ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Легкі бетони.Властивості,застосування у будівництві.

Легкі бетони виготовляють на пористих заповнювачах (керамзит, аглопорит, спушений шлак, пемза, туф).

До особливо легких бетонів відносяться пористі бетони (газобетон, пінобетон), які отримують спученням в’яжучого, тонкомолотої добавки і води спеціальним способом, та великопористий бетон на легких заповнювачах.

застосовують для виготовлення суцільних і пустотілих плит перегородок.Газобетон представляет собой экономичный и эффективный строительный материал, свойства которого позволяют в сжатые сроки сооружать долговечные промышленные объекты, общественные здания, школы, сады. Что касается жилых зданий, то использование этого материала возможно при реализации различных проектов: от типовых коттеджей до высотных зданий. При будівництві великих будинків залізобетонна коробка заповнюється блоками з газобетону. Залежно від побажання клієнта зовнішня стіна може бути виконана або цілком з блоків, або з обробкою із зовнішньої цегельної кладки, сайдінга або вагонки. Завдяки порам в газобетонних блоках досягаються оптимальні показники режиму температурної вологості, що особливо важливе для житлових будинків

52 Ніздрюваті бетони, особливості застосування у будівництві.

Ніздрюваті бетони відносяться до бетонів на пористих заповнювачах, утворюється внаслідок затвердіння попередньо поризованої суміші вяжучого, кремнезистого компонента й води. Застосування: виготовляють армовані панелі зовн. стін і покриття будівель,неармовані стінові блоки і камені, тепло та звукоізоляційні і жіростійкі вироби. Застосовують ніздрюватобетонні вироби у житлових, громадських, промислових та с/г будівлях.

53. Будівельні розчини, властивості та галузі застосування.

Будівельний розчин — це штучний камінь, отриманий при твердінні раціо­нально підібраної і ретельно перемішаної суміші, що складається з мінеральної в'яжучої речовини, дрібного заповнювача (піску), води та добавок. До затвердін­ня суміш цих компонентів називають розчиновою сумішшю. Будівельними роз­чинами нового покоління є матеріали, отримані на основі сухих будівельних су­мішей - порошкоподібних композицій, що виготовлені у виробничих умовах і складаються з мінеральної (або полімерної) в'яжучої речовини, мікронаповнюва-чів, заповнювачів та добавок. Оцінка властивостей отриманого штучного каменю на основі затверділого будівельного розчину здійснюється за такими показниками: середня густина, міц­ність при стиску, розтяг при розколюванні, розтяг при згині, усадка, середня гус­тина, вологість, водопоглинання та морозостійкість. Обов'язковим для усіх видів розчинів є визначення міцності при стиску, інші властивості визначають у випад­ках, які передбачені проектом.

За середньою густиною будівельні розчини при природній вологості поді­ляють на важкі (середня густина від 1500 кг/м3) та легкі (середня густина менше 1500 кг/м3). Відхилення середньої густини будівельного розчину допускається не більше 10% від проектного значення.

Міцність при стиску будівельного розчину визначають у термін, встанов­лений стандартом на даний вид розчину. Встановлені такі марки: М4, М10, М25, М50, М75, М150, М200 .

Для розчинів, що піддаються навперемінному заморожуванню та відтаван­ню у зволоженому стані в конструкціях будівель і споруд, існує поділ на марки за морозостійкістю: Р10, Р15, Р25, Р35, Р50, Р75.

Враховуючи умови експлуатації будівельних розчинів, додатково можуть бу­ти визначені міцність на осьовий розтяг, на розтяг при розколюванні, міцність при згині, при зрізі, міцність зчеплення з основою, показники деформативності, вологість, водопоглинання, коефіцієнт фільтрації, водонепроникність, порис­тість, теплопровідність, теплоємність, гранично допустима температура застосу­вання, корозійна стійкість, естетичні показники, кольоростійкість, наявність ви-солів, показник рівня радіаційного захисту, показники екологічної та радіаційної чистоти.

Будівельні розчини використовують для з'єднання окремих будівельних еле­ментів (кладка), додаткового захисту конструкцій від атмосферних та інших впливів, створення рівної поверхні та оздоблення. До цієї групи будівельних матеріалів ставлять деякі спеціальні вимоги: відсутність розшарування; добра пластичність та легкоукладальність розчинової суміші для отримання добре заповнених швів і якісної штукатурки; висока адгезія до основ; достатня міцність для забезпечення несучої здатності кладки, а також стійкість проти атмосферних впливів та механічних навантажень; еластичність для забезпечення релаксації напружень без тріщиноутворення; відповідна пористість (для дифузії водяної пари, а також для створення ефекту ізоляції), наприклад, штукатурка в житлових приміщеннях повинна забезпечувати вологоповітряний обмін із зовнішньою атмосферою.

Будівельні розчини:

Розчини для кам”яних кладок та монтажу (цементні, цементно-вапняні, вапняні, легкі)

Монтажні розчини (опоряджувальні, суха штукатурка, зовнішня штукатурка, внутрішня штукатурка, декоративна кам”яна штукатурка, теразитові штукатурки)

Спеціальні розчини (для заповнення швів, ін”єкційні, гідроізоляційні, водонепроникні, кислотостійкі, жаростійкі, вогнетривкі, акустичні)

Найменування Властивості Галузі застосування
Розчини для кам’яних кладок і монтажу Марка не нижче М100 ( важкий бетон) Марка не нижче М50 ( легкий бетон) Для монтажу несучих залізобетонних конструкцій марка цементного розчину повинна бути не нижче марки бетону цієї конструкції. Розчини для зимових робіт можуть випускатися підігрітими. Температура розчину в момент його застосування повинна бути не менше 10 ° С при температурі зовнішнього повітря нижче-10 СС і не менше 20 ° С при температурі повітря нижче -20 ° С.   Використовують при зведенні фундаментів та інших конструкцій , що розташовані нижче рівня ґрунтових вод , для заповнення швів і стиків панелей, плит покриттів, перекриттів у збірних залізобетонних будівлях , влаштування стяжок для м’яких покрівель та підлог.
Монтажні розчини для замонолічування стиків Виготовляють на основі портландцементу , розширного та безусадкового цементів. Марка таких розчинів повинна бути не нижче М100 Використовують для замонолічування стиків елементів збірних залізобетонних конструкцій .
Спеціальні розчини   Розчини для заповнення швів   Гідроізоляційні розчини     Кислостійкі розчини     Жаростійкі розчини   Акустичні та теплоізоляційні розчини   Готують на портландцементі та чистому кварцовому піску   Виготовляють на цементах(не менше М400) з використанням заповнювача – кварцового піску,   Розчини представлені сумішшю тонкомеленого кварцового компонента та кремнефториду натрію з заповнювачем(піском) , що замішані рідинним натрієвим чти калієвим склом.   Вяжуча речовина – глиноземисті і високо глиноземисті цементи, портландцемент і рідинне скло , заповнювачі та наповнювачі – шамот, динас, шлаки, бій керамічної цегли,   Середня густина – 600…1200 кг/м3 Як вяжуча речовина – портландцемент, шлакорортлпандцемент, вапно, гіпс, цементно-вапняні суміші   Використовують для заповнення швів між елементами збірних залізобетонних конструкцій.   Використовують для влаштування гідроізоляційного шару конструкцій в агресивному середовищі.   Використовують для створення антикорозійних покриттів на поверхнях спец обладнання     Використовують для вогнетривкої кладки конструкційних елементів промислових печей й інших теплових агрегатів при темп. + 1200 С.   Використовують як звукопоглинальну штукатурку, одночасно виконують функцію теплоізоляційного шару.
Опоряджувальні розчини . За способом нанесення:   Суха штукатурка   Мокра штукатурка     За призначенням: Зовнішня штукатурка   Внутрішня штукатрука   Заздалегідь виготовлені сухі плити, що прикріплюються до основної конструкції   Нанесення декількох шарів на підготовлену поверхню( з шари – обрезк, грунт, накривка)   Товщина 20 мм, стійка до корозії та зміни температур, підтримує достатній волого обмін.     Товщина 15 мм, обумовлює мікроклімат у приміщенні, виконується в один шар на основі вапна , гіпсу, та портландцементу.     Оздоблення фасадів.     Для оздоблення стін , фасадів будинків...   Функція оздоблення та захист від вологи.   Функція оздоблення

Класифікація декоративних штукатурок за складом

За видом в’яжучої речовини: мінеральні – цементні , цементно-вапняні, силікатні; полімер цементні; полімерні – акрилові , силіконові.

За видом заповнювача : пісок кварцовий, крихта мармурова, крихта гранітна.

За розміром зерна наповнювача: крупнозернисті, середньозернисті, дрібнозернисті, тонкозернисті.

54-55. Декоративні буд розчини. Способи отримання. Застосування. Декоративні штукатурні розчини для фасаду, склад , властивості , особливості використання.

Застосування: для заводського оздоблення лицьових поверхонь, стінових панелей, великих блоків, для опорядження фасадів будівель і елементів міського благоустрою, для штукатурення всередині громадських приміщень. Для приготування декор. розчинів як в'яжуче застосовують портландцемент(звичайний, білий, кольоровий). Вапно чи п/ц викор. для лицьового оздоблення панелей із силікатного бетону, вапно чи гіпс – для кольорового штукатурення всередині будівель.

Назва Склад Властивості Особливості використання
Кам’яна штукатурка Цементно-піщана суміш із додаванням кам’яної крихти певної гірської породи, яку імітує штукатурка(мармур, граніт, пісковик) Товстошарове покриття (10-15 мм) дозволяє виключити фінішне шпаклювання з вирівнюванням дефектів поверхні. Фактура – грубозерниста, дрібнозерниста, майже гладка. Висока міцність , стійкість до навколишнього середовища, погано відштовхує бруд. Нагадує природний камінь, імітує найрізноманітніші гірські породи. Для оздоблення фасадів.
Камінцева (різновид кам’яної) Суха будівельна суміш, містить крихти гірських порід( 1,5 – 2, 5 мм) Містить крихти гірських порід – товщина ( 1,5 – 2, 5 мм) Для надання фактури щільноукладнених зерен одно або різнофракційних сумішей затирають полутерком, або покривають фарбами. Для оздоблення фасадів
Теразитова штукатрука Містить пігменти, слюду, пісок, та спеціальні добавки. Заповнювачі: дрібні – 2мм, середні – 3…4 мм, крупні – ( 5…6 мм.Теразитова суміш змішана із водою. Невисока міцність, здатна до самовідновлення(відшаровування) під впливом атмосферних чинників. Для оздоблення фасадів
Сграфіто 2 або більше накривних шари цементних розчинів різних кольорів Багатошаровість, через певний час 1 шар продряпують надаючи рельєфного , кольорового малюнку. Для оздоблення фасадів
Мозаїчна штукатурка Суміш полімерної прозорої звязуючої речовини з кольоровою крихтою (розмір зерен – 0,5- 3мм) Додають кольорову, або однотонну крихту. Товщина – 0,5 – 3 мм.. Для оздоблення фасадів

56-57. Сухі будівельні суміші. Різновиди, особливості використання.

В’яжучі належать до сухих буд. матеріалів.

Неорганічні в’яжучі – порошкоподібні мат-ли, які при змішуванні з воою утвор. пластично – в’яжуче тісто, здатне внаслідок фіз..-хім. процесів самочинно тверднути і переходити в камяноподібний стан. Затверділе в’яжуче скріплює між собою неорганічні(мінеральні) або органічні заповнювачі, утворюючи моноліт – штучний буд. конгломерат. На цьому грунтухється вироблення буд. розчинів, бетонів, виготовлення різних без випалювальних штучних мат-лів та виробів. . Залежно від умов твердіння та міцності в часі поділяють на

- повітряні( можуть тверднути й зберіг. міцність лише на повітрі, їх застосовують у наземних спорудах, які не зазнають впливу води. До них належ. гіпсові в’яжучі, магнезіальне, рідке скло, повітряне буд. вапно.

-гідравлічні тверднуть і зберіг. міцність не лише на повітрі, а й у воді. Застосовують у спорудах, які зазнають впливу води. ( вапно, романцемент, портландцементи, спеціальні цементи, тощо)

- В’яжучі автоклавного твердіння – здатні тверднути й давати міцний цементний камінь у автоклавах при підвищенні температури,т тиску та вологості. (вапняно-кремнезисті, вапняно-зольні, вапняно-шлакові в’яжучі, нефеліновий цемент)

58. Залізобетон. Вихідні матеріали. Використання.

Залізобетон – це композиційний будматеріал, в якому поєднуються бетон і сталева арматура, забезпечується спільна робота бетону і сталі, що істотно різняться своїми фізико-механічними

 

властивостями.Завдяки хорошим механічним властивостям довговічності вмкористовується для несучих конструкцій знього виготовляють практично всі частини житлових і громадських примішень

Використання:Для фундаментів: Фундаментальні блоки блоки стін підвалу. Для каркасів:колони горизонтальні вязі. Для стінових панелей : для зовнішніх стіл,для опалювальних будівель, панелі перегородок,для внутрішніх стін, стінові блоки,об'ємні елементи, фундаменти під колони,вироби для каркасів будівель Вихідні матеріали: Сталева арматура ,важкий та надважкий бетони

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти