ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Вимоги безпеки під час виконання газонебезпечних робіт

До газонебезпечних робіт належать:

· приєднання новозбудованих газопроводів до діючої системи газопостачання;

· пуск газу;

· технічне обслуговування систем газопостачання;

· ремонтні роботи на діючих системах газопостачання і газовому обладнанні;

· аварійно-відновлювальні роботи на системах газопостачання тощо.

Керівництво газонебезпечних робіт доручається спеціалісту або найбільш кваліфікованому працівнику.

Газонебезпечні роботи повинні виконуватися бригадою у складі не менше двох працівників.

На виконання газонебезпечних робіт видається наряд-допуск з додатком інструкції із заходів безпеки. Особи, які мають право видавати наряди, визначаються наказом по СПГГ або підприємству, яке здійснює експлуатацію системи газопостачання власною газовою службою.

Газонебезпечні роботи, які періодично повторюються і виконуються в аналогічних умовах, як правило, постійним складом працюючих, можуть виконуватися без оформлення наряду-допуску за затвердженими для кожного виду робіт виробничими інструкціями і інструкціями з безпечних методів

 

роботи. До таких належать обходи трас підземних газопроводів, технічне

обслуговування газопроводів і газового обладнання без відключення газу, технічне обслуговування запірної арматури і компенсаторів, ремонт і огляд колодязів, видалення води і конденсату з газопроводів і конденсатозбірників,

 

 

роботи на газовикористовувальних установках, котлах і агрегатах. На кожному підприємстві повинен бути розроблений перелік газонебезпечних робіт, які виконуються без керівництва спеціаліста. Первинне виконання вищезазначених робіт проводиться з оформленням наряду-допуску.

Роботи з локалізації і ліквідації аварій проводяться без наряду-допуску до усунення прямої загрози життю людей і пошкодженню матеріальних цінностей. Після усунення загрози роботи з приведення газопроводів і газового обладнання в технічно справний стан повинні проводитися за нарядом-допуском. У тому випадку, коли аварія від початку до кінця ліквідується аварійною службою, складання наряду-допуску не вимагається.

Наряди-допуски при видачі реєструються в журналі, а по закінченню робіт здаються особі, яка його видала. Зберігаються наряди на підприємстві не менше одного року. Наряди-допуски, які видаються на врізання в діючі газопроводи, на первинний пуск газу, виконання ремонтних робіт на підземних газопроводах із застосуванням зварювання, зберігаються постійно у виконавчо-технічній документації.

Перед початком газонебезпечної роботи, яка проводиться за нарядом-допуском, відповідальний за проведення зобов’язаний проінструктувати всіх робітників на робочому місці про необхідні заходи безпеки. Після цього кожен робітник, який одержав інструктаж, повинен підписатися в наряді-допуску.

Газонебезпечні роботи виконуються, як правило, вдень.

Приєднання до діючих газопроводів середнього тиску повинно проводитися без припинення подачі газу споживачам із застосуванням спеціальних пристроїв. Зниження тиску газу в діючому газопроводі при виконанні робіт з приєднання до нього нових газопроводів повинно проводитися за допомогою вимикаючих пристроїв або регуляторів тиску. З метою недопущення підвищення тиску газу на цій ділянці газопроводу можливо використовувати наявні викидні газопроводи або встановлювати новий викидний трубопровід з вимикаючими пристроєм. Скидний газ повинен спалюватися.

 

 

Газове різання і зварювання на діючих газопроводах при приєднанні до них газопроводів і їх ремонт повинні проводитися при тиску газу 40-150даПа. Наявність вказаного тиску повинна перевірятися протягом всього часу виконання роботи. Для контролю за тиском в місці проведення робіт повинен встановлюватися манометр, розміщений на відстані не більше 100 м від місця проведення робіт. При газовому різанні або зварюванні на діючих газопроводах для попередження утворення високого полум’я місця виходу газу повинні замазуватися глиною з азбестовою крихтою. Після врізування відгалужень в діючий газопровід з’єднання повинні перевірятися на щільність за допомогою приладів або мильною емульсією.

Всі газопроводи і газове обладнання перед їх приєднанням до діючих газопроводів, а також після ремонту повинні підлягати зовнішньому огляду і контрольному опресовуванню бригадою, яка проводила ці роботи. За результатами контрольного опресовування організацією, яка проводила опресовування, повинні складатися акт і робитися записи в нарядах-допусках на виконання газонебезпечних робіт.

Газопроводи при пуску газу повинні продуватися газом до витіснення всього повітря. Закінчення продування визначається аналізом або методом спалювання відібраних проб. Об’ємна частка кисню в пробі газу не повинна перевищувати 1%, а згорання газу повинно проходити спокійно, без хлопання. Газоповітряна суміш при продуваннях газопроводів повинна випускатися в місцях, де унеможливлене її попадання в приміщення, а також займання від будь-якого джерела вогню.

Відкриття і заміна встановленого на зовнішніх і внутрішніх газопроводах обладнання (арматури, фільтрів, лічильників) повинні проводитися на відключеній ділянці газопроводу. Після вимикальних пристроїв, у напрямку руху газу, повинні встановлюватися інвентарні заглушки.

При проведенні ремонтних робіт на газопроводах і обладнанні в загазованих приміщеннях поза ними повинен перебувати робітник, що спостерігає за працюючим в приміщенні, який зобов’язаний також стежити за

 

 

тим, щоб поблизу не було джерела вогню. Зовнішні двері загазованого приміщення повинні бути постійно відчинені.

При внутрішньому огляді і ремонті котли та інші газифіковані агрегати повинні відключатися від газопроводу за допомогою заглушок. Заглушки, які встановлюються на газопроводах, повинні відповідати максимальному тиску газу в газопроводі. Вони повинні мати хвостовики, які виступали б за межі фланців. На хвостовиках заглушок вибивається табло із зазначенням тиску і діаметру газопроводу. Ділянки газопроводу, які відключаються, повинні відрізатися, звільнятися від газу і заварюватися наглухо. Робота в топці котла або агрегату дозволяється тільки після провітрювання топки і перевірки на загазованість.

При ремонтних роботах в загазованому середовищі повинні застосовуватися інструменти з кольорового металу, який би унеможливлював іскроутворення. Інструменти і пристрої з чорного металу повинні бути обміднені або густо змазуватися солідолом.

6.3.2. Вимоги безпеки при обслуговуванні газопроводів і газового обладнання котельні

Для нормальної і безаварійної роботи обладнання, яке працює на газовому паливі та підтримування його у відповідному стані необхідно добре знати і суворо дотримуватися виробничих інструкцій по їх експлуатації та правил техніки безпеки (ТБ).

Велике значення має правильна організація робочих місць обслуговуючого персоналу:

- вони повинні бути добре освітлені;

- проходи перед фронтом котлів, між обладнанням і в усіх приміщеннях повинні бути вільними;

- рухомі частини, вузли насосів та тягодуттєвих пристроїв, електрообладнання захищенні спеціальними огорожами;

- електрокабелі та проводи надійно ізольовані, а корпуси електродвигунів та трансформаторів – заземлені.

 

 

В котельні повинна бути аптечка з усіма необхідними медикаментами.

На видних місцях вивішуються виробничі інструкції по безпечній експлуатації обладнання та відповідні до них схеми, виписки з режимних карт, а також плакати – нагадування з ТБ. На робочому місці повинні знаходитися:

- Змінний журнал;

- Добові відомості показів приладів;

- Журнал розпоряджень;

До робіт з обслуговування обладнання допускається робітники, які мають відповідну кваліфікацію, пройшли спеціальну підготовку та здали екзамен на знання вимог діючих Правил безпеки систем газопостачання України.

Вимоги ТБ при обслуговуванні обладнання, що працюють на газовому паливі наступні:

- при роботі в котельні обслуговуючий персонал повинен бути в головному уборі та в охайно заправленому робочому одязі; взуття на гумовій підошві;

- не можна захаращувати цех сторонніми предметами, його треба утримувати в чистоті і порядку;

- обслуговуючий персонал повинен бути забезпечений засобами індивідуального захисту (окуляри, гумові рукавиці і т.п.)

- для відшукування місць витоків газу забороняється користуватися відкритим вогнем – необхідно застосовувати мильну емульсію;

- обдування обладнання від сажі, продування обладнання, розпалювання газових пальників проводиться в захисних окулярах і рукавицях;

- перед тим як проводити ремонтні роботи на діючому газопроводі, необхідно відключати ремонтну ділянку, скинути з неї газ через продувні газопроводи і переконатися в тому, що можливість попадання газу на ремонтну ділянку виключена. Користуватися слід інструментами, що не дають іскри.

- при пониженні тиску газу на діючому газопроводі ( 40 – 150даПа ) дозволяється підтягувати сальникові ущільнення та болтові фланцеві з'єднання. Заміна сальникових ущільнень на діючому обладнанні – не допускається.

 

 

Заходи з енергозбереження

З метою обліку і ощадного використання газу у кожного абонента слід передбачати лічильники газу. На даній даховій котельні прийнято лічильник газу, оснащений електронним коректором, який автоматично переводить кількість витраченого газу до нормальних умов ( температури 20 0С і тиску 760 мм рт ст.). Крім того, несправність самого лічильника, самовільне втручання абонента в його роботу може привести до помилок обліку газу. Контроль за справною роботою приладів обліку, правильним зніманням показів, своєчасне усунення виявлених недоліків з боку експлуатаційної служби газового господарства виключить імовірність помилок при обліку газу і забезпечить безпечне споживання газу споживачем.

Суттєву економію витрат газу дає використання сучасних котлів з високим коефіцієнтом корисної дії (0,92). Правильний монтаж обладнання, чітке дотримання умов експлуатації, якісне технічне обслуговування газового обладнання, котлів, своєчасне прочищення теплообмінників, отворів пальників, запальників зменшить витрати газу обладнанням та збільшить їх термін експлуатації.

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти