ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Напрями діяльності в галузі зв'язків з громадськістю

Зв'язки з громадськістю встановлюють і здійснюють за такими основними напрямами:

Таблиця.

Напрями діяльності у сфері зв'язків з громадськістю

Загальнофірмова комунікація (внутрішня та зовнішня) Внутрішня комунікація – навіювання працівникам віри у своє підприємство, почуття гордості і відповідальності за неї. Для її забезпечення передбачається: проведення заходів, що сприяють встановленню добрих стосунків між керівниками і підлеглими (вечори, екскурсії, спортивні змагання тощо) надання соціальних пільг для працівників (додаткові відпустки, пенсійні і страхові внески тощо) видання газети підприємства підтримка зразкової репутації керівників у суспільстві Надзвичайно важливі матеріальні стимули (премії, висока заробітна плата тощо), які впливають на зміцнення позицій підприємства Зовнішня комунікація – створення образу підприємства в очах громадськості міста, країни Важливо своєчасно повідомляти громадськість про досягнення підприємства, його успіхи
Встановлення і підтримка стійких зв'язків із засобами масової інформації Роботу спрямовано на розміщення відомостей і матеріалів пізнавально-інформаційного характеру в засобах масової інформації для привертання уваги до певних осіб, підприємства, товарів (послуг)
Товарна пропаганда Здійснення різноманітних заходів, які забезпечують відомість певного товару (послуги). Використовуються редакційне місце або час у різних засобах масової інформації, доступні потенційним клієнтам. Зрідко спрямована на конкретний виріб підприємства. Пропагується саме підприємство, його торгівельна марка
Лобізм Діяльність, спрямована на прийняття, неприйняття або скасування законодавчих актів і урядових рішень через вплив на думку законодавців і чиновників
Консультування Розроблення і подання настанов, пропозицій, рекомендацій щодо питань суспільної значущості, становища, репутації та образу підприємства

 

Прямий маркетинг

Прямий маркетинг – вид маркетингу, який використовує засоби реклами для прямого звернення до потенційного споживача для досягнення відгуку без втручань роздрібної торгівлі або персонального продажу.

Вельс У., Берет Д., Моріарті С.

Прямий маркетинг – інтерактивна система маркетингу, яка використовує один або кілька засобів реклами для того, щоб викликати реакцію, яку можна виміряти, і/або укладання угоди в будь-якому місці.

Асоціація прямого маркетингу, США

Основні риси прямого маркетингу

прямий маркетинг – інтерактивна система;

за прямого маркетингу чітко визначено механізм відгуку споживача на пропозицію;

обмін між покупцем і продавцем, не обмежений роздрібним магазином або торговим агентом;

вимірюваність відгуку;

наявність бази даних про споживачів.

База даних – списки споживачів з інформацією, яка допомагає визначити і поділити на сегменти тих споживачів, які, найімовірніше, створять ринок для конкретного товару. Інформація бази даних включає імена, адреси, номери телефонів, демографічні і психографічні дані потенційних споживачів.

 

Бази даних про покупців

База даних про покупців – організований масив детальних відомостей про окремих (потенційних) покупців, у тому числі географічних, демографічних, психографічних, а також про особливості купівельної поведінки.

Армстронг Г., Котлер Ф., 2001

Такі бази даних використовують для пошуку потенційних покупців, "підлаштування" товарів і послуг до конкретних потреб цільових покупців для підтримки довгострокових стосунків з ними.

Маркетинг на основі бази даних про покупців – це процес створення, підтримки та використання баз даних про покупців, а також інших баз даних (про товари, постачальників, посередників) для встановлення контактів із покупцями і здійснення угод.

Армстронг Г., Котлер Ф., 2001

Компанії використовують бази даних для:

1. Пошуку перспективних клієнтів. Компанії вербують потенційних клієнтів, рекламуючи свою продукцію чи пропозиції. У рекламних оголошеннях зазвичай передбачено певні форми зворотного зв'язку зі споживачами (зворотна картка, телефонний номер тощо).

2. Прийняття рішення про те, які споживачі повинні отримати відповідну пропозицію. Компанії створюють образ "ідеального споживача" для певної пропозиції. Потім вони знаходять у своїх базах даних клієнтів із характеристиками, що максимально наближаються до ідеального типу.

3. Посилення прихильності клієнта. Компанії можуть цілеспрямовано формувати інтерес та ентузіазм своїх клієнтів, виявляючи їхні вподобання, фіксуючи їх, а потім надсилають цим клієнтам відповідну інформацію, подарунки тощо.

Повторної активізації купівель. База даних допомагає компанії підвищити привабливість пропозицій щодо заміни продуктів, їх вдосконалення чи випуску додаткової продукції саме в той момент, коли споживачі вочевидь погодяться на купівлю.

Форми прямого маркетингу

Основні форми прямого маркетингу включають пряму поштову розсилку, маркетинг за каталогами, телемаркетинг, телевізійний маркетинг негайного відгуку та купівлі в інтерактивному режимі, маркетинг з відеокабіни.

Рис. Основні форми прямого маркетингу

Пряма поштова розсилка

Пряма поштова розсилка – засіб доведення звернення рекламодавця у незмінному письмовому, друкованому або спеціально обробленому вигляді за допомогою методу, що контролює розповсюдження безпосередньо відібраним особам.

Пряма поштова розсилка – пропаганда товарів і послуг за допомогою листів та інших рекламних матеріалів і використання для таких цілей поштових послуг.

Основні риси прямої поштової розсилки:

виборність;

гнучкість.

Переваги прямої поштової розсилки:

Можна націлити безпосередньо на конкретних осіб або конкретні ринки зі збереженням кращого контролю за її здійсненням, ніж це можливо в інших засобах реклами.

Може бути особистого характеру.

Індивідуальне звернення одного рекламодавця.

Не зв'язана обмеженнями місця і формату.

Надає більше можливостей під час вибору матеріалів і процесів виробництва.

Дає змогу додавати елементи новизни і реалізму в інтерпретацію ідеї рекламодавця.

Виробницто прямої реклами може бути організовано відповідно до потреб власного оперативного графіка рекламодавця.

Піддається контролю за допомогою конкретних дослідницьких завдань під час охоплення невеликих груп отримувачів для тестування ідей, мотивів, реакцій.

Може бути розповсюджена в точні терміни і відправлення, і отримання матеріалів.

Завдяки прийомам спонукання до дії, недоступних для інших засобів реклами, надає читачеві грунтовнішу базу для дій або здійснення купівлі.

Асоціація прямої поштової реклами

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти