ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Заходи національно-патріотичної спрямованості

В ДНЗ «Ізмаїльський центр професійно-технічної освіти» з метою систематизації роботи з патріотичного виховання реалізується освітньо-виховний проект «Бессарабія – це Україна». Провідною ідеєю проекту є творчий пошук ефективних форм освітньо-виховної роботи щодо відродження національних традицій, української культури, звичаїв народу, формування в учнів патріотизму і національної гідності.

Проектом передбачено проведення циклу різноманітних за формою і змістом заходів: акцій, святкових і пізнавальних програм, конкурсів, фестивалів, цікавих зустрічей , уроків тощо.

Сьогодні, коли від ворожих куль гинуть кращі сини нашої держави і стають посмертно героями, люди втрачають домівку, а малеча замість щасливого дитинства потребує психологічної реабілітації – неможливо бути байдужим! Патріотизм, мужність, подвиги наших військових і правоохоронців, які власним життям боронять цілісність Батьківщини, щоразу підсилює нашу віру і сподівання та – головне – гордість за свій народ. Життя – безцінне, а Україна – понад усе! Гасла «Ні! – війні!», «Україна – єдина!», позбавлені зайвого пафосу, щиро закликають до миру та єдності!

Лейтмотивом до моєї роботи з патріотичного виховання стали слова мого учня Назаренко Юрія:«Ми тільки починаємо жити, та у нас є свої мрії, цілі, прагнення. Ми хочемо бачити нашу Україну квітучою країною. Заради цього треба жити. Жити так, щоб нашим героям не було соромно дивитися на нас з висоти вічності».

1.Ярмарка виробів з природнього матеріалу на тему:«Україна – єдина країна!»,зайняли ІІ місце.

2.Сьогодні учні глибоко усвідомлюють значення слів «війна» та «мир». Їм зовсім не чужі поняття патріотизму та свідомої громадянської позиції. Тому ми зустрілися із бійцями, які мужньо захищають нашу країну від агресора. Учням важливо було познайомитися із тими, хто дивився в очі смерті та пройшов кола воєнного пекла, почути гірку правду про війну на Сході нашої держави та дізнатися, хто вони – захисники України.

«Ми – творці історії»– під такою назвою було проведено урок мужності.

В кабінеті історії зібралися учні І та ІІ курсу, панувала хвилююча атмосфера патріотичних настроїв, щирих почуттів поваги та любові до всіх воїнів, хто захищає територіальну цілісність і незалежність України.

На виховний захід були запрошені співробітники Ізмаїльського прикордонного загону - майор Гончар В.М., майор Пьянік Д.В, майор Макаренко С. Н.

Ми говорили про мужність українських військових та добровольців, про їхню вірність присязі та українському народові, готовність віддати життя за цілісність України, за її мир та спокій, а також про героїзм та самовіддачу простих українців, які допомагають бійцям. Глибоко зворушили учнів розповіді бійців, які розповідали про нелегкі бойові будні, проведені в зоні АТО, згадали патріотичні настрої наших бійців, допомогу волонтерів та важливість підтримки захисників Вітчизни. Вони поділилися з учнями спогадами і своїм прикладом показали, що любов до свої Батьківщини можна доводити вчинками.

Ми впевнені, що поки є такі сміливі та відважні люди, – наша країна нездоланна. Вона також розповіла про ситуацію на Сході та закликала молодь ніколи не забувати про величний внесок українських воїнів, які відважно захищають нашу державу від бандитських формувань і російських окупантів.

Відповідаючи на запитання учнів, гості розповідали про особливості їхньої служби, настрої місцевих жителів Донбасу та їх ставлення до українських військових. Воїни щиро дякували за допомогу та підтримку, яку їм надають земляки та волонтери.

Наприкінці розмови учні подякували бійцям за відверту та цікаву розмову, за прояв справжнього героїзму та неймовірної сили духу.

3.Я намагаюсь залучати учнів до громадських проектів .З метою вшанування пам'яті загиблих у Другій світовій війні ми приймали участь у покладанні квітів біля пам’ятника Воїнів – визволителів .

9 травня 2015 року.

4.Прийняли участь у мітингу до Дня Конституції України, 28 червня 2015 року.

5.Прийняли участь у мітингу до Дня незалежності України, 24 серпня 2015 року.

6.Першого вересня 2015 року в Ізмаїльському центрі професійно - технічної освіти була оголошена акція «Допомога воїнам АТО». 30 вересня усе, що було зібрано силами учнів було передано голові волонтерського руху «Дружин і матерів прикордонників» Аршинової Альоні Леонідівні, члену волонтерського руху, громадському діячеві, Валентині Володимирівні Шевченко, бійцеві 28 окремої бригади , добровольцю Мельниченко Олександру. Учень групи № 13 Іван Череш подякував від всіх учнів закладу прикордонників і побажав їм якнайшвидшого повернення і пообіцяв бути гідною заміною нашим захисникам.

7.З метою виховання в учнів почуття патріотизму, національної гідності, любові до рідного краю, почуття вдячності воїнам АТО за захист Вітчизни було проведено відкритий захід на тему : «Український патріотизм – це стан душі».

 

 

З давніх - давен патріотизм є невід’ємною частиною життя кожного

народу. Важко уявити, що десь над нашою рідною землею клекочуть гармати, повітря здригається від вибухів, а відчай панує в очах людей… Будь-яка країна розсиплеться на попіл, якщо її громадян не об’єднує прихильність до землі, на якій вони живуть .

На урок були запрошені: заслужений вчитель української мови та літератури Одеської області та України, Шевченко Валентина Володимирівна, керівник волонтерського руху АТО, Аршинова Олена Леонидівна.

«Сьогодні ми всі усвідомлюємо значення слів «війна» і «мир». Тому ми зібралися, щоб зустрітися з бійцями, які мужньо захищають нашу країну від агресора. Вам важливо познайомитися з тими, хто дивився в очі смерті і пройшов кола воєнного пекла, почути гірку правду про війну на Сході нашої країни і дізнатися, хто вони - захисники України» – висловилась Олена Леонидівна.

Глибоко чіпали учнів розповіді бійців про нелегкі бойові будні, проведених у зоні АТО, волонтерів та важливість підтримки захисників Вітчизни. Шевченко Валентина Володимирівна розповіла учням І та ІІІ курсів,чому треба любити свою державу. Члени гуртка «Промінь» читали вірші про патріотизм та відданість своєї Батьківщині. Учні та присутні майстри та викладачі : Іванова В. В., Георгіу О. М., Шевченко Д. Г., Гробовенко Н. В., Скіцько К. А. подякували наших захисників за прояв справжнього героїзму і неймовірної сили духу. Присутні подякували за співробітництво та добре організований захід, учні бажали допомогти бійцям АТО – організувати місячник по збору коштів на придбання ліків для поранених.

Ми не обираємо Батьківщину, але можемо обрати, як прожити своє життя заради неї. Історію створює не хтось і десь, а ми, тут і зараз.

Присутні журналісти газет «Курьер недели» та «Собеседник Измаила» висвітлили цей захід у місцевих ЗМІ. Матеріали Першого уроку 2015 – 2016 н. р.« Український патріотизм – це стан душі» розміщено на сайті

«Учительського журналу он- лайн».

 

8.Однією з ефективних форм військово-патріотичного виховання учнівської молоді є проведення у навчальних закладах патріотичних ігор.

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти