ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


ТОГО, ХТО Я ТАКИЙ» УІНСТОН ЧЕРЧІЛЛЬ

ТЕ, КИМ МИ Є, НТО, ЩО МИ РОБИМО, КРАСНОМОВНІШЕ ЗА ВСЯКІ СЛОВА!

ЗНАЄТЕ ВИ ЧИ НІ, АЛЕ ВАША НАДІЙНІСТЬ І РЕПУТАЦІЯ ПЕРЕВІРЯЄТЬСЯ ЩОДНЯ БЕЗЛІЧЧЮ СПОСОБІВ

ЯКА ЦІНА ПЕРЕМОГИ? НІ БАГАТО, НІ МАЛО, А ХОРОША РЕПУТАЦІЯ!

ТАК БАГАТО ЧОГО МОЖНА ДОСЯГТИ, ЯКЩО НЕ ПІКЛУВАТИСЯ ПРО ТЕ, КОМУ ДІСТАНЕТЬСЯ ШАНА!


ВМИРАЮЧА З ГОЛОДУ ЩУКА

Н

еськолько років тому був проведений один великий науковий експеримент. Вперше я дізнався про нього, подивившися освітній фільм, показаний доктором Іденом Рілом, психологом і оратором. Експеримент полягав в наступному. У акваріум помістили величезну щуку, яку годували дрібними рибками. Протягом декількох днів за її поведінкою спостерігали камери.

Потім учені змінили умови, встановивши скляний бар'єр між щукою і дрібними рибками. Кожного разу, коли щуці хотілося з'їсти рибку, їй доводилося стикатися з скляною перегородкою. Після ряду невдач, відчуваючи біль при ударі об скло, до того ж не одержуючи нічого в нагороду, щука перестала робити усілякі спроби зловити рибок. Вирішивши, що риба достатньо сильно голодна, учені прибрали скляну перегородку, таким чином, перешкод до дрібних рибок більше не було, тепер їжа стала доступною.

Проте, до загального здивування, щука не зробила ніяких спроб і не зловила жодної рибки. Як же так, щука плавала в акваріумі, де було багато їжі, але не з'їла жодної рибки? Річ у тому, що після стількох невдалих спроб і болю, що відчувається, щука стала абсолютно упевнена, що намагатися дістати їжу марно. Врешті-решт, риба померла з голоду... у акваріумі, де було багато їжі!

Їжа була в межах досяжності.

Але щука твердо ВІРИЛА в її недоступність.

Скільки людей знаходиться сьогодні в подібній ситуації? Згадуючи невдачі на шляху до успіху, упущені можливості, відмова і розчарування у минулому, вони переконані у тому, що успіх і значення життя для них НЕДОСЯЖНІ.

Наша нездатність продовжувати вірити у те, що ми доб'ємося успіху, може, і не обійдеться нам ціною життя, як у випадку з щукою, але вона може нам коштувати тієї ЯКОСТІ життя, якої ми бажаємо.

Ухваліть рішення зробити ще одну спробу

Запитайте себе: «Чого я можу досягти, якщо почну сьогоднішній день, не воспоміная про минулі невдачі?»


Безумовно, не можна повністю стерти з пам'яті все те, що колись трапилося з вами. Проте ви МОЖЕТЕ звільнити свою пам'ять від того, як ви СПРИЙМАЄТЕ негативні думки про те, що відбулося у минулому.

Звичайно люди говорять: «Я вже одного разу пройшов через це і не хочу переживати це знов». Ймовірно, вам і не доведеться цього робити, принаймні, робити це так, як раніше.

Мир міняється, і ви можете змінитися разом з ним.

Що було правильним вчора, може їм не бути сьогодні.

Ви можете стати краще і, ймовірно, вже одержали важливу інформацію і придбали нові уміння, необхідні для подолання нових труднощів. Ви можете зробити нову спробу або вибрати свій підхід до подолання труднощів. Те, що було — це не обов'язково те, що Є.

У такому спорті, як бейсбол, навіть кращі відбиваючі можуть відбити як тільки третину всіх м'ячів. Ті, хто роблять переможні кругові пробіжки, дуже багато промахуються, перш ніж зробити «щасливий» удар.

Пригадаємо Томаса Едісона, який зробив більше десяти тисяч спроб в ході винаходу електричної лампи, перш, ніж добився успіху. Після кожної невдачі учений затверджував: «Цей спосіб теж не годиться для реалізації цієї мети». А потім він пробував ще і ще.

Миру не потрібні ті, хто пасує перед невдачами, йому потрібні ті, хто не зупиниться і завжди йтиме вперед. Одного разу мільярдера і засновника компанії «Алтікор» Річа Девоса запитали: «Що ви робите у разі падіння?» На що він відповів: «Я відразу підіймаюся». Іноді це так просто. Подолати розчарування або невдачу буває складне, але саме долаючи труднощі, ми, Як правило, приходимо до істинного успіху.

Принцип «піднімися і почни спочатку» відноситься не тільки до бізнесу, але і до взаємостосунків.

Ви коли-небудь випробовували невдачу у відносинах з людьми? Переживали розставання або розлучення? Іноді люди стають настільки ранимими, а боязнь почути відмова настільки сильна, що вони не приймають нових відносин, вирішивши, що коли-небудь ці відносини закінчаться так само сумно, як раніше. Багато хто говорить: «Я ніколи більше нікому не повірю! Я більше не хочу відчувати біль!» Проте


наше минуле — це не наше майбутнє. Ви можете витягнути корисний урок з даної ситуації, зрозуміти, що всі відносини різні. Слід усвідомити, що розривши у відносинах - це неприємність, яка може виявитися благодіянням, що дозволило вам уникнути більшого болю в майбутньому.

Якщо можна придбати знання і досвід - придбавайте.

Якщо треба пробачити - прощайте.

Якщо проблема у вашому житті вимагає її дозволу - дозволяйте.

Таким чином, ви станете:

• Краще, а не ожесточеннєє.

• Сильніше, а не крихкіше.

• Мудріше, а не цинічніше.

Три головні уроки, які слід запам'ятати

Існує три основні уроки, які будь-якій людині необхідно засвоїти чим раніше, тим краще.

1. НАВЧІТЬСЯ ПРИЙМАТИ КРИТИКУ І ВІДМОВУ.

Умійте приховувати свої відчуття. Якщо ваш начальник не приймає вашу ідею, відкидає вашу пропозицію або відкрито виражає негативне відношення до ваших дій, не варто впадати в істерику, жаліючи себе коханого.

Запитайте себе: «Чому я можу навчитися в даній ситуації? Що мені потрібне змінити? Як слід відреагувати? Можливо, є щось в моїй ідеї, пропозиції, поведінці, що вимагає поліпшення?» Сконцентруйте свою увагу на тому, що можна зробити в даній ситуації, залишивши свої емоції. Завжди пам'ятаєте, що навіть найвпливовіші, знаменитіші і багатші в світі люди піддаються критиці! Неможливо бути завжди і всіма любимими, що поважаними і приймаються. Таке життя.

2. НАВЧІТЬСЯ СПРАВЛЯТИСЯ Із ЗБЕНТЕЖЕННЯМ.

В більшості своїй люди бентежаться через те, чого інші не помічають і не пам'ятають. Люди дуже зайняті власними проблемами,


щоб думати про ваших. Я зустрічаю велику безліч людей, які постійно турбуються про те, що подумають про них інші, замість того, щоб подумати про освіту, творення і інші свої дії.

За словами Чарлі Джонса по прізвиську «Велетень», багато людей мають «тонку шкіру і холодне серце», тоді як їм слід було б розвивати «товсту шкіру і добре серце».

3. НАВЧІТЬСЯ ДОЛАТИ ТРУДНОЩІ.

На жаль, невдачі і помилки неминучі в процесі навчання і зростання. Скільки разів ви падали і підіймалися, перш ніж навчилися ходити? А скільки разів ви падали з велосипеда перед тим, як навчилися на ньому кататися?

Якщо подивитися на будь-який графік корпоративного розвитку, навряд можна побачити на ньому постійно зростаючу пряму лінію, вона, швидше, буде зигзагоподібною неповним убування. Так само і дорога, що веде до успіху, рідкісно коли буває прямий.

Повинен сказати, мій бізнес в перші довгі місяці розвитку не давав ніяких результатів. Я намагався створити команду, мав добрі наміри, але, як виявилося, мені не вистачало навиків спілкування з людьми. Мені подобалися люди, але мої навики спілкування з ними залишали бажати кращого. Будучи інженером, я добре розбирався в комп'ютерах, вирішував рівняння, робив доповіді, але був абсолютно недосвідчений в питаннях відносин з людьми. Моя дружина Ненсі говорить, що мені треба було запросити фахівця навіть для проведення моєї першої презентації.

Я був повністю розчарований і позбувся упевненості в собі, зрозумівши, що, не дивлячись на важку роботу, витрату часу, повне виснаження і обмеженість ресурсів в бізнесі, я не добивався бажаних результатів. Одного разу я попросив у друга підтримки, розказавши йому про свої фінансові труднощі. Він дав мені декілька рад, але, насправді, дозволу проблеми він не бачив. Врешті-решт, він сказав: «Не вішай носа! Могло бути і гірше».

Я прагнув підбадьоритися, моя поведінка показувала, що все добре, але через декілька тижнів справи ставали ЩЕ гірше! З народженням Еріка всі проблеми минулого показалися нам такими дрібними в порівнянні з тим, що йому довелося пережити. Старі проблеми показалися нам просто смішними на фоні нових.


Це продовжувалося протягом двох років, і ми дійшли висновку, що нам необхідно провести лінію на піску, вирішивши, що минуле - це минуле, а майбутнє у нас попереду; нам потрібно почати все спочатку і в першу чергу слід осмислити ситуацію, що склалася. Нам необхідно було почати все наново, і сам цей початок вимальовувався як перший ступінь всього цього процесу в нашій свідомості.

Насправді, бізнес, який ми вели, мало чим відрізнявся від ділового середовища, в якій ми працювали. Різниця була в нас самих, а, отже, і результати, яких ми досягли, теж виявилися різними.

За подальші три роки наш бізнес значно розширився, його дохід збільшився вдесятеро. Ми розплатилися з боргами, створили команду і, як ні парадоксально, заслужили репутацію «самого бистроразвівающегося бізнесу».

Незліченну безліч людей прожили ціле життя, працювали не покладаючи рук, діяли на дотик, перш ніж завоювати «несподіваний успіх». Величезну кількість людей неодноразово терпіли поразки, перш ніж воскресали «з нізвідки». Ви можете виявитися однією з таких людей.

Ви коли-небудь чули історію про китайський бамбук? Його розвиток у своєму роді унікальний. Дерево садять, воно укоріняється, протягом 5-6 років його поливають, удобряють, але все, здавалося б, безрезультатно. Потім відбувається приголомшлива річ. Дерево несподівано починає рости, і через 6 тижнів його висота може досягати 80 футів!

Що ж відбувається протягом ці 5-6 років? Річ у тому, що протягом цього часу дерево пускає глибоке коріння, міцно укоріняючись, що згодом супроводить його швидкому зростанню.

Ось що відбулося і в нашому випадку. Нам потрібно було змінитися зсередини - в нашому внутрішньому світі відносин, ідей, перспектив, віри і підходів.

Звільніться від пут «неможливості»

Те, в що ви вірите, володіє величезною силою. Можливо, ви вже чули, що думав із цього приводу Генрі Форд:

Якщо ви вірите, що зможете досягти успіху — ви маєте рацію.

Якщо ви вірите, що не зможете досягти успіху - ви теж маєте рацію.


Все, що ми робимо, безперечно, підкріплюється нашою вірою. Проблема полягає в тому, щоб засновувати нашу віру на правді, а не на емоціях, страхах або невірних уявленнях. Риба в акваріумі повірила у те, що грунтувалося на неправильному сприйнятті дійсності. Це трапляється з багатьма.

Те ж саме відбувається і з цирковими слонами. Були випадки, коли слони гинули при пожежі в цирку, оскільки вони навіть не намагалися звільнитися від тонких вірьовок, якими їх прив'язали до маленьких стовпчиків. Чому? Тому що в дитинстві дрессировщики прив'язували їх товстими вірьовками до великих стовпів. Слони «запам'ятали» неможливість звільнитися від вірьовок і згодом відмовилися від всякої спроби втекти або висмикнути стовпи, будучи прив'язаними навіть тонкими вірьовками. Чи знаєте ви, що утримує вас від просування вперед до вашої мети?

• Невірні переконання?

• Неправильні припущення?

• Неповні висновки?

• Байдужість?

• Розчарування і відчай? Пригадаємо рибу, яка померла з
голоду. Вона думала, що зловити дрібних рибок неможливо. Слони
не могли врятуватися, вважаючи, що неможливо звільнитися від вірьовок,
якими вони були прив'язані.

Добре, що ви не риба і не слон! Ви здатні думати, роздумувати, щось змінювати, долати власний страх, міняти своє відношення, вірити і починати знову. Не дозволяйте «неможливостям», в які ви вірите, заважати вам в досягненні вашої мети.

Лідерство і людські досягнення вимагають віри у те, що завжди існує нова можливість, не дивлячись на обставини і минулі розчарування.

Ваше минуле зовсім не зобов'язано бути вашим майбутнім.

ЧАРЛІ ДЖОНС ПО ПРІЗВИСЬКУ «ВЕЛЕТЕНЬ» ГОВОРИТЬ: «ДУЖЕ БАГАТО ЛЮДИ МАЮТЬ ТОНКУ ШКІРУ І ХОЛОДНЕ СЕРЦЕ»

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти