ВІКІСТОРІНКА
Навигация:
Інформатика
Історія
Автоматизація
Адміністрування
Антропологія
Архітектура
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Військова наука
Виробництво
Географія
Геологія
Господарство
Демографія
Екологія
Економіка
Електроніка
Енергетика
Журналістика
Кінематографія
Комп'ютеризація
Креслення
Кулінарія
Культура
Культура
Лінгвістика
Література
Лексикологія
Логіка
Маркетинг
Математика
Медицина
Менеджмент
Металургія
Метрологія
Мистецтво
Музика
Наукознавство
Освіта
Охорона Праці
Підприємництво
Педагогіка
Поліграфія
Право
Приладобудування
Програмування
Психологія
Радіозв'язок
Релігія
Риторика
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Статистика
Технології
Торгівля
Транспорт
Фізіологія
Фізика
Філософія
Фінанси
Фармакологія


Синтетичні рeлігійні організації.

 

До синтетичних (штучних) релігій відносять віру Бахаї, Велике Біле Братство «ЮСМАЛОС», «Церкву Останнього Заповіту» (Церкву Віссаріона), Церкву Об’єднання (уніфікації), громади «Зоресвітнього християнства». Окремим напрямом в цій групі виступають об'єднання «Церкви Сайєнтології», «Християнської науки», «Науки Розуму».

Синтетичним релігіям притаманні культ лідера, його обож­нення, ідея богообраності своїх послідовників, наявність власних віросповідних джерел. Як приклад такої релігійної організації може служити Велике Біле Братство «ЮСМАЛОС».

Віросповідна доктрина ВББ має еклектичний, дуалістичний характер, що виявляється в дихотомії східної й західної соціокультурної та релігійно-філософської традицій. Вона синтезує в собі:

- елементи релігій Сходу, переважно буддизму і Kpишнaїзму, а також оккультизму та теософських уявлень О. П. Блаватської (вчення про бога як Вищу Особу, про перевтілення, еволюцію дyші, тотожність Бога і людини, про енергетичні центри-чакри, сяючу оболонку-ауру, сім тіл людини тощо);

- біблійні та більш пізні християнські мотиви (вчення про Бога і Сатану як володарів царств та сил Світла і Темряви, про рай та пекло, сходження Духа Святого на апостолів, а також про 144 тис. обраних, Божий Суд і кінець Світу). В доктрині задіяні біблійні персонажі – Адам і Єва, Мойсей, Давид, Матір Божа, Ісус Христос та ін.;

- ідеї Живої Етики (Агнi Йога) Реріхів та Нью Ейджу («Новий Вік») – «енергетичний» підхід до пояснення ду­ховних явищ, вчення про Шамбалу, Махатм, Вчителів люд­ства і Матір Світу, психічну енергію, Фохат і фохатиззцїю, про чоловіче та жіноче начало Світу, боротьбу eгpeгopiв (людських цілеспрямованих еманацій духовної енергії);

- елементи герметизму і Каббали (іудейський містицизм), зокрема, про макрокосм, космічні закони, Ейн-СоФ (безкінечне божество) та його еманації, систему Сфирот або Дерево Життя, про Людину як посудину для вміщення Божої енергії, про пропорційність сили впливу цієї енергії Бога на існуючі світи і людину в залежності від наближення до Бога;

- сучасні наукові і філософські ідеї (існування чорних дірок у Всесвіті, еволюція космосу, людства і людини, квантова природа світла, поєднання філософських ідей лінійної та циклічно-кругової плинності часу, деякі ідеї зі сфери біоенергетики тощо).

Ступінь впливу цих ідей зміщується від домінування східних peлігійно-філософських вчень, через коливання між східними і західними доктринами до пересилення пpoхристиянських чинників.

 

До новітніх релігійних організацій відносять і «Велике Біле Братство». Організація має й інші назви: «Міжнародний інститут душі Атма», «юсмаліани», «юсмалітяни».

Керівниками «Великого Білого Братства» до 1993 року були – Марія Деві Христос (Марина Цвігун), Іоанн (Юоам) Свамі (Юрій Андрійович Кривоногов), спеціаліст у сфері мікроелектроніки, кандидат технічних наук. ВББ, що виникло в Києві, швидко поширилося в Україні, Білорусії і Росії.

Складовими доктрини віровчення ВББ є теорії:

- про експлантaцiю, тобто про єдність Бога і людини та реінкарнацію (перевтілення);

- про світобудову, згідно якого існує три світи - духовний, вогневий та матеріальний, де мешкають відповідно: Бог, Ло­гос та люди;

- про світ Сатани (антибога), який намагається захопити трон Бога;

- про трансформацію світів та енергетичну піраміду си­стеми Божественного світу;

- про людину та еволюцію її душі;

- про фохатизацію (насичення людини божественною енергією світла);

- про програму «ЮСМАЛОС», за якою має відбутися пік боротьби між силами Світла і Темряви та суд над гріш­никами.

Етика ВББ базувалась на запропонованому в «Останнь­ому заповіті» комплексі із 10 заповідей, що складають фун­дамент усього віровчення і пронизані ідеєю розширення і перенесення любові зі свого ближнього на все суще на Землі.

Як відомо, перші три християнські заповіді стосуються відповідно любові до Бога, людства та ворогів. В «Останнь­ому Заповіті» вони доповнюються заповіддю благословення, жалю та прощення тих, хто ображає і проникнутий ненавистю (сьома заповідь), а також милосердям і освяченням миру (дев’ята заповідь) та поблажливість до тих, хто не розуміє Живого Бога (десята заповідь).

Четверта, п’ята і шоста заповіді «Останнього Заповіту» cтocуються ненасильства над тілом, душею, свідомістю та духом. Слова у четвертій заповідь «Не вбий того, хто дихає» є розширеним варіантом шостої Біблійної заповіді «Не вбивай» і поширюється на тварин та довкілля.

Шоста заповідь «Останнього Заповіту» не кради у людини, не кради у Природи, не кради в атмосфери, не кради у Всесвіту є розширеним варіантом восьмої Біблійної заповіді (Не кради).

Замість сьомої та десятої Біблійних заповідей (відповідно: «Не чини перелюбу,) та «Не жадай…всього, що ближнього твого»), а також настанов Ісуса Христа (Мт. 5, 27-32) щодо пожадливості, перелюбу та розлучення в «Останньому Заповіті» пропонується інше розуміння цих питань: «Шлюбні cтocунки без Любові та гармонії – є перелюб. Пожадання поза Духовністю – ментальний блуд».

ВББ мало свою символіку – рівносторонній хрест, що повинно було символізувати людське тіло з розпростертими руками (образ Марії Деві Христос), а також хрест у п’ятикутній зірці ­«Хрест і Троянда» «Хрест – Отець Небесний, а Зірка – це ­Містична Троянда тобто Мати Світу).

Молитовний комплекс ВББ складався як з римованих (вірші М. Цвігун), так і звичайних молитов. Хрестили­ся юсмаліани справа наліво трьома пальцями – з’єднаними великим, вказівним та середнім пальцями правої руки, при цьому вимовляли: «Господь Марія-Деві -Христос»).

У листопаді 1993 року в Києві ледь не відбулося масове самогубство «білих братів». Страшний суд керівництвом секти був запланований на 24 жовтня 1993 року, а потім був перенесений на більш пізній термін. На щастя грандіозного кривавого шоу з вознесінням Марії Деві Христос не відбулося.

Кульмінацією подій став похід 25 сектантів на чолі з Цвігун і Кривоноговим 10 листопада 1993 року до Софійського собору у Києві. Міліція, підсилена працівниками ОМОНу та «Беркуту», видворила їх із храму і заарештувала. Міліція затримала 616 членів секти, з яких 137 оголосили сухе голодування на знак протесту проти насильства.

Суд над керівниками секти тривав 9 місяців. Аналіз великої кількості фактів показує, що згадані вище особи не були самостійними керівниками, а виконували чиюсь волю. Реальні керівники невідомі. Марина Цвігун була засуджена Київським міським судом рішенням від 9 лютого 1996 р. за статтями 187-5, 209, 101 - ч. 1 УК України до чотирьох років позбавлення волі в колонії загального режиму, а Ю .А. Кривоногов – на сім років посиленого режиму. Люди, що знали Ю. Кривоногова, підтверджують, що він був знайомий з останніми досягненнями в сфері психоенергетики. Тема його кандидатської дисертації звучить так: «Методи психофізичної діагностики і регуляції станів живих біоенергетичних систем».

МВС України у орієнтировці для Інтерполу вказувало, що «Ю. Кривоногов досконало володіє біоенергетикою і гіпнозом, які нейтралізують волю людини, перетворюють її на слухняного виконавця. Програма керування «Великим Білим братством» заснована на психофізичному моделюванні та кодуванні і перетворенні членів секти у зомбі».

Віросповідна доктрина ВББ, після вказаних подій суттєво переглянута послідовни­ками М. Цвігун. Зняті, зокрема, деякі обмеження. Однак, культова практика юсмаліан, форми і методи місіонерства, впливу на адептів потребують і сьогодні детального вивчення та уваги до дій представників ВББ.

Відомо, що зараз невеличкі (від декількох чоловік до десятків послідовників) незареєстровані групи «Білого Братства», в умовах найсуворішої конспірації діють у багатьох містах України.

Загальне число адептів культу не піддається оцінці внаслідок ретельно конспірації усередині «Великого Білого Братства», хоча за деякими підрахунками н території України кількість їх становить понад 3000 чоловік (близько 30 сект).

Особливість «Великого Білого Братства», що відрізняє цю організацію від інших деструктивних релігійних організацій, полягає в надзвичайній мобільності, що забезпечується постійними переїздами з одного місця до іншого, дотримуючись правила «не більше З днів в одному місті» та зміна конспіративних квартир. Взагалі вся організація постійно знаходиться в динамічному стані, що також вкрай ускладнює в критичній ситуації затримку керівництва й адептів, підозрюваних у злочинній діяльності.

До езотеричних новітніх релігійналежать теософські та антропософ­ські об’єднання, послідовники Гурджієва, «Віра Світла», «Братство Грааля» та деякі інші. Особливого поширення в Україні вони не знайшли.

Братство Грааля, як релігійний напрямок, виник у Ні­меччині в 1928 р. Започаткувало його Одкровення Святого Грааля, яке отримав Абру Рушин (Оскар-Ернест Бернхарт, 1875—1914). В книзі «У світлі істини» він запропонував своє релігійне розуміння світобудо­ви, місця і призначення в ній людини, причин духовної і тілесної смерті, способів переходу до стану божественного Одкровен­ня, розкрив характер жіночого і чоловічого начал і їх роль у тво­рінні світу і життя.

Метою руху було і є поширення «істинного» знання, розвиток самосвідомості, особистої відповідальності особи, одухотво­рення здібностей людини.

Організаційно Братство Грааля виникло із зареєстро­ваного в 1932 р. у Берліні «Натурфілософського Союзу послідовників Грааля», а потім поступово поширилось в інших європейських країнах. Особливий розвиток цей релігійний рух отримав у 1950 р. з утворенням Міжнародного фонду Одкровення Грааля. Братство має свої круги (філії) в більшості євро­пейських країн, США, Канаді, Австралії. В Україні релігійні громади не зареєстровані.

© 2013 wikipage.com.ua - Дякуємо за посилання на wikipage.com.ua | Контакти