ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


ВИБЕРІТЬ - БУТИ ВДЯЧНИМ ЗА ТЕ, ЩО У ВАС Є ЗАРАЗ, СЬОГОДНІ

ЛЕНС АРМСТРОНГ: «Я НІКОЛИ Б НЕ ЗМІГ ВИГРАТИ ТУР-ДЕ-ФРАНС, ЯКБИ НЕ

ПЕРЕНІС РАК!-

ЗОЛОТА РИБКА

Як і багато моїх однокласників, я пішов вчитися в коледж для отримання освіти і навиків, які, на мою тодішню думку, були обов'язковими для досягнення успішного життя. Як спеціалізацію я вибрав авіаційне проектування. Я був дуже захоплений наукою, і у той час космічна програма США тільки починалася. Коли росіяни запустили свій перший штучний супутник Землі, я надихнув думкою про те, що сам зможу сприяти завоюванню нового горизонту під назвою «космічний простір». Я вибрав Університет Пердью, оскільки у нього був найбільший і самий поважаний факультет авіаційного проектування в країні на той час, а також тому, що цей вибір зробили свого часу і перші дев'ять американських астронавтів, включаючи Нила Армстронга, який став першою людиною, що побувала на Місяці.

Я був надзвичайно радий, що мене зарахували на заняття по аеродинаміці, термодинаміці, вищій математиці і квантовій фізиці. У той час я думав, що це і буде моїм «життям»: придбання купи знань, отримання наукових ступенів, отримання хорошої роботи і досягнення успіху в житті. У мене і поняття не було, що одним з найголовніших уроків, яких я винесу із стін університету, буде щось поза лекційними заняттями.


Як і багато інших невпевнених, але повні ентузіазму молоді хлопці, що приїжджають в студентське містечко Університету Пердью, я хотів швидше «вписатися» в місцеве суспільне життя. Оскільки у той час в Пердью вчилися приблизно двадцять п'ять тисяч студентів, кращим способом «вписатися» було стать членом суспільного братства. Можливо, ви бачили фільми про братства в американських коледжах. Вони створюють одне загальне враження: окремий великий будинок на околиці студгородка з величезною кількістю хлопців, що живуть «на повну котушку». Мені видався шанс увійти до одного з найкращих братств в Пердью, що для мене виявилося великим сюрпризом. У нього входила безліч видатних спортсменів університету, справляючих враження класних хлоп'ят. Я зразу ж подумав, що увійти до братства - мудрого рішення, після того, як мені зробили таку пропозицію.

Чого я не знав, так це того, що в цьому самому братстві було так багато спортсменів з такими поганими оцінками, що все братство було на академічному випробувальному терміні по успішності. Братству потрібні були люди з гарними оцінками, щоб поліпшити його положення в порівнянні з рештою співтовариств в університеті. Оскільки я був відмінником, то був ідеальним кандидатом. Звичайно, я думав, що мене вибрали, тому що члени братства думали, що я «класний» хлопець. Я і поняття не мав про реальні причини.

Братства побудовані таким чином, що людина спочатку повинна дати «клятву». Повноправні учасники братства звичайно роблять все, щоб ускладнити життя новачкам. Часто новачку дають різні завдання, перш ніж він стане повноправним членом братства. Як я зараз пам'ятаю, цей процес випробувань тривав декілька тижнів, і я був готовий винести свою частку всіх цих принижень, які на мене ось-ось повинні повалитися. Нарешті я підійшов до останнього випробування, яке полягало в тому, щоб проковтнути золоту рибку. Так, так, ЖИВУ рибку!

Я не міг опам'ятатися, коли мене попросили зробити таке! Я випробовував справжній страх перед тим, чи зможу я взагалі проковтнути це тремтяче створення і потім утримати його всередині. У мене виникло багато питань з приводу того, чи продовжить рибка звиватися у мене всередині, чи вона страждатиме, і який ефект це надасть на мій шлунок. Але, після того, як я витримав стільки випробувань, я не збирався здаватися.


Деталі я згадувати не буду, просто скажу, що випробування я пройшов. Мені це було потрібно. Я подумав, що випробування було смішним, але коштувало того. І, в той момент, у мене, схоже, не було вибору. Я був просто ЗОБОВ'ЯЗАНИЙ подолати свої побоювання і прийняти виклик.

Озираючись в минуле, я бачу всю дурість цієї затії. Але в той момент і у той час, в середовищі, де над страхом потішалися, а сила звеличила, я відчував, що у мене не було іншого вибору, окрім як зробити те, що я повинен був зробити.

Чи варто було заковтувати рибку ради членства в братстві? Я так не думаю. Радість життя в братстві порядком перебільшують. Але саме хороше, що відбулося унаслідок моєї присутності в братстві, було те, що один з «братів» уявив мене Ненсі! І ось вже після тридцяти семи років сумісного життя з Ненсі я радий, що зміг подолати свій первинний страх і побоювання і проковтнув цю рибку!

Але ви, можливо, ставите питання про те, що загального між рибкою і успіхом в бізнесі?

Як і багато інших речей в житті, перешкоди і страхи, з якими ми стикаємося і долаємо, ведуть нас до того місця в житті і тому рівню життя, якого ми не змогли б досягти, не будь ці обставини подолані. Будь-який ваш досвід, що примусив вас удатися до вашої сміливості, здатний наблизити вас до успіху.

Страх свойственен кожному

Страх - це емоція, яка була закладена в кожну людину як механізм захисту. Вам, напевно, знайомий вираз: «боротися або бігти», яке описує автоматичну відповідь мозку на відчуття небезпеки. Коли ми розуміємо, що наша безпека знаходиться під загрозою, в нас спрацьовує миттєвий інстинкт: або втекти, або боротися з майбутньою загрозою. Загроза нашої безпеки не обов'язково повинна бути реальна. Навіть припущення або відчуття загрози, що насувається, може привести до реакції «боротися або бігти».

Іноді наш страх пов'язаний не із зовнішньою фізичною небезпекою, а з відчуттям небезпеки, яке ховається глибоко в нас, наприклад: страх зіткнутися з невдачею або ганьбою. Такі страхи не загрожують життю, хоча на них, проте, у нас може виникнути сильна емоційна реакція. Ми можемо побачити, що наш страх примушує нас втекти від


небезпеки, емоційно або буквально, і відмовитися від ухвалення ризику потенційного ПОЛІПШЕННЯ нашого власного життя. Ми можемо зіткнутися з тим, що страх паралізує нас, і ми взагалі не в змозі будуть зробити яких-небудь дій. Ми також можемо миттєво удатися до принципу «боротьби» і накидаємося на тих, хто ставить перед нами виклик або проблему. Ми вдаємося до різних одговорів, щоб відмовитися від цієї проблеми, обвинуватити купу людей або речей за те, що ми взагалі з нею зіткнулися.

У людей спостерігаються різні внутрішні страхи, включаючи страх до змін, страх перед ухваленням рішень, страх ухвалення на себе відповідальності, страхи, пов'язані з підвищенням за посадою або з переходом на новий рівень в житті, страх дискомфорту або страх ризику чого-небудь позбутися.

Кілька років тому, коли я тільки почав свою справу, я безумовно знав про існування потенційних невдач і подальших неловкостей, з ними зв'язаних. Більшість з тих, хто давав мені поради у той час, категорично заявляла: «Це ніколи не вийде». У мене виникали страхи в розмовах з потенційними партнерами, серед яких були не тільки страх від розмови з ними про мій бізнес, а також страх вірогідності бути знехтуваним ними особисто. Як інженер, я був підготовлений до того, щоб використовувати свій мозок усередині того, що здавався безпечним миру наукових досліджень. Математичні рівняння, наукові формули і комп'ютерні програми набагато більш передбачені, ніж люди! Хоча почало своєї власної справи було захоплюючою ідеєю, як рівняння з купою невідомих, мене деколи долали страх і сумніви.

Ви коли-небудь переживали почуття страху і невпевненості при зіткненні з новою проблемою? Я практично упевнений, що так!

Де ваші «золоті рибки»?

Чого ви сьогодні боїтеся якнайбільше, не тільки у вашому бізнесі, але і в житті в цілому? Які перешкоди зупиняють вас на вашому шляху? У вас виникають складнощі:

З постановкою цілей і узяттям зобов'язань за їх виконання?

• З тим, щоб пробачити того, хто зробив вам боляче?

• З тим, щоб змиритися з приниженням і попросити когось про
допомогу?


• При розмові з людьми поза кругом вашої сім'ї і друзів?

• Подоланням тих моментів, за які вам соромно?

• З тим, щоб вибачитися у тих, кого ви образили або кому
зробили боляче?

• Щоб позбавитися хворих емоцій злості або заздрості?
Кожен підприємець стикається з очевидними

перешкодами під час початкової стадії розвитку власної справи. Брак фінансування, обмеженість за часом, нерозвинені здібності, жорстка конкуренція і брак інформації - ось тільки деякі з тих очевидних перешкод, з якими стикається більшість людей. Проте найбільша проблема - це страх.

Страх часто є тією причиною, по якій людина відмовляється від зустрічі, кажучи, що у нього «щось термінове».

Страх часто примушує людину відкладати справи, такі, як обзвон потенційних клієнтів.

Страх часто перешкоджає тому, щоб людина проявила себе найкращим чином або повністю віддав себе справі.

Мій маленький випадок із заковтуванням золотої рибки навчив мене важливому уроку в житті: успішні люди не кидають справу, коли стає важко. Успішні люди борються з своїми первинними страхами і роблять речі, які неуспішні люди не хочуть робити!

Ухвалення рішення «Вперед!»

Ухвалення рішення йти ВПЕРЕД може дозволити вам подолати ваш страх. Це один з найважливіших уроків, яких я виніс із заковтування рибки. Після того, як я ухвалив тверде рішення про те, що я ПРОКОВТНУ цю рибку - мені відразу стало легшим. Я відкинув сумніви із цього приводу. Я проковтнув рибку!

Я думаю, це справедливо для більшості людей, яких долають страхи. Після ухвалення рішення про те, що ви ПІДЕТЕ вперед, через страх до мети, яку ви бачите, все спроститься. Ви почнете ставити різні питання, такі як: «яким чином?», «коли?», «що спочатку?» і «хто нам потрібен, і де нам знайти цю людину?» Питання такого плану мотивують людей на пошук відповідей.

Коли я ухвалив рішення виходу з своїм бізнесом на міжнародну арену, я зіткнувся з рядом великих перешкод.


Страхи, пов'язані із стрибком в «величезний світ» небагато відрізнялися від страхів, з якими я стикався на початковому етапі розвитку мого бізнесу, але це теж були страхи. Чи зможу я справитися з юридичними проблемами, пов'язаними з роботою в декількох країнах? Чи зможемо ми справитися з мовним бар'єром? Чи володію я достатнім капіталом, щоб створити інфраструктуру і підтримувати необхідні запаси? Чи будуть ті ж технології, які послужили нам в Сполучених Штатах, так само дієві і ефективні в інших культурах? Де я знайду персонал для роботи такого підприємства, і як я зможу скоординувати персонал в такій компанії, що широко розрослася? Де я знайду сильних і талановитих лідерів в різних країнах?

Всі ці страхи і невідомості привели до моєї тимчасової невпевненості, але коли я ухвалив рішення «рухатися вперед», все стало набагато легшим. Страхи пригнічують творчість і ставлять людину в жахливе положення - «ні вперед, ні назад». Ухвалення рішення приводить до вивільняння творчого потенціалу і енергії, з якими людина починає твердий непохитний рух вперед. Це набагато сильніша позиція в житті!

Що рухає Вами?

Письменник Тоні Роббінс протягом багатьох років говорив про те, що в житті людини існують два типи мотивацій: жадання задоволень і уникнення болю. І заковтування рибки було тим самим випадком.

Я переслідував «задоволення», яке, як я думав, мене чекало як одного з жителів студгородка і «сміливого хлопця», який справився зі всіма випробуваннями братства. Я бачив в цьому пропуск до кращого суспільного життя і думав, що моя присутність в цій групі хлопців посприяє поліпшенню мого іміджу. Я був наївний, але, проте, я пішов за задоволенням, яке, здавалося, засіяло попереду.

Коли я ухвалив рішення про те, щоб зайнятися власним бізнесом, я частково переслідував «задоволення», які, на мою думку, стануть доступні мені як бізнесмену. Тоді я не бачив великих фінансових утруднень або перешкод моєму рівню життя. Я також робив спробу позбавитися болю. Я жахливо хотів піти від негативних і обмежуючих обставин тієї індустрії, де я виявився. Життя, яке я спостерігав у своїх колег-інженерів, які працювали в


корпорації набагато довше за мене, не відповідала моєму уявленню про моє життя або життя моєї сім'ї.

Цей принцип «задоволення або болю» відноситься до всіх областей життя. Наприклад, представте людину, чоловіка або жінку, страждаючого від надмірної ваги. Багато людей ненавидять дієти і сумніваються, перш ніж сісти на одну з них! Ми мислимо з позиції, що нам доведеться відмовитися від всього смачного на все життя, що залишилося, а не з тієї позиції, що ми зможемо з'їсти шматочок цієї смачної піци або десерту час від часу, але не щодня. Що ж мотивує нас, щоб, врешті-решт, зробити перший крок і приступити до програми по скиданню ваги?

Деяких людей мотивує біль. Вони втомилися від самої постійної утомленості або від боротьби з болем в колінах і спині. Вони, можливо, стомлені від того болю, що ми називаємо «відчуттям розчарування», оскільки не можуть носити свій улюблений одяг. Ним, ймовірно, лікарі повідомили неприємну новину, а можливо навіть прочитали лекцію на тему «займіться собою НЕГАЙНО». У них, можливо, були серйозні ускладнення хвороби або важкі серцеві напади.

Інші люди мотивують себе тим, що одержать задоволення від свідомості своєї привабливості і від захоплення оточуючих. Хтось хоче одержати задоволення від покупки нового купальника або костюма меншого розміру. Інші розраховують на задоволення від того, що стануть енергійнішими, сильнішими і здоровішими.

Що важливе, так це усвідомлювати, що не весь біль - це обов'язково погано. Деякий біль може послужити для вас мотивацією для руху до мети. Також визнайте те, що не все задоволення - це обов'язково добре. Задоволення може вас розпестити, зупинити на шляху до вашої мети або навіть примусити вас відмовитися від своєї «високої мети».

ЗАДОВОЛЕННЯ ВІД РЕЗУЛЬТАТІВ

АБО ЗАДОВОЛЕННЯ ВІД МЕТОДІВ ЇХ ДОСЯГНЕННЯ?

У 1940 році людина на ім'я Альберт Е.Н. Грій виступав із зверненням до групи професійних страхових агентів. Мені попалася ця мова на очі кілька років тому, і я вирішив, що вона пропонує свіжий


погляд, який виявився для мене вельми мотивуючим. Мова була озаглавлена: «Спільний знаменник успіху». Основна гіпотеза Гріючи полягала у тому, що я вже згадував раніше: «Успішні люди формують у себе звички і роблять такі речі, за які неуспішні люди не беруться». Грій говорив про успішних людей наступне:

«Але якщо вони не хочуть скоювати вчинки (чого не хочуть також і невдахи), то чому вони їх все-таки скоюють? Тому що, пересилюючи власне небажання, вони можуть добитися того, до чого прагнули.

Успішних людей рухає вперед бажання одержати задоволення від досягнутих результатів. Невдах рухає вперед бажання одержати задоволення від самих методів їх досягнення, і вони схильні задовольнятися тими результатами, які дають звичні методи. Успішні люди володіють такою виразною метою, що можуть міняти свої звички і братися за речі, які їм не подобається робити, ради досягнення мети».

Потім Грію ставлять питання: «Але хіба містити сім'ю - це не мета?» На що він говорить:

«Ні. З простої причини: легше змиритися з труднощами жалюгідного існування, ніж набудувати себе на трудності досягнення гідного життя».

Це проста, але глибока правда, про яку людина заявила більше шістдесяти років тому. Задовго до появи індустрії «допоможи собі сам» або індустрії досягнення успіху, які ми знаємо сьогодні. Секрет успіху лежить в тому, щоб мати сильно бажану мету.

Коли у вас буде справжня мета, якої ви сильно бажаєте досягти, ви володітимете мотивацією на подолання страхів і всякого іншого душевного болю. Ви подолаєте сумніви і приступите до дій!

Марк Твен одного разу сказав наступні слова про мужність: «Мужність полягає в опорі страху, управлінні страхом, а не у відсутності страху». Один з перших кроків до успішного і осмисленого життя — це ухвалення страху як нормального становлячого життя, з якою необхідно справлятися. Фокусуйтеся на нагороді, яка чекає вас попереду, а не на обставинах, які створюють страх.

Подавивши в собі страх, особливо такий страх, який супроводжував вас все життя, ви зможете скинути з грудей величезний камінь. Вирішіть для себе сьогодні:


• Я ЗАВЕРШУ те, що я почав.

• Я ПІДУ вперед.

• Я ЗРОБЛЮ новий крок у напрямку до своєї мети, не дивлячись на те, що у мене поки немає всіх відповідей.

• Я УВІЙДУ до незвіданого із сміливістю і упевненістю, оскільки я
прагну до того, що важливе для мене і чого я дійсно хочу.

Думайте про те, чого ви дійсно ХОЧЕТЕ. Хай це стане вашою мотивуючою силою, яка рухатиме вас крізь страх і зламає невидимий бар'єр сумнівів. Як тільки ви ухвалите рішення про те, що ви ПІДЕТЕ вперед, «проковтнути золоту рибку» не складе вам ніяких труднощів. Ви навіть, можливо, нарешті полюбите рибу.

УСПЕШНИЕЛЮДІ БОРЮТЬСЯ З СВОЇМИ ПЕРВИННИМИ СТРАХАМИ І РОБЛЯТЬ РЕЧІ, ЯКІ НЕУСПІШНІ ЛЮДИ НЕ ХОЧУТЬ РОБИТИ!

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти