ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


ПРАГНЕННЯ ДОБИТИСЯ ЧОГО-НЕБУДЬ ЗАВЖДИ ВИЩЕ ТАЛАНТУ

КОЛИ МРІЇ І ПРАГНЕННЯ ДОСТАТНЬО ВЕЛИКІ, ЧИННИКИ ПОЛОЖЕННЯ НІ ПРИ ЧОМУ.

Я ВІДКРИВ ДЛЯ СЕБЕ, ЩО МИР БІЗНЕСУ БІЛЬШ ПІДВЛАДНИЙ ЕМОЦІЯМ,

ЧИМ ЛОГІЦІ

ЖИТТЯ СКЛАДАЄТЬСЯ З ЛЮБОВІ, СЛУЖІННЯ, ПІДТРИМКИ І СХВАЛЕННЯ ПО ВІДНОШЕННЮ ДО ЛЮДЕЙ

У РУКАХ ЛЮДИНИ З ВИСОКИМИ ЦІННОСТЯМИ І БЛАГОРОДНОЮ МЕТОЮ БАГАТСТВО І ВПЛИВ МОЖУТЬ ВИЯВИТИСЯ МОГУТНІМИ ІНСТРУМЕНТАМИ В БЛАГО

ЖИТТЯ, НАПОВНЕНЕ ЯСНИМИ ЦІННОСТЯМИ, МЕТОЮ І ВІДДАНІСТЮ, МІЦНА І

СТІЙКА

ЧАСТИНА НАШОГО ЧІТКОГО БАЧЕННЯ СВОГО ЖИТТЯ ВКЛЮЧАЛА БУДИНОК, ПОВНИЙ ЛЮБОВІ І ТЕПЛА ДЛЯ НАШИХ ДІТЕЙ, А ТАКОЖ ЛЮБОВ І ВІДДАНІСТЬ В БРАКУ

МИ НЕ ОДЕРЖУЄМО ВІД ЖИТТЯ ТОГО, ЩО ЗАСЛУЖИЛИ, А ОДЕРЖУЄМО ТЕ, ЩО ЧЕКАЄМО

У ПО-СПРАВЖНЬОМУ НАПОВНЕНОМУ ЗНАЧЕННЯМ ЖИТТІ Є МІСЦЕ ПРОБЛЕМАМ,

АЛЕ НІ - ЖАЛЮ


АЙСБЕРГ

М

оя перша зустріч з айсбергом відбулася під час тижневого круїзу на прекрасній приватній яхті в прибережних водах поблизу міста Джуно на Алясці. Наша яхта — велична тридцятиметрова красуня - дозволяла нам відчувати себе «морськими владиками». Коли ми проходили мимо льодовика Менденхолл, на нашому шляху ми зустріли декілька вражаючих айсбергів. Ми могли фізично відчувати потужність їх присутності.

Стіна льодовика була величезна, але навіть невеликі осколки шаруватого льоду, плаваючі поряд з нами, були набагато більше розміру нашої яхти. Проте ми знали, що справжня потужність і небезпека ховається від наших очей під водою.

Всім знайома трагічна історія «Тітаника». Але за всі ці роки після трагедії ще не була розкрита суть багатьох суперечностей і суперечок про те, яким чином цей, на думку багатьох, непотоплюваний лайнер виявився жертвою такої сумної долі. Що ми можемо затверджувати безумовно - це той факт, що тисяча п'ятсот три люди почили в пучині океану в ту трагічну ніч 14 квітня 1912 року. Згідно звітам, як мінімум п'ять попереджень були передані на «Тітаник» в цю тиху і безхмарну ніч, перш ніж величезний корабель налетів на айсберг всіма своїми сорока шістьма тисячами тонн стали. Знадобилося всього тридцять хвилин для того, щоб дітище останніх технологій того часу затонуло в крижаних водах північної Атлантики.

Спостерігаючи айсберги поблизу, я можу з упевненістю заявити, що айсберг створює прекрасне видовище, виблискуючи своїм льодом на сонці. Чого ми не спостерігаємо - так це дев'яносто відсотків айсберга, що знаходяться під водою, які таять в собі смертельну небезпеку.

Люди схожі на айсберги

Люди схожі на айсберги у багатьох відношеннях. Те, яким людина предстає перед нами, включаючи його уміння і таланти в роботі або виступах на естраді, — це тільки десять відсотків того, що насправді є людина. Особа, ця набагато істотніша і важливіша частина людини, знаходиться під поверхнею. І це саме та частина, яка може потягнути за собою на дно життя.


Ми завжди повинні відноситися з повагою до тих речей, які приховані під поверхнею життя. Ми повинні витрачати більше часу на опрацьовування дев'яноста відсотків нашої істоти, які не так помітні для інших і менше часу на ті атрибути нашої поверхні, які, врешті-решт, набагато менше значать. «Брижі» на поверхні ніколи не стануть важливішим за внутрішній «зміст».

Я пропоную на деякий час зануритися в недавнє минуле і пригадати деякі з корпоративних скандалів в Америці останніх днів - наприклад, інциденти з компаніями «Енрон», «Тайко» і «ЭмСиАй/УорлдКом». Керівництво, поставлене дотримуватися інтересів акціонерів і активів службовців компанії, повелося найганебнішим чином. У цих керівників був талант, уміння і напористість для досягнення висот, але вони дали волю своїй жадності, егоїзму і спотвореним цінностям, які у результаті привели їх до ганебних вчинків. Їх дії спричинили за собою втрати в мільярди доларів і до втрати роботи тисячами людей. Купка лідерів - слабких осіб -смогла занапастити роботу декількох великих корпорацій і привести до того, що їх «підлеглі» опинилися в холодних і каламутних водах банкрутства, зруйнованих кар'єр і втрачених пенсійних фондів.

У випадку з «Енрон» публічна аудиторська контора «Артур Андерсен» дозволила порушенням в звітності «Енрон» залишитися непоміченими і навіть підтвердила законність цих порушень за допомогою «творчого обліку», як це зараз називається. Пособництво недолікам характеру інших людей також є недоліком характеру!

Жадання швидкого успіху взяло верх. Характер і цінності були заховані «під воду». І в результаті гігантські корпоративні судна «пішли до дна».

Давайте ще розберемо випадок Денніса Козловські з компанії «Тайко», виконавчого директора, відомого в корпоративних кругах своїм марнотратним, безвідповідальним і безтурботним способом життя. У справі, заведеній проти Козловські з подачі Комісії по цінних паперах США, фігурувала сума в 325 мільйонів доларів незаконним чином виданих позик. Комісія обвинуватила Козловські у тому, що він використовував ці багатомільйонні позики для придбання предметів мистецтва, яхт, коштовностей, а також власності в Нью-Йорку і палацової садиби на острові Нантакет.


Як повідомлялося, інші незаконно оформлені боргові зобов'язання корпорації дали Козловські досить грошей для проведення розкішних заходів, таких, як вечірка, яку він влаштував для своєї дружини на острові Сардінія. В результаті з'ясування обставин справи слідчі наткнулися на електронне послання від організатора цієї вечірки Бети Пачитті, в якому мовилося: «У нас буде лев і колісниця, запряжена кіньми для створення шокуючого ефекту, а гостей біля входу зустрічатимуть два гладіатори».

На думку властей, Козловські розкрадав фонд корпорації «Тайко», створений для надання допомоги керівникам компанії при переїздах, з метою покупки своїй першій дружині Енжі квартири на Парк Авеню за 7 мільйонів доларів. Один з високопоставлених керівників використовував засоби фонду, щоб купити квартиру у Верхньому Істсайде Манхеттену за 6,5 мільйонів доларів і ще 14 мільйонів доларів для придбання будинку в районі Централ Парк Уест (західної частини Центрального парку) і особняка в швейцарському стилі в штаті Юту.

Згідно доповідям, Козловські надавав «Тайко» рахунки на 72 042 доларів, витрачені на покупку коштовностей, 155 067 - на одяг, 96 943 - на квіти, 60 427 - на членство в клубах, 52 334 - на замовлення вина і ПО 000 - на використовування в корпоративних цілях своєї власної яхти.

Що представляється мені особливо сумним, це те, що такі люди, як Козловські і інші керівники вищої ланки, володіють величезним талантом, цілеспрямованістю і дисципліною. Вони досягли вершини корпоративного життя не по помаху чарівної палички, а в результаті наполегливої праці, старанності і чітких цілей. Це люди, яким вдалося розвинути свої ділові якості до максимального рівня. Чого їм не вдалося, так це розвинути свій характер і цілісність особи. Вони, зрештою, поставили своє его і прагнення до комфорту і розкоші вище за свою лідерську відповідальність.

По-справжньому сильних осіб не зловживають своїм посадовим положенням і владою.

По-справжньому сильні особи не ставлять свої кар'єрні амбіції вище увіреного їм керівництва компанією або суспільними грошима.


По-справжньому сильні особи не йдуть врозріз з своїми основними цінностями ради розважальних вечірок з левами, кіньми і гладіаторами біля воріт.

Небезпека слабкої особи

Сто років тому в Європі жив хлопчик по прізвищу Шикльгрубер, якого не навчили тому, що є правильно, а що неправильне. Кожного разу, коли він заявляв про свої бажання стати священиком або художником, його ображали і осаджували. Ніхто не навчив його і не дав прикладу вірних цінностей, і тому він не придбав таких цінностей. Він був переконаний, що його батьки не любили його, тому він втік з будинку, був емоційно пригнічений, і фундамент його особи був дуже хистким. Дивно, особливо беручи до уваги те середовище, з якої він вийшов, але він виріс і став людиною, наділеною величезною владою і впливом. Він змінив своє ім'я і увійшов до історії як Адольф Гітлер.

У Гітлера було багато талантів і здібностей, особливо в умінні спілкуватися. Він був дуже честолюбний, володіючи природною харизмою. Але зрештою гігантські недоліки його особи привели до загибелі мільйонів людей.

Читаючи історичну літературу, я завжди стикався з тим фактом, що практично всі лиходії і руйнівники, які залишили величезний слід в світовій історії, були людьми з великими талантами і умінням привертати і впливати на інших. Вони були наділені здібностями для досягнення своїх цілей, а час від часу їх навіть вистачало на героїчні вчинки. Проте раптове їх бажання слідувати тільки своїм інтересам, на догоду своїм мерзотним цінностям, виходило назовні. Глибокі вади їх характеру приводили їх до внутрішнього вибуху і до украй руйнівної поведінки.

Талант і харизма плюс успіхи без стійкої життєвої позиції - це небезпечне поєднання, не тільки для осіб, що володіють такими рисами, але і для незліченної безлічі інших людей.

Наскільки міцний ваш фундамент?

Ви коли-небудь бачили хмарочос? Коли я відвідую великі міста, такі як Нью-Йорк або величезні азіатські, що розвиваються


мегаполіси - Куала-Лумпур в Малайзії або Шанхай в Китаї, - я захоплююся конструкцією цих гігантів. Я помічав, що потрібні місяці, а іноді і роки для того, щоб закласти фундамент для висотної будівлі. Чому? Тому що ніж вище проектована будівля, тим глибше повинен бути закладений його фундамент. Проводяться великі розрахунки цих будівель на сейсмо- і вітростійкість, а опори встановлюються на велику глибину для гасіння можливих коливань і щоб уникнути істотних пошкоджень або обвалу конструкції.

Після закладки фундаменту, на будівництво всієї надземної частини будівлі потрібно всього декілька місяців. Хмарочос, який ми бачимо — це далеко не ВСЯ будівля. Справжня потужність і сила споруди закладена під поверхнею.

Те ж саме справедливе по відношенню до справжніх лідерів і людей, що добиваються багато чого в довгостроковій перспективі.

Ми всі знаємо історію про три поросята. Один побудував будинок з соломи, інший з хворосту, а третя з цегли. На будівництво будинку з цегли пішло більше часу, але коли прийшов Злий Сірий Вовк і почав дути, тільки цегляний будинок залишився стояти на місці. Ми повинні відводити більше часу на будівництво «цегляних будинків» нашого характеру.

Біблія учить нас будинок свій будувати на камені, а не на піску.

Урагани і землетруси в житті — явища неминучі. Злі Сірі Вовки продовжують дути. Ми можемо вижити і процвітати, тільки якщо побудуємо наше життя на могутньому і твердому фундаменті сильної особи.

Деякі люди вважають, що фундамент сильної особи закладається в ранньому дитинстві і ніколи не зазнає змін або припиняє свій розвиток після того, як людина починає дорослішати. Це не так. Фундамент в ранньому дитинстві може бути підточений або, навпаки, укріплений. Ставши дорослими, ми повинні узяти на себе відповідальність за розвиток нашої власної особи і продовжувати укріплювати її протягом всього нашого життя! Ніхто не примушуватиме вас, дорослої людини, розвивати вашу особу або ставати людиною з високими моральними засадами. ВИ повинні стати головним архітектором своєї власної особи.

За всі роки мого навчання в Університеті Пердью я не пригадаю жодного курсу занять з питань виховання особи. Нас учили


складним математичним' формулам і принципам аеродинаміки, але тільки не тому, як розвинути в собі особу. Виникало таке враження, що або проблема її виховання не є важливою, або передбачалося, що людина автоматично наділена або сильною, або слабкою особою. Особа ніколи навіть не згадувалася в списку «становлячих успіху».

Тисячі книг, лежачі в наших бібліотеках і на наших книжкових полицях, розказують, як правильно продавати, вести переговори, управляти і спілкуватися. Наукові ступені і дипломи можна одержати в таких областях як комп'ютерні науки, бухгалтерія, медицина, юриспруденція і фінанси. Існує маса курсів і занять по тому, як правильно одягатися для досягнення успіху, публічно виступати, складати резюме, упевнено проводити інтерв'ю, встановлювати цілі і здійснювати довгострокове і короткострокове планування. Проте без сильної особи в підставі всіх цих умінь і здібностей ми можемо досягти лише поверхневого успіху, який не витримає ніякого тиску або напруги.

Для того, щоб виховати в собі і підтримувати справжню особу, людина повинна сформувати певні цінності і звички, базуючись на вічних цінностях і пошані до оточуючих. Цей процес довжиною в життя, і слідувати йому потрібно навмисно. Сильна особа не формується випадково. Цілісність особи не отримується автоматично протягом часу. Ви повинні зробити навмисний вибір, щоб стати справжньою особою і укріпити риси вашої вдачі.

Як же нам почати зміцнення нашої особи? Я Думаю, секрет закладений в наступній приказці: Посій думку - збери дію. Посій дію - збери звичку. Посій звичку - збери особу. Посій особу - збери долю.

Особа починається з того, про що ви думаєте. Своїм корінням особа йде в щоденні звички, включаючи звички мислення. Особа вбирає в себе все те, про що ми замислюємося день від дня, рік за роком, десятиліття за десятиліттям. Особа - це визначення нашого образу думки і звичок, сформованих впродовж довгого часу!

Ваші уміння, індивідуальність, рушійна сила мотивації і талант здатні підняти вас на самий верх, але тільки ваша особа здатна вас утримати там.


Мислення на перспективу

Ніколи не дозволяйте вводити себе в оману розповідями про чийсь успіх, досягнутий за короткий проміжок часу або про те, як хтось одержав свої п'ятнадцять хвилин всенародної слави. За швидким успіхом часто слідує швидкий провал. Картковий будиночок можна швидко звести, але він впаде з першими сильними поривами вітру. Високі досягнення, довга слава і сильне лідерство заробляються протягом років.

Я люблю вираз моєї дружини Ненсі, яка часто ним користується: «Найбільша відстань між двома крапками - це шлях напростець». Коли ми нехтуємо правилами, перевіреними часом, і будуємо свою поведінку в ім'я досягнення короткострокового успіху - ми практично завжди приходимо до плачевних результатів. Що примушує людей шукати цей «шлях напростець»? Є три причини, які спадають на думку:

1. Его.У людини може розвинутися некерований дух
суперництва або пристрасне бажання добитися мети «за всяку ціну».

2. Гординя.Людина може володіти величезним страхом ганьби або
невдачі. Це може привести до того, що людина «підмальовує»
результати або коректуватиме правду для того, щоб залишитися вгорі.

3. Помилкове розуміння успіху. Людина може бути упевнений, що
зовнішність - це все. Така людина часто вдаватиметься до
маніпулювання ситуацією і до виразу «переможцю дістається все»
у всіх справах, направлених на виправдання засобів для досягнення
кінцевої мети, якої, у випадку з цією людиною, є імідж
переможця. Людина з помилковим розумінням успіху звичайно
керується принципом: той, хто збере більш всього іграшок -
перемагає.

Правда полягає у тому, що люди з величезним его, з величезною гординею, ті, хто постійно маніпулюють іншими в ім'я своїх власних перемог, врешті-решт, практично завжди програють! Поведінка, що будується на обмані і пошуку легких шляхів напростець, ніколи не окупається з погляду придбання справжнього значення життя. Подивіться на тих, хто пробував скористатися цими легкими шляхами, і ви дійдете висновку, що після довгих років життя їх моральна неспроможність, фінансова нечесність, перебільшені результати і невизнані помилки наздогнали їх, і їх кінець був руйнівним і


тяжким. Тільки ті, хто залишаються чесними і дотримують високі моральні принципи, розвивають цілісність особи і володіють репутацією, яка надихає майбутні покоління.

Проводьте свою власну оцінку особи

Яким чином можна визначити, що вам необхідно укріпити свою особу? Спершу розглянете свої власні звички і дії. Поставте собі наступні питання. Чи доводилося вам коли-небудь:

• Перебільшувати властивості або переваги вашого продукту або
послуги для його або її продажу?

• Вводити в оману свого клієнта, дискредитуючи вашого
конкурента, щоб одержати перевагу?

• Перекручувати факти у вашому резюме, щоб приховати великий провал?

• Приписувати собі всі заслуги в досягненні мети (такі, як
досягнення певного рівня продажів, бюджету, процентного зростання
або придбання нового клієнта), коли фактичні результати були
під питанням? Або коли ви не були єдиною людиною або
ключовою особою, що брав участь в досягненні мети?

• Маніпулювати грошовими або статистичними значеннями в
свою користь?

• Перебільшувати, прикрашати або спотворювати ваші досягнення,
щоб з'явитися цікавішим або успішнішим перед іншими
людьми?

• Спотворювати свій дохід або витрату під час сплати податків або в
авансовому звіті?

• Не декларувати що-небудь при проходженні митниці після
міжнародних перельотів?

• Кудись ходити і потім брехати, щоб приховати це?

• Промовлятися про те, що вам говорили по секрету?

• Привласнювати собі гроші або приз, який ви насправді
не заслужили?

Чи є ці питання для вас неприємними або нереальними? Правда полягає у тому, що особа - це те, ким ви є, коли на вас ніхто не дивиться!


Особа - це фундамент для самоповазі. Навіть якщо вам все зійде з рук - ВИ знатимете, що ви зробили. Особа - це те, що робить вас гідним довіри людиною у власних же очах, а гідне довіри поведінка - це критичний чинник в лідерстві. Довіра - це набагато важливіший чинник лідерства, ніж посада, індивідуальність або сила впливу. Насправді, довіра - це перший ключовий елемент лідерства і впливу.

Якщо ви розумієте, що глибоко всередині ви є людиною, не гідною довіри, з часом ця якість відобразиться на інших. Не важливо, як старанно ви ховатимете дійсне обличчя вашої особи, врешті-решт, воно виявиться!

Як у айсберга, дев'яносто відсотків вас - це особа, здатна підняти ваші здібності, таланти і інші аспекти вашого зовнішнього уявлення, тобто десять відсотків того, що «видно». Саме ваша особа дозволяє вам сяяти зсередини по-справжньому довго у важкі і світлі часи.

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти