ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Робота над скоромовкою. Гра «Дощик»

Ти, малий, скажи малому, Хай малий малому скаже, Хай малий теля прив'яже.

Робота над чистомовкою

Ар-ар-ар — кипить наш самовар. Ор-ор-ор — ось червоний помідор. Ир-ир-ир — мій тато командир. Ур-ур-ур — на дереві сидить снігур.

3. Читайте, відповідайте:такий не так?

Летить-летить їжак? (Не так!) Летить-летить літак? (Так!) Летить-летить шпак? ... Летить-летить мак? ... Летить-летить ґава? ... Летить-летить кава? ... Летить-летить лисиця? ... Летить-летить синиця? ...

III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Робота в групах

Учні в групах розповідають складені продовження оповідання. Визначають краще оповідання. Презентують його всьому класу.

IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.
ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

Сьогодні ми ознайомимося з оповіданням українського письменника Во­лодимира Сенцовського, який у своїх творах для маленьких читачів оспівує красу рідного краю, чистоту душ і теплоту сердець українців.

V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Робота над заголовком

—Прочитайте заголовок (с. 121).

—Як ви вважаєте, про що йтиметься в цьому оповіданні? -Чи є у вас бабуся?

—Як часто ви з нею спілкуєтеся?

Виразне читання оповідання вчителем (с. 727-724)

Які почуття виникли у вас після прослуховування оповідання?

Словникова робота

1) Довідкове бюро.

Ослінчик — переносна кімнатна лава для сидіння.

Сіни — нежила частина селянських хат і невеликих міських будинків, яка з'єднує жиле приміщення з ґанком, рундуком або ділить хату, будинок на дві половини.

Пелена — нижній край одягу (плаття, спідниці). Рундук — те саме, що ґанок. Хвацький — завзятий, запальний.

2) Читання стовпчиків слів «буксиром» за вчителем.

Ступає соковиті

щедрому гойднувся

волосся подвір'я

стривожилася обмурзаний

бешкетник клопочеться

сусідського свариться

Фізкультхвилинка

Читання оповідання учнями «ланцюжком»

Назвіть головних героїв оповідання.

Гра «Земля —небо»

За командою «земля» діти нахиляються до книжки і читають текст. За ко­мандою «небо» — піднімають голівки вгору, прибираючи вказівки від тексту. Знову «земля» — учні очима знаходять, де вони закінчили читати.

Аналіз змісту оповідання з елементами вибіркового читання

Як ви гадаєте, чому Андрійко запропонував бабусі вважати його внуком?

—Знайдіть у тексті опис бабусі.

—Чому автор порівнює її з маківкою?

—Розкажіть про Андрійка.

—Яким ви його уявляєте?

—Чи хотілося б вам дружити з цим хлопчиком?

—Яким зобразив хлопчика художник?

—Визначте основну думку оповідання.

—До яких учинків спонукає вас письменник?

Розповідь учнів про свою бабусю

Опишіть зовнішність своєї бабусі, тобто створіть її усний портрет.

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

—Яке оповідання читали на сьогоднішньому уроці?

—Хто є головним героєм цього оповідання?

—Як Андрійко ставився до старенької бабусі?

—Який висновок ви для себе зробили?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Дібрати запитання за змістом оповідання.

 

Урок 105. А.М’ястківський (біографічна довідка) «Мудра голка». Читання в особах.

Мета:вдосконалювати навички правильного і виразного читання та літературного ана­лізу твору, вміння працювати самостійно; формувати оцінні судження; розвивати читацькі навички; виховувати старанність, працелюбність.

 

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

Робота над чистомовкою

Рі-рі-рі, рі-рі-рі! Кріт сидить в своїй норі. Ра-ра-ра, ра-ра-ра! Йде до школи дітвора. Рі-рі-рі, рі-рі-рі! Добре в школі дітворі.

Л.Лозован

Робота над скоромовкою. Гра «Дощик»

На річці Роман впіймав руками рака, Рак ущипнув Романа за руку.

Гра «Зоряна година»

З букв слова електропраска скласти нові слова.

Електропраска — кекс, порт, рот, рак, спорт, скат, ропа, парта, секрет, кат,..

Гра «Заміни вислів одним словом»

Учні читають на дошці вислови і добирають слово, яке б їх замінило.

з громом і блискавкою — ... (гроза).

Дощ >■ дуже сильний — ...(злива).

дуже дрібний, густий — ... (мряка).

III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Гра «Дуель»

Клас розподіляється на дві групи. Одна група ставить запитання, інша — дає відповіді.

IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.
ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

Сьогодні ми ознайомимося із творчістю відомого поета, прозаїка, перекла­дача Андрія М'ястківського.

V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Біографічна довідка

Народився Андрій М'ястківський у селі Соколівці на Вінниччині.

Друкуватися почав ще до війни. Та в творчій біографії письменника була велика перерва, про яку сповістив не дзвінок, а бомби й гарматні постріли. Солдат М'ястківський пройшов війну в роті фронтової розвідки, а це означає, що він воював на передовій, а частіше — в тилу ворога. За бойові заслуги він був нагороджений медаллю «За відвагу», ще й дослужився до найвищого сол­датського звання — єфрейтор, чим дуже пишався.

Андрій М'ястківський — відомий автор блискучих новел, талановитих ро­манів, чудових віршів. Писав для дітей і дорослих. Весь його творчий доробок утілився у понад сорок книжок поезії та прози, численні тексти пісень і пере­кладів (з білоруської, молдовської, румунської та інших мов).

Опрацювання оповідання А. М'ястківського «Мудра голка» (с. 725-726)

1) Гра «Передбачення».

Прочитайте заголовок.

— Як ви вважаєте, про що йтиметься в цьому оповіданні? (Вправа «Мі­крофон». Учні висловлюють свої припущення.)

2) Гра «Бджілки».

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти