ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Місцезнаходження та площа лісгоспу

Медвинське лісництво входить до Богуславського держлісгоспу, що підпорядковане обласному управлінню лісового господарства «Київліс» Державного комітету лісового і мисливського господарства України і розташований в південній частині Київської області на правобережжі Дніпра на території Богуславського, Таращанського, Рокитнянського і Миронівського адміністративних районів.

Загальна площа лісгоспу за даними лісовпорядження 2000 року складає 30852 га і поділена на сім лісництв.

Таблиця 1.1.

Розподіл площі лісгоспу по лісництвах

№ пп Назва лісництв Загальна площа Відстань, км
га % до контори до залізнич-ної станції
1. 2. 3. 4. 5. 6. Богуславське Бушівське Медвинське Вільшанське Поташнянське Таращанське Улашівське 17.1 16.3 12.7 17.4 12.2 13.2 11.1 -

Лісові масиви Богуславського лісгоспу зосереджені в 33-х лісових урочищах. Контора лісгоспу знаходиться в центрі міста Богуслав.

Лісорослинна зона і клімат

Богуславський лісгосп розташований в лісостеповій зоні на придніпровській височині, дуже розчленованій ярами і балками.

Клімат району розташування лісгоспу помірно-континентальний. Зима нетривала з частковими відлигами. Літо тепле з великою кількістю сонячних днів. Середньорічна температура повітря рівна (+ 7°С). Найбільш холодним місяцем є січень (-6.2°С), а самим теплим – липень (+ 19.6°С).

Абсолютний максимум температури повітря спостерігається в липні до (+38°С), абсолютний мінімум в січні (- 36°С). Перші заморозки восени звичайно наступають з 9 жовтня, а останні весняні заморозки спостерігаються 25 квітня. В окремі роки ранні осінні заморозки починалися з 15 вересня, а пізні весняні доходили до 13 травня.

Середня дата появлення снігового покрову – 22 листопада, середня дата сходу снігу – 24 березня. Кількість днів зі стійким сніговим покровом становить в середньому 80 днів. Товщина снігового покрову протягом зими біля 23 см.

Глибина проникнення температури в ґрунті становить: середня 42 см, найбільша 125 см. Вегетаційний період продовжується біля 200 днів. Середньорічна кількість атмосферних опадів становить 499 мм. Більша частина опадів (371 мм) випадає в теплий період року, тобто з квітня по жовтень, коли вони найбільш необхідні рослинам. Максимум опадів припадає на травень – липень місяці, коли випадають сильні дощі, а в окремі дні і зливи, які супроводжуються сильними грозами. Кількість днів з грозами дорівнює 25. Найнижча відносна вологість повітря в травні (65%), в цей час віють сухі південно-східні вітри. Завдяки відносно рівному розподілу опадів у вегетаційний період, посухи в районі розташування лісгоспу-явище рідке.

Переважним напрямком вітрів протягом року є західний. В квітні місяці поряд західними переважають південного і південно-східного напрямків, в травні переважають вітри південно-східного напрямку. Сильні вітри з середньою швидкістю 15 м×секֿ¹ і більше спостерігаються рідко.

Із кліматичних факторів, які негативно впливають на ріст і розвиток деревних рослин слід відмітити наступні:

1. Пізні весняні і ранні осінні заморозки, які побивають пагони екзотів;

2. Сухі південно-східні вітри в травні, які іноді інколи спричиняють відпад культур (особливо сосни);

3. Сильні зливи в літній період можуть заподіяти значну шкоду лісовим розсадникам.

В цілому ж клімат розташування лісгоспу досить сприятливий для успішного зростання дуба звичайного і червоного, ясена звичайного, клена гостролистого, липи, граба, сосни та інших деревних порід. Це підтверджується наявністю значної кількості насаджень вказаних порід та Ι і ΙΙ бонітетів.

Основні кліматичні показники. Які характеризують клімат району розташування лісгоспу наведені в таблиці 1.2.

Таблиця 1.2.

Основні кліматичні показники, що характеризують клімат району розташування Богуславського лісгоспу

Місяці Температура повітря °С Кількість опадів, мм Відносна вологість повітря, % Переважаючі вітри, швидкість. м×сек̄ ¹
середня макси- мальна мініма- льна
Січень Лютий Березень Квітень Травень Червень Липень Серпень Вересень -5.7 -5.2 +1.7 +7.8 +15.0 +17.9 +20.0 +19.1 +14.0 +9.0 +10.0 +20.0 +29.0 +34.0 +34.0 +37.0 +37.0 +33.0 -35.0 -34.0 -16.0 -12.0 -4.0 +3.0 +6.0 +4.0 +4.0 Пн 3.3 – 4.4 Пн 3.3 – 4.5 ПдС,ПнЗ – 4.3 ПнЗ,ПдС – 4.2 ПнЗ,ПдС – 4.5 ПнЗ – 3.2 ПнЗ – 3.0 ПнЗ – 3.1 ПнЗ – 3.3
Місяці Температура повітря °С Кількість опадів, мм Відносна вологість повітря, % Переважаючі вітри, швидкість. м×сек̄ ¹
середня макси-мальна мініма- льна
Жовтень Листопад Грудень +2.8 +1.9 +0.5 +28.0 +24.0 +12.0 -18.0 -22.0 -27.0 ПдС,Пд – 3.3 ПдС,Пд – 4.0 ПдС,С – 3.4
В середньо- му за рік. +7.6   +3.7   -33.0       ПнЗ – 3.5  

Продовження таблиці 1.2.

Рельєф і ґрунти

За характером рельєфу територію Богусловського лісгоспу можна умовно розділити на дві частини по р. Рось: лівобережну і правобережну. Лівобережна частина (правобережна частина території) являє собою місцевість з рівнинною формою рельєфу. Правобережна частина являє собою підвищення з дуже горбистим рельєфом, порізаним балками і долинами бувших рік. Переважна крутизна схилів 6 - 15°.

Основною ґрунтоутворюючою материнською породою в лісгоспі є четвертинні відкладення з лесу і лесовидних суглинків, а в при річній і правобережній частинах – амовіальні відкладення після льодовикового періоду.

В залежності від підстилаючої материнської породи в лісгоспі розповсюджені два основних типи ґрунтів:

1. Сірі лісові ґрунти – на лесі або лесовидних суглинках;

2. Дерново-підзолисті ґрунти – на піщаних і глинисто-піщаних алювіальних відкладеннях. Сірі лісові ґрунти представлені трьома ґрунтовими відмінностями: сірі лісові опідзолені суглинкові ґрунти (найбільш розповсюджений тип ґрунтів), світло-сірі лісові опідзолені суглинкові ґрунти і темно-сірі лісові опідзолені суглинкові ґрунти.

За ступенем зволоження всі ґрунтові відмінності відносяться до категорії свіжих.

З причин значного розчленування рельєфу в районі розташування лісгоспу розвинуті ерозійні процеси, які приводять до змиву ґрунтів і утворення ярів. Важливу роль в комплексі заходів боротьби з ерозією ґрунтів відіграє заліснення, в першу чергу крутосхилів і гребенево-водорозділів, створення прияружних і полезахисних смуг.

Лісові масиви лісгоспу розташовані в основному на водо розділах, схилах балок і тому їх роль в запобіганні ерозійних процесів безумовно велика.

 

Гідрографія і гідрологічні умови району

Богуславський лісгосп розташований в басейні притоки Дніпра ріки Рось, яка ділить територію на дві частини. Ріка Рось бере початок у Вінницькій області на водорозділі рік Південний Буг і Тетерів, а по території лісгоспу протікає

9 з північного заходу на південний схід. Живлення ріки здійснюється в основному за рахунок теплої води в весняний період і за рахунок дощів в осінньо-літній період.

Тому водо регулююче значення лісових масивів, які розташовані на берегах Росі набуває особливо важливого значення.

Водний режим ріки характеризується інтенсивним підйомом в період повені і повільним спадом рівня води до літнього сезону. З малих рік, що протікають на території лісгоспу, можна назвати ріку Росаву, що протікає через урочища Миронів луг, Плесо.

Озер на території лісгоспу немає. Характер рельєфу, висока проникність ґрунтів обумовлюють хороший ступінь дренування ґрунтів і відсутність заболочування лісової території. Рівень ґрунтових вод в залежності від рельєфу місцевості знаходиться в межах від 10 до 25 м і більше.

 

Категорії лісів

Лісовий фонд Богуславського лісгоспу ділиться на 4 категорії. Ліси 1-3 категорій, що мають головним чином захисне, санітарно-гігієнічне і естетичне значення, складають 10.4% від загальної площі лісгоспу, ліси 4 категорії – 89.6%. Ліси 4 категорії, крім задоволення потреб народного господарства в деревині, виконують також і захисні функції.

До 1-3 категорій лісів відносяться зелені зони навколо міст Богуслава і Таращі, а також захисні смуги вздовж залізничних і шосейних доріг. 4 категорія лісів включає в себе експлуатовані ліси і ліси смужок і спец смуг.

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти