ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Способи визначення полів невидимості

1. На місцевості по висотам НП противника і замаскованим об’єктам.

2. По картам, по правилам військової топографії (спосіб палетки);

3. По рельєфним картам.

4. По стереоскопічним аерофотознімкам.

При приховувані техніки від радіолокаційної розвідки матеріальна частина розміщується на межах полів невидимості (за зворотніми схилами висот, на краю лісу, за будинками, в ярах).

При розміщенні РЛС до 5 км, поля невидимості мають такі ж розміри як і оптичні поля невидимості, при великих відстанях вони на 20% коротші чим оптичні.

При маскуванні об’єктів на природних фонах враховуються основні характеристики кольору: колірний фон і яскравість.

Колірний фон даного кольору визначається степенем його відповідності до того чи іншого кольору сонячного спектру, тобто чи відноситься даний колір до зеленого, червоного, жовтого і т.д., що встановлюється порівнянням даного коліру з еталонами ахроматичної шкали (Приложение 25 «Наставление по войсковой маскировке» ч.2).

Яскравість визначається степенем схожості даного кольору з білим, сірим і чорним кольорами при порівнянні його з яким-небудь еталоном ахроматичної шкали (Приложение 26 «Наставление по войсковой маскировке» ч.2).

Різниця кольорів по яскравості характеризується коефіцієнтом контрасту по яскравості, який визначається по формулі:

При умові r1>r2

Тут r1 і r2 – коефіцієнти яскравості відповідного фону і маскувального покриття.

Щоб об’єкти чи маски не виділялись на навколишній місцевості по яскравості, між поверхнями об’єкту(маски) і фону контраст повинен бути непомітним і коефіцієнт контрасту повинен бути не більше 0,1, тобто К2≤0,2.

 

2.Маскувальні властивості місцевості, їх використання і поліпшення.

Маскувальні властивості місцевостівизначаються кількістю і якістю природних масок, які є на ній і плямистих ділянок фону.

По маскувальним властивостям місцевість поділяється на:

- відкриту;

- напівзакриту;

- закриту.

До відкритої відноситься місцевість, на якій закритий простір складає менше 25 % всієї площі.

До напівзакритої відноситься місцевість, на якій закритий простір складає близько 50 % всієї площі.

До закритої відноситься місцевість, на якій закритий простір складає більше 50 % всієї площі.

При маскуванні військ і об’єктів, рішуче значення має вміле використання маскувальних – сховуючих і видових властивостей місцевості.

Ефект схову залежить від наявності природних масок, які мають достатню висоту і площу та дозволяють розміщувати об’єкти всередині масок (в лісі під кронами, в будівлях) або за ними (зворотні схили висот, паркани, будівлі).

Сховуючими називаються такі властивості місцевості, які дякуючи наявності природних масок дозволяють приховувати війська і військові об’єкти без застосування штучних масок.

Приховуючі властивості місцевості характеризуються наявністю природних масок, до яких відносяться:

- рослинність(ліси, трава, кущі)

- нерівності рельєфу

- будівлі всіх видів

Видовими називаються такі властивості місцевості, які дозволяють при правильному використанні її в деякій мірі зменшувати помітність військ. Видові властивості місцевості можуть різко зменшувати помітність військових об’єктів, в зв’язку з наявністю контрасту між окремими ділянками місцевості і об’єктами.

Видові властивості місцевості визначаються: кольором місцевості, наявністю на ній різного виду плям і рябих кущів.

Велике значення для маскування пересування військ, непомітного зайняття районів має грамотне використання умов обмеженої видимості – нічна темнота, туман, низька хмарність, опади.

На відкритій місцевості для зменшення помітності техніки і споруд від повітряної розвідки оптичними способами доцільно вибирати плямисті ділянки місцевості. В цьому випадку машини, які мають захисне зелене фарбування, розміщують на темних плямах, а інженерні споруди, які виділяються звичайно світлими брустверами і відсипками, на плямах голого грунту.

Умови обмеженої видимості заважають розвідці візуальним спостереженням, фотографуванням, телевізійними засобами.

Тумани скорочують дальність видимості вдень і вночі. Наприклад, коли повітря прозоре, світло фар вночі видно з відстані 15 – 20 км. При слабкому тумані ця відстань скорочується до 1,5 км, при щільному тумані – 0,2 км. Щільні тумани непрозорі як для видимого так і для ближнього інфрачервоного випромінювання, тому спостереження з допомогою приладів нічного бачення в щільному тумані неможливе.

Дощ, снігопад та інші опади заважають вести розвідку не тільки візуальним спостереженням але й радіолокаційними станціями.

З метою поліпшення маскувальних властивостей місцевості для полегшення або зменшення помітності розміщених на ній військ і військових об’єктів, а також зміни характеру місцевості застосовується штучне роз плямування поверхні землі.

Поліпшення маскувальних властивостей місцевості штучним роз плямуванням поверхні землі застосовується в тих випадках, коли місцевість має одноманітний фон з бідним рисунком.

В цих умовах застосовуються штучні плями, які повторюють обрис об’єкта або маски(одноколірні), і плями довільної форми (одноколірні і двоколірні). Плями можуть покривати райони або вузькі полосни місцевості (шириною до 50 м кожна), які прилягають до шляхів руху військ з однієї чи двох сторін. Колір плям може бути різним, але яскравість плям повинна бути більш-менш яскравості фону на стільки, щоб коефіцієнт контрасту був не менше 94. В цьому випадку велика кількість плям створює рябіють фону, яка ускладнить виявлення і розпізнавання з повітря маскувальних об’єктів.

При розміщенні військ на штучно розплямованій місцевості на кожний об’єкт який сховується (автомобіль, танк) відводиться окрема пляма і лише лінійні об’єкти, які мають велику протяжність (траншеї, ходи сполучення), займають декілька плям. При маскуванні таких об’єктів як танки, автомобілі плями влаштовуються групами. Кількість плям в групі повинна перевищувати кількість об’єктів які знаходяться в 2-3 рази.

При маскуванні пересування військ по відкритій місцевості плями створюються вздовж маршрутів і примикають до дороги або колонного шляху. Кількість плям рівна 20 – 30 на 1 км шляху.

Плями різної форми застосовуються для маскувального розміщення на них різних військових об’єктів як в укриттях, так і поза ними. Плями ці роблять одно- і двоколірні.

Розміри одноколірних плям можуть коливатись від:

- ширина 5 – 15 м;

- довжина 15 – 25 м.

Форма двоколірних складних плям може бути сама різноманітна, а розміри коливаються в межах 15 – 30 м.

 

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти