ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Старобешівський районної держадміністрації

Методичний кабінет

Заняття з економіки

ПІДГОТУВАЛА:

Завідувач Новокатеринівського

Дитячого садка «Квіточка»

Волкова В.А.

ЗАНЯТТЯ 2

ТЕМА: «День народження Мухи-Цокотухи»

МЕТА: Продовжувати знайомити дітей з економічними поняттями

«гроші», «ціна». Називати грошову монету – копійку. Продовжувати формувати вміння співвідносити товар з певною кількістю грошей – гривні з копійками. Вміти розкладати число на два менших. На прикладі казкової героїні показати, як можна раціонально витрачати гроші, щоб отримати прибуток.

Активізувати у мові дітей вживання слів: «ціна», «гроші», «гривня», «копійка», «товар». Розвивати пам'ять, мислення, кмітливість. Виховувати бажання працювати, викликати інтерес до світу економіки.

МАТЕРІАЛИ: «Гаманці з грішми», фланелеграф до казки К. Чуковського «Муха – Цокотуха», картки з зображенням продуктів; фішки.

 

ХІД ЗАНЯТТЯ

І. ВСТУП

Організаційний момент.

Вступне слово:

- Діти, ви полюбляєте святкувати Дні народження? Сьогодні у нас теж буде незвичайне заняття, на якому я запрошую вас на День народження. Відгадайте, у кого воно буде?

 

ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА

1. Читання казки К.Чуковського «Муха-Цокотуца» від слів «Муха, Муха – Цокотуха…» до «…може незугарні в мене іменини».

- Що купила Муха? (самовар)

- Чому Вона купила самовар? (бо в неї день народження)

- Для чого потрібен самовар? (кип’ятити воду для чаю)

- Муха ще купила пачку чаю, цукор, цукерки та торт.

- А зараз ми взнаємо, які гроші платила Муха за товар.

Робота з монетами.

Вихователь:

- На минулому занятті ми взнали про які гроші? (гривні) Гривні зроблені з паперу. Гроші, які зроблені з паперу, називають купюрами. А які гроші знайшла Муха? (копійку). Копійки зроблені з заліза. Гроші, які зроблені з заліза називають монетами.

- Давайте ми з вами роздивимося, які бувають монети? ( В 1 копійку, 2 копійки, 5 копійок)

- Покажіть монету в 1 копійку, 2, 5. Ще раз покажіть 2 копійки, 5, 1.

- Скажіть, яких копійок не вистачає? (3 і 4 копійки)

- Згадайте, як по-іншому можна зробити 2 копійки? (1+1)

- У випадку, коли нема монети у 3 копійки, ми можемо скласти монети в 2 та 1 копійку. А 4 копійки скласти з двох монет у 2 та 2 копійки.

 

 

Робота з картками.

Вихователь:

- Подивіться на картку і скажіть, який товар придбала Муха? (Чай, цукор, цукерки, торт)

- У Мухи крім копійок ще були і гривні. Тому будьте уважними, які гроші платила Муха. Чай коштує 1 гривню. Покладіть під картинкою з чаєм 1 гривню.

- Цукор коштує 2 гривні 1 копійку. За цукерки Муха заплатила 3гривні 2 копійки. Давайте згадаємо буває купюра в 3 гривні? Як зробити 3 гривні? (2+1).За торт Муха заплатила 5 гривень 5 копійок. Як іншими гривнями і копійками скласти 5 гривень 5 копійок?

     
     
 
       

- Молодці, діти. Ви правильно добирали гроші, щоб купувати товар. А зараз відпочинемо і я запрошую вас на фізкультхвилинку.

 

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

 

Муха полем йшла

Раз-два, раз-два

(Діти крокують на місці)

Муха грошика знайшла

Раз-два, раз-два

(Діти присідають)

Нахилилась, покрутилась

Раз-два, раз-два

(Діти нахиляються і крутяться навколо себе)

І до нас прийшла

Раз-два, раз-два

(Діти крокують на місці)

 

 

Гра «Збудуємо кафе»

Вихователь:

- Гості на святі запропонували Мусі-Цокотусі збудувати кафе у лісі. Підкажіть, що для цього потрібно?

1) завезти будівельний матеріал;

- Який ви знаєте будівельний матеріал? (Діти називають будівельні матеріали і отримують за відповіді фішки.)

2) зробити освітлення у приміщенні;

- Що необхідно придбати для освітлення?

3) купити меблі;

- Які меблі ви запропонуєте для кафе?

4) купити посуд;

- Який посуд необхідно придбати для кафе?

5) придбати продукти;

- Які продукти ви запропонуєте для кафе?

- Ми збудували кафе для Мухи-Цокотухи, але йому не вистачає назви. Як краще назвати кафе? (Діти пропонують назви)

 

 

ІІІ. ПІДСУМОК ЗАНЯТТЯ

- Діти, ви добре працювали на занятті.

- Скажіть, якими грішми можна розплачуватися за товар?

- Що ми збудували для Мухи-Цокотухи?

- Що вам найбільше сподобалося на занятті?

- А зараз ви подивитеся мультфільм про Муху-Цокотуху, де дізнаєтеся, яка пригода сталася з нею на іменинах.

Відділ освіти та молоді

Старобешівський районної держадміністрації

Методичний кабінет

Заняття з економіки

ПІДГОТУВАЛА:

Завідувач Новокатеринівського

Дитячого садка «Квіточка»

Волкова В.А.

ЗАНЯТТЯ 3

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти