ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Охарактеризувати яка будови м’язової системи людини?

Кількість м'язів у дитини і у дорослої людини однакова. Але маса їх різна: у новонароджених м'язи складають чверть ваги тіла, у підлітків - третину, а у гарно тренованої людини – більше половини.

М'язи мають свою назву: одні за функції (згиначі, розгиначі), другі – за кількістю головок (двохголовий , трьохголовий), треті за формою (трапецієподібний, дельтоподібний), четверті – за положенням (міжреберний, грудинно-ключично-соскоподібний) і т.д.

Для тих хто займається атлетичною гімнастикою, рекомендується вивчити розміщення основних м'язових груп і їх функції, що дозволить свідомо вибирати ті чи інші вправи при складанні індивідуальних комплексів.

На шиї спереду розміщена грудно-ключично соскоподібний м'яз. Він піднімає і опускає лопатку, наближає її до хребта, приймає участь в нахилі голови.

Атлетичний вигляд тулубу надає дельтоподібний м'яз. Передній пучок піднімає руку вперед, середній відводить її в сторону, задній тягне плече назад.

Великий грудний м'яз починається від грудини і прикріпляється до плечової кістки , накриваючи всі груди. Цей м'яз приводить, повертає всередину і згинає плече.

При піднятті руки вверх під м'язовою впадиною з боків виділяється передній зубчатий м'яз. Він рухає лопатку вперед і назовні.

З боків тулуба розміщений найширший м'яз спини, бокові краї якого видно з переду. Найширший м'яз спини повертає плече всередину, приводить його до тулуба, опускає підняту руку.

Якщо з силою зігнути руку, то ми побачимо , як напружується двохголовий м'яз (біцепс). Він згинає руку в ліктьовому і частково плечовому суглобі, розгинає руку трохголовий м'яз плеча (тріцепс), який знаходиться на задній поверхні плеча.

Якщо стиснути пальці в кулак і повернути кисть всередину, то можна побачити м'язи передпліччя.

На животі розміщується прямий м'яз живота. Він стримує внутрішньочеревний тиск, згинає хребет, опускає ребра

Від грудної клітини до тазу по боках тулуба ідуть зовнішні косі м'язи живота. Під час одностороннього скорочення вони згинають і повертають тулуб, під час двохстороннього опускають грудну клітку і нахиляють тулуб вперед.

На передній поверхні стегна розміщуються великі м'язи – чотирьохголовий м'яз стегна, який розчиняє ногу, і прямий м'яз стегна, який зчиняє в кульшовому суглобі.

На задній поверхні стегна знаходяться двохголовий м'яз стегна. Цей м'яз згинає ногу в колінному суглобі, а при зігнутому коліні повертає гомілку назовні.

На задній частині гомілки знаходяться двохголовий камбалоподібний м'яз, який згинає стопу і приймає участь в згинанні ноги.

 

 

Рис. 2. Будова м'язової системи людини:

1. Грудинно-ключично-сосковий (закидає, повертає й нахиляє голову). 2. М’яз, який піднімає лопатку. 3. Драбинчастий м’яз (бере участь під час вдиху). 4. Дельтоподібний (відводить руку в плечовому суглобі). 5. Біцепс, або двоголовий (згинає передпліччя й повертає його назовні). 6. Плечовий (згинає передпліччя в ліктьовому суглобі). 7. Трицепс, або триголовий (розгинає передпліччя). 8. Плечо-променевий (згинає передпліччя). 9. Променевий згинач кисті. 10. Довгий долонний. 11. Ліктьовий розгинач кисті. 12. Довгий променевий розгинач кисті. 13. Загальний розгинач пальців. 14. Великий грудний (приводить руку до тулуба й крутить її всередину). 15. Передній зубчастий (крутить лопатку й притискує її до грудей). 16. Прямий живота (згинає тулуб уперед). 17. Зовнішній косий м’яз живота (згинає й обертає тулуб). 18. Трапецієподібний (тягне голову донизу, нахиляє її, піднімає лопатки і приводить їх до хребта). 19. Найширший спини (приводить плече до тулуба, крутить руку всередину, тягне її назад). 20. Підостовий (обертає плече). 21. Великий круглий (відводить руку назад за спину). 22. Середній сідничний (відводить ногу). 23. Великий сідничний (тримає тіло у вертикальному положенні). 24. М’яз, який напружує широку фасцію стегна. 25. Прямий м’яз стегна. 26. Внутрішній широкий м’яз стегна. 27. Зовнішній широкий м’яз стегна. 28. Кравецький (приводить стегно й обертає його всередину). 29. Ніжний (приводить ногу й згинає гомілку). 30. Довгий привідний. 31. Довгий м’яз стегна (згинає гомілку і потім вивертає назовні). 32. Півсухожильний (згинає гомілку). 33. Литковий (згинає стопу). 34. Камбало подібний (притримує тіло від падіння вперед). 35. Довгий малогомілковий (згинає стопу і відводить її вбік). 36. Довгий розгинач пальців (розгинає стопу). 37. Ахіллове сухожилля.

Що означають поняття „м’язи антагоністи”, „м’язи синергісти”?

Як було сказано, скелетні м'язи здатні скорочуватися і розслаблюватися під впливом вольового імпульсу. Розтягування одного м'яза відбувається за рахунок скорочення інших. Таким чином, м'язова система складається з груп м'язів «що співробітничають» (синергістів) і м'язів протилежної дії (антагоністів). Наприклад, у згинанні руки в ліктьовому суглобі беруть участь двоголовий м'яз плеча, плечова і плечепроменевий м'яз, що є синергістами. Антагоніст – трицепс розтягується пасивно. Оптимальне виконання будь-якого руху зв'язано з погодженою напругою синергістів при розслабленні антагоністів. Звичайно, тут пропонується спрощений опис, тому що розбір навіть простих рухів досить складний. У русі беруть участь і інші м'язи, наприклад фіксатори, за допомогою яких кінцівки займають визначене положення при виконанні даної дії. Більшість м'язів виконують кілька різних функцій.

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти