ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Про проведену роботу спеціалістами служби ветеринарної медицини Стрийського району протягом І кварталу 2013року

 

 

Протягом І кварталу 2013року спеціалістами служби ветеринарної медицини Стрийського району з метою охорони території району від занесення інфекційних хвороб спільних для тварин і людей організовувались та проводились профілактичні і діагностичні міроприємства , проводився ветеринарно-санітарний контроль та нагляд за якістю та безпекою продукції тваринного і рослинного походження. Проводилось ветеринарне обслуговування всіх видів тварин в господарствах різних форм власності та підсобних господарствах населення району. Впроваджувалась система ідентифікації і реєстрації с/г тварин. Використовувались у щоденній практиці досягнення наукової та практичної ветеринарної медицини. На основі експертних висновків, клінічного огляду та ВСЕ видавались ветеринарні документи. Проводились ветеринарно-санітарні розслідування випадків виникнення серед населення захворювань, спільних для людей та тварин.

На 188 об'єктах району, підконтрольних службі державної ветеринарної медицини, встановлено суворий контроль за виконанням Указу Президента України від 22.03.2001 року № 192/2001 "Про невідкладні заходи щодо забезпечення стабільної епізоотичної ситуації в Україні". Згідно протиепізоотичного плану на І квартал 2013 року проведено діагностичні дослідження ВРХ на такі хвороби : туберкульоз – 1285голів, в тому числі в господарствах району – 444 гол.; лейкоз – 699 гол., в тому числі в господарствах району – 413 гол., бруцельоз – 699 гол., в тому числі в господарствах району – 413 гол.,; лептоспіроз – 429 гол., в тому числі в індивідуальному секторі – 16 голів. Результати досліджень негативні.

Проведено профілактичні вакцинації с/г тварин проти таких інфекційних хворіб : чума свиней – 898 гол., в тому числі 207 голів в свиногосподарствах району; псевдочума курей (хв..Ньюкасла) – 866850 голів молодняка птиці в птахогосподарствах району; сказ собак – 1627гол, сказ котів – 588 гол.

Проведено профілактичні обробки ВРХ проти таких паразитарних хворіб : фасціольоз ВРХ – 2407гол, в тому числі господарствах району – 115гол., гіподерматоз ВРХ – 1035 гол., в тому числі господарствах району – 115гол.

Профілактичній дезинфекції піддано 103 тваринницьких приміщень і територій ферм загальною площею 212541кв.м, дератизації піддано – 63 приміщення загально площею 29700 кв.м.

Станом на 01.04.2013 року Стрийський район благополучний щодо інфекційних захворювань с/г тварин та птиці.

Відомчий ветеринарний контроль на підконтрольних об’єктах та підсобних господарствах населення району проводився Стрийською районною державною лабораторією ветеринарної медицини. Лабораторія працює в режимі, має дозвіл на роботу із збудниками 2-4 груп патогенності. Проводяться бактеріологічні, вірусологічні, санітарно-гігієнічні, мікробіологічні та хіміко-токсикологічні дослідження харчових продуктів, серологічні, паразитологічні, мікологічні та біохімічні дослідження кормів та патматеріалу. Дослідження на інфекційні захворювання проводяться згідно рекомендованих методик та інструкцій . Бактеріологічні дослідження патматеріалу від тварин та птиці на гостроінфекційні захворювання: сибірка – 10 проб, колібактеріоз – 230 проб, сальмонельоз – 285 проб, пастерельоз – 41 проба, бешиха – 10 проб. В даних пробах збудників інфекційних захворювань не виявлено. Вірусологічні дослідження :дослідження головного мозку від відстріляних тварин на сказ 38 проб – 34 лисиці, 3 зайці, 1 бродячий собака (мікроскопія та біопроба). Згідно результатів досліджень виявлено 1 випадок сказу відстріляної 14 березня 2013 року лисиці на території мисливських угідь Стрийського міжрайонного товариства мисливців і рибалок «Лісівник» біля с.Подорожне. 18 березня 2013 року проведено засідання ДНПК при Стрийській РДА по питанню накладення карантинних обмежень в зв’язку з випадком сказу лисиці на території мисливських угідь Стрийського міжрайонного товариства мисливців і рибалок «Лісівник» біля с.Подорожне. Розпорядженням голови Стрийської РДА «Про ліквідацію вогнища захворювання тварин на сказ в мисливських угіддях с.Подорожнє Стрийського МТМіР «Лісівник» від 18.03.2013 року накладено карантинні обмеження на село Подорожне із прилеглою до нього територією з 18.03.2013 року по 18.05.2013 року. Головою ДНПК при Стрийській РДА затверджено План комплексних заходів ліквідації вогнища сказу в угіддях с.Подорожнє СМТМіР «Лісівник». З метою інформування населення району по даному випадку сказу лисиці та про небезпеку сказу в районному часописі «Рідне поле» надруковано статтю. В мисливських угіддях с.Подорожнє проведено дезінфекцію місця де лежала відстріляна лисиця та вимушену вакцинацію собак і котів : собак вакциновано 270 гол і котів – 130 гол. В селах Стрийського району лікарями ветеринарної медицини проводиться інформування населення про небезпеку сказу серед тварин і людей.

Санітарно – зоогігієнічні дослідження змивів із тваринницьких приміщень на якість дезінфекції – 550 досліджень. У всіх приміщеннях дезінфекція проведена якісно. Дослідження молока із молокозливних пунктів, МТФ та індивідуального сектору, всього було досліджено 33 проб – виявлено 2 позитивні результати в індивідуальному секторі, решта негативні. Дослідження змивів молочного обладнання і тари із МТФ та молокозливних пунктів, всього було досліджено 31 пробу - виявлено 2 позитивні результати, решта негативні. Дослідження сперми глибоко замороженої всього 4 проб - позитивних результатів не виявлено. Проводився періодичний контроль показників безпеки продукції м’ясопереробних підприємств та за їх санітарним станом . По результатах перевірених показників продукції, яка б загрожувала здоров’ю людей не виявлено. Також було досліджено 180 проб змивів із технологічного обладнання – результати досліджень негативні.

З діагностичною метою проводились паразитологічні дослідження на захворювання тварин та птиці: аскаридоз свиней, диктіокаульоз ВРХ та ДРХ, гельмінтози собак, фасціольоз ВРХ та ДРХ, кокцидіоз птиці,трихінельоз собак та котів, ехінококоз собак та інші паразитологічні дослідження.

Протягом І кварталу 2013 року державними інспекторами ветеринарної медицини управління ветеринарної медицини в Стрийському районі відповідно до наказів та розпоряджень Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України та Головного управління ветеринарної медицини у Львівській області проводився нагляд (контроль) за роботою 188 об’єктів підконтрольних державній ветеринарній службі. Згідно плану здійснення планових заходів державного ветеринарно-санітарного нагляду (контролю) за суб'єктами господарювання підконтрольними управлінню ветеринарної медицини в Стрийському районі на І квартал 2013 року і доручень Головного державного інспектора ветеринарної медицини Львівської області проведено 188 перевірок підконтрольних об’єктів. З метою дотримання вимог чинного законодавства дано 21 припис. Накладено 7 адмінштрафів на суму 1037,0 грн. Вилучення з обігу і утилізацію неякісної, небезпечної продукції за І квартал 2013 року не було.

В повному обсязі проводились заходи щодо попередження занесення збудника африканської чуми свиней на територію району у відповідності вимог «Інструкції щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней»затвердженої наказом ДДВМУ від 31.07.2007 № 77, рішень державних надзвичайних протиепізоотичних комісій. Свиногосподарства району працюють в «закритому режимі».

Поголів’я свиней в районі станом на 01.04.2013 року становить 62409голів, в тому числі в індивідуальному секторі утримується – 2067 голів свиней, в господарствах різних форм власності 60342голів. В районі проводить діяльність 4 господарства по вирощуванню свиней. В них утримується 60342 гол. свиней: ТзОВ "Галичина-Захід" – 60104 гол., ФГ "Надія" с.Лисятичі – 142 гол., ФГ “Фалишське” с.Стрілків – 76гол., ФГ "Фільварок" с.Райлів – 20 гол. свиней.

З початку 2013 року проведено перевірку 4 свиногосподарств району : ТзОВ "Галичина-Захід"с.Кавсько, ФГ "Надія" с.Лисятичі, ФГ “Фалишське”

с.Стрілків , ФГ "Фільварок" с. Голобутів . По наслідках перевірок складено 4 акти перевірок, виявлено 4 порушення та винесено 4 приписи (ФГ “Фалишське” с.Стрілків , ФГ "Фільварок" с. Голобутів – не завершено огородження території господарства, ФГ "Надія" с.Лисятичі, ФГ "Фільварок" с. Голобутів – не заключено угоду із утильзаводом ), накладено 1 адмінштраф (посадова особа в ТзОВ "Галичина-Захід"с.Кавсько - адмінштраф на суму 170,0 грн). В кожному свиногосподарстві району розроблена схема вакцинацій свинопоголів’я погоджена начальником УВМ в Стрийському районі. В І кварталі 2013 року в Стрийському районі вакциновано проти класичної чуми свиней 898 гол свиней, в тому числі 207 голів в свиногосподарствах ( 142 гол свиней в ФГ “Надія” с.Лисятичі та 65 гол в ФГ “Фалишське” с.Стрілків). Профілактичні дезінфекції в свиногосподарствах проводяться згідно технологічної карти, з послідуючим дослідженням якості дезінфекції.

З метою забезпечення проведення огляду відстріляних диких кабанів та проведення ВСЕ туш диких тварин дано 4 приписи керівникам мисливських господарств (ДП «Стрийський лісгосп», Стрийська Райрада УТМР, Стрийське МТМіР «Лісівник», Стрийське МГ «Фазан») та накладено адмінштраф на посадову особу ДП «Стрийський лісгосп» на суму 170,0 грн.

По питанню утилізації відходів тваринного походження на ветсанзаводах та на виконання вимог ЗУ «Про відходи» винесено 10 приписів : 2 керівникам м'ясопереробних підприємств і 8 – агроформуванням різних форм власності району. Накладено 1 адмінштраф на керівника птахогосподарства ФГ «Годів В.+ Р.Є.» с.Завадів на суму 153,0 грн за не заключення угоди із ветсанзаводом.

Протягом року під час перевірок закладів торгівлі за не дотримання вимог ЗУ «Про безпечність і якість харчових продуктів» накладено 4 адмінштрафи на суму 544,0грн.

В І кварталі 2013 році ідентифіковано 152 гол. ВРХ, в т. ч. 124 голови ВРХ в індивідуальному секторі (молодняк до 15 місяців 96 гол. ВРХ) та 28 голів молодняка ВРХ в НДГ «Заплатин» с.Заплатин. Питання ідентифікації ВРХ розглядалось при перевірці 40 молокоприймальних пунктів, 5 господарств різних форм власності і 3 м'ясопереробних підприємств.

 

 

Начальник управління ветеринарної медицини

в Стрийському районі В.А. Чмелик

 

Дотація за збереження молодняку ВРХ

по сільських радах

 

 

№ з/п   Назва сільських рад червень липень серпень вересень Всього:  
 
 
Братківська  
Вівнянська  
Воля-Задеревацька  
Гірненська  
Голобутівська  
Грабовецька  
Дашавська  
Дідушицька  
9 Добрівлянська  
10 Добрянська  
Довголуцька  
Долішненська  
Дулібська  
Жулинська  
Завадівська  
Загірненська  
Заплатинська  
Иосиповицька  
Кавська  
Конюхівська  
Ланівська  
Лисовицька  
Лисятицька  
Любинцівська  
Миртюківська  
Монастирецька  
Нежухівська  
Підгірцівська  
Подорожненська  
П”ятничанська  
Розгірченська  
Семигинівська  
Сихівська  
Станківська  
Стрілківська  
Верхньостинавська            
Нижньостинавська  
Стриганцівська  
Ходовицька            
Угерська  
               
  Разом:  
               

 

Інформація

про наявність 4-ьох і більше корів в особистих селянських господарствах Стрийського району станом на 1січня 2012 р.

 

№   Назва району. Назва.сільської.ради, населеного пункту. Прізвище,імя,побатькові власника корови Індентифікційний номер корови
1. Стрийський р-н Дулібська с/рада с.Дуліби Балик Ганна Федорівна
2.   Стрийський район. Добрівлянськас/рс.Добрівляни Фик Ігор Іванович
3. Стрийський район. Вівнянська с/рада с.Вівня Кухар Марія Василівна
4. Стрийський район. Кавська с/рада с.Кавсько ГородецькаЛюбов Михайлівна
5. Стрийський район Лисятицька с/рада с.Кути Мажак Орест Остапович
  . Стрийський район     Подорожнє с/р с.Подорожнє   Штинда Марія Олексіївна  
    7. Стрийський район Завадівська с/рада с.Завадів Павлів Ярослав Іванович.  
    Стрийський район. Завадівська с/рада с.Завадів Вітрикуш Орися Сафронівна
    Стрийський район Добрянськас/рада с.Добряни Дорош Боглан Ярославович.
    Стрийський район Станківська с/рада с.Фалиш. Ковальчук Анна Миколаївна
    Стрийський район Подорожненська с/р с.Зарічне Чабан Анна Михайлівна
    Стрийський район. Дідушицька с/рада с.М. Діду- шичі Гаврилів Анна Іванівна.
    Стрийський район. Подорожненська с/рада с.Подорожнє. Рисин Анна Іванівна.

 

Всього 62 корів.

 

МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

 

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти