ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Процедура надання кредитів на ведення особистих селянських господарств

Цілі кредитування:

1.На рослинництво, овочівництво, садівництво ( для закупівлі насіння і посівного матеріалу, саджанців, розсади, мінеральних добрив, засобів захисту рослин, палива).

2.Тваринництво (м'ясне та молочне), птахівництво, свинарство, кролівництво, бджільництво, (придбання молодняка, дорослих тварин, кормів, вакцини)

3.Придбання обладнання:

3.1.Для обробітку землі с/г інвентаря.

3.2.Для переробки та тимчасового зберігання продукції тваринництва ( холодильних установок для зберігання молочної та мясної продукції, доїльних апаратів, сепараторів, тари)

3.3.Придбання систем та обладнання для теплиць.

4.Матеріалів для будівництва та реконструкції:

4.1.приміщень для утримання тварин;

4.2.приміщень для зберігання овочів, фруктів, зерна.

Мета кредитування: створення джерела отримання додаткових доходів для сільського населення, в умовах домогосподарства.

1.Вимоги кредитної спілки до позичальника:

- позичальник повинен бути членом КС «Вигода» (для вступу в КС «Вигода» необхідно бути членом Всеукраїнської організації «Центр прав людини» Громадські ініціативи» - надати довідку з ЦПЛ, а також сплатити обов'язковий вступний (незворотний) та обов'язковий пайовий (зворотний) внески, розмір яких встановлюється рішенням Загальних зборів КС «Вигода».)

-бути правоздатним та повністю дієздатним;

-позитивна оцінка фактору особистості ( визначається за аналізом кредитної історії, а також за інформацією, отриманої в результаті обробки персональних даних, згода на яку надається позичальником);

-позичальник повинен мати стабільний рівень доходів та бути платоспроможним. Для визначення платоспроможності приймаються офіційно підтверджені доходи позичальника та/або членів його сім‘ї;

-в забезпечення за кредитом позичальник повинен або надати в заставу майно та/або запропонувати поручителя.

2.Необхідний пакет документів для отримання кредиту:

-паспорт громадянина України;

-довідка про присвоєння ідентифікаційного номера;

-довідка з місця роботи із зазначенням посади та отриманого доходу за останні 6 місяців

(для приватних підприємців-фізичних осіб замість довідки про зарплату необхідно надати:

- декларація або звіт про доходи за 2 останні квартали

- розрахунок необхідності в кредитних ресурсах для реалізації проекту.

інші документи при необхідності.

-У разі оформлення в забезпечення за кредитним договором договору поруки, поручитель повинен надати так само вище зазначені документи.

-У разі оформлення в забезпечення за кредитним договором договору застави, заставодавець може надавати в заставу рухоме та/або нерухоме майно, а також майнові права за депозитним договором, оформленим в КС «Вигода».

Умови за кредитом.

-Кредитнадається на підставі письмової заяви позичальниката позитивного рішення кредитного комітету ( термін розгляду заяви кредитним комітетом до 5 робочих днів) про надання такого кредиту. Заява про надання кредиту повинна містити інформацію про особу позичальника, місце проживання, номери телефонів, місце роботи, інформацію про доходи позичальника, інформацію щодо кредиту, строк користуваня кредитом, цільове призначення кредиту, запропоноване забезпечення, тощо.

-Максимальний термін та відсоткова ставка кредитування встановлюється рішенням Спостережної ради.

-Кредит надається в готівковій та безготівковій формі в національній валюті.

-Термін кредитування щодо конкретного позичальника визначається кредитним інспектором з урахуванням потреб та фінансового стану позичальника, цільового призначення кредиту.

-Нарахування процентів за договором кредиту відбувається за фактичний строк користування кредитом і починається з наступного дня після отримання членом кредитної спілки суми кредиту, а припиняється в день остаточного розрахунку за кредитом.

-Для розрахунку процентів за кредитом використовується календарний рік.

-Кредит надається однією сумою або частинами (траншами)- на підставі кредитного договору (відновлюваної кредитної лінії.)

-В кредитному договорі може встановлюватися наступний режим сплати:

1) кредит з періодичною сплатою процентів і періодичною сплатою рівних часток основної суми кредиту;

2) кредит з періодичною сплатою процентів і основної суми кредиту «рівними долями»;

3) кредит з періодичною сплатою процентів і сплатою основної суми кредиту в кінці строку дії кредитного договору.

 

Для підтвердження цільового використання кредиту позичальником може бути надано: товарні чеки, оплачені рахунки, довідки із с/р про наявність ВРХ та інших с/г тварин та ін. документи, які підтверджують придбання певного товару. У разі неможливості надання вище зазначених документів кредитною спілкою може здійснюватися перевірка цільового використання кредиту з виїздом на місце та складанням акту обстеження.

 

Cтаном на 23 жовтня 2012 року зернові культури зібрано господарствами всіх форм власності Стрийського району з площі 7902 гектарів ,що становить 82,8 відсотка до посіяного . Намолочено 28469 тонни зерна ,середня врожайність по району становить 36,0 центнера з гектара. Озиму пшеницю зібрано з площі 4416 гектарів( 100 відсотків ) ,намолочено 16322 тонни зерна ,середня врожайність становить 37,0 ц/гектара , озимий ячмінь зібрано з площі 363 гектари (100%) ,намолочено 1169 тонни зерна ,середня врожайність становить 32,2 ц/гектара , Озиме жито зібрано з площі 295 гектарів (100%) ,намолочено 667 тонни зерна ,середня врожайність становить 22,6 ц/гектара ,зібрано всі площі ярої пшениці (203 га),середня врожайність становить 25,4 ц/га ,обмолочено ярий ячмінь ,отримано по 27,0 ц/га ,із усіх посівних площ зібрано овес ,середня врожайність якого становить 22,6 ц/гектара , 185 гектарів гречки(100%),намолочено 209 тонн зерна,, середня врожайність становить 11,2 ц/гектара. Залишається до збирання 1634 гектари кукурудзи на зерно (зібрано її з площі 1056 гектарів ,врожайність становить 59,5 ц/га), та розпочато збирання технічних культур –сої на площі 588 гектари,намолочено 858 тонни зерна цієї культури( 14,6 ц/гектара) та соняшник зібрано з площі 281 гектари ,намолочено 436 тонни зерна (середня врожайність-15,5 ц/гектара).

Найвищої врожайності зернових на даний час досягли ТзОВ «Галичина-Захід» -62,1 ц/гектара ,СФГ «Сяйво-Стрий»- 36,9 ц/гектара ,ТзОВ «Лендком»-36,0 ц/гектара .

Триває посів озимих культур. Станом на 23.10.2012 року посіяно 657 гектарів озимого ріпаку(92 % до прогнозу) , 3840 гектарів озимої пшениці( 92,8 % до прогнозу),310 гектар озимого жита ( 97,8% до прогнозу) ,посіно озимий ячмень на площі 290 гектарів-131,8 % до прогнозу. Всього посіяно 4440 гектарів озимих на зерно,що становить 94,9 відсотка до за прогнозованого .

Розпочинається обстеження посівів озимих культур ,щодо стану їх перезимівлі. Результатами опитування виявлено ,що із 4440 гектарів посівних площ на зерно ,сходи отримано на площі 3540 гектарів ,що становить 79,7 відсотків . У доброму стані знаходяться 3380 гектарів зернових ,що становить 95,5 % та 160 гектарів у задовільному стані ,що становить 4,5 % до всіх посівів . Із посіяних 657 гектарів озимого ріпаку ,557 гектарів знаходяться у доброму стані та 100 гектарів –у задовільному, що відповідно становить 84,8 та 15,2 відсотка до всіх посівів.

 

СПАЛЮВАННЯ СТЕРНІ НЕЗАКОННЕ

Попередження пожеж у період жнив дуже важливе, адже щороку в Україні згорають великі площі зернових. Восени виникає ще одна проблема: на полях сіль­ськогосподарських підприємств ведуть «боротьбу», за допомогою вогню, із стер­нею та іншими залишками рослинності. Це не рідко призводить до пожеж на ланах та прилеглих до них територіях.

Багато хто навіть не знає, що спалю­вання пожнивних залишків і соломи є порушенням відразу двох законодавчих актів: ст. 77 Кодексу України про адмі­ністративні правопорушення і ст. 245 Кримінального кодексу України. Адже дим від палів - могутній забруднювач атмо­сферного повітря. Кожні 1000 га спаленої стерні виділяють в атмосферу 500 кг оксидів азоту, 370 кг вуглеводнів, 3 тонни золи, 20 тонн вуглекислого і чадного газів. Разом з рослинними залишками вогнем знищуються і цілі біоценози, гинуть рослини, тварини, втрачається ґрунтовий гумус. Для компенсації втрат гумусу унас­лідок підпалу стерні необхідно внести органічних добрив в об'ємі близько 13 т/га. Тож результат невтішний: за останні 50 ро­ків наші грунти стали набагато біднішими.

Як сільгосптоваровиробники можуть таке робити? Невже вони не розуміють, що спалюванням стерні і соломи завдають збитків своєму ж власному господарству!До речі, управління агропромислового розвитку РДА видало наказ, згідно з яким керівників сільсьгосппідприємств будуть штрафувати за спалювання стерні. Мож­ливо, це стане для них наукою.

Слід пам'ятати, що стерня і солома -прекрасне добриво. Аналіз хімічного складу соломи свідчить: при урожаї соломи в 5 т/га в грунт щорічно поверта­ється до 40 кг/га калію, 30-35 кг/га фосфору і до 66 кг/га азоту. Крім використовувати без додат­кових витрат те, що дала нам природа.

У зв'язку з можливістю виникнення пожеж, які призводять до загибелі врожаю, сільськогосподарські підприємства повинні проводити відповідну роботу із страховими компаніями, які будуть здійснювати нарахування та виплату страхових сум у випадку виникнення надзвичайних ситуацій у майбутньому. У м.Львові та області діє 15 страхових компаній, зокрема СК „PZU УКРАЇНА", СК „VAB СТРАХУВАННЯ",СК „АЛЬКОНА", СК „АЛЬФА ГАРАНТ", СК „АСКА", СК „ВЕК­СЕЛЬ", СК„ВЕСКО" ,СК „ГАРАНТІЯ", CKJH-ГО УКРАЇНА", СК „НОВА", СК „ПРОВІДНА", СК„ТАС", СК„УКООПГАРАНТ", СК „УНІВЕР­САЛЬНА", СКДОРТИНЕНТ". У разі потреби отримати реквізити страхових компаній можна в управлінні агропромислового розвитку Стрийської райдержадміністрації за адресою: м. Стрий, вул. Шевченка, 107 (другий поверх).

 

 

Сподіваємось, що гору візьме здоро­вий глузд, і порочну практику спалювання відходів буде припинено. Залишмо своїм нащадкам родючу землю і чисте повітря.

 

Бізнес-план

з вирощування глив

 

 

Розробники:

 

завідувач кафедрою фінанси і кредит, професор Онисько С.М.

доцент кафедри фінанси і кредит Синявська Л.В.,

доцент кафедри фінанси і кредит Шолудько О.В.

 

Зміст

  Стор.
1. Резюме
2. Аналіз ринку
3. Характеристика підприємницької діяльності
4.Продукт
5. Виробничий план
6. Управління і власність
7. Планування діяльності
8. Маркетинг
9. Організаційний план
10. Фінансовий план
11. Оцінка можливих ризиків

 

 

Резюме

Грибне господарство "Глива" створюється з метою вирощування і розвитку цивілізованої торгівлі грибами, які будуть завжди свіжими і вищої якості, згідно санітарних вимог.

В даний час, в регіоні не поширена практика вирощування грибів-глив, тому значної кокуренції на даний момент не має.

Глива (вешенка) представляє великий інтерес для вирощування через високу врожайність і відмінні смакові якості. При цьому не потрібні великі площі, матеріальні витрати мінімальні при високій рентабельності цілий рік. Основа субстрату відходи с / г виробництва та лісопереробки (лушпиння соняшнику, відходи деревини та тирса) Відпрацьований субстрат після вирощування вешенки використовується як цінне органічне добриво. Тобто, мова йде про ту саму конкретну справу, яка, в разі успіху, може стати бізнес-справою, приносити задоволення, користь і дохід.

Метою цього проекту є вирощування глив та їх реалізація. Пропонований продукт буде вирощений екологічно чистим і високопродуктивним методом.

 

Аналіз ринку.

Фактичні обсяги вирощування грибів в Україні - приблизно 1 000 000 т/рік. Це при тому, що можливості збуту грибів практично не обмежені - пропозиція зовсім не задовольняє зростаючий попит. У 2011 році існували проблеми браку продукції. У зв'язку з цим були змушені перекуповувати гриби в інших виробників, щоб не втрачати своїх постійних клієнтів, але й цих обсягів не завжди вистачає. Сьогодні реальна потреба в продукції наших постійних покупців становить мінімум - 25 тонн свіжого гриба гливи на місяць, в у святкові дні цей об'єм збільшується в 1,5 рази.

 

 

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти