ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Розділ 5. Захворювання органів травлення у дітей

1.Дівчина 11 років поступає в гастроентерологічне відділення в шостий раз за останні 2 роки зі скаргами на періодичні напади болю в животі, які виникають вранці після прийому їжі, а також перед заліками та контрольними роботами і звичайно супроводжуються метеоризмом та частими випорожненнями без патологічних домішок. Після акту дефекації біль в животі та почуття дискомфорту зникають. Дитина також скаржиться на часті головні болі, періодично - безсоння. В соматичному статусі відхилень не виявлено. За даними лабораторних та інструментальних методів обстеження органічна патологія кишківника виключена. З метою лікування діарейного синдрому в даному випадку найбільш доцільно призначити:

*A. Лоперамід

Б.Фестал

В.Біфідумбактерин

Г. Нормазе

2.Скарги матері на наявність у дитини 1,5-місячного віку блювань “фонтаном” із 3-х тижневого віку, спочатку після кожного годування. Шкірні покриви і видимі слизові оболонки бліді. Блювотні маси кислого запаху містять зсіле молоко без домішок жовчі. Дефіцит маси тіла – 26%. Анемія II-ого ступеня. Олігоурія. Гіпохлоремія. Гіпокаліемія. Схильність до закрепу. Яке з досліджень найінформативніше для уточнення діагнозу?

*А. Фіброезофагогастродуоденоскопія.

Б.Контрастна рентгенографія шлунку.

В.Іригографія.

Г. Піднаркозна пальпація живота.

Д. Рентгенографія органів грудної клітки.

3.Хлопчик 11 років скаржиться на переймоподібний біль в ділянці пупка, який виникає після психоемоційного перенапруження і зменшується після акту дефекації або відходження газів, схильність до закрепів, відчуття “кому” при ковтанні. Хворіє 1 місяць. Загальний стан дитини задовільний. Емоційно лабільний. Клінічно- ваготонія. Симптоми інтоксикації відсутні. Пальпаторно –болючість за ходом товстого кишечника. Кал сухий, “овечий”. Гемограма –без патології. Вкажіть найбільш імовірний діагноз?

*А. Синдром подразненого товстого кишечника.

Б.Хвороба Крона.

В.Неспецифічний виразковий коліт.

Г. Доліхоколон.

Д. Хронічний коліт.

4.Хлопчику 13 р. встановлено діагноз неспецифічного виразкового коліту. Скарги на пронос до 3-х разів на добу з домішкою крові в калі, помірний переймоподібний біль в лівій половині живота, зниження апетиту. Блідий, зниженого відживлення. Непостійний субфебрилітет. Пальпаторна болючість лівих відділів товстого кишечника. Нв-90г/л, ШОЕ-25мм/год. З яких препаратів доцільно розпочати лікування?

*А. Сульфаніламіди.

Б.Цитостатики.

В.Антибіотики.

Г. Серцеві глікозиди.

Д. Кортикостероїди.

5. Хлопчик 3 міс хворий на токсичну диспепсію та гострий отит в стадії ранньої реконвалесценції. Протягом одного тижня дитина отримувала антибіотики перорально. Який препарат йому слід призначити з метою профілактики кишечного дисбіозу?

*А. Біфідумбактерин

Б.Біфікол

В.Колібактерин

Г. Хілак-форте

Д. Симбітер

6.Хлопчик 14 років скаржиться на періодичний біль у верхній третині живота, раннє насичення після нормального приймання їжі, що тривають біля 6 останніх місяців, тривожність, порушення сну. Об’єктивно: живіт м’який, при пальпації болючий в епігастрії, позитивний симптом Менделя. На ФЕГДС поверхневих ознак ознак запального процесу не виявлено. Про яке захворювання можна думати?

*А. Функціональна диспепсія

Б.Гастроезофагеальний рефлюкс

В.Синдром подразненого киiківника

Г.Виразкова хвороба 12-палої кишки

7.Дівчинка 14 років скаржиться на біль на протязі товстої кишки, відмову від їжі, рідкі випорожнення до 6-12 разів на добу з домішками крові, слизу та гною. При ректороманоскопії слизова оболонка гіперемована, матового відтінку, контактні кровотечі. Ваш діагноз?

*А.Виразково-геморагічний коліт

Б.Дизентерія

В.Синдром порушення внутрішньокишкового всмоктування

Г.Целіакія

Д.Лімфогранулематоз

8.Хлопчик 10 діб, народився від перших нормальних пологів з масою тіла 3.600. З перших днів життя відмічаються непостійні зригування і блювота 1-2 рази на добу. Блювотні маси без домішку жовчі. Масу тіла набирає повільно. Випорожнення помірні. Про яку патологію можна подумати?

*А.Пілороспазм

Б.Незакінчений поворот кишківника

В.Адреногенітальний синдром

Г.Пілоростеноз

9. Дитина 9 років скаржиться на короткочасні болі у животі, метеоризм, зниження апетиту, головний біль, нудоту, закрепи, іноді рідкі випорожнення, у калі – домішки крові. Об’єктивно – язик обкладений білим нальотом, живіт здутий, пальпаторно – болі у ділянці сигмовидної та низхідної ободової кишок. Який з методів діагностики є найінформативнішим у даному випадку?

*А. Колоноскопія з біопсією

Б.Фракційне зондування шлунку

ВС.Фракційне зондування дванадцятипалої кишки

Г.Клінічний аналіз крові

Д. Аналіз калу на яйця гельмінтів

10.Дівчинка, 12 років, проживає у незавільних соціально-побутових умовах. Скаржиться на періодичний переймистий біль у животі, закрепи, швидку втомлюваність. Дитина емоційно лабільна. При пальпації живота визначається болючість по ходу товстої кишки, спазмована сигмовидна кишка. При колоноскопії змін зі сторони слизової оболонки товстої кишки не виявлено. Копрологічне дослідження: калові маси фрагментовані, із домішками невеликої кількості слизу, не містять решток їжі чи продуктів запалення. Яким є найбільш імовірний діагноз?

*А. Синдром подразнення товстої кишки

Б.Паралітична кишкова непрохідність

В.Неспецифічний виразковий коліт

Г.Хвороба Крона

Д.Дизентерія

11. У дівчинки 4-тижневого віку спостерігається багаторазова блювота "фонтаном", не пов'язана з прийомом їжі. Періодично - рідкі випорожнен­ня. При огляді: дитина зневоднена, ви­снажена. Звертає на себе увагу гіпер­трофія клітора. Про яке захворювання імовірніше всього йде мова?

*А. Адреногенітальний синдром, сільвтрачаюча форма

Б. Істинний гермафродитизм

В. Пілоростеноз

Г. Гостра кишкова інфекція

Д. Висока кишкова непрохідність

12. У дитини 1 місяця зригування, що виникають щоразу, щойно після годування груддю малюка вкладають у ліжечко. Огляд педіатра відхилень у стані дитини не виявлено. Виникнення зригувань лікар поясннив особливостями травної системи у даному віціта дав поради з догляду за дитиною. В чому полягають ці поради?

А. Масаж живота

Б. Укладення дитини на живіт пiсля годування

*В. Вертикальне положення дитини зразу після годування

Г. Дача соски зразу після годування груддю

Д. Теплові процедури на живіт

13. У хлопчика 9 років із скаргами на болі в епігастрії натще в нічний час – нудота, блювання, печія, головний біль. В результаті клініко-параклінічне обстеження діагностовано виразку шлунку. Яку дієту по Перзнеру та на який термін ви призначити?

А. 1в-протягом 3 тижнів

Б. 1в-протягом 1,5 тижні

В. 1в-протягом 2 тижнів

Г. 1а- протягом 1 місяця

*Д.1а- протягом 1 тижня

14. Хлопчик 12 років у стаціонарі скаржиться на біль в епігастрії зранку натще, нудоту. 2 роки тому отримував лікування з приводу виразкової хвороби 12-типалої кишки. Який етіологічний фактор найбільш імовірний?

А.Стресові ситуації

Б.Аліментарний фактор.

*В. Хелікобактер пілорі

Г.Харчова алергія.

Д. Глистна інвазія

15.Хворий А., 14 років, хворіє близько 2 років. Турбують голодні болі в пілородуоденальній ділянці, печія, відрижка кислим. На ФЕГДС виявле­но дефект на передній стінці дванад­цятипалої кишки 0,5x0,5 см, покритий фібрином. У крові виявлені антитіла до Helicobacter pylori. Який препарат необхідно вибрати з перерахованих для ерадикації Нр?

А. Гастроцепін

Б. Фамотидин

В. Ранітидин

*Г. Амоксицилін

Д. Альмагель

16. У дівчинки 12 років протягом 2 років є скарги на біль в животі, пере­важно після порушення дієти, нудоту, печію, кисле відригування. Яке дослі­дження є найбільш доцільним для ве­рифікації діагнозу?

А. Фракційне дослідження вмісту шлунка

*Б. Фіброгастродуоденоскопія

В. Контрастна рентгеноскопія шлунка

Г. Інтрагастральна рН-метрія

Д. Електрогастрографія

17. У хлопчика 14-ти років, що про­тягом трьох років періодично скар­житься на біль в епігастрії натще, ну­доту та печію, під час гастродуоденос-копії визначено ознаки гастродуодені-ту та виразковий дефект слизової обо­лонки дванадцятипалої кишки. Який з препаратів буде найбільш ефективним у лікуванні цієї дитини?

А. Папаверин

*Б. Де-нол

В. Но-шпа

Г. Альмагель

Д. Атропін

18.Хлопчик 10 років надійшов у клініку з рецидивом виразкової хво­роби дванадцятипалої кишки, асоці­йованої з гелікобактер пілорі. Який із препаратів, використовуваний при лікуванні виразкової хвороби,володіє антигелікобактерною активністю?

А. Ранітидин

Б. Маалокс

*В. Амоксицилін

Г. Фамотидин

Д. Гастроцепін

19.Хлопчик 10 років скаржиться на слабкість, головокружіння, шум у вухах. Протягом останніх 2-х тижнів виникло загострення, тричі було блю­вання "кавовою гущею", дьогтьоподібні випорожнення кишківника. Об'єк­тивно: шкіра та слизові оболонки блі­ді, чисті. Пульс - ритмічний, 108/хв. АТ - 80/50 мм рт. ст. Живіт напруже­ний та болючий при пальпації в епі-гастрії. Аналіз крові: Ер - 2,3х1012/л, НЬ-60г/л,КП -0.7.Л - 1,ОхЮ9/л,е-3 %, п/я - 4 %, с/я - 58 %, л - 27 %, м -8 %, ШОЕ - 12 мм/год. Згортання крові: початок - 2 хв. ЗО с, кінець -5 хв., тривалість кровотечі - 4 хв. Реак­ція Грегерсена різко позитивна. Який найімовірніший діагноз?

А. Дивертикул Меккеля, кровотеча

Б. Хронічний виразковий коліт

*В. Виразкова хвороба шлунка, пе­ріод загострення, шлункова крово­теча

Г. Хронічна дизентерія, гемоколіт

Д. Гемофілія, шлунково-кишкова кровотеча

20.Дитині 1 місяць. Батьки скар­жаться на блювоту, обсяг іноді пере­вищує з'їдену їжу, з домішкою сква­шеного молока. Блювота з'явилася на третьому тижні життя. Уповільнене збільшення маси. Яке обстеження не­обхідно провести?

А. Лапароскопія

Б. Оглядова рентгенографія орга­нів черевної порожнини

В. Бактеріологічний посів калу

Г. Визначення катехоламінів у сечі

*Д. Рентгенографія органів черевної порожнини з контрастуванням

21.Дівчинка 12 років протягом двох років спостерігається з приводу хронічного гастриту. Останні б місяців у нічний час з'явилися болі в животі. Яке обстеження хворій доцільно провести?

А. Дослідження калу на приховану кров

*Б. Фіброезофагогастродуоденоскопія

В. РН-метрія шлункового соку

Г. УЗД органів черевної порожнини

Д. Фракційне титраційне досліджен­ня шлункового соку

22.Дитина 10 років, скаржиться на погіршення апетиту, печію, біль у навколопупковій ділянці, який носить тупий характер і виникає частіше че­рез 2-3 години після їжі, вранці - на­тще. Біль зменшується після їжі. Хво­ріє три роки. Об'єктивно: шкіра бліда. Живіт м'який, болючий при глибокій пальпації в епігастральній та пілоро-дуоденальній ділянках. Позитивний симптом Менделя. Який найбільш імовірний діагноз?

А. Хронічний холецистохолангіт

Б. Хвороба Крона

*В. Хронічний гастродуоденіт

Г. Виразкова хвороба шлунка

Д. Мезаденіт

23. Дівчинка 10-ти років скар­житься на болі в животі, які виника­ють і посилюються після вживання грубої або гострої їжі, відрижку кислим, печію, часті закрепи, головний біль, дратівливість. Хворіє 12 місяців. Харчування нерегулярне, всухом'ят­ку. При огляді дівчинка задовільної вгодованості. Язик вологий з білою смугою біля кореня. Живіт м'який, болючий в епігастрії. Який з методів дослідження найбільш імовірно допо­може діагностувати захворювання?

*А. Езофагогастродуоденофібро-скопія

Б. Інтрагастральна рН-метрія

В. Фракційне дослідження шлунко­вого соку

Г. Контрастна рентгеноскопія

Д. Біохімічний аналіз крові

24. У стаціонар поступив 12-річ-ний хлопчик зі скаргами на голодні нічні болі в животі, з переважною ло­калізацією в епігастральній ділянці. З анамнезу відомо, що з 6-річного віку хворіє хронічним гастритом з підвищеною кислотоутворюючою функцією. Ваш діагноз при надходженні?

А. Хронічний панкреатит

Б. Хронічний холецистит

В. Дискінезія шлунково-кишково­го тракту

*Г. Виразкова хвороба шлунка

Д. Глистяна інвазія

25. Дівчинку 12 років поставлено на диспансерний облік у гастроентеролога в зв'язку з виразковою хворобою дванадцятипалої кишки, дискінезією жовчовивідних шляхів. З якою часто­тою необхідно проводити противоре-цидивні курси?

А. Кожні 2 місяці

*Б. Двічі на рік

В. Кожні 3 місяці

Г. Один раз на рік

Д. Тричі на рік

26. Хлопчика 14 років протягом 2 місяців турбують приступи болю в животі, що виникають переважно че­рез 2-3 години після їжі і вночі. При ендоскопічному дослідженні на перед­ній стінці цибулини дванадцятипалої кишки виявлено дефект слизової обо­лонки округлої форми діаметром 6-8 мм, оточений обмеженим високим гіперемованим валиком. Краї дефекту набряклі, дно вкрите нашаруваннями сірого кольору. Реакція на Н. руlоrі по­зитивна. Який препарат найбільш до­цільно призначити для монотерапії на першому етапі лікування?

А. Гастроцепін

Б. Гастрофарм

В. Циметидин

*Г.Де-нол

Д. Альмагель

27.12-річний хлопчик з дошкіль­них років скаржиться на болі в живо­ті, що виникають частіше вночі, іноді супроводжуються блювотою. Батько стоїть на диспансерному обліку в га­строентеролога. Реакція на приховану кров у калі позитивна. Найбільш імо­вірний діагноз:

*А. Виразкова хвороба дванадцяти­палої кишки

Б. Хронічний апендицит

В. Дивертикул Меккеля

Г. Перемежована динамічна киш­кова непрохідність

Д. Гельмінтоз

28.Дівчинка 7 років скаржиться на поганий апетит, біль у верхньому від­ділі живота, нудоту. Біль виникає без зв'язку з прийомом їжі, частіше зран­ку, ниючий, тривалий, без чіткої лока­лізації, минає в стані спокою. Спроба матері дати но-шпу не поліпшила стан дитини. Скарги тривають близько 2 місяців. Який метод надає змогу від-диференціювати функціональні та ор­ганічні зміни?

А. Ультразвукове дослідження

Б. Фракційне дослідження шлун­кового соку

В. рН-метрія шлункового соку

Г. Фракційне дослідження жовчі

*Д. Езофагогастродуоденоскопія

29.Малюку 1 місяць. Протягом 10 діб має місце блювання "фонтаном" (не після кожного прийому їжі); кіль­кість молока, яке скипілося, більша, ніж дитина поїла на одне годування. Апетит не порушений. Однак вага тіла прогресивно зменшується. Найбільш імовірний діагноз?

А. Пухлина мозку

Б. Кишкова непрохідність

*В. Інвагінація

Г. Гастроентерит

Д. Пілоростеноз

30. Хлопчик 14 років доставле­ний у клініку зі скаргами на слабість, запаморочення, шум у вухах, нудоту, блювоту "кавовою гущею". Який пер­шочерговий захід необхідно виконати дитині?

А. Оглядову рентгенографію черевної порожнини

Б. Ректороманоскопію

*В. Езофагогастродуоденоскопію

Г. Колоноскопію

Д. УЗД органів черевної порожнин

31. Хлопчику 11 років, скаржиться на болі в животі через 20-30 хв. після їжі, печію, нудоту. Хворіє 2 роки. Заго­стрення протягом тижня. При обсте­женні виставлено діагноз: Хронічний гастрит з підвищеною секреторною функцією, період загострення. При­значте оптимальне медикаментозне лікування.

А. Гангліоблокатор + фермент + антибіотик

Б. Антацид + жовчогінні + фестал

В. Гангліоблокатор + еубіотик + антибіотик

*Г. Антацид + Гангліоблокатор + ан­тибіотик

Д. Антацид + спазмолітик + пробіотик

32. Хворий 10-ти років страждає на виразкову хворобу дванадцятипа­лої кишки. Скаржиться на відрижку "тухлим", блювання через 6-8 годин після вживання їжі. Який метод слід застосувати для уточнення діагнозу?

А.Іригоскопія

Б. Рентгеноскопія

В. Дослідження шлункової секре­ції

*Г. Езофагогастродуоденоскопія

Д. Дуоденальне зондування

33. Дитині 3 тижні. Із дня наро­дження періодично відзначається блю­вота, що виникає через кілька хвилин після годування. Обсяг блювотних мас не перевищує обсягу попередньої годівлі. Маса тіла відповідає віку. Яка найбільш імовірна причина зазначеної симптоматики?

А. Адреногенітальний синдром

Б. Халазія стравоходу

*В. Пілороспазм

Г. Пілоростеноз

Д. Ахалазія стравоходу

34. Дитині 12 днів. Мати скаржить­ся на щоденні зригування малими по­рціями. Випорожнення щоденні. Вагу набирає добре. З боку внутрішніх ор­ганів патології не виявлено. Який най­більш імовірний попередній діагноз?

*А. Кишкова інфекція

Б. Пілоростеноз

В. Парентеральна диспепсія

Г. Пілороспазм

Д. Проста диспепсія

35. Дівчинка 10-ти років посту­пила у стаціонар зі скаргами на нию­чий нічний біль в епігастрії. Гастро­ентерологічний анамнез обтяжливий. При пальпації живота - болючість в епігастрії та пілородуоденальній зоні. Яке обстеження треба провести в пер­шу чергу?

А. Ультразвукове обстеження че­ревної порожнини

*Б. Біохімічне дослідження крові на білірубін, холестерин, АлАТ, АсАТ, амілазу

В. Езофагогастродуоденоскопію

Г. Дуоденальне зондування

Д. Загальний аналіз крові

36. Не є діагностичним критерієм гастроезофагеального рефлюкса:

А. Зниження тиску в ділянці нижнього стравохідного сфінктера

Б.Закид барію з шлунка в стравохід при рентгенологічному дослідженні

В.Грижа стравохідного отвору діаграми

*Г.Дифузний спазм дистального відділу стравоходу рентгенологічно та ендоскопічно

37. Препаратом вибору при лікуванні хворих з езофагоспазмом є:

А.Но-шпа

Б.Діцител

В.Мотиліум

*Г.Бускопан

 

38. Найбільш ефективні середники при лікуванні ахалазії кардії:

А.Місцевоанестезуючі середники

Б.Прокінетики

В.Психотерапія

Г.Кардіодилятація

39. Захворювання, яке не входить в групу генетично детермінованих пептичних хвороб:

А.Функціональні розлади шлунка, що супроводжуються гіперацидністю

Б.Хронічний антральний гастрит

В.Хронічний дуоденіт

*Г.Хронічний поширений гастрит

40. Стан слизової оболонки шлунка, що не зустрічається при Helicobacter pylori-асоційованих захворюваннях:

А.Запалення відсутнє

Б.Виражений поверхневий гастрит

В. Важкий гастрит з частковою атрофією

*Г.Атрофічний гастрит з кишковою метаплазією.

41 Термін для визначення функціональної патології органів гастродуоденальної зони, визнаний недійсним:

А.Функціональні секреторно-моторні захворювання шлунка

*Б.Невиразкова диспепсія

В.Неорганічна диспепсія

Г.Синдром подразненого шлунка

42. Фактор, що не відіграє суттєвої ролі у виникненні функціональної патології органів гастродуоденальної зони:

А.Зміни динамічного стереотипу

Б.Зміни моторно-евакуаторної функції

В.Нервово-психічне перенапруження

*Г.Інфекція

43. Синдром, не характерний для функціональних захворювань шлунка:

А.Больовий

Б.Диспепсичний

*В.Хронічного закрепу

Г. Синдром хронічної неспецифічної інтоксикації.

44. Найбільш інформативним методом дослідження для верифікації функціонального захворювання шлунка є:

А.Рентенологічне дослідження

*Б.Фіброезофагогастродуоденоскопія з прицільною біопсією слизової оболонки

В.Комп’ютерна внутрішньопорожнинна рН-метрія шлунку

Г.Електрогастрографія

45. Два методи дослідження, що дозволяють верифікувати функціональне захворювання шлунка:

А.Рентгенологічний

*Б.Ендоскопічний

*В.Електрогастрофічний

Г.Гістологічний

46. Причинами функціонального абдомінального болю є все, крім:

А. Психоемоційні порушення

*Б.Відчуття розпирання в епігастрії внаслідок надмірного заковтування повітря

В. Порушення моторно-евакуаторної функції шлунка

Г. Вегетативні розлади

47. Больовий абдомінальний синдром при хронічному гастриті характеризується:

А.Приступоподібним періодичним болем в животі.

*Б.Ниючим монотонним, часто постійним чи пов’язаним з прийманням їжі болем

В.”Голодним”, нічним або пізнім болем.

Г.”Раннім” болем.

48. Препарат, який не володіє антихелікобактерною активністю

А. Де-нол

Б. Лансопразол

*В.Мотиліум

Г.Амоксацилін

49. Препарат, який не є Н2-гістаміно-блокатором:

А.Фамотидин
Б. Квамател

*В.Гастроцепін

Г.Нізатидин

50. Антацидом, що не всмоктується, є:

А.Вікалін

Б.Альмагель-Нео

В.Фосфалюгель

*Г.Вентер

51. При внутрішньошлунковій рН-метрії показник рН в ділянці корпуса є 1,2. Оцініть характер кислотоутворення

*А.Знижене

Б.Середньої інтенсивності
В.Нормальне

Г.Знижене

52. Препарат, що не є інгібітором протонної помпи:

А.Омез

Б.Лосек

*В.Орнідазол
Г.Нексіум

53. До діагностичних критеріїв функціональної диспепсії згідно з Римськими критеріями ІІІ відносять всі, крім:

*А.Швидке перенасичення

Б.Печія

В.Неприємне постпрандіальне перенаповнення

Г.Епігастральний біль

Д. Епігастральне печіння

54. Для епігастрального больового синдрому не характерним є:

*А.Біль пов’язаний з дисфункцією сфінктера Одді

Б.Біль не генералізується і не локалізується інших ділянках живота та грудної клітки

В.Біль з’являється 1 раз на тиждень, має помірний і не регулярний характер

Г.Біль не зменшується після акту дефекації

Д. Індукується прийманням їжі

55. Основним в корекції аерофагії є все, крім:

А. Зміна положення тіла при годуванні (для немовлят)

*Б. Про кінетики

В. Усунення шкідливих звичок

Г. Біхевіоральна психотерапія

56. Захворювання, зумовлене порушенням моторно-евакуаторної функції кишечника:

А.Хронічний ентерит

*Б.Хронічний коліт

В.Синдром подразненого кишківника

Г.Хвороба Крона

57. Фактор, що не відіграє суттєвої ролі в генезі СПК:

*А.Інфекційний

Б.Психоемоційний

В.Аліментарний

Г.Алергічний

Д.Хімічний

58. Методи дослідження, що дозволяють провести диференційну діагностику між СПК та хронічним колітом:

А.Ректороманоскопічне дослідження

*Б.Іригографічне дослідження

В.Морфологічне дослідження

Г.Електрогастрографічне дослідження

59. Метод лікування, що не застосовується при СПК:

А.Психорефлексотерапія

Б.Дієтотерапія

В.Фізіотерапія

*Г.Антибактеріальна терапія

60. Клінічний синдром СПК, що не передбачений класифікацією:

А.З переважанням закрепу

Б.З переважанням проносу

В.З переважанням метеоризму та болю в животі

*Г.З переважанням ознак хронічної інтоксикації

61. Препарат, що не використовується при лікуванні хворих з клінічним варіантом СПК, що супроводжується проносом:

А.Імодіум

Б.Шкірка граната

В.Настій звіробою

*Г.Настій ревеню

62. Пробіотиками не є:

А. Біфідумбактерин

*Б.Хілак-форте

В.Лактовіт

Г.Біоспорин

63. Ентеросорбентом не є:

А.Карболен

Б.Смекта

*В. Фосфалюгель

Г.Ентеросгель

64. Для хронічного невиразкового коліту не є характерним:

А.Хронічна інтоксикація

Б.Порушення стільця

В.Болючість при пальпації сигмовидної кишки

*Г.Виражений та стійкий гем околіт

65. В генезі функціонального закрепу відіграє роль все, крім:

А.Порушення моторики кишечника

Б.Аліментарний фактор

В.Психо-неврогенний фактор

Г.Умовно-рефлекторний фактор

*Д.Аутоімунний фактор

66. Показом до визначення рН шлункового соку у дітей є:

А. Дизуричні прояви

*Б.Біль натще

В.Біль при дефекації

Г.Дисфагія

Д.Закрепи

67. Яка з ознак є значущою при проведенні диференціальної діаг­ностики дискінезій жовчовивідних шляхів і холециститу?

A. Біль у правому підребер'ї.

*Б. Наявність симптомів хронічної інтоксикації.
В. Ознаки вегетосудинної дистонії.

Г. Тривалість захворювання 2 роки.

Д. Збільшення розмірів печінки.

68. Яка з ознак дозволить найточніше встановити діагноз дискінезії
жовчовивідних шляхів за гіпокінетичним типом?

A. Збільшення розмірів печінки.

Б. Субіктеричність склер по периферії.

B. Прискорене випорожнення жовчного міхура за даними ультразвукового дослідження.

*Г. Уповільнене виділення міхурової порції дуоденального вмісту.

Д. Тупий біль у правому боці.

69. Який з лікарських препаратів слід призначити дитині з гіпертонічним типом дискінезії жовчовивідних шляхів?

A. Алохол.
Б. Фламін.

B. Екстракт алое.
*Г. Но-шпу.

Д. Вітамін В1.

70. Яку тактику лікування призначити дитині з гіпотонічним типом
дискінезії жовчовивідних шляхів?

*A.Масаж живота.

Б. Парафінові аплікації на ділянку проекції жовчного міхура.

B. Електрофорез з розчином платифіліну на ділянку проекції жов­чного міхура.

Г. Но-шпу.

Д. Відвар кореня валеріани.

71. Про що свідчить зменшення поперечного розміру жовчного міхура

в 2 рази через 30 хв. після приймання жовчогінного сніданку?

A. Про прискорене випорожнення жовчного міхура.
Б. Про уповільнене випорожнення жовчного міхура.

*B.Про нормальне випорожнення жовчного міхура.
Г. Про «відключений» жовчний міхур.

72. Яку тактику спостереження Ви оберете для дитини з аномалією
жовчного міхура, що була встановлена 3 роки тому?

A. Направите на повторне обстеження.
Б. Знімете з диспансерного обліку.

B. Спостерігатимете ще 2 роки.

*Г. Спостерігатимете протягом усього дитячого періоду.

Д. Направите на холецистектомію.

73. Коли дозволено проводити профілактичні щеплення хворим з дискінезією жовчовивідних шляхів?

А. Через 6 міс після загострення.

Б. Через 1 рік після загострення.

В. За показаннями.

*Г. Відповідно до календаря щеплень.

Д. Після зняття з диспансерного обліку.

74.Який препарат необхідно призначити для пригнічення інфекційно-запального процесу в жовчному міхурі? І
А. Холензим.

Б. Алохол.

*В. Нікодин.

Г. Холагол.

Д. Фебіхол.

75. Яка тривалість поліклінічного етапу реабілітації хворого на холецистит?

A. 1рік.
Б. 2 роки.

*B. Зроки.
Г. 5 років.

Д. З обліку не знімається.

76. При виявленні яких елементів у дуоденальному вмісті діагноз холецистохолангіту найбільш імовірний?

A. Лямблій.

Б. Лейкоцитів.

B. Кристалів холестерину.
Г. Слизу.

*Д. Епітелію жовчного міхура і протоків.

77. У чому особливість дієти № 5?

A. Обмеження білка.
Б. Обмеження солі.

*B. Обмеження продуктів, що містять багато холестерину.
Г. Обмеження вуглеводів.

Д. Обмеження злакових продуктів.

78. У хворої 8-річної дитини часто з’являється біль у правому підребер’ї, що провокується фізичним навантаженням, жирною та жареною їжею. Пальпаторно виявляється позитивний симптом болючості в точці Кера. УЗД вказує на значне збільшення жовчного міхура, стінка його ущільнена, але не потовщена. Після прийому жовчогінного сніданку – жовчний міхур скоротився менше, ніж на 1/3 об’му. Поставлено діагноз: дискінезія жовчовивідних шляхів за гіпертонічним типом. Вкажіть, який з жовчогінних препаратів слід призначити дитині.

*А.Магнезії сульфат.

Б. Аллахол.

В. Холосас.

Г. Холензим.

Д. Сорбіт.

79. У дівчинки 7 років діагностована дискенезія жовчного міхура по гіперкінетичному типу. Що з перерахованого нижче необхідно обережно включати в комплексну терапію?

*А. Дуоденальне зондування.

Б. Фізіотерапія седативного типу.

В. Холеспазмолітики.

Г. Фітотерапія.

Д. Мінеральні води низької мінералізації.

80. У хлопчика 6 років діагностована дискенезія жовчного міхура по гіперкінетичному типу. Вкажіть характер больового синдрому, найбільш типового для даногго захворювання:

А. Ниючий біль.

Б. Тупий біль.

*В. Колючий біль.

Г.Нападоподібний біль.

Д. Оперезуючий біль.

81. Що є найчастішим чинником розвитку дискінезії жовчних шляхів у дітей?

А. Приймання надто гарячої або холодної їжі.

Б. Тривалий прийом саліцилатів, антибіотиків.

В. Вживання недоброякісної, грубої їжі.

*Г. Нейроциркуляторна дисфункція.

Д. Фізичні перенавантаження.

82. У дитини 6 років на протязі останніх 6 місяців відмічаються періодичні приступоподібні гострі болі в правому підребер’ї і нудота. Поставте попередній діагноз.

*А. Дискінезія жовчовивідних шляхів по гіпертонічному типу.

Б. Дискінезія жовчовивідних шляхів по гіпоточному типу.

В. Гострий холецистохолангіт

Г. Хронічний гастродуоденіт.

Д. Хронічний холецистохолангіт.

83. Дитина 12 років скаржиться на раптову біль у правому підребір’ї, що виникла вночі, біль посилюється в положенні на правому боці. Язик обкладений. Позитивні симптоми Менделя, Ортнера, Мерфі, Кера. В гемограмі лейкоцитоз з нейтрофільозом. Ваш діагноз?

*А. Гострий холецистит.

Б. Гострий панкреатит.

В. Гострий гастрит.

Г. Гострий аппендицит.

Д. Гострий дуоденіт.

84. Дівчинка 10 років скаржиться на слабкість, нудоту, тупу біль у правому підребір’ї, яка посилюється через 2 години після жирної їжі. Є субфібрилитет, ознаки інтоксикації. Печінка збільшена на 2 см болюча, симптоми з жовчного міхура позитивні. Біохімічні показники функції печінки не змінені. Хворіє 3 роки. Ваш клінічний діагноз?

А. Хронічний панкреатит.

Б. Хронічний гастродуоденіт.

В. Хронічний гастрит.

Г. Хронічний коліт.

*Д.Хронічний холецистохолангіт.

85. Дитина скаржиться на переймоподібні болі в правому підребер’ї після жирної їжі, нудоту, блювоту, зниження апетиту, гіркоту в роті. При пальпації позитивні симтоми Ортнера, Мерфі. При УЗД – стінки жовчного міхура не потовщені, уповільнене випорожнення жовчного міхура за рахунок спазму сфінктерів. Який найбільш імовірний діагноз?

*А. Дискінезія жовчновивідних шляхів по гіпертонічному гіпокінетичному типу.

Б. Гострий холецистит.

В. Гострий гепатит.

Г. Дискінезія жовчновивідних шляхів по гіпотонічному гіпокінетичному типу.

Д. Гострий панкреатит.

86. Хлопчик 12 років скаржиться на періодичний біль в правій підреберній ділянці, який супроводжується відчуттям важкості і вздуттям в надчеревній ділянці, блювоту, накопичення газу в кішках, підвищенням температури тіла до 38° С. Результати дуоденального зондування: в порціях В і С жовч мутна, містить слиз, в осаді – лейкоцити і епітеліальні клітини. Ваш діагноз?

А. Хронічний гастродуоденіт в стадії загострення.

Б. Дискенезія жовчовивідних шляхів.

В. Хронічний панкреатит в стадії загострення.

*Г. Хронічний холецистохолангіт в стадії загострення.

Д. Функціональний синдром порушення внутрикишкового всмоктування.

87. Дівчина 14 років поступила до гастроентерологічного відділення зі скаргами на майже постійний біль в правому підребір’ї, нудоту, головний біль, періодичне підвищення температури тіла до 37,5°С. Об’єктивно: блідість шкіряних покровів, "синці" під очима, язик обкладений білим нальотом, сухий. При пальпації живота біль в дільниці жовчного міхура, позитивні симптоми Кера, Ортнера, Мерфі. При ультразвуковому дослідженні виявлено потовщення та ущільнення стінок, неоднорідність вмісту жовчного міхура, уповільнена евакуація жовчі. В аналізі крові: Лейк. - 12,2 Г/л, сегм. - 68%, еоз. - 4%. лімф. - 25%, мон. - 3%, ШОЕ - 20 мм/год. Найбільш вірогідний діагноз?

А. Хронічний гастродуоденіт, період загострення.

Б. Виразкова хвороба 12-палої кишки.

В. Дискінезія жовчовивідних шляхів.

Г. Хронічний панкреатит, період загострення.

*Д.Хронічний холецистит, період загострення.

88. Дівчинка 13 років скаржиться на тупий біль у правому підребер’ї, часто після прийому їжі, нудоту, почуття гіркоти у роті протягом двох місяців. Об’єктивно: бліда, язик обкладено білим нальотом, живіт м’який, болючий у точці жовчного міхура, позитивний симптом Ортнера. З найбільшою вірогідностю у хворої має місце:

А. Хронічний гастрит.

*Б. Хронічний холециститю.

В. Виразкова хвороба 12-палої кишки.

Г. Хронічний панкреатит.

Д. Хронічний гепатит.

89. Дівчинка 13 років протягом 5 років скаржиться на біль у правому підребер’ї, що віддає у праву лопатку, приступи болю пов’язані з порушенням дієти, вони нетривалі, легко знімаються спазмолітичними засобами. Під час приступу болю пальпація живота болісна, максимально в точці проекції жовчного міхура. З найбільшою вірогідністю у хворого має місце:

А. Хронічний холецистит.

Б. Хронічний гастро дуоденіт.

В. Хронічний панкреатит.

Г. Виразкова хвороба 12-палої кишки.

*Д. Дискінезія жовчовивідних шляхів.

90. Дитині 7 років. Скаржиться на біль приступоподібного характеру, який виникає після психічного навантаження, вживання холодних напоїв, морозива. Після клініко-інструментального обстеження виставлений діагноз хронічний холецистит з дискінезією жовчного міхура по гіпертонічному типу. Препарати яких груп слід призначити в першу чергу для лікування?

А. Холеретики та холекінетики.

Б. Седативні та холекінетики.

В. Атиоксиданти.

*Г. Спазмолітики та холеретики.

Д. Антибіотики.

91. Хлопчик 12 років знаходиться на диспансерному обліку з приводу хронічного холециститу. Який з перелічених симптомів не характерний для хронічного холециститу?

А. Періодичні підйоми температури без катаральних проявів.

*Б. Зменшення лужної фосфатази крові.

В. Виявлення каменів у жовчному міхурі під час УЗД.

Г. Періодичний тупий біль у правому підребер’ї.

Д. Прискорення реакції зсідання еритроцитів.

92. Дівчинка 14 років протягом року спостерігається гастроентероло­гом у зв'язку з дискінезією жовчеви­відних шляхів. Періодично скаржить­ся на болі в правому підребер'ї після вживання жирної їжі та фізичних на­вантажень. До якої групи здоров'я слід віднести дівчинку?

А. Четверта група здоров'я.

Б. Перша група здоров'я.

В. Третя група здоров'я.

*Г. Друга група здоров'я.

Д. П'ята група здоров'я.

93. У дівчинки 10-ти років - дискінезія жовчевивідних шляхів за гіперто­нічним типом. Призначте жовчогінний засіб із групи істинних холеретиків:

А. Мінеральна вода.

*Б. Холензим.

В. Сульфат магнію.

Г. Сорбіт.

Д. Платифілін.

94. Дівчинка 7 років скаржиться на поганий апетит, біль у верхньому від­ділі живота, нудоту. Біль виникає без зв'язку з прийомом їжі, частіше зран­ку, ниючий, тривалий, без чіткої лока­лізації, минає в стані спокою. Спроба матері дати но-шпу не поліпшила стан дитини. Скарги тривають близько 2 місяців. Який метод надає змогу віддиференціювати функціональні та ор­ганічні зміни?

А. Ультразвукове дослідження.

Б. Фракційне дослідження шлун­кового соку.

В. рН-метрія шлункового соку.

Г. Фракційне дослідження жовчі.

*Д. Езофагогастродуоденоскопія.

95. Дитина 12-ти років скаржить­ся на тупий ниючий біль у правому підребір'ї, який після фізичного на­вантаження і після їжі, зрідка супро­воджується нудотою. Емоційно ла­більна. Живіт болючий у правому підребір'ї, позитивні "міхурові" симпто­ми. Печінка +1 см, злегка болюча при пальпації. Випорожнення без особли­востей. Ер - 5,5x1012/л, НЬ - 120 г/л, Л - 7,1хЮ9/л, ШОЕ - 6 мм/год., АсАТ - 0,52 ммоль/л, АлАТ - 0,6 ммоль/л, загальний білірубін - 22 мкмоль/л (прямий - 14 мкмоль/л ), УЗ-дослідження: в просвіті жовчного міхура осад. На користь якої патології свід­чать клінічні ознаки?

А. Хронічний гепатит.

Б. Хронічний панкреатит.

*В.Дискінезія жовчовивідних шля­хів.

Г. Цироз печінки.

Д. Жовчнокам'яна хвороба.

96. У 12-річної дитини з хронічним холангітом в період ремісії з жовчогінною метою призначено холензим. Холензим не можна призначати у випадку поєднання холепатії із чим?

*А. Гіперацидністю шлункового соку.

Б. Гіпоацидністю шлункового соку.

В. Нормальною функцією шлунка.

Г. Рефлюкс-езофагітом.

Д. Гепатитом.

97. Який синдром відсутній при мінімальному ступені активності хронічного гепатиту?

A. Жовтяничний.

Б. Астено-вегетативний.

B.Синдром диспепсичних розладів.
*Г. Геморагічний.

Д. Гепатомегалія.

98. Який симптом характерний для помірно вираженого хронічного гепатиту?

A. Анемічний синдром.
*Б. Гепатоспленомегалія.

B. Геморагії

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти