ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


ІНКУБАЦІЯ ЯЄЦЬ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ ПТИЦІ

Інкубація яєць - складний процес, який вимагає спеціальних знань. Від умов інкубації залежить яким чином відбувається процес ембріонального розвитку птиці. Для одержання позитивних результатів інкубації необхідне виконання деяких умов: наявність сучасних інкубаторів, основних та допоміжних приміщень, біологічно повноцінних яєць, добре обізнаного, знаючого свою справу персоналу, суворе дотримання послідовності технологічного процесу.

ХАРАКТЕРИСТИКИ ІНКУБАТОРІВ

На даний час в Україні для інкубації яєць сільськогосподарської птиці використовують інкубатори "ІУП-Ф-45" та "ІУВ-Ф-15" (Росія), "Рас Реформ" (Голландія), "Питерсайм" (Бельгія), "Чік Мастер" (США), "Вікторія" (Італія), "Інка" (Україна) та ін. Інкубатори типу "Універсал-55" ще досить поширені в господарствах, незважаючи на те, що їх випуск припинено. Вказані інкубатори призначені для інкубації яєць птиці усіх видів. Основні технічні параметри інкубаторів типу "Універсал" наведено в таблиці 21.

Для інкубації використовують яйця від клінічно здорової птиці, благополучної за інфекційними захворюваннями.

Таблиця 21

Характеристика інкубаторів

Показник "ІУП-Ф-45" "ІУВ-Ф-15" "Універсал-55"
інкубаційні шафи вивідна шафа
Місткість інкубатора, шт. кур. яєць
Кількість шаф в інкубаторі, шт.
Місткість шафи, шт. курячих яєць
Розміри інкубатора, мм:        
довжина
ширина
висота
Потужність інкубатора, кВт 17,5 3,5 7,5 2,5
Кількість лотків у шафі, шт.
Кількість вентил. у шафі, шт.
Частота обертів вентилятора, хв.
Установка лотків Барабан Блок-візки Барабан Стелаж
Спосіб зволоження Розпилення води вентиля тором Відкритий тепло обмінник Відцент ровий розпи лювач Відцент ровий розпи лювач
Спосіб охолодження Водяний мідний трубчастий змійовик Водяний відкритий тепло обмінник Повітря ний Повітря ний

ЗБІР, ТРАНСПОРТУВАННЯ І ЗБЕРІГАННЯ ЯЄЦЬ,

ПІДГОТОВКА ЇХ ДО ІНКУБАЦІЇ

Інкубаційні яйця необхідно збирати сухими, чистими руками, щоб не зруйнувати надшкаралупну плівку (кутикулу). Збирати яйця у гніздах треба якомога частіше, зокрема яйця курей, індичок і цесарок через 2-3 години, а качок і гусок через годину.

Збір яєць (не враховуючи дня знесення яєць) при формуванні партії не повинен перевищувати:

* для курей, цесарок та качок - 5 діб,

* індичок - 7,

* гусок і перепілок - 9,

Інкубаційні яйця укладаютьу горбасті картонні прокладки тупим кінцем догори за ОСТ 1345. У кожній прокладці курячих яєць розміщують не більше 30. Яйця качок, індиків і гусей мають більшу масу і розміри, а тому їх укладають по 15 штук. Прокладки з яйцями складають у картонні ящики за ГОСТом 13513.

Прокладки і ящики повинні бути сухими, продезінфікованими, без плісені і сторонніх запахів.

У кожний ящик з інкубаційними яйцями вкладають етикетку, на якій вказані: прізвище чи номер сортувальника яєць, метод дезінфекції тари і яєць, назва дезінфікуючого засобу.

Для транспортування яєць краще використовувати спеціальні автомашини моделі 3 716 (біля 36 тисяч яєць курей) чи 5 702 (біля 65 тисяч яєць курей), які забезпечують їх збереження. Швидкість руху автомашини повинна забезпечувати збереження якості інкубаційних яєць і по асфальтовій дорозі не перевищувати 60 км на годину, по ґрунтовій не більше 30. Забороняється допускати тряску чи різні поштовхи. Температура біля яєць при транспортуванні повинна бути в межах 8,0-23 °С, відносна вологість - 60-80 %.

Інкубаційні якості яєць можуть значно знижуватись під впливом несприятливих умов.

Для того, щоб одержати високий вивід молодняку, важливо зберегти інкубаційні якості яєць з моменту їх знесення до закладки в інкубатор.

Знесене яйце охолоджується, але зародок у ньому залишається живим, у нього лише сповільнюються всі процеси життєдіяльності.

При тривалому зберіганні в яйці виникають глибокі незворотні морфологічні, фізико-хімічні і біохімічні зміни. Білок поступово окислюється: під дією ферментів у ньому відбувається розпад білкових молекул. Він втрачає воду із-за випаровування її через пори шкаралупи та дифузії в жовток, зникає його шаруватість та бактеріологічні властивості. Жовток стає рідким через розпад в ньому азотистих сполук, жирів і утворення вільної води. Жовткова оболонка втрачає еластичність і збільшується її проникність. У клітинах бластодиска змінюється структура ядра і протоплазми. їх здатність до ділення і перетворення на тканини і органи ембріона знижується. Під час зберігання із яйця не лише випаровується вода, а й виділяється вуглекислота. Яйце втрачає свою масу. Всі ці зміни можна назвати старінням яйця.

При інкубації старих яєць не тільки зменшується їх виводимість, а й сильно погіршується якість виведеного молодняку.

При зберіганні за нормальних умов курячих і індичих яєць протягом 6-ти діб, качиних і цесариних - 8, гусячих - 10 діб виводимість майже не змінюється. Режими зберігання інкубаційних яєць птиць різних видів наведено в таблиці 22.

Таблиця 22

Режими зберігання інкубаційних яєць (Вологість повітря 70-80 %)

 

 

 

 

 

 

Вид птиці Термін зберігання, діб Температура, °С
Кури 20-21
14-15
більше 7 12-13
Індики 15-18
12-15
більше 6 8-12
Качки, гуси, цесарки 18-20
12-15
більше 8 8-12

 

У випадку необхідності тривалого зберігання інкубаційних яєць використовують спеціально розроблені методи. Найпростіший з них - підігрів яєць.Його починають не пізніше ніж через 3 доби після знесення. Яйця укладають у лотки і підігрівають в інкубаторі при температурі 37,5-38,0 °С і відносній вологості 55-70 % протягом 5 годин. Потім у лотках їх переносять до яйцескладу, де зберігають до закладання в інкубатор. Добре зберігати яйця в атмосфері, збагаченій азотом або в озонованому середовищі.

Одним із важливих заходів при інкубації яєць є їх дезінфекція. Першу дезінфекцію яєць проводять безпосередньо у пташнику, не пізніше ніж через дві години після їх збору. Друга дезінфекція яєць повинна проводись на складі (в дезкамері) після сортування й укладання їх у лотки. Якщо зберігання яєць до інкубації триває декілька діб, то в такому разі перед закладанням у інкубатор їх знову дезінфікують. Якщо яйця інкубують за схемою "одна партія у шафі", то цю дезінфекцію можна роботи не у дезкамері, а в інкубаторі. У процесі інкубації дезінфекцію, як правило, не проводять.

Проводять дезінфекцію яєць різними методами:

фізичними (ультрафіолетове і лазерне опромінення, аероіонізація, теплова обробка)

хімічними (формалін, антибіотики, перекис водню та ін). Останнім часом розроблено нові препарати для дезінфекції інкубаційних яєць: "ВВ-1", "ВВ-5", "АТМ-арома", "Віркон-С", "Бактерицид", "Біодез", "Полідез" та ін.

У птахівницьких господарствах України для дезінфекції інкубаційних яєць продовжують використовувати пару формальдегіду.

Для дезінфекції інкубаційних яєць курей парою формальдегіду на 1 м3 камери використовують: - 20 г перманганату калію,

- 30 мл 40 %-го формаліну,

- 20 мл води. Експозиція - 30 хвилин.


ОЦІНКА, СОРТУВАННЯ ТА ВИМОГИ ДО ЯКОСТІ

ІНКУБАЦІЙНИХ ЯЄЦЬ

Відбирають яйця для інкубації за зовнішніми ознаками та просвічуванням на овоскопі. При зовнішньому огляді враховують величину і форму яєць, стан та якість шкаралупи, при просвічуванні розміри і розміщення повітряної камери, положення та рухомість жовтка, наявність включень, цілісність шкаралупи.

Інкубаційні яйця повинні мати чисту, однорідну, гладеньку шкаралупу. Для індичок допускається наявність яєць з вапняними наростами на шкаралупі. Колір шкаралупи інкубаційних яєць курей може варіювати від білого до темно-коричневого. У качок та гусей колір яєць білий, а іноді блакитно-зелений, уцесарок варіює від кремово-жовтого до буро-коричневого, а у перепелів пігментований, з крапками та плямами різної конфігурації.

У яєць, які призначені для виведення молодняку населенню або для вирощування на м'ясо, допускаються незначні відхилення за формою й незначне забруднення шкаралупи у вигляді крапок або смуг загальною площею не більше 2 см2 яйця курей, 3 см2 яйця індиків, 5 % (1/32) поверхні шкаралупи яйця качок, гусей, цесарок, перепелів.

Не слід для інкубації використовувати яйця, які мають такі дефекти:

*неправильна форма; *з кров'яним, м'ясним та іншим вмістом
*забруднені; биті; *зі зміщеною і блукаючою повітряною камерою
*з насічкою; *підморожені
*миті; *"тумаки"
*з вапняними наростами; *з різними плямами під шкаралупою
*старі; *"красюк"
*без шкаралупи *з внутрішньою насічкою
*з тонкою шкаралупою *з рідким білком; "присушка";
*двожовткові *з обірваними градинками

Збір яєць при формуванні партії не повинен перевищувати: для курей та качок 5 діб, індичок - 7, гусок -9, цесарок - 5, перепілок - 9, не враховуючи дня знесення яєць. Вимоги до інкубаційних яєць (некаліброваних) сільськогосподарської птиці, які розроблені Інститутом птахівництва УААН наведені в таблицях 23-27.

Таблиця 23

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти