ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


ВИМІРЮВАННЯ РАДІАЛЬНОГО І ТОРЦЕВО ГОБИТТЯ ПОВЕРХОНЬ

Мета роботи - ознайомитися із засобами вимірювання форми і розташуванням поверхонь, а також з пристроєм індикаторів годинникового типу і їх метрологічними характеристиками; отримати Практичні навички вимірювання За допомогою індикаторів годинного типу.

Порядок виконання роботи

При виконанні роботи необхідно:

1. Ознайомитися з індикатором годинникового типу і записати метрологічні характеристики.

2. Викреслити ескіз вимірюваної деталі.

3.Результати вимірювань записати в табл. 4.1

Таблица 3.2

№ п/п Діаметр ступені, мм Торцеве биття, мм Ступень точності Радіальне биття Ступень точності

1.

2.

3.

 

ЗАСОБИ ВИМІРЮВАНЬ РІЗЬБИ

Середнім діаметром d 2 різьблення можна назвати відстань (рис. 4.1) між паралельними бічними сторонами профілю витків, виміряний перпендикулярно до осі різьби. Середній діаметр різьби вимірюють за допомогою мікрометра зі вставками, на універсальному або інструментальному мікроскопа,. Методом трьох зволікань.

Мікрометр зі вставками служить для вимірювання середнього діаметру кріпильних різьб середнього та грубого класів точності (рис. 4.2, а). По конструкції цей мікрометр аналогічний гладкому мікрометра і відрізняється від останнього головним чином пристроєм п'яти і мікрогвинта. У п'яті 2 і наприкінці мікрогвинта 3 різьбового мікрометра (рис. 4.2) є отвори, в які Вставляються змінні вставки. Барабан різьбового мікрометра виконаний складовим, що полегшує установку мікрометра на нуль; зустрічаються конструкції з регульованою п'ятою 2 (див. рис. 4.2,6)

 

 

Рис. 4.1. Середній діаметр різьби

При вимірі середнього діаметру різьби застосовуються дві вставки, одна з яких має конусоподібну форму, інша - призматичну. Кожна пара вставок призначена для вимірювання різьби певного кроку: 0,4 ... 0,6; 0,6... 0,8; 1... 1,5; 1,7 ... 2,5 і 3. .. 4.5 мм.

Мікрометри випускаються зі вставками для вимірювання різьб діаметром від 0 до 350 мм з інтервалом 25 мм: 0 ... 25, 25 ... 50, 325 ... 350 мм. Ціна ділення барабана - 0,01 мм. Гранична похибка мікровинта залежить від кроку і діаметра різьби і може складати від - 10 до - 30 мкм.

Середнім діаметром різьби (рис. 4.3, д) називається діаметр уявного циліндра, що утворює якого ділиться бічними сторонами профілю, різьблення на рівні відрізки. Для вимірювання середнього діаметра методом трьох зволікань у западини різьблення вкладають три калібровані зволікання однакового діаметра так, як це показано на рис. '4 .3,6. Мікрометром чи іншими вимірювальними засобами вимірюють відстань між утворюючими зволікань. . .

Результат вимірювання не дає безпосереднього значення середнього діаметру різьби (непрямий метод вимірювання). Значення. d2 визначється розрахунком.

 

Рис. 4.2. Мікрометр зі вставками

З рис. 4.3,6 далі

d2 = M - 2 (dпр / 2 + ОС - АС);

ОС = dпр / 2 sin α / 2;

АС = S / 4 ctg α / 2;

де S - крок різьби.

Потім d2 = M - dпр (1+1 / sin α / 2) + S / 2 ctg α / 2.

Для метричних різьби α = 60 °, тому d2 = М – 3dпр = 0,866 S.

Щоб зменшити похибки вимірювання кута профілю і кроку, потрібно користуватися тяганиною такого діаметру, щоб вони стосувалися бічних сторін профілю в точках, які відповідають d2 (рис. 4.3,6). Оптимальний діаметр зволікань αОПТ = S / 2 cos α / 2; для метричної різьби αОПТ = 0,577 S.

Для вимірювання кутів і лінійних розмірів, параметрів, різь, різьбових калібрів, мітчиків, різьбових фрез, шаблонів, фасонних-різців і інших використовують інструментальні мікроскопи. На рис. 4.4 показаний інструментальний мікроскоп типу ВМІ (великий інструментальний мікроскоп).

 

Рис. 4.3. Схема вимірювання середнього діаметра різьби методом трьох зволікань

На литому чавунному підставі 15 є напрямні, по котрим на кулькових опорах переміщається в двох взаємно перпендикулярних напрямках стіл 2. Переміщення стола здійснюється двома мікрометричними гвинтами I в межах 0….25 Мм. Вставляючи між кінцем мікрогвинта і вимірювальним упором стола мікроскопа кінцеву міру необхідного розміру, межа вимірювання в поздовжньому напрямку можна збільшитись до 150 мм.

Верхня частина столу з предметним склом може повертатися щодо підстави для поєднання лінії вимірювання з напрямком поздовжнього і поперечного переміщення столу.

До основи мікроскопа на осі 13 кріпиться стійка II, по якій переміщається кронштейн 9 із прикріпленим до нього тубусом 5. Стійка II за допомогою маховичка 14 може нахилятися навколо осі 13 в обидва боки на кут до 12,5 °, що необхідно для вимірювання різьб

 

 

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти