ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


НАПОВНЕННЯ ВАШОЇ ВОЛІ ЕНЕРГІЄЮ, ГОТОВНІСТЬ ДО ПОДОРОЖІ - ОСЬ ЩО

НЕСЕ ЛЮДИНУ ЧЕРЕЗ РОКИ, ЧЕРЕЗ ВІДСТАНІ, ЧЕРЕЗ ПЕРЕШКОДИ І

ПЕРЕШКОДИ ДО УСПІХУ

ВЕЛИКИЙ БЛОНДИН

П

ройті хоча б одного разу по канату, натягнутому упоперек великої ущелини Ніагарського водопаду виглядає безглуздо. Зробити таку подорож сімнадцять разів - це можна було б кваліфікувати як безумство! Саме це виконав Великий Блондин.

Людина, відома під цим ім'ям, Жан Франсуа Гравеле, народився у Франції в 1824 році. З шести років почалося його життя в цирку, де його називали «Маленьким чудом». Він подорожував з сімейством акробатів Равель по Америці і був зачарований ущелиною Ніагарського водопаду. Він присягнувся перетнути його по високо натягнутому дроту.

У результаті Великий Блондин знайшов того, хто допоміг йому в здійсненні задуму. Майже на висоті сто шістдесят футів - п'ятдесят метрів - над водою упоперек великої ущелини був натягнутий канат діаметром в три дюйми. Відстань, яку він повинен був пройти через ущелину, була чверть милі — півкілометра. Блондин не тільки успішно перетнув ущелину, але і проробляв при цьому всілякі трюки, щоб зробити перехід ще більш небезпечно.

Один раз він йшов через ущелину усліпу з полотняним мішком на голові. Іншим разом він перетинав ущелину бігом, тримаючи в руках жердину і проробляючи акробатичні трюки, включаючи стійку на голові і повне сальто. Одного разу він проніс піч до середини каната, приготував омлет для себе і з'їв його до завершення переходу. То він котив перед собою тачку, запрошуючи глядачів прокататися на ній.


У серпні 1859 року Блондин ніс на спині через Ніагару свого імпресаріо, Гарі Колкорда. Обрив направляючих вірьовок викликав сильне коливання головного каната, і переляканий імпресаріо був вимушений повернутися з половини шляху.

У I860 році на представлення Великого Блондина приїхав подивитися сам Принц Уельсській. Він чув про цю сміливу людину, його подвиги і акробатичне мистецтво. Після успішного перетину ущелини під передбачено гучні вигуки натовпу, що зібрався, Великий Блондин обернувся до принца і запитав:

«Ну тепер ви вірите, що я можу робити те, що про мене говорять».

Принц відповів: «Так, вірю».

Блондин тоді сказав: «Якщо ви дійсно вірите, лізьте в тачку, і я відвезу Вас на ту сторону Ніагари!»

Принц, звичайно, промовчав і залишився на твердій землі.

Великий Блондин продовжував скоювати свої дивовижні подвиги, коли йому було далеко за сімдесят! Він зробив поїздку по Європі, показавши там деякі з його відомих Ніагарських трюків. Він помер на своїй віллі в 1897 році, ставши вельми багатою людиною, завдяки своїй сміливості.

Наскільки я знаю, ніхто ніколи не сідав в його тачку.

Ви стали б ризикувати?

Безліч людей сьогодні спостерігають можливості і досягнення інших людей і говорять: «Я б теж так зміг» або: «Це безумовно можна зробити».

Дуже часто люди вірять в можливість чогось, але вони ніколи не виходять вперед, щоб узяти на себе ризик і насправді зробити те, в що вони проголошують віру. Зручніше стояти у бічних ліній і спостерігати, чим вийти на ігрове поле і піддати свою віру випробуванню. Набагато легше говорити, що віриш, ніж діяти по вірі.

Більш того, недостатньо діяти, слідуючи вірі, тільки один раз. Істинна віра вимагає, щоб ми слідували їй багато разів, майже щоденно. Маленькі акти віри, часто повторювані — ось що дає силу над часом.

Не багато потрібно, щоб стояти у Ніагарського водопаду і говорити: «Ми віримо, що Великий Блондин успішно перетне ущелину». Ці люди


бачили або чули про його попередні успіхи. Він, очевидно, був талановитий, упевнений в собі і мав нагоду заробити славу і гроші на своїх хвастощах.

Сміливість дійсно потрібно б для того, щоб залізти в його тачку. Саме у цей момент виклик звернений до особи, і тоді все встає на свої місця і віра переходить в нове вимірювання. Саме у цей момент віра перестає бути інтелектуальною або емоційною вправою - вона стає ризиком.

Чим серйозніший виклик... Чим вища ставка у разі невдачі... Тим більше ризик. І чим більше ризик, тим більше міцною повинна бути віра.

Віра потрібна для того, щоб прийняти будь-який виклик або узяти на себе ризик, але чим серйозніше виклик, тим більше необхідна віра!

Це вірно і в бізнесі, і в інших сферах життя.

Розглянемо молоду пару, яка якийсь час призначала один одному побачення і ось починає обговорювати можливість весілля «коли-небудь». Вони обидва, і молода людина, і молода жінка, напевно, вважають, що вони люблять один одного, і готові одружитися. Але задається питання, виходить відповідь, встановлена дата весілля, обручка куплена і надіта на палець майбутньої нареченої! Відбувається зміна декорацій! Будуються весільні плани, замовляються пиріг і квіти, розіслані запрошення, замовлена церква, запланований медовий місяць... І швидке те, що було просто узагальненою вірою, приймає особистий характер і стає певним викликом! Є певний ризик. І все більше і більше потрібно віра, щоб пройти через це випробування.

Кілька років тому ми подорожували з друзями на Південний острів Нової Зеландії. Ми прибули в містечко недалеко від Куїнстауна, де відбувалися перші стрибки з «тарзанки». Міст біля Куїнстауна розташований на висоті в сто сорок футів над прекрасною ущелиною, по якому протікає стрімка річка. Коли ми прибули в це місце, ми зустріли там людей, яким здавалася забавною думка зістрибнути з моста, прив'язавши ноги до еластичного троса. Вони були готові головою вперед летіти каменем вниз майже до самої води, а потім знову підлітати до моста. Такі підстрибування продовжуються деякі час, поки остаточно не стихають, а потім людина зависає в повітрі над річкою вверх ногами. Внизу, в човні, чергує команда, яка відв'язує вірьовки і перевозить людину в безпечне місце.


В той час, коли ми були там, погода стояла холодна і легковажна. Температура була приблизно 45 градусів по фаренгейту (приблизно 7 градусів за Цельсієм), але температура води була ще нижчою. Мій друг Тоні сказав мені: «Давай це зробимо!» Я відповів: «Ти, напевно, з'їхав з глузду!» Він почав переконувати мене в тому, наскільки це безпечно і як це класно!

Він був як ніколи переконливий, але я не був готовий платити комусь за «привілей» налякати мене до нестями. (Я знав, що якщо я згоджуся на що-небудь подібне, то я б точно залишив би великі «чайові» тому, хто закріплює вірьовки, але з умовою виплати тільки в тому випадку, якщо я виживу!)

Врешті-решт, мій друг Тоні стрибнув! Я був вражений. Він не тільки вижив, але і одержав задоволення від падіння. Признатися, я за нього хвилювався. Після його стрибка я зрозумів, що це не тільки можливо, але також є захоплюючою пригодою. Але чи став я стрибати? Ні. Врешті-решт, я не хотів випробувати це хвилювання настільки сильно, щоб зважитися на ризик.

Чи можу я сьогодні заявити, що стрибки з тарзанки є безпечним і веселим заходом? Так.

Чи можу я вважатися стрибуном з тарзанки? Ні.

Вірити в щось і робити щось - це різні поняття.

Прагнення до успіху завжди вимагає ухвалення на себе ризику. Це вимагає дій. Це вимагає віри у те, що результати цього дійсно ДОСЯЖНІ.

Якщо у вас дійсно є мета...

Якщо у вас дійсно є сильне і непереборне бажання...

Якщо у вас дійсно є мрія і бачення вашого життя...

Якщо ви володієте відповідальністю за вашу сім'ю або за вашу команду...

Ви ПОВИННІ навчитися жити таким чином, що невдача не розглядається як один з варіантів розвитку. Ви повинні почати рух до мети, поставленої перед вами, застосовуючи всю вашу енергію і фокусуючись на ній.

РИЗИК І ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ Я у жодному випадку не закликаю вас бути безвідповідальним в плані ухвалення ризику. Вносити зміни у ваше життя без певного плану, без урахування витрат, без оцінки можливої винагороди, без чіткого бачення того, що ви хочете зробити - це безумство. Що я намагаюся сказати, так це те, що після того, як


ви з усією відповідальністю оцінили можливість зі всіх точок зору і зрозуміли, що ризик виправданий, ви ПОВИННІ зібрати свою сміливість в один кулак і ПОЧАТИ ДІЯТИ.

Людина дії або критик

Одне з іронічних визначень критика звучить таким чином: людина, яка оцінює роботу, яку сам не може зробити. Мало честі в тому, щоб просто указувати на помилки інших, коли ти сам ніколи не намагався зробити те, що робить інша людина.

Також мало честі в тому, щоб бути простим спостерігачем, який просто «озвучує» те, що роблять інші.

За багато років мені довелося не раз дивуватися, а іноді і гарячитися, а деколи просто сприймати з відчуттям гумору виступу публічних ораторів і авторів книг на тему «допоможи собі сам», які діляться історіями і ідеями успіху, не маючи анінайменшого поняття про жорсткі реалії, пов'язані з постановкою особистих цілей і проходження їм. Це люди, які просто «вивчили» проблему успіху, і описали своє уявлення про неї, але які не створили своїх власних компаній або не брали участь в гонці бізнесу, або не досягли конкретних цілей, що вимагають навиків лідерства. У таких людей, можливо, є цікаві історії, але в них, здається, дуже складно повірити. Особисто я завжди хочу чути подібні речі від реальних учасників подій.

Чарльз Джонс, по прізвиську «Велетень», одного разу сказав, що, коли він одружувався, у нього було три теорії з приводу виховання дітей, але не було дітей. Пізніше, помічає він з гумором, у нього стало три дитина, але не стало теорій!

Дуже легко теоретизувати, критикувати, аналізувати і навіть фантазувати. А ось залізти в тачку або зістрибнути з моста в Куїнстауне - це інша справа.

Коли ви вже ухвалили рішення зробити свій хід...

Цікава річ відбувається, коли ви вже зібрали свою віру і сміливість в кулак для того, щоб зробити щось позитивне і діяти відповідно до своїх переконань. Друг або колега по


роботі, а, можливо, і близький родич або знайомий, може підійти до вас і попередити вас про небезпеки або навіть напророкувати вам можливий смертельний результат. Таке відбувається в дев'яти випадків з десяти! Вони можуть говорити вам, що їх задача «захистити вас» або навіть захистити вас від самого себе і вашої власної можливості мріяти. Вони можуть вам сказати, що дають вам пораду, тому що вони люблять вас і зі всією прямотою сказати, що цінують вас, але не довіряють вашим заняттям. Вони можуть сказати вам, що це «змінить» вас або що ви ставите себе в положення, коли з вас глузуватимуть, вас покинуть і наречуть невдахою.

Ваша сміливість може стати для когось «незручною». На підсвідомому рівні своїх страхів і нездатності зібратися з силами, у них може виникнути спогад про минулі втрати. Вони можуть заздрити вашій можливості досягти вашої мети. Вони можуть прихований турбуватися, що якщо ви будете успішним, ви перестанете їх любити або припините проводити стільки часу з ними.

Питання, яке стоїть перед вами, коли приходять подібні «доброзичливці» і «провісники кінця світу», є дуже простим: чи збираєтеся ви стати лідером чи ні? Чи збираєтеся ви стати успішною людиною чи ні?

Правда полягає у тому, що якщо ви хочете жити, як не можуть жити інші - ви повинні робити те, що не роблять інші.

Ви повинні не тільки вірити через добро і високі цілі, ви повинні ще і діяти незалежно від того, що говорять інші, охочі переконати вас у тому, що вам необхідно зберегти ваш стиль життя, де «все йде своєю чергою».

Коли ви вже в дорозі

Хороша новина полягає у тому, що після перших кроків у напрямку до вашої мети все стає набагато легше. У вас залишається набагато менше час на агонію і теоретизування - тепер у вас є енергія для реалізації задуманого! А це значить, що у вас немає часу на хвилювання!

Мені подобається історія про курку і свиню, які побачили знак на дорозі про добродійний обід. Курка сказала свині: «Геть, подивися! Це хороший мотив зробити пожертвування. Вони подають яєчню з беконом».


Свиня подумала небагато, а потім сказала: «Легко тобі говорити. Для тебе куряче яйце — це може і пожертвування, а для мене бекон - це повна віддача!»

Успішне досягнення мети завжди вимагає повної віддачі. Але коли ви узяли на себе зобов'язання йти до мети, ви відчуєте певний прилив сил.

Дві додаткові сили включаються в роботу, коли ви повністю віддаєтеся справі. По-перше, ви зрозумієте, що ви більше не замислюєтеся про «ризик». Ви володітимете великою кількістю інформації про ті задачі, які необхідно виконати, людей, яким необхідно подзвонити, форми замовлень, які необхідно заповнити, процеси, які треба запустити і так далі. Ви будете більше сфокусировани на сьогоднішній роботі, ніж на можливій небезпеці далекого майбутнього.

По-друге, чим більше ви віддаватиметеся роботі, тим менше у вас буде бажання зупинитися і почати слухати тих, хто, можливо, почне вас критикувати або позбавить вас упевненості в собі. Ви почнете усвідомлювати, що знаєте те, про що ваші критики і недоброзичливці навіть не підозрюють: ви знаєте, куди ви йдете, що ви зробите, коли ви дістанетеся до мети і скільки задоволення вам доставить сам шлях до неї і ті нагороди, які ви одержите в кінці шляху! У вас немає часу на вислухування тих, хто хоче вас позбавити упевненості в собі. У вас призначені зустрічі, розписані задачі і вас чекають ваші нагороди!

Сьогодні, можливо, найкращий день для вас виїхати з узбіччя на дорогу до ваших цілей.

Досить спостерігати і чекати.

Вперед!

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти