ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Характеристика можливостей та загроз

Можливості Загрози
1. Геоекономічне та геополітичне положення
· Розвиток транспортної інфраструктури за рахунок зовнішніх джерел фінансування; · Встановлення більш тісних економічних зв’язків між сусідніми регіонами. · Поглиблення міжнародної економічної кризи.
2. Державна влада, політика, законодавство
· Прийняття Митного і Податкового кодексів. · Покращення загального бізнес-клімату в країні; · Оптимізація системи отримання дозволів і погоджень на законодавчому рівні; · Реформування земельного законодавства надасть більші повноваження містові в питаннях розпорядження міськими землями; · Скасування віз для громадян ЄС сприятиме розвитку туризму та інвестицій; · Впровадження державної політики залучення інвестицій; · Державна фінансова підтримка підприємств та надання їм податкових стимулів; · Державна підтримка розвитку інфраструктури для бізнесу; · Системні дії влади, спрямовані на підтримку малого та середнього бізнесу; · Отримання субвенцій на розвиток комунальної інфраструктури та утримання доріг; · Державна підтримка запровадження новітніх технологій з енергозбереження; · Проведення адміністративно –територіальної реформи. · Недосконале законодавство та можливі негативні його зміни; · Прийняття Митного і Податкового кодексів – зменшення податкових надходжень до міського бюджету; · Збільшення податкового навантаження на суб’єкти господарювання; · Відсутність дієвого захисту вітчизняного виробника від недобросовісної конкуренції з боку імпортерів; · Ліквідація спрощених систем оподаткування малого бізнесу; · Адміністративна реформа може обмежити повноваження міста; · Політика реприватизації в державі може спричинити непевність серед інвесторів; · Погіршення інвестиційного клімату в Україні.
3. Макроекономічна ситуація
· Розвиток економіки країни; · Позитивний імідж України приваблюватиме іноземних інвесторів. · Диверсифікація джерел енергопостачання. · Зменшення процентних ставок банківських позик. · Відкриття програм пільгового кредитування виробництва; · Збільшення доходів населення і вища купівельна його спроможність; · Тенденція до повернення українців з-за кордону збільшить кількість кваліфікованих технічних працівників разом з поверненням коштів для внутрішнього інвестування. · Державна підтримка розвитку інноваційного виробництва; · Державна підтримка розвитку інфраструктури; · Стабільність національної валюти; · Ріст споживчого ринку в Україні. · Погіршення загальної економічної ситуації в країні; · Збільшення частки літнього населення, вищі видатки на соціальне забезпечення та охорону здоров‘я; · Відтік молодих освічених людей з міста; · Погіршення кон’юнктури національного ринку; · Нестабільність національної валюти та інфляція; · Ревальвація гривні вплине на зовнішню торгівлю та інвестиції в Україні; · Встановлення світових цін на енергоносії підвищить собівартість продукції.
4. Зовнішньоекономічна та зовнішньополітична ситуація
· Проведення чемпіонату Європи з футболу у 2012 році; · Позитивні наслідки вступу України в ЄС; · Покращення кон’юктури світового ринку; · Покращення іміджу та рівня поінформованості світу про Україну; · Зростання супутніх галузей для існуючих підприємств з іноземними інвестиціями; · Активізація потоків іноземних інвестицій. · Прихід на ринок великих компаній та глобалізація у сфері торгівлі і послуг; · Збільшення ймовірності домінування транснаціональних компаній на місцевому ринку України - глобалізація економіки; · Низька конкурентоспроможність продукції вітчизняних товаровиробників; · Негативні зміни зовнішньоекономічного курсу України; · Погіршення кон’юнктури світового ринку; · Негативні наслідки вступу України в ЄС.

ПЛАНИ ДІЙ

Стратегічний план є програмним документом, розробленим на основі досягнення консенсусу між влладою та громадою міста. В основу плану покладено принцип зосередження зусиль на пріоритетних питаннях розвитку.

Засідання Комітету з підготовки проекту Стратегічного плану економічного розвитку міста Чернівців з визначення головних пріоритетів розвитку міста та підвищення його конкурентоспроможності відбулись у червні та серпні 2011 року. Учасники зустрічі обговорили економічний профіль міста, результати опитування думки представників бізнесу і громадськості та визначили пріоритети майбутнього розвитку міста Чернівців.

Пріоритети економічного розвитку та підвищення конкурентоспроможності міста Чернівців:

  • Створення умов для підтримки і розвитку існуючих, заохочення нових бізнесів, залучення внутрішніх і зовнішніх інвестицій;
  • Створення комфортних умов життя;
  • Розвиток туризму.

 

Три головні напрямки економіки міста були вибрані як вирішальні чинники для подальшого розвитку місцевої економіки. Для кожного з цих питань були складені окремі плани дій щодо їх подальшого впровадження. Плани дій розроблялися членами Комітету, а також за допомогою представників громади, які мають професійні знання та досвід у відповідних сферах, або до службової компетенції яких входять відповідні питання.

На операційному рівні Стратегічний план доповнюють міські програмні документи. Нижче представлено загальну схему зв’язку Стратегічного плану з цими документами:

 

 


А. Чернівці – місто можливостей

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти