ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Фінансовий банківський інжиніринг.

Послуги з фінансового інжинірингу допомагають клієнтам банку оперативно реагувати на зміни, що відбуваються у світі, законодавстві та економіці, ухвалювати правильні рішення, ефективно використовувати фінансові ресурси.

Банківські послуги з фінансового інжинірингу – це:

• розроблення нових операційних схем для здійснення нових фінансово-кредитних операцій;

• розроблення нових фінансових інструментів.

Фінансовий інжиніринг не слід ототожнювати з фінансовим аналізом, який є базою фінансового інжинірингу.

Фінансовий інжиніринг (англ. engineering - споруджувати, проектувати) - надання на комерційній основі консультаційних послуг із розроблення, конструювання та реалізації нових фінансових інструментів, технологій надання нових банківських послуг з метою розв'язання фінансових проблем клієнтів.

Послуги з фінансового інжинірингу можуть бути уніфікованими і індивідуалізованими.

Уніфіковані послуги надаються шляхом застосування готових рішень фінансових проблем.

Індивідуалізовані послуги прив'язані до конкретних особливостей діяльності певного клієнта.

Фінансовий інжиніринг охоплює різні сфери економіки та напрями діяльності: торгівля цінними паперами, створення нових інструментів або технологій захисту капіталів при здійсненні значних за обсягом комерційних операцій, ведення "нау"-рахунків, індивідуальні пенсійні рахунки для населення, фінансування зовнішньої торгівлі, залучення фінансових ресурсів для інвестицій, покриття бюджетного дефіциту, зниження бази оподаткування у клієнта, секюритизація активів, управління ризиками.

Послуги щодо зберігання цінностей клієнтів у банку.

Услуги щодо зберігання цінностей надаються комерційними банками у трьох формах: зберігання цінностей клієнтів у сховищі; надання клієнтам сейфів у приміщенні банку; надання нічних сейфів клієнтам.

Ціль послуги – збереження банками документів, грошових коштів і цінностей фізичних та юридичних осіб – громадян України, іноземних громадян та громадян без громадянства терміном до одного року. Послуги з відповідального збереження цінностей клієнтів банку надаються відповідно до Закону України "Про банки і банківську діяльність".

Банки здійснюють збереження документів, грошових коштів і цінностей фізичних та юридичних осіб – громадян України, іноземних громадян та громадян без громадянства терміном до одного року. За бажанням наймача термін користування індивідуальним сейфом може бути продовжений. Комплекс секцій індивідуальних сейфів призначений для зберігання документів, грошових коштів та цінностей. У сейфах забороняється зберігати наркотичні, легкозаймисті, вибухонебезпечні, радіоактивні та отруйні речовини, інші предмети, вилучені з громадського обігу.

Сейфи надають у користування юридичним та фізичним особам на умовах, передбачених договором, укладеним між банком і наймачем. Договір на користування сейфом складають у письмовій формі, він містить усі суттєві умови, обов'язкові реквізити, повне найменування сторін (для фізичних осіб - прізвище, ім'я, по батькові, паспортні дані, для юридичних осіб - юридична адреса, повноваження представника). Термін дії договору визначається у кожному конкретному випадку за погодженням сторін. Від імені юридичної особи договір укладається безпосередньо керівником юридичної особи або уповноваженою особою, яка діє на підставі доручення за підписом керівника підприємства з відбитком печатки цього підприємства. Договір складається у двох примірниках. Перший примірник договору зберігається в банку, а другий - передають наймачеві.

Тарифи оплати послуг за користування сейфами є складовою тарифів комісійної винагороди за надані банківські послуги, які затверджуються наказом по банку. Тариф розробляється і стягується в національній валюті України. Оплата послуг проводиться в безготівковій або в готівковій формі через касу банку.

Механізм здійснення банком форфейтингової операції.

Форфейтингова операція — купівля експортних вимог форфейтиром (банком або спеціалізованою фінансовою компанією) з виключенням права регресу (зворотної операції) на експортера (форфейтиста) у разі несплати.

Форфейтинг (від франц. «forfait» — відмова від прав) — це купівля боргу, вираженого у зворотному документі (пе-
реказний або простий вексель) у кредитора на незворотній основі.

Форфейтингові інструменти:

вексель;

інші цінні папери.

Форфейтинг застосовується у фінансових операціях для швид­кої реалізації довгострокових фінансових зобов’язань, в експортних операціях — для сприяння надходження готівки експортеру, який надав кредит зарубіжному покупцю.

Рис. 15. Форфейтингової операції

Механізм здійснення операцій форфейтингу передбачає, що експортер, виконавши свої зобов’язання за контрактом, прагне інкасувати розрахункові документи імпортера через їхній продаж для отримання готівкових коштів.

У практиці вітчизняних експортерів і банків форфейтинг тільки починає запроваджуватися, а тому деякі питання правового забезпечення ще недостатньо врегульовані.

ТЕМА 18 “ОПЕРАЦІЇ ІЗ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ФІНАНСОВОЇ СТІЙКОСТІ БАНКУ”

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти