ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


С. Розвиток системи управління, інновацій та людських ресурсів

та чотири головні галузі:

D. Агропромисловий комплекс і переробка сільськогосподарської продукції;

E. Транспорт і логістика;

F. Туризм;

G Металообробка і судноремонт.

 


Рис. 5. Стратегічне бачення, критичні питання та головні галузі

 

критичне питання А. ЗАЛУЧЕННЯ ІНВЕСТИЦІЙ ТА РОЗВИТОК ІНЖЕНЕРНОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ

Певні ресурсні та інфраструктурні можливості субрегіону, порівняно зручне геополітичне положення, велика кількість браунфілдів та потенційних грінфілдів створюють потенційні умови для залучення інвестицій, але, звичайно за виконання низки умов, головною з яких є створення сприятливого інвестиційного клімату.

Інвестиційні процеси в субрегіоні характеризуються двома потоками: власних (внутрішніх) інвестицій та інвестицій іноземного походження. Загальні обсяги інвестицій в основний капітал в цілому по субрегіону – не значні, при цьому обсяги внутрішніх інвестицій значно перевищують обсяги інвестицій іноземних.

Конкретні кількісні дані, що характеризують ситуацію подаються в Профайлі субрегіону, який є невід’ємною частиною даної стратегії. Аналіз ситуації, як зі сторони зовнішніх так і внутрішніх факторів подається в розділі, що стосується SWOT-аналізу.

Базуючись на цих даних експертний комітет дійшов згоди, що залучення інвестицій є критично важливим питанням для подальшого розвитку території Придунав’я.

Ми розуміємо, що залучення інвестицій є ключовим елементом підвищення конкурентоспроможності території. Завдяки інвестиціям відбувається приплив необхідних фінансових ресурсів до місцевих економік, а отже нові надходження до бюджетів усіх рівнів. Крім того, інвестиції приносять нову управлінську культуру, нові навички менеджменту, інновації та технології, нові ринки, нові можливості для бізнесу місцевих малих і середніх підприємств. Доведено, що території, де активно залучаються інновації мають значно вищий рівень якості життя громадян.

Дуже ймовірно, що інвестори, плануючи розміщення своїх підприємств враховують, що субрегіон знаходиться на кордоні є ЄС, до того ж на Дунаї, який є однією з найбільш важливих водних артерій Європи, що тут є відносно висококваліфікована робоча сила, а заробітна плата – далекою від середньоєропейської. Але, ще більш важливо нам слід розуміти, що лише ці переваги не є визначальними. Залучити інвестиції не просто, навіть маючи вигідне географічне розташування та достатню кількість робочої сили. Це конкурентний процес, а отже країни, регіони та місцева влада має зробити все можливе, щоб «виділитись серед конкурентів», тобто інших держав, регіонів своєї країни та інших населених пунктів. Ресурси та зусилля, затрачені на цю конкурентну боротьбу можуть окупитися не раніше ніж через кільки років.

Саме формування місцевої інвестиційної політики та її тісна взаємодія з такою політикою, що реалізується на регіональному і, безумовно, державному рівнях дозволить змінити ситуацію на краще. Адже, навіть у доволі централізованій управлінській системі не можливо досягти значних успіхів, якщо покладатись лише на зусилля «центру».

Отже, силами місцевої влади може бути здійснено ряд важливих кроків, направлених на заохочення притоку інвестицій в територію. Це, зокрема, стан технічної інфраструктури, доступність будівель і земельних ділянок для бізнесу, якість підготовки ділянок для нової забудови, стан адміністративних послуг, бізнес-клімат, імідж регіону та достатня кількість інформації, яка дозволить прийняти рішення про інвестування.

Важливими також є кроки місцевої влади, направлені на:

ü визначення пріоритетів у галузі інвестування

ü визначення переліку місцевих послуг та заохочень для інвесторів та обсяг їх надання відповідно до пріоритетності перспективної інвестиції

ü врахування вимог до планування території, Генеральних планів, схем планування та місцевих правил забудови

ü формування бази даних інвестиційних менеджерів, фахівців у галузі бізнес-планування

ü надання маркетингової, інформаційної, інфраструктурної та правової підтримки інвесторам

ü детальний опис процедур та умов продажу та/ або оренди ділянок і майна

ü розробка типових зразків регуляторних актів та правовстановлюючих документів, допомога у їх підготовці

 

Реалізація інвестиційних проектів і впровадження інвестиційної політики передбачає вирішення комплексу земельно – правових питань та планування просторового розвитку:

· визначення правового режиму землі як територіальної основи економічного розвитку;

· розробку і затвердження місцевих правил регулювання земельних відносин та планування забудови, території

· визначення територій пріоритетного інвестиційного розвитку;

· створення районів комерційного розвитку;

· використання принципів приватно-публічного партнерства;

· визначення форм та видів залучення інвестицій у розвиток регіону.

 

Особливо, це стосується територій населених пунктів Придунав’я, де містобудівельні можливості для формування широкого спектру інвестиційних пропозицій типу «грінфілд» є доволі обмеженими, через щільну забудову та обмеженість їх територій.

Безпосередній вплив на здатність влити новий капітал в місцеву економіку має також те, наскільки успішною є поточна стратегія маркетингу та промоції, підтримка якій повинна надаватися й на національному рівні.

Маркетинг і промоція інвестиційних можливостей та продуктів передбачає:

· підготовку принаймні двомовних (українська та англійська) маркетингових матеріалів для інвесторів: папка, маркетингова брошура з загальним описом регіону та детальні інформаційні листки з описом інвестиційних пропозицій та ділянок;

· розробку презентацій інвестиційних можливостей, підготовлених в програмі MS Power Point (PPP);

· включення в базу даних інвестиційних об’єктів та національних проектів України;

· розробку Інтернет – презентацій англійською та українською мовами для промоції регіону як вигідного місця «для ведення бізнесу» та інвестування;

· постійну участь у промоційних (у т.ч. мас-медійних) та виставкових заходах в Україні та за її межами.

 

 

Рис. 1. Блок – схема критичного питання А. Залучення інвестицій та розвиток інженерної інфраструктури.

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти