ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


ВНУТРІШНЬО ЗБАЛАНСОВАНІ ЛЮДИ ВИЗНАЮТЬ ЗДІБНОСТІ ІНШИХ БЕЗ СТРАХУ ЗМЕНШИТИ СВОЮ ВЛАСНУ ЦІННІСТЬ

ЯКЩО МИ РОЗУМІЄМО УСПІХ ЯК ПРАГНЕННЯ ДО ДОСКОНАЛОСТІ, ТО МИ ПРИРІКАЄМО СЕБЕ НА ПОСТІЙНЕ ПОРІВНЯННЯ З НЕДОСЯЖНИМ ІДЕАЛОМ


ВРЕШТІ-РЕШТ, НІХТО НЕ ДОСКОНАЛИЙ, І НІХТО НЕ В ЗМОЗІ ПОСТІЙНО

ПЕРЕМАГАТИ

У КОЖНОЇ ЛЮДИНИ Є ЩОСЬ, ЩО ВІН УМІЄ РОБИТИ. ЗНАЙДІТЬ ЦЮ СФЕРУ І

РОЗВИВАЙТЕ ЇЇ!

САМОСТВЕРДЖЕННЯ І ПОЗИТИВНА РОЗМОВА Є МОГУТНІМ І КОРИСНИМ ІНСТРУМЕНТОМ ДО ТИХ ПІР, ПОКИ ВИ НЕ ПОЧНЕТЕ ПОКЛОНЯТИСЯ САМИМ СОБІ

КРАЩЕ ВЧАСНО ПОХВАЛИТИ, НІЖ ДОВОДИТИ ДО ДОСКОНАЛОСТІ

ХВОРА ДИТИНА

Меніодного разу розповіли історію, що відбулася з одним професійним гольфістом, який якось виїжджав з .клуба після того, як виграв серйозний турнір. На парковці він зустрівся з жінкою, яка повідомила його, що її дитина лежить в лікарні. У неї не було грошей, і вона попросила у гольфіста дати їй частину свого виграшу, щоб допомогти її дитині, страждаючій серйозним захворюванням. Спортсмена глибоко чіпала історія жінки, і він захотів допомогти їй, Та так сильно, що передав їй весь свій виграш, щоб вона змогла дозволити собі заплатити за операцію, яка врятує її дитину.

День або два через гольфіст повернувся в свій клуб і поділився цією історією з деякими людьми в клубі.

Деякі сказали: «О ні! Тебе надули! Ця жінка вже не раз так поступала. Нам так неприємно, що тобі довелося стати її черговою жертвою. Це був лише прийом, щоб заволодіти твоїми грошима!»

Гольфіст запитав: «Тобто ніякої хворої дитини немає?»

Вони сказали: «Звичайно, ні!»

Тоді наш гольфіст сказав: «Це сама хороша новина за весь тиждень!»

Коли я вперше почув цю історію, мені довелося зробити паузу, щоб пережити її значення. Я задумався про те, як би я сам зреагував на те, що віддав всі свої гроші шахрайці. Відчув би «полегшення» від усвідомлення того, що мої побоювання з приводу хворої дитини необоснованни, або я б сфокусувався на втрачених грошах?


Яким прекрасним поглядом на життя володів цей гольфіст! Ця ситуація стала для нього прекрасним тестом на здатність бачити «позитив»! Яка прекрасна у нього система цінностей! Я не упевнений, що багато хто з нас зміг би пройти такий тест на відношення до життя.

На чому ви фокусуєтеся?

Як я писав раніше, нашому сину Еріку випала нелегка частка. Йому довелося перенести всього тридцять операцій на мозку, одинадцять з яких припали на перший рік його життя. Пройшовши крізь все це, він залишається яскравим прикладом позитивного відношення в нашій сім'ї. Ерік фокусується на тому, що він в змозі робити і на своїх благах -і ніколи на своїй «неповноцінності». У нього бувають напади, йому ставили шунти (трубки, що тягнуться від мозку, для відведення рідини), він прив'язаний до інвалідного крісла, і він не в змозі встати або лягти в своє ліжко самостійно. При всьому цьому він живе повноцінним життям і ніколи не скаржиться. Дивно! Він відвідує лікарні і кабінети докторів протягом свого життя та все ж вмудряється кататися на лижах, подорожувати і збирати гроші на надання допомоги решті «неповноцінних» людей.

Ми одного разу запитали Еріка про те, що б він змінив в своєму житті, якби у нього була така можливість. Він відповів, що не може представити подібних речей. Тоді я запитав: «А як щодо здатності ходити?» Він відповів: «О, я про це не замислювався, але тоді я не зміг би грати у футбол на колясках або допомагати людям, яким я допомагаю зараз. І гірше за те, мені довелося б ставати в КІНЕЦЬ черги в Діснейленд!»

Ерік приймає те, що є нормальним для нього і рухається вперед. Він прагне знайти позитив у всьому. Він не розтрачує свій час, енергію, розум дарма і не втрачає свого чудового відчуття гумору, скаржачись або чогось бажаючи. Навпаки, він фокусується на тому, що можливо і практично.

Джон Максвелл розповів історію про маленького хлопчика, який прагнув стати бейсболістом вищої ліги. Як багато хлопчиськ в Америці, він хотів зробити свій рекорд по кругових пробіжках, спостерігаючи за тим, як м'яч вилітає на трибуни стадіону. Одного разу він пішов на задній двір потренувати свій Удар. Він підкинув м'яч в


повітря, зробив замах і промахнувся. «Перший удар», - сказав він сам собі. Потім, він знову підкинув м'яч, замахнувся і знову промазав. «Другий удар», - сказав він. Потім, він, повний рішучості, знову запустив м'яч в небо і знову промахнувся.

«Третій удар, АУТ!» - прокричав він. Потім він задумався на мить над тим, що відбулося, і вимовив: «Здається, мені судиться стати найкращим в світі подаючим!»

Цей хлопчисько, як і Ерік, змінив свій погляд, але не втратив свого відношення до життя переможця. Він прагнув знайти позитив там, де інші бачать тільки негатив. А вам це вдається?

Чи одержуєте ви ваше відношення до життя з народження?

Чи народжуються деякі люди з позитивним і оптимістичним відношенням до життя, тоді як іншим це не дано? Я думаю, що якісь природжені тенденції присутні. У мене, наприклад, є від природи «реалістичний» погляд на життя. Моя дружина називає його негативним і іноді виявляється права. Будучи інженером у минулому, я думав, що «позитивне» відношення є ознакою обмеженого розуму. Врешті-решт, не завжди все прекрасно. Я твердо упевнений, що деяким людям в деяких обставинах необхідно мати на увазі якнайгірший сценарій розвитку. Наприклад, адвокати, хірурги і навіть інженери, провідні випробування чого-небудь для перевірки працездатності, не повинні «просто сподіватися на краще» і брати гроші вперед. Їм необхідно просуватися обережно, не закриваючи ні на що очі і прораховувавши всі варіанти. У той же самий час, з свого власного досвіду і після зміни свого власного відношення, я можу сказати, що відношення до життя з очікуванням кращого - часто призводить до того, що речі стають краще, ніж з протилежним відношенням. Я сам стаю надзвичайно нетерплячим поряд з людьми, схильними до крайнього хвилювання, песимістами і містерами «немає», які виробили свій самовдоволений підхід до життя так, як ніби вони достатньо розумні, щоб не бути оптимістами або наївними. У реальності ж люди з оптимізмом і відчуттям очікування кращого рідко розчаровуються - може вони і не одержують ВСЬОГО того, про що мріяли, але досягають набагато більшого, ніж ті, які взагалі не мріють.


Моя дружина Ненсі, з другого боку, прагне бути по-справжньому позитивною. Вона припускає якнайкращий розвиток ситуації. Вона чекає, що все так і трапиться. Вона дуже розумна і нагадує того гольфіста з моєї розповіді на самому початку глави. Вона інстинктивно відмовляється бути жертвою і шукає просвіт в кожній проблемній ситуації.

Ви пам'ятаєте ослика Іа з казки про Винни-пуха? Він завжди указує на проблеми і негатив. У протилежність йому, є Тігра - вічно стрибаючий і завжди націлений на краще персонаж, який часто приходить до забавних, але невдалих висновків. Ніхто ніколи не хоче бути схожим на Іа, оскільки він депресивний і нудний. Але в той же самий час, всі хочуть бути Тігрой, оскільки він часто справляє дурне і відчайдушне враження. Навіть при цьому, Тигри в цьому світі досягають набагато більшого, ніж ослики Іа. Навіть якщо у них не виходить досягти в точності того, чого вони чекали, вони все одно відчувають себе добре! А ослики Іа в цьому світі завжди чимось незадоволені.

Діагноз: хронічний жертвіт

Здається, наше суспільство пристосувалося до того, що необхідно знайти винуватця у всіх негативних ситуаціях. Ми, мабуть, навчалися у певних психологів, педагогів і політиків тому, що не варто ні в чому винити СЕБЕ. Нас підбурюють переносити вину на наших батьків, керівників, уряд, родичів, дружину або чоловіка, дітей, політичних опонентів, колишню дружину, тещу, поганого сусіда, ще КОГОСЬ, а іноді просто на БУДЬ-ЯКУ людину за те, що у нас самих не виходить в нашому житті. Наше сутяжне суспільство не тільки схиляється до того, щоб відшукати винного, але і до того, щоб знайти того, хто ЗАПЛАТИТЬ.

Іноді, звичайно, є люди, які навмисно завдають шкоди іншим або поступають так по своїй неуважності або халатності. Іноді вина служить виправданням. Проте ступінь, з якою ми приписуємо вину людям в нашій країні, деколи загрожує перетворитися на епідемію. Я знаходжу це украй непродуктивним як для окремих людей, так і для суспільства в цілому. Хороші лідери і успішні люди фокусуються на майбутньому і залишають менше часу на прояв


жалості до самому себе або на звинувачення інших. Вони розуміють, що звинувачення і стягування грошей або якої-небудь іншої компенсації ведуть до втрати часу і енергії. Хороші лідери і успішні люди краще згають свій час на створення кращого майбутнього.

Рідко людині не вдається досягти своєї мети або досягти успіху в житті через те, що він став чиєюсь «жертвою». Звичайно, в житті трапляються обставини, які можна назвати несправедливими, але обставини ніколи не диктують людині, наскільки він може наповнити своє життя значенням! В деяких випадках саме негативна обставина стає катапультою, яка запускає людину до усвідомлення значення.

Ми всі стикалися з обставинами, коли ми ХОТІЛИ б виявитися на місці інших. Ми всі були в таких ситуаціях. Такі обставини і ситуації, у минулому або в справжньому, не повинні вас стримувати. Насправді вони зможуть нас стримувати тільки в тому випадку, якщо ми виробимо склад розуму «жертви»!

На початку нашого ділового шляху наші ресурси були обмежені. Більшість з наших первинних контактів була украй безуспішна. Потім ми повинні були ростити дитину з серйозними проблемами із здоров'ям, що спричинило за собою величезні витрати на медичне обслуговування. Чи були проблеми із здоров'ям Еріка і витрати на медобслуговування викликом для нас? Безумовно. Але справжня проблема, з якою ми зіткнулися в той період нашого життя, полягала в нашому власному відношенні і у відповідь реакції на виклик долі. На самому початку ми були паралізовані тими проблемами, з якими зіткнулися. Потім, чим більше ми фокусувалися на їх рішеннях, тим менше ставали самі проблеми, і тим швидше ми почали справлятися з викликами, що стоять на нашому шляху.

На чому ми сфокусувалися конкретно?

• Ми сфокусувалися на тому факті, що нам була надана
можливість за допомогою нашого бізнесу вирішити фінансові питання, з
яким довелося зіткнутися нашій сім'ї.

• Ми сфокусувалися на тому, що Ерік живий і володіє
потенціалом, необхідним для процвітання в житті.

• Ми сфокусувалися на тому, щоб зробити якомога більше для
надання підтримки лікарям і лікарні, які залицялися за Еріком, а не на
судових процесах за неправильну діагностику нашого сина при народженні.


• Ми сфокусувалися на благословенні мати сина і на роботі, яка нам належала.

У багатьох відношеннях наше велике фінансове утруднення привело нас до того, що наш середній за розмірами бізнес перетворився на процвітаюче підприємство, яке здатне забезпечити ресурсами нас і Еріка протягом всього нашого життя. Насправді «проблема» полягала в досягненні мотивації, направленої на нові цілі. Обставини, в яких ми виявилися, перетворилися на каталізатор для оновлення нашого прагнення, бачення і мрії.

Якщо вам дісталися лимони - робіть лимонад! Не витрачайте час на страждання з криками: «Бідний я, бідний». Не витрачайте вашу енергію на пошуки винних і не плачте про те, що життя несправедливе. Встаньте і займіться справою! Як тільки ви зробили хороший лимонад, знайдіть спосіб просування його на ринку і відкриття мережі точок продажів лимонаду! Фокусуйтеся на тому, що попереду, а не позаду вас.

Мені подобається невелика поема, яка вже декілька років переходить з вуст у вуста, під назвою «Парадоксальні заповіді». Я пропоную її до розгляду тут як прекрасний приклад того, як побачити життя по-новому.

ПАРАДОКСАЛЬНІ ЗАПОВІДІ

Доктор Кент М. Кит

Люди нелогічні, безрозсудні і концентруються на собі. Все одно любите їх!

Якщо ви творитимете добро, люди будуть вас обвинувачувати в егоїстичних прихованих мотивах. Продовжуйте творити добро!

Якщо ви досягнете успіху, ви завоюєте помилкових друзів і справжніх ворогів. Все одно досягайте успіху!

Добро, створене вами сьогодні, забудеться завтра. Продовжуйте творити добро!

Чесність і відвертість робить вас уразливим. Будьте чесними і відвертими!

Великодушні чоловіки і жінки з великими ідеями можуть бути повалені малодушними чоловіками і жінками з обмеженою свідомістю. Продовжуйте думати про великий!

Люди благоволять до аутсайдерів, але ставлять тільки на фаворитів.


Все одно боріться за деяких аутсайдерів!

Все, що ви будуєте протягом років, може бути знищено за одну ніч. Все одно будуйте!

Люди дійсно потребують допомоги, але можуть накинутися на вас, якщо ви станете ним допомагати. Все одно допомагайте людям!

Давайте миру краще з того, що у вас є, і вам

дадуть по зубах.

Давайте миру краще все одно

Обставини нейтральні

а проблема може виявитися не СПРАВЖНЬОЮ проблемою! В більшості випадків справжня проблема знаходиться усередині вас, а не зовні. Вона знаходиться у відношенні, яке ви розвинули, по відношенню до ситуації або обставин. Ваша справжня проблема полягає у тому, що ваше відношення сковує, паралізує вас або відводить вас від розгляду проблеми як виклику, який потрібно подолати.

Коли ви падаєте - вставайте. Якщо ви знову падаєте - знову вставайте.

Ми не стаємо жертвами, якщо тільки не дозволяємо собі стати єдиними особами в своїх відносинах і в поглядах на власне життя.

Секрет нашого постійного успіху полягає не у тому, що відбувається з нами, а в тому, як ми ВІДПОВІДАЄМО на те, що відбувається.

Гольфіст, може, і витратив свої гроші, але ХВОРОЇ ДИТИНИ-ТО не БУЛО! Дивіться на речі, що відбулися або відбуваються з вами з позитивної точки зору.

У РЕАЛЬНОСТІ Ж ЛЮДИ З ОПТИМІЗМОМ І ВІДЧУТТЯМ ОЧІКУВАННЯ КРАЩОГО РІДКО РОЗЧАРОВУЮТЬСЯ

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти