ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


ОСОБА, ЦЯ НАБАГАТО ІСТОТНІША І ВАЖЛИВІША ЧАСТИНА ЛЮДИНИ,

ЗНАХОДИТЬСЯ ПІД ПОВЕРХНЕЮ. І ЦЕ САМЕ ТА ЧАСТИНА, ЯКА МОЖЕ

ПОТЯГНУТИ ЗА СОБОЮ НА ДНО ЖИТТЯ

«БРИЖІ» НА ПОВЕРХНІ НІКОЛИ НЕ СТАНУТЬ ВАЖЛИВІШИМ ЗА ВНУТРІШНІЙ «ЗМІСТ»

ПО-СПРАВЖНЬОМУ СИЛЬНИХ ОСІБ НЕ ЗЛОВЖИВАЮТЬ СВОЇМ ПОСАДОВИМ ПОЛОЖЕННЯМ І ВЛАДОЮ

ТАЛАНТ І ХАРИЗМА ПЛЮС УСПІХИ БЕЗ СТІЙКОЇ ЖИТТЄВОЇ ПОЗИЦІЇ - ЦЕ НЕБЕЗПЕЧНЕ ПОЄДНАННЯ

ВИ ПОВИННІ СТАТИ ГОЛОВНИМ АРХІТЕКТОРОМ СВОЄЇ ВЛАСНОЇ ОСОБИ

ВАШІ УМІННЯ, ІНДИВІДУАЛЬНІСТЬ, РУШІЙНА СИЛА МОТИВАЦІЇ І ТАЛАНТ ЗДАТНІ ПІДНЯТИ ВАС НА САМИЙ ВЕРХ, АЛЕ ТІЛЬКИ ВАША ОСОБА ЗДАТНА

ВАС УТРИМАТИ ТАМ

НАЙБІЛЬША ВІДСТАНЬ МІЖ ДВОМА КРАПКАМИ - ЦЕ ШЛЯХ НАПРОСТЕЦЬ ОСОБА - ЦЕ ФУНДАМЕНТ ДЛЯ САМОПОВАГИ

І


ЗОЛОТИЙ БУДДА

Багато років восьмифутовий Будда, зроблений з бетону, сидів у всіх на вигляді в центрі Бангкока в Таїланді. Проте це не був який-небудь шанобливий предмет мистецтва, та і люди не відносилися до нього як до об'єкту релігійного поклоніння. Відвідувачі зі всього світу звичайно складали на цю статую порожні банки з-під содової або використовували як підставка для фотоапаратів при заміні плівки, а то і зовсім не помічали її.

Потім одного разу, приблизно сорок років тому, священик-буддист приніс цю стару статую в храм. Під час переїзду статуя дала тріщину. Коли від неї відвалилися шматочки бетону, священик побачив під ними щось виблискуюче. За допомогою інших він відчухрав бетонну шкаралупу від статуї і знайшов під нею найбільшу в світі статую з шматка чистого золота.

Статуя ця представляла величезну цінність! І вся ця цінність була прихована в ній весь цей час.

Який яскравий класичний приклад втрати значення, приховування краси і нереалізованого потенціалу! Який приклад недовикористає ресурсів!

Кожний з нас знає людей, у яких золото всередині, але воно приховане бетонною оболонкою. Думаю, що ви можете сказати таке і про себе.

Величезна цінність усередині ВАС

Кожна людина володіє унікальними талантами і потенціалом, що дарує Богом. Проте досягти здорової і позитивної пошани до самому себе і до того, що ми маємо, представляється однією з найскладніших задач. Мільйони людей живуть із заниженою самооцінкою, тому що не цінують того, що приховане усередині них самих. Вони бачать тільки свою зовнішню неспроможність, а не внутрішню цінність. Вони дозволили своїм істинним дарам і здібностям приховатися під затверділою кіркою сумнівів і безнадійності. Вони з готовністю йдуть на поводі у проходячих захоплень для того, щоб виглядати упевнено і гідно.

По-справжньому здорова самооцінка полягає не в тому, щоб догоджати іншим або слідувати популярним тенденціям. Вона


полягає в тому, щоб знати, що ви насправді є, що у вас всередині, куди рухаєтеся і за що виступаєте. Вона в тому, щоб розкрити свої сили і таланти і навчитися приймати або контролювати свої слабкості.

Здорова самооцінка лежить не у вдосконаленні, а в тому, щоб витягнути з себе все якнайкраще.

Здорова самооцінка полягає не у виграші в конкурентній боротьбі або в порівнянні себе з іншими, а в тому, щоб робити те, що ви можете робити.

Коли людина володіє здоровою самооцінкою, у нього є:

• Відчуття рівноваги

• Відчуття мети

• Відчуття гумору по відношенню до успіху і невдач

• Внутрішня сила, яка набагато могутніша і не так крихка, як
проходяче захоплення.

Яку психологічну позицію ви займаєте?

У роботі з представниками різних культур протягом довгого часу я виявив три ключові психологічні позиції, що роблять вплив на повсякденну поведінку людей:

1. Відчуття переваги.Люди, які рахують себе вище
за інших, не визнають ніяких своїх слабкостів або недоліків. Вони
показують себе найсильнішими, розумнішими, класними і успішними
людьми в групі.

Ця позиція може бути позитивною, але не здоровою.

2. Відчуття неповноцінності.Люди, які володіють відчуттям
неповноцінності, бачать силу в інших, але не помічають її в собі, приходивши до
висновку, що вони менш талановиті, менш привабливі і менш
успішні, ніж інші люди, з якими вони себе порівнюють. Вони
прагнуть володіти тими якостями, які вони бачать в інших і якими
не володіють самі, але вони вже майже втратили всю надію набути ці
якості. Вони вважають, що їх природний дар і здібності не є
значними. Цю позицію не можна назвати ні позитивною, ні здоровою.

3. Збалансована позиція. Ті люди, які вважають себе
збалансованими, знають, що вони наділені Богом силою і
здібностями, які вони можуть використовувати для досягнення своїх


цілей. Вони визнають здібності інших без страху зменшити свою власну цінність. Вони працюють у напрямі самоудосконалення, але у них немає ілюзій з приводу досягнення досконалості.

Ця позиція є здоровою і позитивною і здатна привести вас до життя виконаної значення і відчуття задоволеності.

Наше величезне бажання - «відповідати рівню»

У кожному з нас є певна кількість гордості. У нас є его. Ми хочемо з'явитися перед навколишніми сильними, привабливими і успішними. Хоча, з другого боку, ми також наділені природженою тенденцією концентруватися на наших слабких сторонах, ігноруючи сильні, а також принижувати свій дар.

При спостереженні за деякими людьми виникає враження, що вони страждають від постійного усвідомлення своїх слабкостів і невдач.

Вони знову і знову прокручують їх в своїй свідомості. Такі люди страждають від надмірного преклоняння, а частково навіть трепету перед достоїнствами інших людей, якими вони захоплюються. Вони ставлять інших на п'єдестал і протиставляють свої невдачі успіхам інших. При такому розвитку сценарію людині важко досягти «відповідності».

Ті люди, які зв'язані «внутрішнім негативом», повинні усвідомлювати, що ці негативні погляди на свої власні здібності не просто так, з нічого, виникли в їх свідомості і серці. Ці відчуття не народилися самі по собі. Деякі люди вважають, що в цьому винувате середовище виховання в дитячому віці, що частково вина лежить на батьках, що деякі люди просто наділені великою кількістю позитивних якостей, ніж інші, і навіть що на представлення цих людей вплинуло розташування зірок або місяця. Насправді, проте, негативна думка, якою володіє людина по відношенню до своїх здібностей, в першу чергу є продуктом його власного досвіду, як успіхів, так і невдач, а також своїх «внутрішніх розмов» про такий досвід.

Наше перше відчуття неадекватності деколи відвідує нас в дуже ранньому віці, викликане воно звичайно якимсь дитячим замішанням, здатним переслідувати нас надалі. Багато хто з нас може привести цілий список таких випадків, особливо не замислюючись. Ми згадуємо насмішки з боку однокласників, батьків і вчителів. Чи дратували


вас «товстим» або «худим»? (Коли мова заходить про оцінки з погляду ваги, вийти з цього змагання переможцем неможливо!) А може бути «четирехглазим», «невдахою» або «ботаніком»? Може, хтось глузував з вашої зачіски, очей, шкіри, вух, соромливості, манерою сміятися, зубів, ніг або носа? (Хіба не дурним все це виглядає зараз?) Коли людина несе на собі цей багаж критики, з часом він виявляється частиною самооцінки. Це в рівній мірі поширено і сумно.

Ми володіємо тенденцією пам'ятати про кожну відмову, кожну ганьбу, кожну кличку, неначе вона тягнеться за нами на веревочке. Іронія полягає у тому, що часто людина, яка щось сказав або зробив, щоб приклеїти іншому «ярлик», не пам'ятає про те, що він взагалі це колись зробив!

Кому ми намагаємося догодити?

Врешті-решт, нам потрібно поставити собі дуже просте питання: «Кому я намагаюся догодити?»

Багато людей витрачають дуже багато часу в роздумах про те, що думають інші. Правда у тому, що інші думають про тебе набагато менше, ніж ти собі уявляєш! Ви ніколи не помічали, як людина, що роздивляється груповий знімок, вимовляє: «Як я тут жахливо вийшов!»? Ні про кого іншого в групі він не скаже ні слова! Ми часто дуже стурбовані своїм власним іміджем. Щороку ми витрачаємо годинник на подібні думки. «Що трапилося з моїм волоссям?» або: «Щось я видужала!» Проте, ми рідко дивимося на інших людей на груповій фотографії із словами: «Юшок, яка вона повна!» або: «Що у неї із зачіскою?» КОЖНИЙ з нас схильний до обговорення своєї власної зовнішності, але не особливо звертає увагу на зовнішність інших і в той же самий час думає, що весь світ обговорює те, як він виглядає! Ми можемо бути схильні до дивної самокритики, яка не завжди піддається логіці.

Наше божевілля на собі самих пов'язане з нашим розумінням успіху. Якщо ми розуміємо успіх як прагнення до досконалості, то ми прирікаємо себе на постійне порівняння з недосяжним ідеалом. Нас постійно хвилюватиме питання: «Досягли я досконалість чи ні?»


Якщо ми розуміємо успіх як прагнення до перемоги, то ми прирікаємо себе на постійне порівняння з іншими з погляду суперництва. Нас постійно хвилюватиме питання: «Як я виглядатиму порівняно з своїми суперниками або конкурентами?»

Врешті-решт, ніхто не досконалий і ніхто не в змозі постійно перемагати. Зацикленность на самому собі приводить до глибокого відчуття розчарування і краху планів!

Замість того, щоб фокусуватися на інших або на досконалості, нам необхідно фокусуватися на розвитку внутрішніх якостей, які будуть здатні привернути інших і заслужити їх пошану. Щоб закласти фундамент довгострокового успіху і щастя, нам необхідно більше замислюватися про те, що ми насправді Є, і оцінювати ці якості з погляду критеріїв розвитку особи, і менше замислюватися про те, якими ми ПРЕДСТАВЛЯЄМОСЯ оточуючим по зовнішніх ознаках. Нам потрібно брати на себе відповідальність за визначення своєї особи, виходячи з того, що нам представляється по-справжньому важливим, і за оцінку і розвиток наших сильних сторін так, щоб вони переважали над слабкостями, які у нас можуть бути.

Самооцінка може залежати від того, що говорять або не говорять інші, або від того, що інші змогли або не змогли зробити. Проте ми повинні визнавати той факт, що ОСТАННЄ слово - за вами, а не за оточуючими. За нами завжди залишається останнє слово про те, чого ми насправді коштуємо. Ми самі визначаємо свою кінцеву мету залежно від того, чим вибираємо займатися в житті.

Перевизначення самого себе

З чого нам почати розробку своїх справжніх параметрів самооцінки? Існує чотири основні принципи, дозволяючі створювати правильну позицію, на якій можна збудувати справжню самооцінку:

1. Узяття відповідальності за перевизначення самого себе.Цей вибір залежить від вас, і лише від вас. Зарубайте на носі цю істину: якщо ви дозволите іншим визначати вас самих, то ви дійдете руйнівних і необгрунтованих висновків, оскільки НІХТО не в змозі побачити цілком, хто ви є насправді, або керуватися інтересами, прихованими у вашому серці.


2. Переопределяя себе, керуйтеся питаннями, що стосуються
вашої особи, цілісності і репутації. Ці аспекти особи
НАЙМІЦНІШІ. Поверхневі питання - тимчасові, а часто
швидкоплинні.

3. Припиніть звертатися до інших за постійною психологічною
підтримкою.

Деякі люди приходять в смуток, якщо вони не дістають схвалення, нагород або компліментів від інших людей. Якнайкращий спосіб справитися з цією проблемою - це стати людиною, яка сам ДАЄ схвалення, нагороди або компліменти. Коли ви переведете погляд з себе і сфокусуєтеся на тому, що даєте іншим, ви, швидше за все, знайдете, що інші віддадуть вам ще більше, ніж ви даєте їм! З другого боку, якщо постійно чекатимете емоційної підтримки, любові і уваги від інших, то, швидше за все, у результаті розчаруєтеся.

4. Усвідомте різницю між здібностями, що дарують Богом і
вашою особою. Почніть переносити свій основний фокус на вашу
особу.

Здібності, що дісталися нам від Бога - це не привід для хвастощів. Ці здібності дарували вам для використовування в благо інших людей. Людина може бути музично обдарований, володіти красивою зовнішністю, розумом, атлетичною статурою або рядом інших речей, коли мова заходить про природжені здібності. Проте від цих здібностей не буде багатьох КОРИСТІ, якщо їх не розвивати і не «віддавати» іншим людям.

Особа, навпаки, не є чимось природженим. Розвиток особи покладений на нас самих. Врешті-решт, від поведінки особи залежить, Як і НАСКІЛЬКИ ми зможемо використовувати наш природжений потенціал ради інших! Природжений талант не є вирішальним чинником. Риси особи - ось вирішальні чинники! Дозвольте привести вам приклад. У людини може не бути багато розуму або таланту, але давайте припустимо, що цій людині вдалося виробити хороші ОСОБОВІ якості. Він вчасно приходить на роботу і старанно і чесно відпрацьовує весь день. Він слідує закону і правилам, закріпленим за його робочим місцем. Він всякий раз і всіляко допомагає своїм товаришам по службі. Він служить на користь іншим з відчуттям честі і відповідальності. Він виконує свої завдання на найвищому рівні і готовий докласти додаткові зусилля і витратити додаткове


час на свою роботу. Він працює над тим, щоб виробити в собі розум і талант, яким він володіє. Який висновок ви можете зробити? Таку людину поважатимуть, йому довірятимуть, і їм захоплюватимуться! Ви і самі, швидше за все, захочіть узяти його в свою команду. Але давайте тепер припустимо, що якась людина наділена великим талантом і розумом. Проте, він не володіє хорошими особовими якостями. Він ледачий і виконує свою роботу безсистемно і непослідовно. Він грубий у відношенні з своїми товаришами по службі і при першій нагоді відходить від своїх посадових обов'язків. У нього незадоволене відношення до всього, і він не приймає рад від своїх керівників. Він неохоче береться до роботи і завжди знаходить недоліки у всьому і в кожному. Він вважає, що підноситься над оточуючими. До якого висновку ви прийдете? Можливо, що цієї людини необхідно побоюватися! Він вже точно не викличе вашої пошани, довіри або захоплення. Що має найголовніше значення? Розум, талант, індивідуальні якості або соціальний досвід? Або ж особа? Врешті-решт, особа завжди знаходиться вверху цього списку.

Розвиток сфери особистої майстерності

Крім створення нової і міцної позиції, на якій ви побудуєте вашу самооцінку, одна з найважливіших речей, яку ви можете зробити - це розкрити і розвинути одну або дві сфери особистої майстерності, в яких ви знаєте, що можете добитися високого рівня майстерності. Ця сфера може не бути пов'язана з вашою кар'єрою.

Коли я був в коледжі, я вчився грі на гітарі. Я любив музику, і хоча музика була далека від моїх занять по інженерній спеціальності і від моїх кар'єрних цілей у той час, мені подобалося, що я умію грати на гітарі. Це відчуття перейшло в самооцінку. Воно дало мені фундамент для віри у те, що я можу навчитися або досягти практично всього того, на чому загострюватиму свою свідомість і що практикуватиму. Я бачив, що те ж саме відбувається в житті багатьох людей, яких я знаю.

Ви добре готуєте?

Ви можете співати?

У вас таланти художника?

Ви відмінний заводій або можете підбадьорювати інших людей?

А може, ви відповідальна, надійна, метка і чесна людина?


Фокусуйтеся на тому, що ви умієте робити. Фокусуйтеся на сферах, де ви чогось добилися. Фокусуйтеся на своїх сильних якостях.

У кожної людини є ЩОСЬ, що він уміє робити. Знайдіть цю сферу і розвивайте її! Дивіться на себе як на людину, здатну багато чого досягти, пізнати, зробити або зробити!

Ви також зрозумієте, що ваша власна самооцінка сильно зросте, якщо ви:

• Продовжуєте слідувати своїй мрії, навіть якщо інші навколо вас
здаються.

• Мотивуєте себе на рух вперед і починаєте робити
невеликі кроки, коли вас відвідує невпевненість в своїх силах.

• Виражаєте пошану по відношенню до успіху оточуючих, і вони
відповідають вам тим же.

• Долаєте страх, наприклад, страх публічних виступів
або страх польоту.

• Позбавляєтеся від шкідливих звичок, таких, як куріння або
об'їдається.

• Вирішуєте свої проблеми самостійно.

• Робите все добротно, навіть якщо йдеться про невеликі речі.

Розробіть зразок позитивної розмови з самим собою

Позитивна розмова з самим собою здатна принести величезну користь, коли ви займаєтеся розвитком своєї самооцінки. Дозвольте дати вам декілька практичних рад.

Напишіть три або чотири характеристики, до яких ви внутрішньо прагнете і читайте їх щодня, як присягу. Ви можете помістити ці написи на дзеркало у ванні, на вітрове скло своєї машини або на монітор вашого комп'ютера. Людська свідомість працює за принципом МВМВ: «Сміття на вході - сміття на виході». Якщо ви засмітите свій розум страхами, негативною критикою або всякою нісенітницею, то і по відношенню до себе ви випробовуватимете страх, негатив або всяку нісенітницю! Якщо ж ви використовуйте позитивні твердження, то і до себе ви, ймовірно, станете відноситися позитивно. Визначте ваші цінні і Сильні якості і фокусуйтеся на них щодня. Говоріть собі вголос:


Я цілісна особа.

• Я вірний і надійний.

• Я наполегливий і життєрадісний.

• Я володію ніжністю і співчуттям.

• Я рішуча, оптимістична і творча людина.

• Я відкритий і здатний навчатися.

Якщо вам необхідно досягти розвитку в певних сферах вашого життя, то навчитеся говорити про ці сфери, виходячи з позитиву:

• Я розвиваю свою здатність управляти своїм гнівом і
ревнощами.

• Я стаю упевненішим, рішучішим і оптимістичнішим.

• Я стаю краще як чоловік і батько з кожним днем.

• Я стаю великим натхненником для людей.

ПОПЕРЕДЖЕННЯ З ПРИВОДУ ПОЗИТИВНОЇ РОЗМОВИ З САМИМ СОБОЮ

Позитивне мислення і позитивна розмова з самим собою володіють потенційним недоліком, який не можна ігнорувати. Якщо ми намагаємося переконати себе у тому, що ми самодостаточни у всіх значеннях, то ми можемо потрапити в пастку «самопоклоненія». Кожного разу, коли людина думає про себе, що він «номер один», єдиний «геній» навколо або найпрекрасніша або чарівніша людина в гущавині людей, він перетинає межу у напрямку до зарозумілості і гордині. Самоствердження і позитивна розмова є могутнім і корисним інструментом до тих пір, поки ви не почнете поклонятися самим собі.

Ми обмежені в деякому роді, і це є хорошою причиною для того, щоб відкрито визнати, що ми потребуємо навколишніх людей.

Ми можемо робити тільки певну кількість справ, і це хороша причина для того, щоб почати розраховувати на інших людей, до чиєї допомоги ви вдаєтеся.

Нам відпущена тільки певна кількість годинника в день, і це хороша, причина для того, щоб бути вдячним за те, що ми маємо і можемо досягти.

Особисто я упевнений, що найпозитивніша і вдячніша самооцінка полягає в наступному: ми створені Богом, який любить нас і не


скоює помилок. Як колись помітив один знаменитий американський художник: «Бог не створює сміття!» Для мене - це значить, що Богу необхідно віддати належне за те, ким я став, оскільки Він спочатку дав мені «сирий матеріал» для роботи. І це Він дав мені час і можливість розвинути природжені здібності, хороші відносини і свою особу. Я повинен визнати правду про те, що я не створив себе сам. Я можу тільки прагнути розвинути те, що було закладене в мене.

Позитивна розмова з самим собою дозволяє нам сфокусуватися на думках про наш потенціал для досягнення успіху і на нашій потребі направляти свої сили на подолання слабкостів. Він не служить для переконання себе у тому, що ми - маленькі «боги» або у тому, що ми стоїмо над кимось. Якщо це відбувається, то ми собі зробили набагато більше шкоди, ніж користь!

Фокусуємося на трьох магічних словах

Недавно я дізнався про дуже могутню концепцію, працюючи згідно якої, будь-яка людина може виробити сильну самооцінку. Щодня, коли ви прокидаєтеся, сфокусуйтеся на наступних трьох магічних словах:

1. КОРИСТЬ.У чому ви відчуваєте свою КОРИСНІСТЬ? Почніть з
однієї речі, про яку ви знаєте, що ви можете і умієте її робити. Це
може бути дуже проста річ, але вам варто сфокусуватися лише на
одній цій речі на початку дня.

2. ПОДЯКА. Чому ви ВДЯЧНІ? Сфокусуйтеся
на одній, як мінімум, речі щодня, за яку ви щиро
вдячні. Це може бути ваше міцне здоров'я, любов когось з

вашої сім'ї, навик, який ви одержали, погана звичка, з якою ви
з успіхом справляєтеся, позитивне відношення, що розвивається, або
можливість, яка відкривається перед вами.

3. МЕТА. Визначте МЕТУ, яку ви зможете досягти протягом
дня. Подумайте над тим, що ви маєте намір завершити або зробити за
прийдешній день.

Бачивши себе корисним, ви, найімовірніше, зможете зробити свою роботу найкращим чином і якісно.

Бачивши себе вдячним, ви, найімовірніше, зможете відобразити своє відчуття серцевої подяки іншим і створити здоровіші і великодушніші відносини з іншими.


Бачивши свою мету, ви, найімовірніше, зможете розподілити ваш час і енергію рациональнєє.

Людина, яка виконує свою роботу якісно, знаходиться в хороших відносинах і є продуктивним, закінчує свій день з відчуттям укріпленої самооцінки!

Захищайте себе від негативу

Ви завжди стикатиметеся з людьми, які «псуватимуть ваше свято». Деякі з них можуть навіть володіти «хорошими намірами» і навіть відчуттям відповідальності, реабілітовуючим таку поведінку! У житті зустрічаються різні нігілісти, критики, що самопроголошують, «фахівці» і нахаби. Завжди будуть якісь люди, які знатимуть, що для вас краще. Іноді навіть ті люди, які люблять вас і думають, що піклуються про вас, можуть зароджувати у вас відчуття сумніву, кажучи: «Ти з цим не справишся», «ти не лідер», «ти ніколи до цього подібним не займався», «пам'ятаєш, що відбулося, коли ти минулого разу робив щось подібне?» і ще гірше за це. Іноді люди, що знаходяться дуже близько до вас, можуть піддати ваш розвиток ризику тільки тому, що вони побоюються змін, тому, що їх цілі і цінності відрізняються від ваших, або тому, що вони бояться «втратити» відносини з вами, якщо ви станете дуже успішним.

Кілька років тому я зрозумів, що мені потрібно відгородити свою свідомість від таких «думок» інших. Я ухвалив рішення бути дуже обережним з приводу того, до чиєї думки мені можна прислухатися. Я почав ставити собі три питання, перш ніж ухвалювати рішення про проходження раді інших людей:

• Чи робили вони те, що хочу зробити я?

• Чи володіють вони хорошою, надійною і точною інформацією?

• Чи володіють вони цілями, схожими з моїми, по суті і масштабу?
Давайте на мить уявимо, що кожному з нас дали по стакану

води, в який додали по щіпці червоного харчового фарбника. Червоний колір представляє наш негативний досвід, з яким нам довелося зіткнутися. Вода в деяких стаканах забарвилася в більш насичений червоний колір, ніж в інших. Негативний досвід, мабуть, розподіляється випадково, і деякі з людей стикалися з великою кількістю негативу, ніж інші.


Як ми можемо зменшити кількість червоного кольору в нашому стакані? ДОДАЮЧИ чисту, свіжу, безбарвну воду! Якщо ви доллєте достатньо свіжої, чистої води в стакан, то червоний колір настільки розбавиться, що буде ледве помітний, а може навіть і стане зовсім невидимим.

Кожна людина може по своєму вибору змінити колір своєї власної самосвідомості.

Для свого життя виберіть позитивну самооцінку. Забезпечте собі підтримку своєю власною упевненістю у тому, що ви володієте необхідним для ведення осмисленого життя. Обирайте своїми партнерами людей, які підбадьорюватимуть і підтримуватимуть вас на вашому шляху. Вірте у те, що ваша доля в руках у Бога, і ви зможете знайти її і слідувати їй.

Беріть на якийсь час у борг у інших

.

Ми часто вязнем у власних поганих звичках і поняттях про самообмеження. Ми знаємо про наші слабкості і побоюємося ризикувати при вході в нові сфери. Нам потрібен невеликий поштовх з боку тих, хто бачить в нашому майбутньому більше позитиву для нас.

Мені дуже пощастило мати таку унікальну дружину і партнера по життю. Коли ми вперше зустрілися в коледжі, я був недалекоглядним, песимістично настрої і серйозним інженером-аналітиком. Я був амбітний і володів декількома прихованими талантам, але більше фокусувався на сильних сторонах інших, ніж на власних. Я був переконаний в своїх здібностях опановувати академічними предметами, але не в здатності досягати успіху на терені лідерства.

У мене було дуже слабке уявлення про велику силу особових якостей, необхідності ставити особисті цілі або важливості упевненості в собі. Моя зарозумілість мене обмежувала.

Як авіаційний інженер, я знав, що зможу добре працювати у вузькому світі науки і технології. Але мені ніколи нічого не вдавалося в світі бізнесу і лідерства. Я не був очевидним лідером в школі або коледжі. Всі мої нагороди за час навчання в Університеті Пердью були за академічні досягнення, а не за спортивні або організаторські успіхи.


Коли я усвідомив обмеженість моєї кар'єри в аерокосмічній галузі і захотів одержати від свого життя набагато більше того, що мені пропонували в майбутньому мої керівники, я зрозумів, що зіткнувся з кризою. Мені необхідна упевненість у тому, що я зможу досягти успіху в новій сфері. Мені належало стати підприємцем, лідером, людиною впливу для інших. Мені було навіть потрібно розвинути в собі здібність до публічних виступів перед великими групами людей! (глибоке зітхання)

Моєю секретною зброєю була і залишається моя дружина. Її оптимізм, її рішучість і її необгрунтована упевненість в мені вражали. Ненсі усвідомлювала свою слабкість у тому, що вона не вникала в деталі, і у тому, що не особливо любила говорити з людьми. Але вона була великим мрійником! Вона була оптимістом і діяльною людиною!

Ненсі не втомлювалася повторювати мені, що вірила у те, що я зможу зробити все, включаючи досягнення успіху в справі, пов'язаній з роботою з людьми. Я думав, що вона збожеволіла, і я все частіше усвідомлював, що борюся з нею з приводу досягнення тих сумісних цілей, в яких вона переконала мене. Вона вибрала унікальну стратегію, в яку, як я тепер усвідомлюю, входило переконання мене у тому, що я щось зробив дуже добре, коли насправді мій результат був досить сумним. Вона була упевнена у тому, що мені було важливішим зберігати віру в себе, ніж указувати на мої недоліки. Одним з її девізів було: «Краще вчасно похвалити, ніж доводити до досконалості». Із зростанням моєї упевненості покращали мої навики і ефективність, що довело її правоту!

Ви пам'ятаєте класичну п'єсу Джорджа Бернарда Шоу «Пігмаліон» (також широко відому по відміченому нагородами мюзиклу «Моя прекрасна леді»)?

Витончений професор Хиггинс укладає парі з своїм другом про те, що він зможе перетворити звичну продавщицю кольорів, Елізу Дулітл, в справжню леді. Його теорія полягає у тому, що вигляд людини залежить від того, як з ним поводяться. Оскільки з міс Дулітл поводяться як з леді і учать її говорити як леді, вона стає леді.

Деякі батьки і керівники досягають успіху в зміцненні позитиву. Вони часто говорять: «У тебе це завжди так відмінно виходить», «я завжди чекаю від тебе тільки хорошого», «ти прекрасний, коли робиш це». Те, що ми підтримуємо в людях, то і одержуємо в реальності. Ніколи не дозволяйте іншим занижувати стелю вашого успіху!


Я відповів на ПОЗИТИВНУ підтримку Ненсі. Я став тим, ким, за її словами, я був!

Почніть цей процес сьогодні

Мій друг, Чарльз Джонс, по прізвиську «Велетень», завжди говорив: «Ти залишишся таким, який ти є сьогодні і через п'ять років, у всьому, окрім двох речей: книг, які ти прочитаєш і людей, з якими ти зустрінешся».

За роки я прочитав десятки книг, направлених на трансформацію людського відношення до життя і самооцінки. Я вибрав для себе шлях знаходитися серед тих людей, які робили позитивний вплив на мої цілі і переконання. Я відмовився вислуховувати розмови про свої невдачі і переконав себе, як говорив Джон Максвелл, «крізь невдачі рухатися вперед». Я створив позитивну самооцінку шляхом просування вперед маленькими кроками.

Для мене життєво важливими були наступні шість кроків, якими я готовий поділитися з вами:

1. Запозичуйте віру у тих, хто вірить у вас самих.Ненсі була моїм
«професором Хиггинсом». Хтось одного разу сказав: «Я - не те, що я про себе
думаю. Я - не те, що ВИ про мене думаєте. Я - те, як я уявляю, що
ви про мене думаєте!» Ми самі стаємо віддзеркаленням того, як з нами
поводяться або сприймають. Виберіть принцип запозичення віри у
тих, хто вірить у вас і в те, ким ви зможете стати. Якщо у вас немає
натхненника в житті - знайдіть свого натхненника!

2. Вибирайте книги і записи, які сприяють позитивній
самооцінці. На ринку існує ряд класичних книг по наданню

допомоги самому собі, написаних позитивними, успішними людьми.
Також слухайте аудіозаписи і компакт-диски, що демонструють, як
люди успішно долають страхи, небезпеки або проблеми або як вони
досягають позитивного відношення і хороших навиків.

3. Створюйте позитивні компанії. Знаходьтеся в суспільстві
людей, які готові повірити у вас і дати корисні повчання, і
не стануть вас поносити. Краще спілкуватися з групою людей, які
показують, як ви можете їх «доповнити», ніж в групах,
закликаючих до «суперництва» з іншими.


4. Добивайтеся успіху крок за кроком.Я строгий прихильник
«дитячих» кроків. Навіть найменші кроки можуть привести до
досягнень після часу. Живіть день за днем і робіть крок за кроком.

5. Почніть надихати себе.Вийдіть з порочного круга
звички переконання самого себе в тому, наскільки ви неадекватні.
Почніть з визнання ваших власних цілей і маленьких успіхів.
Назвіть собі ознаки людини, яким ви ХОЧЕТЕ стати.

6. Погляньте у вічну перспективу. Пам'ятайте, що ви створені Богом
і ви не є помилкою. Ви особливий і були створені з певною
метою. Ваші унікальні якості, сильні сторони і таланти є

частиною великої картини, і ніхто інший не зможе виконати вашу роль.
Ваші таланти - це дар Божий, а то, як ви з ними поступаєте - це ваш
у відповідь дар Богу.

За роки я зміг виробити дуже простий підхід до своєї роботи: Ми не повинні змагатися. Ми не повинні порівнюватися з іншими. Ми не повинні просити вибачення.

Ми повинні тільки приймати і покращувати свою працю крок за кроком, день за днем.

«Привабливіший» Ви

Мабуть, люди завжди прагнуть стати «привабливими». Хоча вони не усвідомлюють, що найпривабливіша людина - це той, хто володіє дійсно сильною самооцінкою, як внутрішньою, так і зовнішньою, упевненістю в собі і здатний надихнути інших. Чим кращий стан емоційного здоров'я людини, чим сильніше його самооцінка, тим легше йому «привернути» інших. Він або вона стають магнітом для оточуючих, які прагнуть бути поряд з такими людьми.

Десь усередині вас ховається «скульптура з чистого золота».Зробіть прорив крізь бетонну оболонку поганої самооцінки, якої ви дозволили поглинути і оточити вашу дійсну суть! Розкрійте красу, потенціал і значення вашого власного життя!

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти