ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Формування екологічної культури учнів середньої та старшої школи на уроках географії та позаурочній діяльності засобами інноваційних освітніх технологій.

ВИВЧАЄМО ГЕОГРАФІЮ -

ПІЗНАЄМО СВІТ

У методичних рекомендаціях представлені розробки позакласних заходів з географії. Матеріали посібника можуть бути використанні під час проведення тижнів географії в школі, на уроках та в гуртковій роботі.

 

« Вивчаємо географію – пізнаємо світ» . Позакласні заходи. Ігри, конкурси, змагання / Укладання Олени Солом’янюк. – Любомль: Гімназія, 2016. – стор.

 

Рекомендовано для вчителів географії, керівників гуртків,студентів географічних факультетів і тих, хто захоплюється природничими дисциплінами.

 

 

(Обговорено та ухвалено на засіданні науково – методичної ради гімназії. Протокол № 1 від 28 січня 2016 року.)

 

Формування екологічної культури учнів середньої та старшої школи на уроках географії та позаурочній діяльності засобами інноваційних освітніх технологій.

Головна мета сучасної шкільної освіти – готувати всебічно розвинених, екологічно свідомих громадян України. Необхідність екологічної освіти та виховання зумовлено потребою суспільства, в якому збереження навколишнього середовища є однією з найбільш актуальних проблем сучасності. Формування екологічної культури, екологічної свідомості школярів має здійснюватися з першого по випускний клас. Школа повинна зробити все необхідне, щоб природа стала для дітей відкритою книгою, якою б вони вміли користуватися. Тому дуже важливо довести школярам, що причиною негараздів у наш час є не технічний розвиток людства, а зневага законів природи, людська байдужість..

Саме тому, я вважаю, виховання високоморальної, всебічно, гармонійно розвинутої особистості з високими духовними цінностями не можна уявити без формування правильного ціннісного ставлення до природи, до географічної оболонки.

«Гадаємо, - писав В. Сухомлинський, - школа майбутнього повинна найповніше використовувати для гармонійного розвитку людини все, що дає природа і що зможе зробити людина для того, щоб природа служила їй. Уже через це ми повинні берегти і поповнювати природні багатства, які маємо».

Екологічне виховання –систематична педагогічна діяльність, спрямована на розвиток в учнів екологічної культури. Завдання екологічного виховання - сприяти накопиченню екологічних знань, виховувати любов до природи, прагнення берегти, примножувати її, формувати вміння і навички діяльності в природі.

Екологічне виховання передбачає розкриття сутності світу природи – середовища перебування людини, яка повинна бути зацікавлена у збереженні цілісності, чистоти, гармонії в природі. Це передбачає вміння осмислювати екологічні явища, робити висновки про стан природи, розумно взаємодіяти з нею.

Екологічне виховання здійснюють на всіх етапах навчання в школі, на кожному з яких ставлять певну мету, завдання,добирають відповідну методику з огляду на вікові особливості школярів.

 

Основні напрямки екологічного виховання:

1. підвищення якості екологічних знань;

2. переорієнтація, зміна мотивів та цінностей щодо навколишнього середовища;

3. дотримання правил поведінки в природі;

4. позитивні зміни в способі життя;

5. участь в екологічній діяльності.

Основні методи формування екологічної культури учнів.

ВСТУП

Як підвищити інтерес учнів до вивчення шкільного курсу географії? Одним із шляхів розв’язання цієї проблеми вважаю позакласну роботу як невід’ємну складову навчально-виховного процесу. Якщо знання, отримані на уроці, зацікавили учнів, то це спонукає їх вивчати предмет і після уроків. До того ж добре організована, цікава, різноманітна позакласна робота з предмету – це один із найефективніших засобів пробудження й підтримки в учнів інтересу до географії. Велику допомогу в досягненні цієї мети надає мені тиждень географії. Під час його проведення діти збагачують знання, розширюють свій кругозір, проявляють ініціативу й самостійність, розвивають індивідуальні здібності, вчаться відстоювати свою точку зору.

У пропонованому збірнику ви ознайомитесь із розробками матеріалів предметного тижня з географії. Методика його проведення полягає в організації заходів, що носять інформаційний та змагальний характер. До уваги учнів вікторини, кросворди, цікаві повідомлення, конкурси малюнків та міні-плакатів певної тематики.

Сподіваюсь, що запропоновані розробки заходів зацікавлять вчителів географії, допоможуть у проведенні позакласної роботи з предмета.

Читайте, грайте, займайтесь.

 

Цікаве дозвілля

« П՚ЯТНАДЦАТЬ КРОКІВ»

Тематикою цієї гри можуть бути прізвища мандрівників-географів, назви міст, річок, островів, півостровів та інші географічні назви. Учитель домовляється з учнями, на яку тему буде проведено гру. У залі або класі відмірюється 10-15 кроків. Учень має пройти цю відстань і називати з кожним кроком прізвище мандрівника з кожним кроком прізвище мандрівника або назву річки,міста тощо.

На перший погляд здається, що це дуже просто, але виявляється ,що з кожним кроком пригадувати назви стає важче Перемагає той, хто пройде найбільше кроків, називаючи прізвище географів або перелічуючи назви міст, річок, озер, тощо.

СКЛАДІТЬ ГЕОГРАФІЧНІ НАЗВИ.

Учитель викликає до дошки учня і пропонує йому записати ряд літер або складів, інші учні записують у зошит. Потім вчитель дає завдання за певний час скласти з літер географічні назви. Наприклад з літер «л», «а», «в», « к», «у», «н» - вулкан, «са», « о», «ба», «рі» - Орісаба.

Переможцем вважається той хто першим виконає завдання . Цю гру можна проводити в 5-7 класах. Вона допомагає краще запам՚ятати окремі географічні назви, розвиває допитливість.

« ЧИ ЗНАЄШ ТИ КАРТУ»

Участь беруть дві команди . Викликають двох учнів (по одному від команди) до карти. Один учень стоїть біля карти, а другий – на такій відстані від неї, щоб йому не було видно на карті написів назв географічних об՚єктів. Учень біля карти показує указкою географічні об՚єкти ( о-ви, п-ови, озера, гори, моря і т.д.). Другий учень,який стоїть від карти на певній відстані, повинен назвати ці об՚єкти. Через деякий час учні міняються містами. Так до карти викликають кілька пар. Виграє команда, яка менше зробить помилок.

« ГЕОГРАФІЧНІ НАЗВИ».

Учні, які беруть участь у грі записують на аркушах паперу географічні назви річок, озер, морів тощо. Можна запропонувати учасникам записувати, наприклад: міста України або острови нашої планети. Через певний час учитель пропонує припинити запис, потім зачитує слова, якщо однакові назви повторюються в багатьох учнів, ці назви викреслюють. Перемагає той учень, у якого записано більше назв, яких немає в його товаришів.

 

« ХТО БІЛЬШЕ ЗНАЄ».

Змагаються дві команди по 3-5 учнів у кожній. Учитель оголошує тему завдання: «Азія». Треба записати географічні назви, які пов՚язані з Азією: назви річок, озер, міст, країн і т.д..На виконання дається 3-5 хв., виграє та команда, яка більше запише географічних назв.

Другий варіант цієї гри наступний: вчитель називає якусь літер, наприклад «В», пропонує учням назвати географічні назви. Які б починалися із цієї літери. Наприклад: Вайгач, Вінниця, Володимир-Волинський, Ворскла, Волга… Чим більше учні називатимуть географічних назв, тим важче буде підібрати нові. Очки зараховуються обом командам, але виграє та в якої записано більше географічних назв.

 

ВІКТОРИНА « ЧИ ЗНАЄШ МАТЕРИКИ?»

Матеріал може бути використаний , як узагальнюючий після вивчення материків, або при проведенні тижня природничих наук.

«АФРИКА»

1. Назвіть крайні точки материка? ( північна – мис Ель- Аб՚яд, південна- мис Голковий, західна – мис Альмаді, східна – Рас- Гафун).

2. Від якого слова походить назва « Африка»?( від слова «афрі»- плем՚я, яке жило на півночі материка або «афар» - що означає пилюка, або сонячний, без морозний)

3.Хто з українських мандрівників досліджував материк? ( Єгор Ковалевський)

4. Назвіть одного з зарубіжних видатних дослідників.( Д. Лівінгстон).

5. Яка найбільша пустеля світу.(Сахара 9,2 млн кв.км)

6.Яка частина світу за площею менше Сахари? ( Австралія – 7,7 млн кв.км)

7. Чому в Південній та Північній Африці різні пори року в один і в той же час? ( Африка розташована в обох півкулях і перетинається посередині екватором).

8. Яка річка Африки найдовша? ( Ніл 6671км)

9. Яка річка Африки найповноводніша? Чому? ( Конго; тече в екваторіальному поясі, де випадають великі дощі)

10. Яке озеро Африки найглибше? (Танганьїка 1435м)

11. У якому морі ловлять рибу жителі трьох частин світу? ( в Середземному)

12. Яку країну називають країною какао? (Гану – займає І місце по виробництву й експорту какао-бобів)

13. Яка частина світу розташована в чотирьох півкулях? ( Африка)

 

АВСТРАЛІЯ ТА ОКЕАНІЯ.

1. Чому Австралія має таку назву? ( Так її назвав супутник Джеймса Кука натураліст Форстер, назва походить від латинського слова «australis» - південний)

2. Що ми розуміємо під назвою «Океанія»? ( острови, що розміщені в Тихому океані на північний схід, схід та південний схід від Австралії)

3.Звідки пішла назва острова Тасманія? ( на честь Абеля Тасмана голландського мореплавця )

4. Що таке Великий Бар՚єрний риф? Де він знаходиться? ( довге пасмо коралових рифів, яке простягається в довжину на 2300км та в ширину на 50-100км від північно-східних берегів Австралії)

5. Назвіть представників тваринного світу Австралії, які збереглися тільки в цій частині світу. ( кенгуру, качконіс, єхидна, коала, комбат)

6. Що означає слово « кенгуру»? (« Я вас не розумію»)

 

АНТАРКТИДА

1. Хто й коли відкрив материк ? ( 1820р. під час експедиції Ф.Ф. Беллінсгаузена та М.П. Лазарєва на шлюпках «Восток», « Мирний»)

2. Хто першим досяг Південного полюса ( 1911р. Руаль Амундсен)

3. Чому Антарктида вкрита товстим льодовим панциром? ( поверхня материка відбиває 90% сонячного тепла( для всієї Землі – 40%) і тому поверхня навіть улітку, коли Сонце не заходить за горизонт, не прогрівається)

4. Вкажіть на Землі місця, де є тільки одна сторона горизонту. ( на Північному полюсі – південна, на Південному – північна )

5. Назвіть найпопулярніших птахів Антарктиди,що ви знаєте про них? ( пінгвіни)

6. Чи скрізь на Землі буває так, що чим далі на південь, тим тепліше, а чим далі на північ – холодніше? ( ні, не скрізь, це правильно тільки в північній півкулі, в південній – навпаки )

7. В якій частині світу немає річок? ( в Антарктиді)

ПІВДЕННА АМЕРИКА

1. З якого часу Південна Америка оточена з сіх сторін водою ? ( з час прориття Панамського каналу – 1914р.( початок будівництва – 1888р))

2. Чому Америка має таку назву? ( названо в честь Амеріго Веспуччі, який досліджував Південну Америку)

3. Назвіть найвищу точку Південної Америки.( г.Аконкагуа 6960м)

4.У Південній Америці є країна Болівія, чому вона має таку назву? ( на честь Симона Болівара, який очолив боротьбу проти іноземців за незалежність)

5. Який острів розташований на півдні материка і чому він так називається? (Вогняна Земля. Названо учасниками першої кругосвітньої подорожі, на острові було багато вогнищ – місцеві жителі палили багаття, рятуючись від холоду.

6.Хто вперше проплив між Південною Америкою та Антарктидою? (капітан Дрейк)

7. Скільки країн у Південній Америці? (12, Бразилія, Парагвай, Уругвай, Аргентина, Чилі, Болівія, Перу, Еквадор, Колумбія, Венесуела, Гайана , Сурінам, Гвіана(французька територія))

 

ПІВНІЧНА АМЕРИКА

1. Чому Північно – Західну Америку називали колись Російською Америкою? ( У XYIII ст. Мореплавці Фєдоров і Гвоздьов досліджували пнівнічно –західне узбережжя та склали карту. З՚явились російські володіння – так звана Російська Америка, у другій половині ХІХ ст.. царський уряд цю територію продав США.)

2. На півночі материка розташований острів Гренландія. Чому він має таку назву? ( У Хст. відкритий норманами, у перекладі «зелена країна», вони побачили тут зелену рослинність та прийняли узбережжя за частину великої країни.)

3. Як називається найвища гірська вершина Північної Америки? ( г. Мак- Кинлі 6193 м)

4. Яка історія Гудзонової затоки та протоки? ( Їх названо на честь англійського мореплавця Гудзона, який уперше побував тут і залишився , висаджений своїми матросами під час бунту.)

5. Яка тварина мешкає тільки в Гренландії та на півночі материка? ( вівцебик)

6.Як називаються степи в Північній Америці? Яка відома тварина там проживає? ( Прерії, бізон)

 

 

ЄВРАЗІЯ

1. Назвіть крайні точки материка. (північна – мис Челюскіна, південна – мис Піай, східна – мис Дєжньова, західна – Рока)

2. Чому крайня північна точка Євразії має таку назву? ( на честь штурмана С. Челюскіна, який відкрив мис 21.05.1742)

3. Як називаються найвищі гори Євразії? ( Гімалаї, Еверест 8848м)

4.Що таке фіорд? ( фіорд – морська затока, що лежить у довгій, звивистій та глибокій долині з високими, стрімкими берегами, які часто розгалужуються)

5. Що таке шхери? ( шхери – наполовину затоплені морем «баранячі лоби», утворюючи безліч скелястих невисоких островів різної величини та форми)

6. Що таке тороси, де вони трапляються? (нагромадження криги, частіше трапляються в Північному Льодовитому океані)

7. Який материк омивається всіма 4 океанами? (Євразія)

8. Звідки походить назва Баренцевого та Берінгового морів? ( на честь мореплавців В. Баренца та В.Берінга)

9. Які моря сполучає Суецький канал, коли його спорудили? ( Середземне та Червоне моря, у 1869р.)

10.Як називається найдовша річка материка? ( Янцзи, 5530м)

11.На берегах якої річки стоять міста 8 країн? ( Дунай)

12.Яку рибу європейських річок можна назвати вічною мандрівницею? (річковий вугор долає 7-8тис.км з європейських річок у Саргасове море)

13. В якому морі не можна потонути? (Мертвому)

14. Назвіть країну, більша частина території якої розташована на півострові, а столиця на островах? (Данія- Ютландський п-ов; Копенгаген – на о-вах Зеландія, Слотсхольмен, Амагер)

15. Скількома морями омивається Євразія? (25)

 

ГРА « ПЛАВАННЯ БЕЗ КОМПАСА»

Методичний коментар. Грає дає змогу перевірити засвоєння географічної номенклатури та знання карти. Учитель описує об’єкт, а учні його називають і показують на карті, використовується при вивченні материків.

АВСТРАЛІЯ.

1. Розпочинаємо нашу подорож із затоки, у назві якої є слово «велика. (Велика Австралійська затока)

2. Пливемо на схід і через протоку виходимо в океан, який омиває Австралію зі сходу. ( Бассова протока, Тихий океан)

3. Води Бассової протоки омивають крайню південну точку материка. (мис Південно-Східний)

4. Бассова пртока розділяє материк та острів, названий іменем голландського мореплавця.( о-в Тасманія)

5. Пропливемо повз східні береги Австралії, минаючи крайню східну точку материка.( мис Байрон)

6. У Кораловому морі біля північно-східних берегів Австралії натрапляємо на найбільше коралове утворення. (Великий Бар’єрний риф)

7. Огинаємо материк із півночі по протоці, що розділяє материк і другий за величиною острів світу.(Торресова протока, о-в Нова Гвінея)

8. Заходимо у велику затоку, що омиває береги двох півостровів. ( затока Карпентарія, півострови Кейп-Йорк та Арнемленд)

9. На півострові, який затока Карпентарія омиває із заходу, знаходиться крайня північна точка материка.( мис Йорк)

10. Із затоки виходимо в море, яке омиває Австралію з півночі.(Арафурське)

11. Пливемо вздовж північних і західних берегів Австралії і минаємо її крайню західну точку.(мис Стіп-Пойнт)

 

 

ПІВДЕННА АМЕРИКА.

1. Розпочинаємо нашу подорож із затоки, що є гирлом річки, а в перекладі її назва означає « срібна річка». (затока Ла-Плата)

2. Виходимо в океан, який омиває Південну Америку зі сходу.(Атлантичний океан)

3. Пропливаємо повз острови, що мають подвійну назву й на які претендують Аргентина та Велика Британія. (Фолклендські (Мальвінські) острови)

4. Огинаємо острови, назву яким дав Фернан Магеллан. (Вогняна Земля)

5. Заходимо в найширшу протоку світу,що відокремлює Південну Америку від Антарктиди. ( протока Дрейка)

6. Виходимо в океан, що омиває Південну Америку із заходу. (Тихий океан)

7. Пливемо вздовж західних берегів Південної Америки й минаємо її крайню західну точку. (мис Паріньяс)

8. Цей канал дає змогу перепливти з Тихого океану в Атлантичний, потрапити в море , яке омиває материк із півночі. (Панамський канал)

9. Пропливаємо поблизу крайньої північної точки Південної Америки. (мис Гальїнас)

10. Виходимо в Атлантичний океан і пропливаємо крайню східну точку материка. (мис Кабу-Бранку)

 

 

АНТАРКТИДА.

1. Розпочинаємо нашу подорож із протоки із протоки, що розділяє Антарктиду й Південну Америку.( протока Дрейка)

2. Пливемо на схід до моря, що омиває береги Західної Антарктиди. Це найпівденніше море Атлантичного океану. (море Ведделла)

3. Виходимо в океан і пливемо вздовж берегів материка до моря, що назване на честь російського мореплавця, командира шлюпа

«Мирний». (море Лазарєва)

4. Пропливаємо вздовж східних берегів Антарктиди до моря Тихого океану, у межах якого знаходиться найбільший льодовик. (море Росса)

5. Пливемо на захід до моря, яке назване на честь норвезького мандрівника й дослідника, який першим досяг Південного полюсу Землі.( море Амундсена)

6. Заходимо в море, що було відкрите в 1821р. першою російською антарктичною експедицією і назване на честь її керівника.(море Беллінсгаузена)

7. Завершуємо наше плавання біля берегів Антарктичного півострова поблизу української антарктичної станції. ( академіка В.Вернадського)

 

 

ЄВРАЗІЯ.

1. Розпочинаємо нашу подорож із протоки, що розділяє Африку та Євразію.(Гібралтарська)

2. Пливемо на північ уздовж берегів півострова, на якому знаходиться Іспанія та Португалія.(Піренейський)

3. Пливемо вздовж берегів «Туманного Альбіону» по протоці, що відділяє острів від материка. (Ла-Манш)

4. Пропливаємо вздовж західних берегів півострова, на якому знаходиться крайня північна точка Європи – мис Нордкін. (Скандинавський)

5. Пливемо по полярному морю, яке обігріває тепла течія.( Баренцове)

6. Пропливаємо біля півострова, на якому знаходиться крайня північна точка Євразії. (півострів Таймир, мис Челюскіна)

7. Заходимо в протоку, що розділяє два материки і з’єднує два моря і два океани. (Берингова)

8. Пливемо вздовж островів, на яких знаходиться вулкан Фудзіяма. (Японські)

9. Заходимо у води «кольорового» моря біля берегів Китаю. (Жовте)

10. По протоці, що з’єднує найбільший океан Землі з Індійським, пливемо вздовж берегів острова Суматра.( Малаккська)

11. Водами найбільшої затоки Індійського океану пливемо до острова, що на весь світ відомий своїм чаєм.(Бенгальська затока, о-в Шрі- Ланка)

12. Оминаючи півострів, на якому знаходиться Індія, пливемо водами найбільшого моря Індійського океану до найбільшого півострова Землі.( Індостан, Аравійське, Аравійський)

 

 

РІЧКА ГАПА.

Цікаве дозвілля з Географії

Гейм№1

«Далі, далі…»

За 2 хв. команда повинна дати, як можна більше вірних відповідей

1 команда

1.Найбільший материк? (Євразія).

2.Найглибше озеро світу? (Байкал).

3.Який острів говорить за свої розміри? (Ямал).

4.Найбільше за площею і найвище нагір’я світу? (Іранське 5604м.).

5.Хто дав назву Тихому океану? (Магеллан).

6.Найвища гірська вершина? (Джомолунгма, Еверест 8848м.).

7.Карта, на якій позначені держави, їх межі, а також країни, що добиваються своєї незалежності? (Політична).

8.Найвища вершина Північної Америки? (г. Мак-Кінлі 6193м.)

9.Найглибша западина світу? (Маріанська 11022м.).

10.Пересихаючі русла річок в Африці? (Ваді).

11.Що зображено на гербі Австралії? (Кенгуру).

12.Найвища вершина Кримських гір?(г. Роман-Кош 1545м.).

13.Найлибше озеро України? (о. Світязь 58,4м.).

14.Найвища вершина Австралії? (г. Косцюшко 2228м.).

15.Прилад для вимірювання атмосферного тиску? (Барометр).

16.Найжаркіший материк? (Африка).

17.На території якої країни розташоване саме вологе місце на планеті? (Індія).

18.На якому материку розташована лише одна природна зона? (Антарктида).

19.Найбільша за площею держава? (Росія).

20.Багатоводний материк? (Південна Америка).

21.Яким кольором позначені гори на фізичних картах? (Коричневим).

22.Фонтануючі гарячі джерела в районах вулканічної діяльності? (Гейзери).

23.Важливий район родовищ залізної руди в Україні? (Кривий Ріг).

 

2 команда

1.Найменший материк? (Австралія).

2.Найбільший острів Землі? (Гренландія).

3.Країна, яка говорить про себе, як предмет одягу? (Панама).

4.Найменший за площею океан? (Північний Льодовитий).

5.В якій гірській системі знаходиться Еверест? (Гімалаї).

6.Найвища вершина Африки? (Кіліманджаро 5895м.).

7.Яка область України багата на озера? (Волинська).

8.Сукупність нерівностей земної поверхні? (Рельєф).

9.Пересихаючі русла річок в Австралії? (Кріки).

10.Найбільша пустеля світу? (Сахара).

11.Навища вершина Українських Карпат? (Говерла 2061м.).

12.Найбільше за площею озеро світу? (Верхнє).

13.Вершина Південної Америки? (Аконкагуа 6960м.).

14.Дві найповноводніші річки світу? (Амазонка, Конго).

15.«Холодильник» Землі? (Антарктида).

16.Прилад для вимірювання висоти схилу? (Нівелір).

17.Найвищий водоспад світу? (Анхель 1540м.).

18.Материк на якому розташовані всі природні зони? (Євразія).

19.Найменша за площею держава? (Ватикан).

20.Найтепліший океан землі? (Індійський).

21 Який материк відкрили останнім? (Антарктида 1820р.).

22.Колір, яким позначені низовини на карті? (Зелений).

23. Найбільший кам’яновугільний басейн України? (Донецький).

Гейм №2

«Заморочки з бочки»

Ведучий пропонує членам команд по черзі діставати фішки з діжки.

Номер фішки відповідає номеру питання. Якщо у команди відсутня відповідь, питання передається іншій, і їй зараховуються бали в разі відповіді.

Якщо і друга команда не може дати відповідь, питання передаються

глядачам. Глядачу який набрав більше балів (жетонів) вручається приз.

Кожне завдання оцінюється в 2 бали. Команда отримує по 4 завдання.

1. Це єдина точка північної півкулі не бере участь в добовому обертанні Землі навколо осі. Тут не існує зміни дня і ночі, немає довготи, східного, західного, північного ті південного напрямків, а будь – яка точка на поверхні Землі розташована по відношенню до неї лише в одному напрямку. Якому? Що це за точка?

2. На острові Ява існує цікаве озеро. З кінця 18 ст. до початку 20 ст. траплялося закипання та виплескування озера. При цьому потоки гарячої води та гази виплескувалися вниз, знищуючи все на своєму шляху. Поясніть природу цього явища.

3. Назвіть ім’я мореплавця, який відкрив частину світу в західній півкулі, але до кінця своїх днів був впевнений в тому, що досяг західним морським шляхом берегів Азії.

4. Це явище взагалі виглядає дивовижно – разом з дощем на землю падають жаби, монети, спиці. Що це за дощ?

 

Гейм №3

«Ти мені,я – тобі»

 

Команди одна одній задають запитання. По 3 запитання. За кожну правильну відповідь 2 бали. Запитання команди готують заздалегідь.

 

Гейм №4

«Гонка за лідером»

Запитання задаються по черзі за 1 хв. починають з команди у якої менша кількість балів.

1. Бананові республіки? (країни Панамського перешийка).

2. Банківський сейф Америки? (Форт-Нокс, США).

3. Місто вічної весни? (Аддис-Абеба).

4. Африканський ріг? (півострів Сомалі).

5. Країна туманного Альбіону? (Англія).

6. «Срібна» країна? (Аргентина).

7. Країна Святого Георгія? (Грузія).

8. Молочна ферма Європи? (Данія).

9. Країна тисячі островів? (Індонезія).

10. Зелена країна? (Гренландія).

11. Крижана країна? (Ісландія).

12. Лісовий цех Америки? (Канада).

13. Країна уранішньої свіжості? (Корея).

14. Країна кедрового дерева? (Ліван)

15. Країна – банкір? (Люксембург).

16. Країна фіордів? (Норвегія).

17. Квіткове поле Європи? (Нідерланди).

18. Лісовий цех Європи? (Фінляндія).

19. «Діамантова» столиця світу? (Антверпен, Бельгія).

20. Тютюнова столиця світу? (Гавана, Куба).

21. Річка життя і смерті? (Ганг).

22. Рисове поле Азії? (Велика Китайська рівнина).

23. Місто лева? (Сінгапур).

24. Туристична «Мекка» Європи? (Париж, Рим, Мадрид, Лондон).

25. Північна Венеція? (Санкт-Петербург).

26. Місто наречених? (Іваново).

27. Соняшниковий штат Америки? (Канзас).

28. Автомобільний штат Америки? (Мічиган).

29. М’ясна столиця Америки? (Чикаго).

30. Парфумерна столиця світа (Париж).

 

Гру закінчено. Журі визначає переможців, нагородження.

«Щасливий випадок»

Конкурс – ребус.

Команди вибирають номери карточок. Під час відгадування ребусів задають питання уболівальникам.

Конкурс уболівальників

Правильна відповідь – 1бал. Максимальна кількість балів – 5.

1. Яку державу можна насити на голові? (Панама).

2. Чому змії неодмінно були присутні на зображеннях бога лікування Асклепія? ( Щорічна зміна шкіри, як знак омолодження).

3. Який острів говорить що він одяг? (Ямайка).

4. Яка річка тече в роті? (Десна).

5. Чому дощова та снігова вода не має смаку? (Відсутні солі).

Музична пауза.

Конкурс «Склади слово»

Правильна відповідь – 1 бал. Максимальна кількість балів – 3.

1. Раметбор – Барометр.

2. Стевер – Еверест.

3. Ретквао – Екватор.

4. Сбголу – Глобус.

5. Мазалцитоп – Цитоплазма.

6. Дикоплонере – Корнеплоди.

Питання уболівальникам:

Правильна відповідь – 1бал. Максимальна кількість балів – 5.

1. Коли температура тіла горобця вища: взимку чи влітку? (Однакова).

2. Місто, яке літає? (Орел).

3. Яке найтовстіше дерево? (Баобаб).

4. З якої речовини складається скорлупа яйця? (Кальцій).

5. Сполукою якого хімічного елемента був отруєний Наполеон? (Миш’як).

Для кмітливих.

У своєму житті людина потрапляє в різні ситуації. Для вирішення одних достатньо тільки знань, а для вирішення інших цього замало. Необхідно підключити резервні сили – кмітливість, винахідливість.

Усім групам пропонуються проблемні завдання, розв’язуючі які, треба продемонструвати свою кмітливість, пам’ятаючи : «Усе геніальне – просте». Завдання зачитує вчитель.

1. Як можна знайти об’єм лампочки?

2. Як можна почистити яйце не торкаючись до скорлупи?

Конкурс капітанів.

Капітана по черзі називають терміни що стосуються біології, географії, хімії.

Підведення підсумків.

У битвах життя не завжди перемагає найсильніший і найрозумніший.

Але рано чи пізно перемагає той хто вважав себе здатним на перемогу.

Можливо, не всі будуть, хіміками, біологами, географами, проте:

Стремитесь в этой жизни все познать, успеть.Как говорится, этот груз не тянет плеч,Но в жизни может очень пригодиться.И чтоб потом о прошлом не жалеть,Старайтесь большему сегодня научиться!

Вступне слово вчителя.

На ПКС близько 240 держав та залежних територій. За класифікацією ООН, до числа економічно розвинутих відносяться близько 30 країн. Вони виділяються найбільш високим рівнем економічного та соціального розвитку.

Особливу групу складають країни «Великої вісімки»:

Великобританія, Франція, Німеччина, Італія, США, Канада, Японія.

Для них характерні високі доходи – понад 40 000 доларів за рік на людину, високій рівень індустріалізації. Ці країни перейшли до постіндустріального суспільства, в якому провідну роль відіграє сфера послуг, де працює понад 60% населення.

В червні 1997 року у склад «Великої сімки» офіційно включена Росія. Таким чином, ці група країн стала називатися «Великою вісімкою».

І тур

«Візитна картка країни»

За 7-8 хвилин учасники команд розповідають про особливості природи, національних традиціях, державній символіці, досягнення в економіці обраних держав.

Журі оцінює результати тура за наступними критеріями:

1. Представлення держави.

2. Зміст.

3. Використання національної музики, поезії,т.п.

Для участі в ІІ турі кожна команда обирає чотирьох знавців, які мають різносторонні знання про країни «Великої вісімки».

ІІ тур

« 90 секунд»

За 1.5 хв. Учасники відповідають на запитання. Кількість балів визначають кількість вірних відповідей.

Команда

1. 1.П-ов, на якому знаходиться Італія? (Апенинський).

2. Гори на заході США? (Кордильєри).

3. Південний сусід США? (Мексика).

4. Кожний 4-й землетрус у світі відбувається в цій країні. (Японія).

5. Форма правління Японії? (Конституційна монархія).

6. Велика річка Німеччини? (Рейн).

7. Корінні жителі США? (Індіанці).

8. Національна релігія Японії? (Синтоїзм).

9. В цій державі випускають авто марки «Fiat»? (Італія).

10. Японське мистецтво складання квітів? (Ікебана).

11. Головна с/г культура Японії? (Рис).

12. Англійський мандрівник 19ст. вивчаючий Південну Африку? (Д.Лівінгстон).

13. Країна, займає перше місце в світі за виробництвом? (Японія).

14. Грошова одиниця Канади? (Канадський долар).

15. Французький письменник – автор роману « Собор Паризької Богоматері» ?(В.Гюго).

16. Цей штат США називають «штатом 350 сонячних днів»? (Каліфорнія).

17. Що означає канадський прапор? (Кленовий широколистяний ліс).

Команда

1. Великий острів Японії? (Хонсю).

2. Гори на півночі Італії? (Альпи).

3. Північно-західний сусід Італії? (Франція).

4. В цій країні розташована найдовша карстова печера? (США).

5. Форма правління в США? (Республіка).

6. Національний одяг Японії? (Кімоно).

7. Символ Франції? (Ейфелева вежа).

8. Цю річку Майн Рід назвав «батьком води»? (Міссісіпі).

9. В цій державі виробляють авто марки «Honda»? (Японія).

10. Мистецтво вирощування карликових дерев в Японії? (Бонсай).

11. Головна с/г культура Канади? (Пшениця).

12. Англійський мореплавець, відкрив Австралію? (Дж. Кук).

13. Грошова одиниця Великобританії? (Фунт стерлінг).

14. Що означає прапор Японії? (Сонце, що сходить).

15. В цій країні з’явилася перша залізниця? (Великобританія).

16. Штат США який називають «імператорським»? (Нью-Йорк).

17. Драматург, автор трагедії «Ромео і Джульєтта»? (В. Шекспір).

Команда

1. Всесвітньовідомі райони пляжного туризму в США? (Каліфорнія, Флорида, Гавайї).

2. Вулкан символ Японії? (Фудзіяма).

3. Західний сусід Великобританії? (Ірландія).

4. Країна, в затоці якої самі великі припливи? (США).

5. Форма правління Італії? (Республіка).

6. Море, на сході Великобританії? (Північне).

7. Перші європейці в Канаді? (Французи).

8. Об’єднання цих двох європейських країн відбулося в 1991 році? (Німеччина).

9. Країна – виробник авто марки «Rolls-Royce»? (Великобританія).

10. Японська національна боротьба у великій вазі? (Сумо).

11. Головна масляна культура в США? (Соя).

12. Англійський полярник, підкорювач південного полюса? (Р. Скотт).

13. Грошова одиниця Японії? (Ієна).

14. Побудували перший метрополітен? (Великобританія).

15. Що означають зірки на прапорі США? (50 штатів).

16. Штат «магнолій»? (Міссісіпі).

17. Країна, де розташована провінція Шампань? (Франція).

Команда

1. Великий острів у берегів Канади? (Гренландія).

2. Країна, гори якої перейшов Суворов у 1812р. ? (Франція, Альпи).

3. Північний сусід Німеччини? (Данія).

4. Країна, де розташована вища точка Європи г.Монблан?(Італія,Франція)

5. Країна – виробник авто «Aston Martin»? (Великобританія).

6. Море на півночі Японії? (Охотське).

7. Королева Великобританії? (Єлизавета ІІ).

8. Країна – виробник авто марки «Lexus»? (Японія).

9. Мистецтво письма пензликом та тушшю в Японії? (Каліграфія).

10. Держава в Римі? (Ватикан).

11. Країна – лідер по збору винограду? (Італія).

12. Хто і коли відкрив Америку? (Х.Колумб, 1492 р.).

13. Вболівальників країни називають «тифозні»? (Італія).

14. В якій країні Створений музикант-робот, він читає ноти та грає на гітарі? (Японія).

15. Що означають смуги і скільки їх на прапорі США? (13 перших штатів).

16. Штат «Великого Каньйона»? (Арізона).

17. Автор роману «Граф Монте Крісто»? (А.Дюма, Франція).

Музичний конкурс

Назвати твір, автора виконавця музичного фрагменту ( розглядаючи класичні та сучасні твори). Першою відповідає команда, що набрала більше балів. Кожна правильна відповідь – 1 бал. До цього конкурсу учні готуються заздалегідь. Кожній команді пропонується по 3 музичні твори.

Конкурс перекладачів

Учасникам команд пропонують по 2 іноземних слова, за 1 хв. визначити із мови якої країни воно запозичене, його значення.

1 бал – країна походження

1 бал – пояснити його значення

Запропоновані слова:

1.Багет {фр. Baguette} –дерев’яна планка(фарбована, позолочена) для виготовлення рам (до картин, портретів) і карнизів.

 

2. Павільйон {фр. Pavillon <лат. роршо намет} – 1) невелика легка споруда, яка є частино пальцово-паркового ансамблю, 2) постійна або тимчасова споруда, призначена для торгівлі, виставкової експозиції, кінозйомок і т.п., 3) у театрі – декорація, що зображає внутрішність будинки, кімнати тощо.

3.Мажордом {фр. majordome} – дворецький, домоправитель.

4.Пенал {нім. pennal< лат. Реппе перо} – футляр для зберігання ручок, пір’я, олівців і інших дрібних предметів.

5.Вахтер,вахтер(уст.) {нім. wachter}– черговий сторож в установі.

6.Пейзаж {фр. paysage<pays місцевість, країна} – 1) реальний вигляд якоїсь місцевості, 2)у мистецві – зображення природи,напр. живопис, малюнок в живописі.

7.Таблетка {фр. tablette} – тверда дозована лікарська форма в вигляді коржика або короткого циліндрика, одержувана пресуванням медикаментів.

8.Бістро {фр. bistro} – закусочна, маленький ресторан, гл. обр. під франції.

Конкурс КВК на тему:

«Географія материків і океанів»

План проведення КВК

Умови: в КВК беруть участь 7 – х класів, в кожній команді по 5 чоловік, яка має капітана, назву, емблему, готує привітання. Гру оцінює журі у складі 3-5 чоловік.

Обладнання: олівці, ручки.

1 гейм – Команди обмінюються привітаннями.

2 гейм – Кожна команда відповідає на 5 питань (по черзі).

Кожна вірна відповідь оцінюється (1 бал).

3 гейм – Кросворд «Географія». Команди відгадують до тих пір до тих пір

доки одна з команд не справиться раніше.

Вірно розгаданий кросворд оцінюється (10 балів).

4 гейм – Чи знаєте умовні знаки? Учень зі сторони перемішує, члени команди

по черзі підходять витягують знак, дають відповідь.

Кожна вірна відповідь (1 бал).

5 гейм – Скласти назви географічних об’єктів з даних букв і складів.

Командам дають картки з завданнями.

Завдання виконується 1-хв. Оцінка (1 бал).

6 гейм – З зав’язаними очима намалювати контури Африки.

В кого малюнок найкращий (1 бал)

7 гейм – за 1 хвилину потрібно відповісти на найбільшу кількість запитань.

Кожна вірна відповідь (1 бал).

8 гейм – Домашнє завдання. Кожна команда готує по 3 запитання.

Правильна відповідь (1 бал).

9 гейм – Конкурс ерудитів. Три запитання з зоології, командам дають завдання,

назвати про яку тварину йде мова. Час на роздуми 30 сек.

Правильна відповідь (1 бал)

10 гейм – Конкурс «Збери карту».

Яка команда справиться раніше отримує (1 бал)

11 гейм – Конкурс капітанів. Скласти найбільше слів з слова «географія».

За кожне слово (1 бал).

ІІ гейм

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти