ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


ВЕЛИЧЕЗНУ КІЛЬКІСТЬ ЛЮДЕЙ НЕОДНОРАЗОВО ТЕРПІЛИ ПОРАЗКИ, ПЕРШ НІЖ ВОНИ ВОСКРЕСАЛИ «З НІЗВІДКИ»

ВАШЕ МИНУЛЕ ЗОВСІМ НЕ ЗОБОВ'ЯЗАНО БУТИ ВАШИМ МАЙБУТНІМ


ЛАМПОЧКА ЗА ТРИ ДОЛАРИ

Про

коло півночі 29 грудня 1972 року рейс 401 авіакомпанії «Істерн Ейрлайнз» заходив на посадку в аеропорту Майамі. На борту було сто шістдесят три пасажири і екіпаж з тринадцяти чоловік. Все, здавалося, йшло нормально, поки пілот не спробував випустити шасі. Індикатор шасі не спалахував! Оскільки вони були прямо над Болотистою рівниною Флоріди, зовні практично не було світла, щоб візуально перевірити, чи включився механізм випуску шасі.

Потрібно було швидко ухвалювати рішення. Без упевненості у тому, що механізм шасі спрацював, йти на посадку було надзвичайно ризиковано. Командир наказав зробити декілька кругів, щоб він міг оцінити ситуацію.

Пілот і команда знали, що могло бути дві причини того, чому індикатор не запалювався. Перша у тому, що механізм шасі дійсно не спрацював, друга - що перегоріла індикаторна лампочка.

Пілоти почали розмовляти між собою і навіть стукали по індикатору і крутили його в надії, що він запрацює, - все було даремне. Вони вирішили замінити лампочку і подивитися, що від цього зміниться. Тоді як вони були зайняті заміною несправної лампочки, автопілот був відключений, тобто літак йшов на ручному управлінні. Ніхто не помітив, що повітряне судно втрачає висоту. Раптово літак, що летів рейсом 401, врізався в землю на Болотистій рівнині у вісімнадцяти милях від аеропорту Майамі!

Всі в кабіні було так зосереджено на трьохдоларовій лампочці, що забули пілотувати літак!

Тією ніччю дев'яносто шість пасажирів і п'ять членів екіпажа загинули просто тому, що пілоти упустили з вигляду свою головну справу. Вони були захоплені «терміновим» і забули про «важливий»!

Ми рідко стикаємося з такими драматичними наслідками нашого невміння зосередитися на пріоритетах, але всі ми часом повинні в зневажливому відношенні до того, що дійсно є для нас головним ради сьогохвилинних справ.

На легшій ноті...

Не так давно Ненсі і я були в Діснейленде з нашою чарівною маленькою внучкою Ешлі-Кейт і її мамою, нашою дочкою Хизер. Моя


задача того дня полягала в тому, щоб подарувати Ешлі-Кейт чудовий, повний радості досвід і залишити нею хороші спогади від перебування з дідусем.

Ешлі-Кейт було у той час всього три роки, так що ми шукали ігри і атракціони, які б їй якнайбільше сподобалися - кінцево, не американські гори! Нарешті, ми зупинилися на атракціоні під назвою «Командир Серденько» по мотивах фільму «Історія іграшок».

Цей атракціон є автомобілями, обладнаними «променевою зброєю», таким же, як те, яке використовував «Командир Серденько». Я сів в одну машину з Ешлі-Кейт, а Ненсі і Хизер сіли в ту, що йшла слідом за нами. І ми відправилися в повну пригод поїздку в тьмі. На стінах, уздовж яких ми мчалися, було повно барвистих мішеней і різних забавних істот, в яких ми повинні були стріляти. На нашому цифровому табло з'являвся рахунок, що показує, скільки цілей ми уразили. Хлопчиська, напевно, завжди любили стріляти, і я тут же занурився в це заняття!

Раптом наш маленький автомобіль зупинився. Поняття не маю, чому, але раптово ми перестали рухатися. Але ми все ще могли повертати автомобіль і стріляти променем по мішенях. Що ми і робили! Я показав Ешлі-Кейт як повертати, а сам в цей час стріляв по мішенях. Ми сміялися і веселилися. Ненсі і Хизер робили те ж саме позаду нас, і ми викрикували один одному окуляри, які реєструвалися на табло. Ненсі і Хизер побивали мене своїм величезним рахунком - ай-яй-яй! Я увійшов до азарту і почав старатися щосили.

У цей самий час Ешлі-Кейт стало дуже цікаве, що вона може так швидко обертати маленький автомобіль. Чим більше я прагнув вражати цілі, тим швидше вона крутила машину, і отже, тим більше я промазував! Ненсі одержувала все більше і більше очок, а мене все більше і більше розбирав азарт.

Але в той момент, коли я зібрався попросити мою внучку перестати обертати машину, я опам'ятався. Боже, про що я думаю? Це ж не змагання між мною і Ненсі. Передбачалося, що це буде розвагою для Ешлі-Кейт, а для неї розвага - обертати машину! Я зразу ж забув про свій пріоритет бути першим в Діснейленде. Я почав сміятися над собою, і тут же наш автомобіль поїхав, і ми полетіли крізь тунелі. Я програв автомобілю, наступному за нами, - відмінно! Але мій пріоритет залишився незайманим. На знімку, який ми зробили, покидаючи


цей атракціон, за божевільну додаткову платню, ми обидва: Ешлі-Кейт і я, виглядаємо щасливими! Ця усмішка на обличчі Ешлі-Кейт коштує будь-яких грошей. І я готовий поїхати підкотитися ще.

У чому ж суть? Хай головне завжди залишається для вас ГОЛОВНИМ!

Відвернення уваги і ще раз відвернення уваги

Що примушує нас відволікатися від пріоритетів? Іноді це наші емоції, особливо страх, гнів або гординя. Іноді ми сповнені користі або ревнощам. Інодіми втрачаємо точку опори. А іноді нам не вдається розпізнати принципи, які ми вважаємо вірними, і слідуватиїм. Дозвольте мені нагадати вам два такі принципи:

1. Ви повинні досягти успіху самі перш, ніж Ви дійсно зможете допомогти іншим.Мені часто доводиться літати літаком по роботі і по особистих справах, і я майже напам'ять пам'ятаю всі предполетниє оголошення. Одне з оголошень торкається використовування кисневої маски. Я упевнений, що ви чули його або щось подібне: «У маловірогідному випадку зниження тиску в салоні літака надіньте на обличчя кисневу маску. Закріпіть на голові ремінці і дихайте спокійно. Хоча мішок може не роздуватися, кисень поступає. Якщо Ви подорожуєте з дитиною, спочатку надіньте маску самі, а потім допоможіть надіти дитині». На перший погляд, це може показатися егоїстичним, але річ у тому, що ви не можете допомогти комусь поряд з вами або врятувати його, якщо знаходитеся без свідомості! Ваш пріоритет полягає в тому, щоб залишитися живим і бути достатньо сильним, щоб допомогти іншим. Надягати маску першим не егоїстично, а розумно. В результаті буде краще і вам, і вашій дитині. Часто процвітаючих в чомусь людей критикують за надмірний егоїзм і честолюбство. Чи значить це, що, якщо вони уповільнять своє просування, інші матимуть більше шансів досягти успіху? Таке трапляється рідко! По-перше, не існує обмеженого «шматка пирога», який потрібно поділити. Успіх однієї людини не виключає можливостей іншого.

По-друге, ці процвітаючі люди, заповзятливі, честолюбні, готові ризикувати, створюють робочі місця для інших! Вони захищають тих самих людей, яким так не подобається їх успіх, і служать їм. Вони зайняті самозбереженням, тому вони в змозі допомагати іншим.


2. Ви повинні чітко визначити ваші пріоритети перш, ніж Ви зможете успішно слідувати їм.Навіть найуспішніші люди іноді не в змозі нагадати собі про свої власні пріоритети. Дивно, як швидко ми можемо втратити із виду те, що дійсно вважаємо найважливішим.

Часом ми дійсно забуваємо про необхідність збалансувати наші пріоритети. Проаналізуйте сьогодні пріоритети ВАШОГО життя. Запишіть їх. Уважно дивлячись на ваш список «найважливіші речі», поставте собі два питання:

• Це ДІЙСНО найважливіші речі для мене?

• Мої пріоритети збалансовані?

Три області пріоритетів

Пріоритети мають тенденцію групуватися в трьох областях: у духовному житті, особистому і сімейному, в діловій і професійній.

1. ДУХОВНЕ ЖИТТЯ.

Ця область є глибоко особистою для кожної людини. Я переконаний, що ми всі в першу чергу духовні істоти і тільки потім фізичні. Я вірю, що Бог має унікальний план щодо кожного життя, і я особисто маю намір слідувати його плану і виконати його волю по відношенню до себе. У Біблії мовиться, що ми повинні любити Бога всім серцем, душею, всіма силами... і любити ближніх наших як самих себе. Це здається мені хорошою основою для пріоритетів. Біблія також говорить: «Не запасайте скарбів для себе на землі, де міль і іржа знищать і де злодії увірвуться і вкрадуть їх; але запасайте скарби ваші на небесах, де ні міль, ні іржа не знищать і де злодії не увірвуться і не вкрадуть їх. Бо де скарб ваш, там буде і серце ваше»4. У цьому для мене укладене велике значення, і моя віра в цю істину впливає на мої пріоритети. Що стосується моїх пріоритетів, то вищими з них є духовні, які відповідають моєму розумінню того, які відносно мене цілі і плани Творця.

Чим довше я живу, тим більше переконуюся в цьому. Коли мої духовні пріоритети є головними, і коли вони відповідають вищевикладеним принципам, я випробовую величезне заспокоєння і щастя.


Чи значить це, що я із зневагою відношуся до фінансових і фізичних досягнень і їх результатів? Ні, просто я прагну реалізовувати Перш за все духовні пріоритети, а інші шикуються самі. Я вірю, що Господь благословляє тих, хто правильно розставив свої пріоритети.

2. ОСОБИСТІ І СІМЕЙНІ ПРІОРИТЕТИ

Ця область включає ваше здоров'я і особисті цілі, а також ваші сімейні відносини. Ми дуже нерозсудливі, якщо прагнемо до матеріального успіху за рахунок нашого здоров'я або за рахунок сімейних взаємостосунків.

Я глибоко переконаний, що людина повинна достатньо відпочивати, щоб бути у формі і чинити опір хворобам, він повинен одержувати належну їжу і займатися фізичними вправами, і залишати місце в своєму розпорядку дня для розслаблення і відпочинку.

Я переконаний прихильник збереження «вільного» простору в житті. Уявіть, як би ви читали книгу або журнал, де сторінки заповнені словами від до низу верху від лівого до правого краю? Уявіть собі: ні картинок, ні вільного простору, ніякого відпочинку для очей. Мова зайде про напругу очних м'язів, про трудність читання і зниженої здатності сприйняття змісту! Ось па що буде схоже наше життя, якщо в ній розписана кожна хвилина. Нам потрібен час, щоб помріяти, поміркувати, просто насолодитися повнотою життя.

Вашим дітям і дружині, або чоловіку, необхідний час побути з вами, просто щоб БУТИ з вами. Якщо ви не одружені, ви знаєте, що вам потрібен вільний час для спілкування з близькими друзями, щоб забезпечити «людський баланс» своїм життєвим задачам. Якщо у вас є діти, ви знаєте, що їм потрібно проводити з вами час, щоб взнати вас як людину, а не тільки як I годувальника.

3. ДІЛОВІ І ПРОФЕСІЙНІ ПРІОРИТЕТИ

Ця область особливо вимагає уміння розподіляти час, енергію і ресурси. Відвернення уваги тут передбачене на сто відсотків! Щонайменше, чотири різні види справ конкурують між собою за вашу увагу:


• Нетермінові і незначні

• Нетермінові, але важливі

• Термінові, але незначні

• Термінові і важливі

Ваша мета, звичайно, полягає в тому, щоб займатися справами, які є ВАЖЛИВИМИ для вас як ваші головні пріоритети.

Розгляньте весь перелік різноманітних справ, які вам належать в будь-який день:

• Розвиток нового бізнесу (планування, робота в мережі, обіг
по допомогу, налагодження зв'язків)

• Обслуговування існуючих клієнтів і службовців, включаючи
подячні листи

• Читання електронної пошти і відправлення відповідей, озвучених і
письмових

• Читання і пошук інформації

• Написання звітів, повідомлень, мов, пам'яток, пропозицій,
планів проведення ігрових заходів

• Призначені зустрічі

• Прослуховування освітніх і надихаючих програм

• Управління і наставництво

• Адміністративні і фінансові питання

• Дозвіл конфліктів і інших проблем Кожен пункт повинен
бути підданий аналізу на терміновість і важливість. Для мене особисто
пріоритетними є справи, які торкаються розширення бізнесу і
ті, що залежать безпосередньо від мене. Я знайшов, що людина може
годинами розбирати електронну пошту, зустрічатися з людьми і
перетасовувати папери... і не зробити нічого дійсно цінного в результаті своїх зусиль. Людину може так затягнути «адміністрування»,
що він забуде пілотувати літак!

Більшість ділових - підприємств потребує збільшення прибутку і нових ринків збуту, щоб тільки протриматися, вже не кажучи про розвиток бізнесу. Якщо існуючий бізнес не обслуговується як треба, ви можете втратити навіть те, що маєте. В той же час менеджер або підприємець майже завжди зобов'язаний бути в курсі поточних подій, цифрових показників і тенденцій, зустрічатися з людьми свого круга і займатися дрібними «паперовими» справами. Щоб знайти баланс у всьому цьому, необхідні незвичайні здібності, незалежно від роду бізнесу і


положення. І, крім того, ви повинні знайти баланс, який дозволив би вам реалізувати ще свої духовні, особисті і сімейні пріоритети!

Продовжуйте нагадувати собі...

Нарешті, ви не тільки повинні визначити для себе пріоритети, але і ужитися в них. Для цього вам, ймовірно, буде дуже корисно зробити ось що:

• Перечитуйте список ваших пріоритетів щодня.
Укореніть їх у вашій свідомості. Упровадьте їх глибоко в свій стан.
Введіть їх в свою повсякденну практику.

. • Погоджуйте з членами вашої сім'ї, особливо з вашою дружиною або чоловіком, ваші сімейні цілі. Проконсультуйтеся у вашого лікаря або тренера про ваше здоров'я і заняття фізкультурою. Поділіться своїми діловими планами з колегами або партнерами по бізнесу. Чим більше у вас буде прихильників щодо цілей вашого життя, тим легше вам зберігатиме ваші пріоритети.

• Знайдіть наставника, тренера або партнера, перед якими ви
звітуватимете. Це можуть бути різні люди для кожної сфери
вашого життя або одна людина, яка знає про вас все. Я настійно
рекомендую, щоб це не була ваша дружина або чоловік. Краще, якщо це
буде старше, навчене досвідом, друг, якому ви довіряєте, і
який просунувся далі по шляху, на який ступили ви.
Періодично радьтеся з ним. Прислухайтеся до його рад і
слідуйте їм.

І, нарешті, зробіть вибір, чи вважаєте за краще ви управляти своїм часом і пріоритетами, або хочете, щоб ними управляли за вас інші. Вибирайте, чи встановлювати вам свій власний розпорядок, або бути втягнутим в нескінченну, сумовиту канитель «кризи управління». Ухваліть рішення відмовитися жертвувати тим, що для вас важливе, ради термінового і сьогохвилинного.

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти