аерофотоплівка; 5 – кулачок; 6 – електродвигун Д-5А; 7 – привод столів; 8 – скло, що вирівнює; 9 – важіль; 10 – заслінка; 11 – стіл, що вирівнює;12 – валик притискний; 13 – валик направляючий; 14 – кулачок; 15 – валик мірний;16 – котушка, що намотує; 17 – привод мірного валика; 18 – фрикціон; 19 – привод котушки, що намотує; 20 – електродвигун Д-50А;

21 – аерофотооб'єктив; 22 – електродвигун Д-5ОА; 23 – лічильник

Конструкція котушки для аерофотоплівки

Котушка (бобіна), на яку намотується аерофотоплівка, являє собою порожній циліндр – сердечник котушки, закріплений торцями на двох круглих фланцях. У центрах фланців є отвори, у які входять півосі опор. У деяких АФА котушки для аерофотоплівки містяться в пінах, що представляють собою знімну частину касети чи касетної частини.

Фрикційні муфти

 

Для нормальної роботи механізму транспортування аерофотоматеріалу необхідно, щоб аерофотоплівка була натягнута. Натяг також необхідний для забезпечення нормальної роботи механізму вирівнювання і для щільного намотування аерофотоплівки на котушку. Натяг аерофотоплівки повинний бути не меншим деякого граничного значення. Для забезпечення такого натягу застосовуються фрикційні муфти постійного моменту і фрикційні муфти постійного зусилля.

Фрикційна муфта котушки, що подає, призначається для гальмування котушки, що подає, під час перемотування і запобігання мимовільного розкручування аерофотоплівки.

Як приклад, на рис. 4.18 показана конструкція фрикційної муфти котушки, що подає, аерофотоапарата А-Е/10. Працює вона в такий спосіб. Диск 7, щознаходиться на осі фрикційної муфти котушки, що подає, при обертанні гальмується фрикційною шайбою 6. Фрикційна шайба притискається до диска через кільце 5 пружинами 4. Момент тертя, що створюється між шайбою 6 і диском 7, регулюється зусиллям підтискування пружин 4, різьбовим кільцем 2. Різьбове кільце стопориться гвинтами 3. Муфта відрегульована на момент сили тертя 1,5...2 кг/см2.

 

 

Рис. 4.18. Фрикційна муфта котушки, що подає, аерофотоапарата А-Е/10:

1 – котушка, що подає; 2 – різьбове кільце; 3 – стопорний гвинт;

4 – притискна пружина; 5 – опорне кільце; 6 – фрикційна шайба; 7 – диск

 

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти