ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Матеріали та вироби зі скла в екстер’єрі

31. 1. Візерункове кольорове та безбарвне скло (ГОСТ 5533) виготовляють методом безперервного прокатування. Воно відрізняється від звичайного тим, що по всій його поверхні на одному чи обох боках є рельєфний візерунок. Випускають візе­рункове скло у вигляді листів завширшки 400... 1200 мм і завдовжки 600... 1600 мм (для стекол завтовшки 3,5 і 5,0 мм) та завширшки 800... 1600 мм і завдовжки 1000...2500 мм (для стекол завтовшки 6 і 7 мм). Світлопропускання візерунково­го скла з візерунком на одній поверхні становить не менш 75%, а з візерунком на двох поверхнях - не менш 65%. Різновидами візерункового скла є стекла типу «Мороз» та «Заметіль».

Декоративне скло типу «Мороз» — це скло, одна поверхня якого є матовою, одержаною за допомогою механічної обробки (піскоструменем чи шліфуванням). Далі на цю поверхню наносять шар міздрового клею, після чого скло просушу­ють при температурі 50...60°С протягом 6... 12 год. Під час сушіння клей зменшу­ється в об'ємі, при цьому відривається шар його разом з тонкими лускатими плівками скла завтовшки до 0,25 мм. Внаслідок цього утворюється характерний візерунок, подібний до візерунка на склі при морозі. Скло такого типу може випускатися безбарвним або забарвленим завтовшки 3...6 мм і розмірами до 1800x1000 мм.

Скло «Заметіль» виготовляють методом прокатування. Воно має на повер­хні хвилеподібний неповторюваний візерунок із матовими ділянками у вигляді виступів, що створюють своєрідний декоративний ефект. Залежно від характеру візерунка товщина такого скла може бути 3...8 мм, максимальний розмір листа 1500x1300 мм та 1900x800 мм.

Скло «Заметіль» може бути безбарвним або кольоровим. Одна поверхня скла термічно полірована, інша має візерунок.

Кольорове та художнє скло виготовляють з кольорової скломаси. Його поді­ляють на два види — забарвлене у масі (глушене) і накладне (на одну з поверхонь наносять шар забарвленого скла завтовшки 0,2...1,5 мм).

За характером забарвлення кольорове скло буває прозоре та глушене.

Основні кольори прозорого скла: червоний, оранжевий, жовтий, зелений, блакитний і синій з відтінками - чорним, місячно-білим, лимонним та молочним.

Кольорове листове скло виготовляють методом вертикального витягування з фарбованої прозорої або глушеної скломаси.

Максимальний розмір кольорових стекол 1000x750 мм при товщині 3 мм, розмір скла молочного відтінку 1000x1000 мм при товщині 4,5 мм.

Прозоре кольорове скло використовують для виготовлення вітражів, техно­логія виготовлення яких була започаткована ще в XI ст. Сучасні вітражі викону­ють як з використанням класичної техніки монтажу, так і сучасних технологій. Незважаючи на високий рівень останніх, як і в стародавні часи, художня якість вітражів залежить від таланту та майстерності виконавців.

32. Склоблоки, склопакети. Властивості. галузі застосування.

Склоблоки і склопакети – це теплоізоляційні конструкції

Склоблоки. Виготовляються методом пресування півблоків та зварюванням, чи склеюванням їх у порожнистий блок..при цьому усередині утворюється вакуумна порожнина.

Бувають різних форм, одно та дво камерними, декоративні світлорозсіювалбні та нерозсіювальні.світлопропускання становить 50-65%. Світлорозсіювання до 25%. Коеф теплопровідності 0.42вт/(м*К) термічна стійкість 30-50С. Використовується для заповнення світлових пройомів, стін, несучих конструкцій.

Склопакети. Плоскі стекла по периметру приклеюються до металевої рамки спеціальними мастиками так, щоб між ними утворилися герметичні порожнини.у проміжках зазвичай рзміщують активний волого вбирний компонент.що дає змогу запобігти конденсату.склопакети мають рамки зі сталі, деревини чи синтетичних матеріалів. Простір між рамкою та ребрами скла заповнюють ущільнювальною еластичною масою. коеф теплопередачі 1.74-3.13 вт/м2, світлопропускання 60-70 % звукоізоляція 40-55 дБ..

Склопакетами заповнюють вікна, вітрини, зенітні ліхтарі та балконні двері.засстосування їх дозволяєзменшити товщину вікон у 2.5 раз, масу на 15%,витрати матеріалів на 30-40%

33.Пористі будівельні матеріали із мінеральних розплавів,особливості іх застосування

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти