|
ТЕМА: «Реклама дошкільного автобусу»
МЕТА: роз’яснити дітям значення реклами – інформації про товари та Послуги. Вчити дітей створювати рекламу, яка привертає увагу Людей. Під час заняття спиратися на досвід та знання вихованців з Економіки та оточуючого світу. Активізувати словник дітей словами «реклама», «інформація», «бігборд». Організувати виставку з дитячих поробок «Салон дитячих автобусів». В сюжетно-рольовій грі «Автобус» вчити дітей розраховуватися за проїзд «гривнями». Розвивати пам'ять, мислення, словник, мову. Виховувати інтерес до інформації з реклами, вміти аналізувати її зміст. Виховувати пошану до будь-якої професії; дбайливе ставлення до речей. МАТЕРІАЛИ:дитячий велосипед, автобус для сюжетно-рольової гри, заготовка площинного автобусу, фломастери, картинки з зображенням автобусів, «гаманець з грішми».
ХІД ЗАНЯТТЯ І. ВСТУП Організаційний момент. Вступне слово.
ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА Знайомство з рекламою» (Стук у двері.) Вихователь: - Діти, до нас хтось завітав. Хто вгадав нашого гостя? Так, це Гном-Економ прийшов до нас на заняття. Він щось приніс і хоче про щось розповісти. Гном-Економ: - Я вітаю всіх дітей і хочу запитати, як називається транспорт, який я тримаю у руках? Так, це велосипед. Він маленький, тому що зроблений для дітей. Велосипед легко рухається, на ньому є сигнал звуку, щоб попередити про наближення транспорту. У нього світять фари, що допоможе їхати ввечері і освітлювати дорогу. Є місце для сумки та пляшки з водою. На ньому можна їхати сидячи, а не стоячи як на самокаті. Він такий яскравий, що хочеться на ньому їхати далеко і швидко. Велосипед допоможе доїхати до дитячого садка. Ви б хотіли придбати такий велосипед? (Так)
Вихователь: - Діти, вам хочеться придбати велосипед, тому що Гном-Економ не просто розказав, а прорекламував його. Реклама – це інформація пор товари та послуги. Вона привертає до себе увагу людей, щоб вони хотіли придбати товар. - А ви чули рекламу? Де? (по телевізору, радіо, в газетах, журналах, на плакатах). - А чи знаєте ви, що великі плакати називають бігбордами. Рекламу на бігбордах роблять великою, яскравою, щоб приваблювала увагу людей. - Реклами створюють для дорослих та дітей. Скажіть, які дитячі реклами ви знаєте? (реклама напоїв, солодощів, ліків для дітей, іграшок). - Згадайте, а що сьогодні рекламував Гном-Економ? (Велосипед) - Як ви вважаєте, це реклама для дітей чи дорослих? Чому? (Реклама для дітей, тому що велосипед дитячий.) - Що Гном-Економ казав про велосипед? (розповідь дітей)
- Я бачу, що ви хочете придбати такий велосипед. А що треба робити, щоб речі довше прослужили людині? (Берегти) - Скажіть, а чи завжди можна доїхати велосипедом до дитячого садка? Чому ні? (Якщо дитина живе дуже далеко, можуть втомитися ноги. Не зручно їхати під дощем. Зовсім не можна їхати взимку по снігу.) - Яким транспортом краще добиратися дітям до дитячого садка, якщо вони живуть в інших селах? (Автобусом) - Давайте розкажемо Гному-Економу, яким повинен бути автобус для дошкільнят. (Повинен бути маленький, з м’якими яскравими кріслами. Зовні розмальований, щоб всі знали, що це автобус дитсадка.)
2. Практична діяльність дітей Гном-Економ: - Діти, я уважно вислухав, яким повинен бути дитячий автобус. А зараз я пропоную вам роздивитися картинки, на яких зображені автобуси для дітей.
- У мене є заготовки автобусів, але майстри не знають, як його розмалювати. Ви допоможете? (діти розмальовують автобус)
- Діти, ви добре попрацювали і у вас вийшли гарні автобуси. А зараз ми з вами влаштуємо виставку «Салон автобусів», де ви буде рекламувати свій автобус. (розповіді дітей) Рухлива гра «Автобус» Вихователь: - Діти, ви а зараз я запрошую вас пограти в гру «Автобус». Спочатку нам треба визначити зупинки автобусу і назвати їх («Дитячий садок», «Магазин», «Школа», «Лікарня», «Ринок»). Потім необхідно обрати водія. І хочу попередити, що проїзд коштую 1 гривню. Якщо у вас більше 1 гривні, то водій вам дасть здачу. Входячи до автобуса пасажир повинен попередити водія, до якої зупинки він їде.
(Гра дітей. Вихователь контролює вихід «пасажирів» на зупинках та оплату проїзду.)
ІІІ. ПІДСУМОК ЗАНЯТТЯ. - Хто приходив до нас на заняття? - Що ви дізналися про рекламу? - Чи хотіли б ви мати дитячий автобус у дитсадку? - Що вам найбільше сподобалося на занятті?
ВИКОРИСТОВАНА ЛІТЕРАТУРА
1. Базовий компонент дошкільної освіти (нова редакція) 2. Програма розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт». 3. Маленькі секрети бізнесу: зошит творчих завдань для дітей / Заг. Ред.. Соловйов Ю.І., Чернишов О.І. – Донецьк: «Витоки». – 2011. 4. Фесюкова Л. Б. Соціально-економічне виховання дошкільнят. – Х.: Веста: вид-во «Ранок», 2008.
|
||||
|