ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Спеціальність 5.12010102 « Сестринська справа »

Курс , 4 семестр

Тема: Участь медичної сестри у лабораторних дослідженнях

Практичне заняття № 8

Склав та підготував:

Золотько Е. В.

ВЗЯТТЯ МАЗКА ІЗ ЗІВА.

Мазок із зіва пацієнта береться за призначенням лікаря з метою знаход- в ньому гемолітичного стрептококу, патогенного стафілококу, менінго- дифтерійної палички (Corinebacterium diphteriae) та іншої мікрофлори, а також з метою визначення чутливості мікрофлори до антибіотиків.

Місце проведення:

ізолятор приймального відділення лікарні загального профілю, оглядовий ка­бінет лікарні інфекційного профілю, процедурний кабінет інфекційних захво­рювань поліклініки, кабінет отоляринголога, кабінет доклінічної практики. Оснащення робочого місця:

Пересувний робочий маніпуляційний стіл.

Стерильні гумові рукавички.

Стерильний лоток,

Стерильний шпатель.

Стерильна пробірка.

Спеціальний стерильний ватний тампон, закріплений на конусі дротяної петлі.

Штатив для пробірок.

Спиртівка.

Сірники.

Лоток для використаних предметів.

Попередня підготовка до виконання навику:

- напередодні із бактеріологічної лабораторії отримати стерильні пробірки із стерильним ватним тампоном, закріпленим на конусі дротяної петлі,

- бажано процедуру виконувати натще або не раніше 2-х годин після прий­няття їжі. Бажано, щоб перед процедурою пацієнт не полоскав горло антисептиками і не приймав антибактеріальних препаратів (зокрема ан­тибіотиків) — про що і слід поговорити з пацієнтом;

- запропонувати пацієнту сісти на стілець обличчям до джерела світла, відхилити трохи голову назад і широко відкрити рот;

- вимити двічі руки з милом під проточною водою, витерти чистим індиві­дуальним рушником, одягнути стерильні рукавички;

Основні етапи виконання навику:

1. І, II, III пальцями лівої руки взяти стерильний шпатель; між IV і V пальця­ми цієї ж руки розмістити стерильну пробірку з стерильною ватною проб­кою.

2. Шпателем придавити корінь язика донизу. Провести огляд ротової по­рожнини і зіву.

Правою рукою вийняти із пробірки тампон і обережно, не торкаючись слизової оболонки щоки і язика, підвести його до ділянки розміщення нальоту.

Швидко зробити мазок по поверхні мигдаликів або по задній стінці глотки, тобто де є нальот, і не торкаючись слизової оболонки ротової порожнини, обережно вийняти тампон із порожнини рота. Особливістю взяття мазка із зіва при підозрі на дифтерію є те, що мазок береться на межі нальоту і здорової тканини.

Використаний шпатель покласти у лоток для використаних предметів.

Горловину пробірки провести над вогнем спиртівки і швидко вставити тампон у пробірку, не торкаючись зовнішньої її поверхні.

7. Заповнити направлення у бактеріологічну лабораторію (найменування лікувального закладу, прізвище, ім'я, по батькові пацієнта, "Мазок із зіва", діагноз, дата, підпис}.

Прикріпити направлення до пробірки і мазок терміново відправити до лабораторії.

9. Провести дезінфекцію шпателя (навик "Л").

10. Зняти рукавички, занурити їх для дезінфекції в 3% розчин хлораміну на 60 хв. у відповідній промаркірованій ємності.

11. Провести гігієнічну дезінфекцію рук: обробити руки 0,5% розчином хлораміну, вимити під проточною водою двічі намилюючи їх одноразо­вим твердим милом або використовуючи рідке мило. Витерти чистим індивідуальним рушником.

ВЗЯТТЯ МАЗКА ІЗ ПОРОЖНИНИ НОСА.

Мазок із порожнини носа пацієнта береться за призначенням лікаря з ме­тою виявлення в ньому різноманітної мікрофлори.

Місце проведення:

ізолятор приймального відділення лікарні загального профілю, оглядовий ка­бінет лікарні інфекційного профілю, процедурний кабінет інфекційних захво­рювань поліклініки, кабінет отоляринголога, кабінет доклінічної практики.

Оснащення робочого місця:

Пересувний робочий маніпуляційний стіл.

Стерильні рукавички.

Стерильний лоток.

Стерильна пробірка.

5. Спеціальний стерильний ватний тампон, закріплений на конусі дротяної] петлі.

Штатив для пробірок.

Спиртівка.

Сірники. І

Лоток для використаних предметів.

Попередня підготовка до виконання навику:

- напередодні із бактеріологічної лабораторії отримати стерильні пробірки із стерильним ватним тампоном, закріпленим на конусі дротяної петлі;

- запропонувати пацієнту сісти на стілець, трохи відхиливши голову назад.

- вимити двічі руки з одноразовим милом під проточною водою, витерта чистим індивідуальним рушником, одягнути стерильні рукавички;

Основні етапи виконання навику:

Взяти пробірку в ліву руку, тримаючи її між IV і V пальцями.

Вказівним пальцем лівої руки злегка підняти кінчик носа пацієнта.

3. Правою рукою вийняти тампон із пробірки, обережно ввести його обер­товими рухами в нижній носовий хід з однієї, а потім з іншої сторони.

Горловину пробірки провести над вогнем спиртівки і швидко вставиту тампон у пробірку, не торкаючись зовнішньої її поверхні.

Заповнити направлення у бактеріологічну лабораторію, прикріпити його до пробірки і мазок терміново відправити до лабораторії.

Запам'ятайте! У зв'язку д тим, що є випадки захворювання на диф­терію, медична сестра приймального відділення лікарні загального профілю, лікарні інфекційного профілю, ЛОР відділень та кабі­нетів отоляринголога поліклініки повинна знати, що необхідно:

1. Негайно викликати чергового лікаря-отоларинголога для огляду посту- паючого пацієнта з патологією "вухо-горло-ніс'.

2. За призначенням лікаря — усім пацієнтам, яким поставлено діагноз: ларингіт, фарингіт, тонзиліт, перитонзилярний абсцес, набряк гортані - одноразово взяти мазок із зіва і порожнини носа, а при підозрі на диф­терію — тричі з інтервалами між першим і другим та другим і третім разами — 60 хв. Мазок терміново відправити до лабораторії.

3. Якщо пацієнт з підозрою на дифтерію поступив у приймальне відділення після 18-ї години або вночі (тобто тоді, коли бактеріологічна лаборато­рія не працює) необхідно одразу ж після взяття матеріалу на тампон, засіяти його на чашку Петрі з харчовим середовищем Лефлера. На зовнішній поверхні чашки Петрі зробити посередині поділку; зверху на­писати літеру "Н" ("ніс"), знизу написати літеру "З" ("зів"). Відкрити чашку Петрі і штриховими рухами засіяти матеріал на харчове середови­ще (зверху — мазок із носа, знизу — мазок із зіва). Чашку Петрі постави­ти в термостат, де +37,5оС, а вранці разом із направленням відправити чашку Петрі до лабораторії.

При підозрі на дифтерію — ізолювати пацієнта, поки результат мазка не дасть відповіді (відповідь із бактеріологічної лабораторії надійде через 24 год,). Повідомити головного лікаря про перебування такого пацієнта у приймальному відділенні.

5. При підозрі на дифтерію до отримання результату із лабораторії — за призначенням лікаря ввести анатоксин. Зволікання збільшує небезпеку для пацієнта, оскільки зафіксований в тканинах токсин вже не нейтралізу­ється анатоксином.

6. При отриманні позитивної відповіді із лабораторії — організувати терміно­ве відправлення пацієнта з приймального відділення лікарні загального профілю до інфекційної лікарні.

Про кожен випадок виявлення дифтерії обов'язково повідомити санепід- станцію, організувати обстеження співробітників і контактних по палаті, провести заключну дезінфекцію у відділенні.

ПРАКТИЧНА НАВИЧКА

« ТЕХНІКА ВЗЯТТЯ МАЗКА ІЗ ЗІВУ ТА НОСА »

 

 

 

 

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти