ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Який зміст методики корекції постави в атлетизмі?

Погана постава змушує страждати весь опорно-руховий апарат і прилеглі системи. Відбувається деформація скелета, викликана неправильним розподілом навантаження на суглоби, зв’язки і м’язи. При постійному скривленні тіла внутрішні органи можуть відхилятися від нормального положення і стискатись іншими органами і тканинами. Сутулість приводить до перекручування розподілу сил усередині плечового суглоба, та до переміщення критичного навантаження на найбільш слабкі елементи суглобової конструкції, це небезпечно травмою.

Для представників усіх силових видів спорту властива правильна постава. Це зв'язано з тим, що техніка виконання абсолютної більшості вправ сполучена з визначеною гнучкістю хребетного стовпа і вимагає утримання спини в прямому положенні. Це забезпечує рівномірний розподіл навантаження по всій площі міжхребцевих дисків, що запобігає їх травмування. Внаслідок чого виробляється стійкий статистичний стереотип, що виявляється й у повсякденному житті. Однак використання в атлетичних вправах великих обтяжень може привести до перевантаження поперекового відділу, у результаті чого можуть виникнути біль в попереку.

Причинами виникнення цієї болі можуть бути:

– розтягання м’яза;

– зсув міжхребцевих дисків;

– остеохондроз поперекового відділу хребта.

Щоб цього уникнути, необхідно при виконанні вправ утримувати спину в прямому положенні, що забезпечить рівномірний розподіл навантаження по всій площі міжхребцевих дисків. Стиск, викликаний важкими вправами, треба поєднувати з висами на поперечині, різноманітними обертаннями тулуба чи вільними нахилами і поворотами. Ці вправи потрібно виконувати між підходами і по закінченні тренування. Поєднання дозованого стиску з розтягуванням є прекрасною гімнастикою для хребта і може рекомендуватися як профілактика остеохондрозу.

З усіх представників силових видів спорту найбільша гнучкість хребетного стовпа властива важкоатлетам.

При заняттях атлетичною гімнастикою дуже важливо приділяти велику увагу хребту не тільки з погляду збереження здоров'я, але ще і тому, що прямий хребет і відсутність сутулості означають опуклі груди і розправлені плечі. А це є однією з важливих вимог до скелета культуриста. Додання фігурі атлета V-подібного силуету можливо тільки при виконанні цієї умови. Тому турбота про прямий хребет повинна стати обов'язковою частиною тренувальної програми будь-якого культуриста.

Для формування і закріплення навичок правильної постави необхідно розвивати рухливість хребетного стовпа і силу м’язів спини.

На тренувальному занятті попередню і заключну частини потрібно обов'язково включати вправи на гнучкість хребта, а в основній частині заняття, під час тренування м'язів спини, особливу увагу потрібно звернути на правильну техніку виконання вправ.

Самі по собі вправи з обтяженнями є відмінним засобом формування правильної постави. При їхньому виконанні варто звернути особливу увагу на глибоке дихання, тому що наповнення легень повітрям автоматично веде до випрямлення хребта.

Пуловер з гантеллю прямими руками. Впливає на зубчаті м'язи для стимулювання глибокого дихання і, разом з тим, впливає на збільшення рухливості в плечових суглобах, суглобах пояса верхніх кінцівок і в області грудного відділу хребта.

Вправа є, корегуючою для виправлення постави, тому що при його. виконанні хребет пасивно згинається в протилежну сторону.

У результаті використання силових програм реально збільшується об’єм і рухливість грудної клітки, величина ЖЄЛ. Поліпшується рухливість хребетного стовпа і грудинно-реберних суглобів, розвивається силова витривалість. Сукупність цього забезпечує усунення порушення постави при його наявності.

 

правильна лордотична сутула плоска кіфотична

 

Рис. 12. Типи постави.

 

Програма для виправлення порушень постави:

1) для виправлення лордотичної постави – застосовувати вправи: для зменшення поперекового лордозу – це розтягування м’язів низу спини (розгиначів тулуба) і зміцнення м’язів живота; щоб плечі подати вперед розтягувати м’язи зверху спини біля і над лопатками та зміцнювати м’язи грудей.

2) для виправлення сутулуватої постави – юнаки з сутулою поставою не завжди фізично слабкі. Серед них зустрічаються досить фізично сильні хлопці, але у них однобічно розвинені м’язи передньої поверхні тулуба, особливо великі грудні. Для зменшення кіфозу у верхній частині грудного відділу хребетного стовпа треба розтягувати грудні м’язи і зміцнювати м’язи зверху спини біля і над лопатками. Щоб плечі не звисали і подались назад та лопатки зійшлись треба зміцнити трапеції і дельта подібні м’язи. Для підняття голови та зсунення шийної точки значно назад треба зміцнити м’язи задньої поверхні шиї і розтягнути м’язи передньої поверхні шиї. Грудну клітку розтягувати виконуючи вправу «Пуловер». Для збільшення поперекового лордозу зміцнюють м’язи низу спини (випрямлячів тулуба) і розтягують м’язи живота.

3) для виправлення плоскої постави – Вправи для збільшення гнучкості в сагітальних вигинах хребетного стовпа. Для збільшення глибини шийної точки (лордозу) треба зміцнити м’язи задньої поверхні шиї і розтягнути м’язи передньої поверхні шиї. Для збільшення кіфозу у верхній частині грудного відділу хребетного стовпа треба зміцнювати грудні м’язи і розтягувати м’язи зверху спини біля і над лопатками. Для збільшення поперекового лордозу зміцнюють м’язи низу спини (розгиначів тулуба) і розтягують м’язи живота.

4) для виправлення кіфотичної постави – Поєднання сутулої і лордотичної типів постави. М’язи тулуба у юнаків з такою поставою слабо розвинені, і не можуть випрямити тіло в вертикальному положенні. Для зменшення кіфозу у верхній частині грудного відділу хребетного стовпа треба розтягувати грудні м’язи і зміцнювати м’язи зверху спини біля і над лопатками. Щоб плечі не звисали і подались назад та лопатки зійшлись треба зміцнити трапеції і дельта подібні м’язи. Грудну клітку розтягувати виконуючи вправу «Пуловер». Для зменшення глибини шийної точки (лордозу) треба розтягнути м’язи задньої поверхні шиї і зміцнити м’язи передньої поверхні шиї. Для зменшення поперекового лордозу розтягують м’язи низу спини (розгиначів тулуба) і зміцнюють м’язи живота.

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти